31/3/23

godz.

19:00

Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - spektakl muzyczny

31/3/23

godz.

19:00

Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - spektakl muzyczny

kup bilety

„Nie piję, nie palę, chętnie zrobi z pani mamę” – spektakl na miarę naszych czasów, czasów dystansu społecznego, czasów, gdy wychowani na zwycięzców 30-latkowie zaczynają dorastać, a życie? Okazuje się nie być bajką. Raczej bańką internetową, poza którą bardzo trudno o prawdziwe, głębokie relacje, zaufanie i wiarę w drugiego człowieka. A przecież w środku tyle marzeń i nadziei…Zapraszamy na poruszający musical.

Musical o współczesnych Polakach, który powstał na podstawie reportaży Konrada Oprzędka „Polak sprzeda zmysły” to kolaż opowieści o ludziach zgrabnie połączony świetnie zaaranżowanymi piosenkami. W spektaklu czworo aktorów zagra kilkanaście postaci, spotkamy tu pracownika korporacji i szefa, rozchwytywaną kobietę i samotnego chłopaka, parę zakochanych i parę w terapii małżeńskiej oraz wiele innych postaci. Ich historie poznajemy przez słowo i muzykę, bliską sercu kilku pokoleń. Od Kabaretu Starszych Panów, przez Zbigniewa Wodeckiego, po Comę, Micromusic czy Anię Dąbrowską. To spektakl o miłości, nadziei oraz strachu i niepewności. można się w nim przejrzeć jak w lustrze. Można się zaśmiać i zapłakać nad sobą

Zapraszamy do świata, w którym tkwimy, i na który z jakiegoś powodu się godzimy. Ale też zapraszamy do świata naszych marzeń i tęsknot. Spróbujmy razem rozprawić się z cholerną samotnością, która dręczy większość z nas i poszukać konstruktywnej odpowiedzi jak żyć… Może się uda, choć trochę, bo jak napisał Szymon Białobrzeski „Warto przeżyć te 80 minut w uniwersum samotności, aby móc wyjść na zewnątrz i chronić się nawzajem przed podobnym scenariuszem” („Czy mogę od pana ogień?”, Teatr dla wszystkich)

„Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę” to przekrój pokolenia ludzi, którzy powinni wejść w dojrzałe życie z wiarą, radością i energią, bo wydawałoby się, że żyją w świecie, w którym mają wszystko podane na tacy. Jednak kontakt ze światem, etat, mieszkanie z widokiem na centrum i wysokim czynszem… Wydawałoby się dostępne na wyciągnięcie ręki, nie dają satysfakcji, a nawet są kulą u nogi. Pokolenie, które ma świat za blisko. Pokolenie niepotrafiące sięgnąć po szczęście. Pokolenie bez ideałów, nie mające o co walczyć, stagnacyjne, głęboko nieszczęśliwe. Jednak w serduchu mnóstwo nadziei i pragnień, po które nie do końca wiadomo jak sięgnąć, o czym świadczą wtrącane co chwila piosenki rozdzierające młode gardła i serca. Bo w nich jest cała prawda o pokoleniu prekariuszy. Ludzi pełnych marzeń, tęsknot i wołania o pomoc, tylko zbyt cicho, żeby świat zauważył.

Spektakl dla widzów powyżej 16. roku życia.

 

Z recenzji:

W epoce ciągłych coverów i nowych interpretacji, miło było  usłyszeć coś naprawdę świeżego. Kilka razy pytałem sam siebie, czy to  na pewno to, bowiem tekst znany, lecz melodia jakby nie ta? Namacalny dowód na to, że wystarczy młodym artystom dać „coś”, a oni i tak potrafią Cię zaskoczyć. 

Karol Mroziński, „Pokolenie – spotkanie po latach”, Teatr dla wszystkich

 

W przedstawieniu „Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę” imponuje nie tylko sam pomysł, oparty na dość luźno powiązanym kolażu sekwencji dramatycznych scalanych muzyką. ale i pasja, temperament oraz ogromne zaangażowanie młodych aktorów. Widać, że bycie na scenie jest dla nich ogromną frajdą, co stanowi o autentyczności kreowanych postaci, których jest w tym scenariuszu niemało. Konfrontacja tego, o czym marzy pokolenie wchodzące w dorosłość, z tym, co oferuje im dzisiejsza rzeczywistość i zawrotne tempo życia nie gwarantujące żadnej przyszłości i możliwości stabilnego gospodarowania tym, co uda się zarobić na umowach śmieciowych, jest dotkliwą diagnozą coraz bardziej rozczarowanego, pogrążonego w samotności, desperacji i strachu, wyjałowionego z empatii społeczeństwa i jego frustracji.

Wiesław Kowalski, „Śmiech i łzy”, Teatr dla wszystkich

OBSADA: Katarzyna Faszczewska, Agnieszka Ozon, Adrian Kieroński, Robert Mróz Junior

 

REŻYSERIA: Anna Gryszkówna

WSPÓŁPRACA REŻYSERSKA: Aneta Todorczuk

AUTOR: Konrad Oprzędek

OPRACOWANIE MUZYCZNE: Tomasz Krezymon

SCENOGRAFIA i KOSTIUMY: Aleksandra Grabowska

VIDEO: Paweł Penarski

CHARAKTERYZACJA: Marta Dąbrowska

PRODUKCJA: Teatr WARSawy

Artyści:

Katarzyna Faszczewska
Robert Mróz Jr
Aga Ozon
Adrian Kieroński
Data:
31/3/2023
Czas trwania: około
100
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
24/3/2023

THE BEST OF AGA ZARYAN

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, to kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Najlepsze, najbardziej lubiane przez słuchaczy i samą artystkę utwory usłyszymy na scenie Nie Teatru 24 marca.

25/3/2023

ZALIA - koncert promujący płytę "kocham i tęsknię"

W zeszłym roku odwiedziła takie festiwale jak Opener czy Orange Warsaw, a w sierpniu zagrała w duecie na tarasie w ramach naszego cyklu „Letnie granie”, teraz wraca z koncertem promującym płytę "kocham i tęsknię". 25 marca odwiedzi nas ZALIA!

26/3/2023

Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - JAN JURKOWSKI i JOANNA SZCZEPKOWSKA

Joanna Szczepkowska z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru pokaże widzom Nie Teatru, jaki teatr jej się naprawdę podoba. „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” to zderzenie dwóch światów: dojrzałej kobiety, która świadomie zdecydowała się na samotność i młodego, goniącego za sukcesem muzyka. Joanna Szczepkowska i Jan Jurkowski w sztuce pełnej niebanalnego humoru.