29/12/23

godz.

20:00

Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - spektakl muzyczny

29/12/23

godz.

20:00

Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - spektakl muzyczny

kup bilety

„Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę” – spektakl na miarę naszych czasów, czasów dystansu społecznego, czasów, gdy wychowani na zwycięzców 30-latkowie zaczynają dorastać, a życie? Okazuje się nie być bajką. Raczej bańką internetową, poza którą bardzo trudno o prawdziwe, głębokie relacje, zaufanie i wiarę w drugiego człowieka. A przecież w środku tyle marzeń i nadziei…Zapraszamy na poruszający musical.

Musical o współczesnych Polakach, który powstał na podstawie reportaży Konrada Oprzędka „Polak sprzeda zmysły” to kolaż opowieści o ludziach zgrabnie połączony świetnie zaaranżowanymi piosenkami. W spektaklu czworo aktorów zagra kilkanaście postaci, spotkamy tu pracownika korporacji i szefa, rozchwytywaną kobietę i samotnego chłopaka, parę zakochanych i parę w terapii małżeńskiej oraz wiele innych postaci. Ich historie poznajemy przez słowo i muzykę, bliską sercu kilku pokoleń. Od Kabaretu Starszych Panów, przez Zbigniewa Wodeckiego, po Comę, Micromusic czy Anię Dąbrowską. To spektakl o miłości, nadziei oraz strachu i niepewności. można się w nim przejrzeć jak w lustrze. Można się zaśmiać i zapłakać nad sobą

Zapraszamy do świata, w którym tkwimy, i na który z jakiegoś powodu się godzimy. Ale też zapraszamy do świata naszych marzeń i tęsknot. Spróbujmy razem rozprawić się z cholerną samotnością, która dręczy większość z nas i poszukać konstruktywnej odpowiedzi jak żyć… Może się uda, choć trochę, bo jak napisał Szymon Białobrzeski „Warto przeżyć te 80 minut w uniwersum samotności, aby móc wyjść na zewnątrz i chronić się nawzajem przed podobnym scenariuszem” („Czy mogę od pana ogień?”, Teatr dla wszystkich)

„Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę” to przekrój pokolenia ludzi, którzy powinni wejść w dojrzałe życie z wiarą, radością i energią, bo wydawałoby się, że żyją w świecie, w którym mają wszystko podane na tacy. Jednak kontakt ze światem, etat, mieszkanie z widokiem na centrum i wysokim czynszem… Wydawałoby się dostępne na wyciągnięcie ręki, nie dają satysfakcji, a nawet są kulą u nogi. Pokolenie, które ma świat za blisko. Pokolenie niepotrafiące sięgnąć po szczęście. Pokolenie bez ideałów, nie mające o co walczyć, stagnacyjne, głęboko nieszczęśliwe. Jednak w serduchu mnóstwo nadziei i pragnień, po które nie do końca wiadomo jak sięgnąć, o czym świadczą wtrącane co chwila piosenki rozdzierające młode gardła i serca. Bo w nich jest cała prawda o pokoleniu prekariuszy. Ludzi pełnych marzeń, tęsknot i wołania o pomoc, tylko zbyt cicho, żeby świat zauważył.

Spektakl dla widzów powyżej 16. roku życia.

 

Z recenzji:

W epoce ciągłych coverów i nowych interpretacji, miło było  usłyszeć coś naprawdę świeżego. Kilka razy pytałem sam siebie, czy to  na pewno to, bowiem tekst znany, lecz melodia jakby nie ta? Namacalny dowód na to, że wystarczy młodym artystom dać „coś”, a oni i tak potrafią Cię zaskoczyć. 

Karol Mroziński, „Pokolenie – spotkanie po latach”, Teatr dla wszystkich

 

W przedstawieniu „Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę” imponuje nie tylko sam pomysł, oparty na dość luźno powiązanym kolażu sekwencji dramatycznych scalanych muzyką. ale i pasja, temperament oraz ogromne zaangażowanie młodych aktorów. Widać, że bycie na scenie jest dla nich ogromną frajdą, co stanowi o autentyczności kreowanych postaci, których jest w tym scenariuszu niemało. Konfrontacja tego, o czym marzy pokolenie wchodzące w dorosłość, z tym, co oferuje im dzisiejsza rzeczywistość i zawrotne tempo życia nie gwarantujące żadnej przyszłości i możliwości stabilnego gospodarowania tym, co uda się zarobić na umowach śmieciowych, jest dotkliwą diagnozą coraz bardziej rozczarowanego, pogrążonego w samotności, desperacji i strachu, wyjałowionego z empatii społeczeństwa i jego frustracji.

Wiesław Kowalski, „Śmiech i łzy”, Teatr dla wszystkich

OBSADA: Katarzyna Faszczewska, Agnieszka Ozon, Adrian Kieroński, Robert Mróz Junior

 

REŻYSERIA: Anna Gryszkówna

WSPÓŁPRACA REŻYSERSKA: Aneta Todorczuk

AUTOR: Konrad Oprzędek

OPRACOWANIE MUZYCZNE: Tomasz Krezymon

SCENOGRAFIA i KOSTIUMY: Aleksandra Grabowska

VIDEO: Paweł Penarski

CHARAKTERYZACJA: Marta Dąbrowska

PRODUKCJA: Teatr WARSawy

Artyści:

Katarzyna Faszczewska
Robert Mróz Jr
Aga Ozon
Adrian Kieroński
Data:
29/12/2023
Czas trwania: około
100
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/9/2023

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

24/9/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

29/9/2023

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.