26/4/2023 14:07

BIAŁOSTOCKIE OPOWIEŚCI - posłuchajcie ich razem z nami w ostatni weekend kwietnia

Historie z przedwojennego Białegostoku, opowieść o dzielnej Lidii Zamemhof, Białystok w piosenkach. Róże formy i różne artystyczne propozycje stworzą krajobraz miasta, który stworzymy w Nie Teatrze w ostatni weekend kwietnia.

Planujesz "Majówkę" na Podlasiu? Zaplanuj najpierw zwiedzanie Białegostoku, a wieczorem zajrzyj do NIE TEATRU, by posłuchać Białostockich opowieści. Znajdziesz je na scenie w koncertach i spektaklach, a także w Kramstoku - sklepie z pamiątkami, który podobnie jak Nie Teatr mieści się w historycznym budynku Astoria (dziś Astoria Business&Leisure).

28 kwietnia, piątek, 19:00
Rozpoczynamy z międzywojnia. To ożywiony czas aktywności licznych estrad, kinoteatrów i artystów. Historia aspirującej artystki osadzona w realiach ówczesnego Białegostoku jest kanwą opowieści "Od Rozkoszy Do Ritza", czyli recitalu wzbogaconego o wątki fabularne, listy, monologi i piosenki! "W małym kinie" Władysława Szpilmana, "Gdy zakwitną bzy" i "Ta mała piła dziś" Artura Golda, "Pijana fordanserka" Alfreda Schera, "Piosenka o zagubionym sercu" czy "Miłość ci wszystko wybaczy" Henryka Warsa i inne tworzą niepowtarzalny klimat kameralnego widowiska z pięknymi kostiumami, które stworzył kostiumograf i scenograf, Mateusza Karolczuk.
https://www.nieteatr.pl/.../bialostockie-opowiesci-od...

29 kwietnia, sobota, 19:00
Niezwykła kobieta i jej historia. Lidia Zamenhof była najmłodszą córką Klary i Ludwika Zamenhofów. Wydawczyni, tłumaczka, aktywna esperantystka. Dziś najczęściej funkcjonuje jako wpis encyklopedyczny, a przecież za jej dokonaniami stał żywy człowiek, zbudowany z myśli i ciała. Paula Czarnecka w swojej sztuce oddaje jej głos poruszając jednocześnie temat idealizmu, procesu dojrzewania, determinacji, zasadności poświęcenia i ofiary.
https://www.nieteatr.pl/.../bialostockie-opowiesci-mi...

30 kwietnia, niedziela, 18:00
SEN - taki tytuł nosi płyta Martyny Zaniewskiej, którą usłyszymy w niedzielę podczas białostockiego weekendu w Nie Teatrze. Koncert Martyny będzie także wzbogacony o jej repertuar "białostocki", a o swoim ukochanym mieście artystka opowiada na wiele sposobów, w muzyce, ale także w nauce oraz codziennej pracy, gdyż organizuje działalność Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w roli zastępczyni dyrektora tej instytucji.
https://www.nieteatr.pl/.../bialostockie-opowiesci-sen...

Trzy kameralne wydarzenia prezentujące różne aspekty historii Białegostoku to świetna propozycja na weekend, krótki czy długi, dla mieszkańców, ale i dla gości planujących odpoczynek w naszym regionie.

Białostockie opowieści to nazwa cyklu wydarzeń artystycznych, ale to także linia produktów, które znaleźć można w Kramstoku. To oryginalny sklep z pamiątkami mieszczący się w historycznym budynku Astoria. Czynny jest codziennie w godz. 9:00 - 20:00
https://kramstok.pl/

Inne aktualności

zobacz wszystkie
29/5/2023 10:21

CZAS NA SZTUKĘ. Wystawa uczestników i uczestniczek warsztatów plastycznych „ROSNĘ W SZTUKĘ”

W Dniu Dziecka wspólnie z Galerią im. Sleńdzińskich zapraszamy na wernisaż szczególnej wystawy! W przestrzeniach Astorii, na parterze, zaprezentowane zostaną prace uczestników i uczestniczek warsztatów plastycznych "Rosnę w sztukę", które prowadzi Zespół Edukacji u Sleńdzińskich. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, więc wystawa będzie źródłem zachwytów zarówno dla małych i dużych.

Czytaj więcej
3/6/2023 7:42

LETNIE GRANIE vol. 2 - znów gramy na tarasie!

W tym roku od już 22 czerwca Nie Teatr uruchamia swoją alternatywną scenę na 3. piętrze Astorii. LETNIE GRANIE to formuła, która Was ujęła w poprzednim sezonie, nie wyobrażaliśmy sobie lata inaczej, a przecież lato w mieście powinno być pełne optymizmu i dobrej rozrywki. Paula Roma, Astrolabe, Zubek&Pentz Piazzolla Duo, mop, Jeszcze, Ola Chaładaj sprawią, że wieczory na tarasie przneiosą Was w inny wymiar.

Czytaj więcej
9/5/2023 12:08

Wystawa obrazów Ewy Wiśniewskiej-Benedyczuk - autorki koncepcji wnętrz Nie Teatru

Prace Ewy Wiśniewskiej – Benedyczuk widniały na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Na co dzień zajmuje się architekturą wnętrz, ale pasjonuje ją rysunek i malarstwo, a obrazy, które zobaczymy na wystawie w Nie Teatrze powstawały na przestrzeni ćwierćwiecza! Wystawa ONA I JA prezentowana będzie w Nie Teatrze - nieprzypadkowo - bo autorka stworzyła koncepcję wnętrza Nie Teatru, ale także Above Business Spot na 3. pietrze Astorii. Wernisaż w piątek 12 maja o 18:00.

Czytaj więcej