26/4/2023 14:07

BIAŁOSTOCKIE OPOWIEŚCI - posłuchajcie ich razem z nami w ostatni weekend kwietnia

Historie z przedwojennego Białegostoku, opowieść o dzielnej Lidii Zamemhof, Białystok w piosenkach. Róże formy i różne artystyczne propozycje stworzą krajobraz miasta, który stworzymy w Nie Teatrze w ostatni weekend kwietnia.

Planujesz "Majówkę" na Podlasiu? Zaplanuj najpierw zwiedzanie Białegostoku, a wieczorem zajrzyj do NIE TEATRU, by posłuchać Białostockich opowieści. Znajdziesz je na scenie w koncertach i spektaklach, a także w Kramstoku - sklepie z pamiątkami, który podobnie jak Nie Teatr mieści się w historycznym budynku Astoria (dziś Astoria Business&Leisure).

28 kwietnia, piątek, 19:00
Rozpoczynamy z międzywojnia. To ożywiony czas aktywności licznych estrad, kinoteatrów i artystów. Historia aspirującej artystki osadzona w realiach ówczesnego Białegostoku jest kanwą opowieści "Od Rozkoszy Do Ritza", czyli recitalu wzbogaconego o wątki fabularne, listy, monologi i piosenki! "W małym kinie" Władysława Szpilmana, "Gdy zakwitną bzy" i "Ta mała piła dziś" Artura Golda, "Pijana fordanserka" Alfreda Schera, "Piosenka o zagubionym sercu" czy "Miłość ci wszystko wybaczy" Henryka Warsa i inne tworzą niepowtarzalny klimat kameralnego widowiska z pięknymi kostiumami, które stworzył kostiumograf i scenograf, Mateusza Karolczuk.
https://www.nieteatr.pl/.../bialostockie-opowiesci-od...

29 kwietnia, sobota, 19:00
Niezwykła kobieta i jej historia. Lidia Zamenhof była najmłodszą córką Klary i Ludwika Zamenhofów. Wydawczyni, tłumaczka, aktywna esperantystka. Dziś najczęściej funkcjonuje jako wpis encyklopedyczny, a przecież za jej dokonaniami stał żywy człowiek, zbudowany z myśli i ciała. Paula Czarnecka w swojej sztuce oddaje jej głos poruszając jednocześnie temat idealizmu, procesu dojrzewania, determinacji, zasadności poświęcenia i ofiary.
https://www.nieteatr.pl/.../bialostockie-opowiesci-mi...

30 kwietnia, niedziela, 18:00
SEN - taki tytuł nosi płyta Martyny Zaniewskiej, którą usłyszymy w niedzielę podczas białostockiego weekendu w Nie Teatrze. Koncert Martyny będzie także wzbogacony o jej repertuar "białostocki", a o swoim ukochanym mieście artystka opowiada na wiele sposobów, w muzyce, ale także w nauce oraz codziennej pracy, gdyż organizuje działalność Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w roli zastępczyni dyrektora tej instytucji.
https://www.nieteatr.pl/.../bialostockie-opowiesci-sen...

Trzy kameralne wydarzenia prezentujące różne aspekty historii Białegostoku to świetna propozycja na weekend, krótki czy długi, dla mieszkańców, ale i dla gości planujących odpoczynek w naszym regionie.

Białostockie opowieści to nazwa cyklu wydarzeń artystycznych, ale to także linia produktów, które znaleźć można w Kramstoku. To oryginalny sklep z pamiątkami mieszczący się w historycznym budynku Astoria. Czynny jest codziennie w godz. 9:00 - 20:00
https://kramstok.pl/

Inne aktualności

zobacz wszystkie
22/3/2024 16:29

Międzynarodowy Dzień Teatru - zapraszamy do wspólnego świętowania 27 marca

Nie Teatr to miejsce nieszablonowe i nieoczywiste. W naszym repertuarze odnajdziecie różne formy sceniczne i muzyczne, ale to zawsze emocje i oczekiwania naszych widzów są dla nas najważniejsze. I choć Nie Teatr skutecznie wymyka się standardowej definicji teatru, to zawsze z nieskrywaną radością obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru!

Czytaj więcej
18/3/2024 12:43

Zmiana lokalizacji kasy Nie Teatru

Kasa oraz biuro Nie Teatru zostały przeniesione na 1. piętro budynku Astoria Business&Leisure  – jeszcze bliżej Nie Teatru!

Czytaj więcej
19/1/2024 15:29

"Zimowe Teatralia 2024" w Nie Teatrze - ostatnie miejsca

Od 22 do 26 stycznia wraz z Bernardem Banią zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżyć niezapomnianą teatralną przygodę podczas ferii. Na warsztaty zostało już kilka ostatnich miejsc.

Czytaj więcej