Przedstawiamy NIE TEATR

To trochę teatr, a trochę nie. Bez stałego zespołu artystycznego, ale z repertuarem, który zadowoli widzów o różnych upodobaniach. Na scenach całego kraju rodzi się wiele niezwykłych artystycznych zjawisk, spośród których starannie wybierzemy te, które pokażemy w Białymstoku. Nowa przestrzeń kultury w historycznym budynku to idealne miejsce, by znakomici i dobrze znani aktorzy zagrali swoje najlepsze spektakle, aby usłyszeć błyskotliwe monologi czy odpłynąć na pięknie brzmiącym koncercie. Kameralna przestrzeń sprzyjać będzie także spotkaniom po wydarzeniach, na które już dziś wspólnie z artystami zapraszamy.  

Nie Teatr to miejsce nieszablonowe, nieoczywiste i przede wszystkim niezależne. Jedyne od czego chcemy być uzależnieni, to widzowie i ich emocje. My jesteśmy od tego, aby konsekwentnie urzeczywistniać zaskakujące, wyrafinowane, a czasem zwyczajne i oczywiste wizje spędzania wolnego czasu. Chcemy także, aby jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w centrum Białegostoku, popularna Astoria, oprócz dotychczas znanej działalności usługowej, oferowała mieszkańcom coś więcej. To „coś” to przeżycia, nowe, komfortowe miejsce spotkań, a w przyszłości - ulubiony teatr w mieście. Nasz NIE TEATR, to nie tylko gra słów, a kameralne miejsce kultury, na które czekała Astoria, od czasów, gdy aptekarz Feliks Filipowicz dystrybuował w zlokalizowanej tam aptece bilety na wydarzenia kulturalne. Dziś chcemy sprawić, by kultura zagościła na stałe w Astorii.    

Dla miłośników teatru będzie to głównie scena jednego aktora. W spektaklach obejrzymy wspaniałych, uznanych aktorów w klasykach gatunku, ale również młodych twórców, brawurowo opowiadających o wszelkich zjawiskach w otaczającej rzeczywistości, na które współczesny teatr nie chce być obojętny. Ze sceny będzie też rozbrzmiewać muzyka, charakterystyczna dla różnych zakątków świata, czasem klasyczna, czasem z alternatywnym zacięciem. Chcemy, by Nie Teatr zabierał nas także w absurdalne rejony sztuki i kultury, dlatego humor będzie jednym z fundamentów nowego miejsca. Warto więc już dziś zaplanować pierwsze spotkanie z naszymi artystami i znaleźć dla siebie najwygodniejszą perspektywę na widowni.  

Zapraszamy do Nie Teatru

Obok repertuaru dla dorosłego widza pojawi się oczywiście oferta dla najmłodszych, bo w tym obszarze alternatywa zawsze jest mile widziana, a wiele teatrów tworzących dla dzieci także potrzebuje miejsca, które właśnie tworzymy. Na II piętrze Astorii obok sceny wydarzeń artystycznej znajduje się przestrzeń, która doskonale sprawdzi się na potrzeby warsztatów, prezentacji i spotkań, co będziemy skrzętnie wykorzystać, by widzowie spotykali się ze sztuką i jej twórcami jak najczęściej.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy szybko oswoją sobie to dobrze znane miejsce w tej nowej, ambitnej formie. Nie Teatr ma być odpowiedzią na część lokalnych potrzeb, ale też miejscem, które twórczy i aktywni mieszkańcy z czasem będą z pewnością współtworzyć.

Sylwia
Lubiniecka
Kamil
Uździło
Wojciech
Żukowski

Zespół Nie Teatru tworzą aktywni od lat animatorzy i promotorzy kultury w Białymstoku. Dyrektorem Programowym Nie Teatru jest Sylwia Lubiniecka. Za kwestie komunikacyjne i promocyjne odpowiada Kamil Uździło. O kwestie techniczne i realizatorskie dba Wojciech Żukowski. Z otwartością i cennym zasobem doświadczeń na różnych polach kultury tworzą przestrzeń dla kultury i sztuki równie przyjazną, co wartościową.

Zapraszamy do obserwowania naszych stron, odkrywania z nami nowych możliwości przestrzeni Astorii i śledzenia repertuaru Nie Teatru.

NIE TEATR
NIEoczywisty, NIEszablonowy, NIEzależny