NIErepertuar

Archiwum wydarzeń
Resetuj
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
September
23
Saturday
godz.
19:00

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

September
24
Sunday
godz.
16:00

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

September
29
Friday
godz.
20:00

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.

September
30
Saturday
godz.
19:00

Mój boski rozwód - ANETA TODORCZUK | PREMIERA

Mąż właśnie odszedł do młodszej. Córka właśnie wyprowadziła się do chłopaka. Matka woli oglądać „Milionerów, niż słuchać twoich lamentów, a jedyną radą jaką w tej sytuacji usłyszałaś od „przyjaciółki” to – SCHUDNIJ! To tło historii, którą w swoim najnowszym monodramie opowie pochodząca z Białegostoku aktorka Aneta Todorczuk. „Mój boski rozwód” to wrześniowa PREMIERA w Nie Teatrze!

October
1
Sunday
godz.
16:00

Babski Kabaret, czyli OLD SPICE GIRLS

Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, dlatego powinniśmy dbać o jego regularne dawkowanie! Porcję szczerego śmiechu zapewni Państwu spektakl kabaretowy ”OLD SPICE GIRLS”, czyli Babski Kabaret. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale zapewne panowie również nie będą się nudzić. W rolach głównych występują: Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska oraz Lidia Stanisławska.

October
6
Friday
godz.
19:00

EDYTA BARTOSIEWICZ solo act | jesień tour 2023

Edyta Bartosiewicz to niezależna artystka, autorka, kompozytorka i producentka nagrań. Aby uczcić 30-lecie swojego solowego debiutu postanowiła zagrać serię koncertów tylko z gitarą akustyczną (solo act), dokładnie tak, jak grała na samym początku swojej kariery. Druga część tej elektryzującej trasy nadchodzi razem z jesienią. Poruszające spotkanie z artystką stanie się ponownie naszym udziałem. Nie będzie lepszego lekarstwa na jesienną chandrę :)

October
7
Saturday
godz.
18:00

Dzieła wszystkie Szekspira | Teatr Scena Współczesna z Warszawy

Ten tytuł to teatralny hit zagrany przez Teatr Scena Współczesna już ponad 2200 razy, a niesłabnącą popularnością cieszy się od 25 lat! Żartobliwej prezentacji wszystkich 38 dramatów największego dramaturga wszech czasów dokonuje trzech aktorów, którzy występując pod własnymi imionami bawią publiczność żonglując cytatami, streszczeniami fabuł i odwołaniami do stereotypowej znajomości dzieł Szekspira.

October
7
Saturday
godz.
17:45

Rodzic w teatrze - Spektakl z Liskiem/Przytuliskiem 7 października

Spektakl z Liskiem/Przytuliskiem - bilet dla dziecka na warsztaty teatralno-plastyczne podczas wydarzenia "Dzieła wszystkie Szekspira" 7 października 2023 r.

October
8
Sunday
godz.
18:00

Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej | monodram komediowy Wojciecha Tremiszewskiego

A co gdyby Adam Mickiewicz pojawił się we współczesnej Polsce? Komik i improwizator Wojciech Tremiszewski przedstawi swoją wersję ten nieprzeciętnej przygody w godzinnym monodramie komediowym o wieszczu narodowym - lekki, śmieszny, a też nieco ckliwy i ze szczyptą rozdzierania duszy w stylu nowoczesno-romantycznym. Rodacy mówią, że jest to rozrywka inteligentna.

October
8
Sunday
godz.
17:45

Rodzic w teatrze - Spektakl z Liskiem/Przytuliskiem 8 października

Spektakl z Liskiem/Przytuliskiem - bilet dla dziecka na warsztaty teatralno-plastyczne podczas monodramu komediowego Wojciecha Tremiszewskiego „Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej” 8 października 2023r.

October
12
Thursday
godz.
18:00

BELFER - spektakl z udziałem Marka Cichuckiego

„Belfer” w repertuarze Nie Teatru to nie przypadek, bez względu na to, która część roku szkolnego przed nami czy za nami. Spektakl stawia pytanie, co dziś znaczy być nauczycielem, jak nie stracić ideałów, jak się nie poddawać. I nie jest dedykowany tylko nauczycielom, miłośnicy teatru znajdą olbrzymią przyjemność oglądając w tytułowej roli nagradzanego za tę kreację Marka Cichuckiego.

October
13
Friday
godz.
19:00

SPAGHETTI POLONEZE - Monika Mariotti | włoskie show w polskim wydaniu

Znając sympatię Polaków dla włoskiej piosenki, Monika Mariotti przygotowała recital największych przebojów, m.in. „Felicita”, „Mambo Italiano”, „Volare”, „Marina” oprawionych dowcipnym komentarzem przybliżającym włosko-polskie kontrasty kulturowe. „Spaghetti Poloneze” to ponad godzina doskonałej muzyki i zabawy, którą zapewnia widzowi Monika Mariotti, charyzmatyczna włoska aktorka z polskimi korzeniami.

October
14
Saturday
godz.
19:00

WARIACJE ENIGMATYCZNE - spektakl

W willi na wyspie Rosvannoy położonej na Morzu Norweskim, pod kręgiem polarnym, tuż przed nastaniem sześciomiesięcznej pory nocnej, spotykają się dwaj mężczyźni. Piotr Cyrwus i Piotr Dąbrowski koncertowo grają bohaterów sztuki Erica-Emmanuela Schmitta, którym w tle towarzyszy znamienny utwór - "Wariacje enigmatyczne" Edwarda Elgara. A emocje nie opadają ani na moment.

October
15
Sunday
godz.
16:00

ALICJA JANOSZ DZIECIOM - koncert interaktywny

Jej misją jest dawanie dzieciom radości dzięki muzyce. Wraz z narodzinami synka Tymka Alicja Janosz odkryła nowe możliwości, a pomysły na rymowanki i piosenki sprawiły, że krok po kroku powstał rodzinny projekt „Alicja Janosz Dzieciom”. Na pełen ciepła i radości oraz idealnych do wspólnego śpiewania piosenek koncert zapraszamy do Nie Teatru 15 października.

October
17
Tuesday
godz.
9:00
11:00

Musical PINOKIO - Białostocka Akademia Musicalowa | spektakle szkolne

17 i 18 października zapraszamy szkoły i i przedszkola na musical „Pinokio” Białostockiej Akademii Musicalowej. To adaptacja znanej i uwielbianej powieści Carla Collodiego o drewnianej kukiełce, która pokonuje liczne wyzwania, żeby zostać prawdziwym chłopcem. Kliknij DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ, by zarezerwować miejsca.

October
19
Thursday
godz.
19:00

JANEK TRACZYK - koncert w ciemnościach

Bez wątpienia będzie to wieczór pełen pięknych emocji, bo Nie Teatr to miejsce, które sprzyja odkrywaniu nowych doznań. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze piosenki Janka Traczyka, jak również materiał z debiutanckiej, solowej płyty "Nadal Jestem", ale eksperymentem dla naszych zmysłów będzie fakt, że koncert nasz gość wykona przy zupełnie zgaszonym świetle...Zapraszamy na niepowtarzalne chwile relaksu i uniesienia, gdy będziemy dosłownie rozpływać się w dźwiękach.

October
20
Friday
godz.
19:00

JAN KONDRAK - Najlepsze | recital

Jan Kondrak to głos - wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego.

October
21
Saturday
godz.
19:00

An Act of God - boska komedia

Bóg postanawia przynieść ludziom nowe 10 przykazań. To pomysł Davida Javerbauma, amerykańskiego twórcy znanego między innymi z serialu „The Kominsky Method”. Napisał boską komedię „An Act of God”, którą wziął na warsztat Teatr Druga Strefa, jedyna scena w Polsce, która mieści się w dawnym warsztacie samochodowym. Jakiego Boga zobaczymy? Czy będzie dobrze wszystkim znanym, umęczonym starcem z listą wymagań? Czy może przemyślał to i owo i ma nam do zaproponowania coś nowego? Bardziej nas rozśmieszy czy skłoni do myślenia?

October
22
Sunday
godz.
18:00

Recital „LADY VIVI IS COMING TO TOWN” | Karolina Piechota - PRZENIESIONY z 2 kwietnia

„Ja jestem Twoja Marylin Monroe” Janczarskiego i Grechuty, „Zapomniałam” do muzyki sióstr Sipińskich, piosenki wykonywane przez Raya Charlesa, Ellę Fitzgerald, „Be Italian” z musicalu „Nine” po utwory Radiohead czy Cindy Lauper. Karolina Piechota jest mistrzynią kreacji, interakcji i scenicznym wulkanem energii. Zapraszamy na jej niezwykły recital.

October
27
Friday
godz.
19:00

II Dni Czeskie: MARTINA TRCHOVÁ – koncert

Martina Trchová to czeska autorka tekstów, wokalistka, gitarzystka. Będziemy z nią poznawać czeską rzeczywistość współczesnej kultury muzycznej. Jest absolutnym samograjem, nie tylko pisze, komponuje, wykonuje, a jeszcze rysuje, maluje i ilustruje, dlatego obok koncertu będziemy mogli obejrzeć także jej ilustracje do książek. Z urodzenia jest prażanką, ale do nas przyjedzie z Brna, gdzie aktualnie mieszka.

October
27
Friday
godz.
19:00

II Dni Czeskie: KARNET "Czeska kultura"

3-dniowy karnet na II Dni Czeskie w Nie Teatrze. Karnet zawiera bilety na: koncert Martiny Trchovej w piątek 27 października, spektakl „Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk” Teatru TeTaTeT z Kielc w sobotę oraz spotkanie z dziennikarką Teresą Drozdą i czeski hit kinowy „Właściciele” w niedzielę 29 października. Z karnetem wygodniej i taniej.

October
27
Friday
godz.
19:00

II Dni Czeskie: KARNET "Czeski piątek"

1-dniowy karnet na dwa wydarzenia w piątek 27 października. Karnet zawiera bilet na koncert Martiny Trchovej oraz bilet na wieczór kulturalny „Czechy – Nie tylko piwo!”. Wieczór poprowadzi dziennikarz Jakub Medek. Z karnetem wygodniej i taniej!

October
27
Friday
godz.
20:00

II Dni Czeskie: Nie tylko piwo! - odkrywamy Czechy z Jakubem Medkiem

Morawy to magiczna winiarska kraina, stanowiąca niemal 1/3 obszaru całej Republiki Czeskiej, a winorośl uprawia się tam od czasów rzymskich. To punkt wyjścia do podróży po Czechach, którą odbędziemy z okazji II Dni Czeskich wspólnie z dziennikarzem Jakubem Medkiem. Morawskie smaki i dziennikarskie smaczki odkryją przed nami wiele czeskich tajemnic i zachęcą do dalszych poszukiwań.

October
28
Saturday
godz.
18:00

II Dni Czeskie: Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk – spektakl

„Szwejk jest postacią ponadczasową. Świat się zmienia, ale ludzka mentalność pozostaje taką jaką była u zarania” – mówi Mirosław Bieliński, odtwórca roli Szwejka w spektaklu teatru TeTeTeT z Kielc, który obejrzymy w ramach II Dni Czeskich w Nie Teatrze 28 października.

October
28
Saturday
godz.
18:00

II Dni Czeskie: KARNET "Czeska sobota"

1-dniowy karnet na dwa wydarzenia w sobotę 28 października. Karnet zawiera bilet na spektakl „Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk” Teatru TeTaTeT z Kielc oraz udział w wieczorze kulturalnym CZESKA PIWNICA. Z karnetem wygodniej i taniej!

October
28
Saturday
godz.
20:00

II Dni Czeskie: CZESKA PIWNICA - czeska kultura schodzi do podziemia

Czy wiecie, że w Astorii mamy klimatyczną piwnicę? Dlatego postanowiliśmy właśnie tam zaaranżować prawdziwie czeski wieczór podczas II Dni Czeskich. Naszymi gośćmi specjalnymi w sobotę będą aktorzy: Krzysztof Ławniczak („Oficer Armii Czerwonej”) z Teatru Dramatycznego w Białymstoku i „Szwejk” z Teatru TeTaTeT, czyli Mirosław Bieliński. Nie zabraknie krzepiących napitków i przekąsek.

October
29
Sunday
godz.
18:30

II Dni Czeskie: WŁAŚCICIELE - czeski hit kinowy

Przebojowy debiut Jiříego Havelki obejrzało w kinach w Czechach ponad 300 tysięcy widzów! „Właściciele” to nakręcona w zaledwie osiem dni, w doborowej obsadzie, brawurowa komedia okraszona potężną dawką wyjątkowego czeskiego humoru. Pełne ciętych dialogów, lekko złośliwe studium ludzkich, a może raczej sąsiedzkich charakterów.

October
29
Sunday
godz.
16:00

II Dni Czeskie: TERESA DROZDA - spotkanie autorskie o czeskich i polskich piosenkach

Czescy artyści śpiewają polskie piosenki. Od dawna. Także współcześnie. A czasem śpiewają też czeskie piosenki po polsku. Jakie to piosenki? Jakie miejsce zajmują w czeskiej kulturze? Która z czeskich piosenek jest symbolem polskiego kabaretu lat siedemdziesiątych? Na te i podobne pytania odpowie niezależna dziennikarka, propagatorka czeskiej kultury i wspaniała gawędziarka, Teresa Drozda, ilustrując swoją opowieść odpowiednimi przykładami muzycznymi. Ewa Demarczyk po czesku? Czemu nie!

November
3
Friday
godz.
19:00

CONTRATIEMPO - koncert flamenco

To będzie niezapomnianie spotkanie z kulturą europejskiego południa. Contratiempo, czołowy polski zespół prezentujący kulturę flamenco, po raz kolejny odwiedzi Nie Teatr. Zapraszamy na pełny pozytywnej energii koncert ukazujący wszystkie oblicza i barwy Andaluzji - śpiew, muzykę, taniec oraz hiszpańskie rytmy.

November
4
Saturday
godz.
19:00

NOC HELVERA - spektakl | Teatr Druga Strefa

Rozmowa dwojga bohaterów dramatu Ingmara Villqista ma sinusoidalny przebieg: pycha i próba poniżania walczą z próbami zastraszania, chęć wprowadzenia nowego porządku walczy ze stabilnością. To spektakl zawieszony w czasie, mogący się odgrywać gdziekolwiek i kiedykolwiek. Także tu i teraz...I świetne kreacje aktorskie Haliny Chrobak oraz Piotra Dudy.

November
5
Sunday
godz.
18:00

DLA JERZEGO WASOWSKIEGO - Kabaret Starszych Panów i jazz | Bogdan Hołownia i Paweł Pańta Duo

Jerzy Wasowski – inżynier akustyk, radiowiec, aktor, kompozytor, współtwórca Kabaretu Starszych Panów, autor niemal 700 piosenek, muzyki do filmu i teatru. Legenda polskiej muzyki i kabaretu. Jego spuściznę chroni i propaguje Fundacja Wasowskich w osobach Moniki i Grzegorza Wasowskich, z którą wspólnie zapraszamy na wieczór rodzinnych opowieści oraz wsłuchanie się w dzieła mistrza Jerzego, które zagrają Bogdan Hołownia i Paweł Pańta.

November
10
Friday
godz.
19:00

ASTROLABE - polsko-portugalska podróż muzyczna

Polsko-portugalska moc muzyki, połączenie jazzowego i jednocześnie słowiańskiego brzmienia gitary Krzysi Górniak z nostalgią fado w głosie Ruiego Telesa, Portugalczyka, który z Lizbony trafił do Sztynortu i otworzył tam unikalne miejsce z portugalską kuchnią. Spotkaliśmy ich podczas Letniego grania na tarasie, w listopadzie powrócą do nas w pełnym składzie z niebotyczną ilością słońca w muzyce.

November
11
Saturday
godz.
19:00

MIŁOŚĆ - ks. Twardowski | Adam Woronowicz | Janusz Strobel

„Miłość” to spotkanie z człowiekiem. Z jednej strony z bohaterem, który buduje swój system wartości za pośrednictwem tekstów ks. Twardowskiego. Z drugiej strony z wybitnym aktorem, Adamem Woronowiczem, który przy minimum środków inscenizacyjnych, ale z towarzyszeniem muzyki i jej autora, Janusza Strobla, opowie nam uniwersalną historię.

November
12
Sunday
godz.
18:00

"Jak pięknie by mogło być" - KOFTA! | koncert inscenizowany

Weronika Bochat – Piotrowska i Martin Fitch za pomocą tekstów Jonasza Kofty i pięknych melodii, które zaaranżowała i gra na żywo Karina Komendera opowiedzą niezwykle emocjonalną historię o dwójce zmęczonych codziennością ludzi, którzy żyją ze sobą tworząc coś wyjątkowego. Zapraszamy na muzyczną premierę w Nie Teatrze.

November
13
Monday
godz.
9:00
11:00

Śmiecio Eko Baja - spektakl szkolny | Teatr La Lola

„Śmiecio Eko Baja” to wesoła i dynamiczna opowieść o perypetiach Szczurka Jurka, Muchy Śmieciuchy, Karalucha i Gąsienicy, którzy na co dzień zamieszkują wysypisko śmieci i z ekologią im nie po drodze. Kto i dlaczego spróbuje się nawrócić na ekologiczne życie, dowiecie się oglądając to wzbogacone o świetne piosenki przedstawienie. Spektakl dla przedszkoli i klas 0-III. Rezerwacje grupowe: zapisy@nieteatr.pl

November
17
Friday
godz.
19:00

WRITTEN IN THE STARS - Natalia Piotrowska-Paciorek, Kamil Zięba, Karina Komendera | Musical Jam Live IX

Znają się od 14 lat, razem studiowali i spotykają się raz na jakiś czas w Studiu Accantus. Tym razem na zaproszenie Kariny Komendery i Nie Teatru staną wspólnie na białostockiej scenie, by w ramach cyklu Musical Jam Live opowiedzieć muzyką o swojej przyjaźni i niezwykłym doświadczeniu musicalowym. 17 listopada wystąpią u nas Natalia Piotrowska - Paciorek i Kamil Zięba.

November
18
Saturday
godz.
19:00

OBSERWUJĘ CIĘ - spektakl | Teatr Scena Współczesna - przełożony na 18 listopada

Jak przygotować się do opanowania świata przez Chiny? To jeszcze nie ten moment, ale być może warto zasymulować ten proces w teatrze, przy świetnie przygotowanych piosenkach, sprytnym humorze i odrobinie refleksji w spektaklu "Obserwuję Cię" (dawniej: I Ty zostaniesz Chińczykiem). To wszystko ma do zaoferowania Teatr Scena Współczesna z Warszawy i jej wspaniali, charyzmatyczni aktorzy. Po raz pierwszy u nas, ale z pewnością nie ostatni!

November
19
Sunday
godz.
16:00
18:00

MAGDA UMER

Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Perfekcyjne łączenie muzyki ze słowem sprawiło, że w latach 70-tych ubiegłego stulecia śpiewane przez nią piosenki stały się przebojami, a Agnieszka Osiecka mawiała, że jej wykonania wprawiają publikę niemal w hipnozę. Jak na Mistrzynię Mowy Polskiej przystało (2005) Magda pięknie opowiada o autorach śpiewanych piosenek i o swoim życiu. Na jedyny w swoim rodzaju, utkany z pieśni i opowieści spektakl, zapraszamy 19 listopada o 16:00 i 18:00.

November
19
Sunday
godz.
11:30

Muzyka Łączy: ChopinoBajka - interaktywny koncert familijny

ChopinoBajka to muzyczna podróż dla całej rodziny. Grupa Muzyka Łączy zaprasza na interaktywny koncert połączony z bajkową opowieścią. Poznacie historię trzech koników, których temperament i charakter ilustrować będą zaaranżowane współcześnie kompozycje Fryderyka Chopina. Jednym słowem: wielkie dzieła dla najmłodszych! Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 4-10 lat, ale jeśli chcecie umuzykalniać maluszki to także świetna okazja!

November
23
Thursday
godz.
20:00

RENATA PRZEMYK KWARTET - Babę zesłał Bóg | koncert

Trudno jednoznacznie określić twórczość muzyczną Renaty Przemyk – jest tam rock, poruszające teksty, elementy etniczne, czasem mocna sekcja rytmiczna, czasem dynamiczny głos z samym basem, ale też ironia i głos biały - wszystko co w danym momencie może być potrzebne do wyrażenia aktualnych emocji. W muzyce nie ma granic. Mamy szczęście, że doświadczymy tego razem z artystką już 23 listopada w Nie Teatrze podczas koncertu „Babę zesłał Bóg”.

November
24
Friday
godz.
19:00

OBYWATEL JAZZ - Bolewski&Tubis grają Ciechowskiego

Tylko dwóch muzyków, a na scenie tworzą tyle dźwięków ile musiałby zagrać kwartet. Improwizacja, wyrazisty przekaz i sceniczna synergia wyróżniają ten duet, a piosenki Grzegorza Ciechowskiego w ich wydaniu mają nieodzowny pazur i jazzowe wyrafinowanie. Chciałoby się rzec: poezja! Radosław Bolewski na perkusji i wokalu oraz Maciej Tubis przy instrumentach klawiszowych i syntezatorze basowym w przestrzeni Nie Teatru kochającej jazzowe brzmienia.

November
25
Saturday
godz.
19:00

PROMIENIOWANIE. Sceny z życia Marii Skłodowskiej - Curie | Ewa Wencel

Wybitna naukowczyni, uczona wszech czasów, ikona. Maria Skłodowska-Curie - najbardziej znamienita Polka i warszawianka w historii. Dwukrotna laureatka nagrody Nobla zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie BBC History „100 kobiet, które zmieniły świat”, a jej biografia jest lekturą w Japonii. Zapraszamy na ciepłą i liryczną lecz niepozbawioną humoru opowieść o kobiecie, która realizując marzenia wpisała się na zawsze w karty historii ludzkości. Skłodowska-Curie jakiej nie znamy ze znakomitą rolą Ewy Wencel.

November
26
Sunday
godz.
18:00

KOBIETA DO ZJEDZENIA - Magdalena Smalara | gastrorecital

Magdalena Smalara w recitalu ,,Kobieta do zjedzenia" opowie o jednej z największych namiętności świata czyli o jedzeniu. Usłyszymy piosenki napisane specjalnie na potrzeby tego gastrorecitalu oraz szlagiery w nowych aranżacjach. Nie dość, że piosenki będą apetyczne, to sama Magdalena Smalara tak pyszna w swojej roli, jak pączek wyczekiwany z wypiekami (na twarzy) w tłusty czwartek.

November
26
Sunday
godz.
17:45

Rodzic w teatrze - Spektakl z Liskiem/Przytuliskiem 26 listopada

Spektakl z Liskiem/Przytuliskiem - bilet dla dziecka na warsztaty teatralno-plastyczne podczas gastrorecitalu Magdy Smalary "Kobieta do zjedzenia" 26 listopada 2023.

November
30
Thursday
godz.
20:00

Matylda/Łukasiewicz - koncert

Matylda/Łukasiewicz to na polskiej scenie nowy duet, ale tworzą go niezwykle twórczy i sprawdzeni artyści. Matylda Damięcka to doświadczona aktorka, wokalistka, ale także artystka wizualna, która za pomocą prostych grafik często zabiera głos w ważnych sprawach. Radek Łukasiewicz zaś to lider słynnych Pustek, ale także autor piosenek dla Brodki, Meli Koteluk, Artura Rojka czy Piotra Zioły. Spotkali się przy projekcie Polskie Znaki i postanowili pójść dalej wspólną drogą, a ich autorskie piosenki usłyszymy w Nie Teatrze 30 listopada.

December
1
Friday
godz.
19:00

Gdy musical spotyka...klasykę | Damian Aleksander i Rafał Bartmiński

"Gdy musical spotyka..." to cykl koncertów, podczas których musical połączy się z różnymi stylami muzycznymi. Damian Aleksander ( śpiew, prowadzenie) i Jacek Szwaj (fortepian) zapraszają wybitnych artystów i artystki z kręgu musicalu, kabaretu, jazzu i klasyki. Po fenomenalnym koncercie z Pauliną Grochowska (musical) przed nami druga odsłona cyklu. 1 grudnia na scenie Nie Teatru Damian Aleksander zaśpiewa z Rafałem Bartmińskim, jednym z najwybitniejszych polskich tenorów operowych.

December
2
Saturday
godz.
19:00

Zakochani grafomani | MAŁGORZATA BOGDAŃSKA i MAREK KOTERSKI czyli duet małżeński

„Kocham i nienawidzę” to koncert a capella, spektakl i performens w jednym. Filmowe małżeństwo, czyli Małgorzata Bogdańska i Marek Koterski, postanowili stworzyć słowno-wokalną wypowiedź o uczuciach i o tym, co nas i ich jako widzów może zwyczajnie obchodzić, a po występie zapraszają na rozmowę.

December
3
Sunday
godz.
11:00
13:00
15:00

Co to za święty rozdaje prezenty? - spektakl Teatru La Lola

To cudowna opowieść o Mikołaju z różnych zakątków kuli ziemskiej, okraszona wspaniałymi piosenkami o świątecznych zwyczajach, uczuciach, pragnieniach i marzeniach. W rolach głównych: aniołek i diabełek, którzy mają do wykonania niełatwą misję, zleconą im przez samego Mikołaja!

December
8
Friday
godz.
19:00

OSIECKA NA JAZZOWO

Współpracujący z Wolną Grupą Bukowiną Krzysztof Żesławski jest od wielu lat propagatorem twórczości Agnieszki Osieckiej, również jako kierownik muzyczny Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda” we Wrocławiu. Razem z Olkiem Miśkiewiczem i niezwykle charyzmatyczną wokalistką Natalią Lubrano zagrają w Nie Teatrze koncert „Osiecka na jazzowo”.

December
9
Saturday
godz.
19:00

KOLACJA NA CZTERY RĘCE - spektakl

„Kolacja na cztery ręce” to historia muzyczno-kulinarnej konfrontacji dwóch najwybitniejszych muzyków baroku: Jana Sebastiana Bacha (Piotr Dąbrowski) i Fryderyka Haendla (Mirosław Zbrojewicz) w formie słodko-gorzko-kwaśnej komedii. Na scenie ucztują mistrzowie, ale to wydarzenie jest także wytrawną teatralną ucztą dla widza.

December
10
Sunday
godz.
18:00

DWUKROPEK SZYMBORSKIEJ - Ygor Przebindowski, Dominika Ostałowska

Rok 2023 w związku został ogłoszony Rokiem Wisławy Szymborskiej, bowiem 2 lipca 2023 r. obchodzimy stulecie urodzin tej oryginalnej, nietuzinkowej noblistki. Z tej okazji kompozytor i muzyk Igor Przebindowski skomponował muzykę inspirowaną tomem wierszy DWUKROPEK. Tak powstał projekt słowno-muzyczny, w którym obok muzyki wybrzmiewają utwory Wisławy Szymborskiej recytowane przez znakomitą aktorkę, Dominikę Ostałowską. Zapraszamy, aby 10 grudnia wspólnie w Nie Teatrze zwieńczyć Rok Wisławy Szymborskiej.

December
15
Friday
godz.
19:00

World Music Night: VOŁOSI

Polska grupa VOŁOSI jest fenomenem na światowej scenie muzycznej. Powstała w wyniku niespodziewanego spotkania tradycyjnych i współczesnych artystów w samym sercu polskich gór. Ich opierający się na dialogu styl muzyczny łączy w sobie elementy rocka, jazzu, muzyki filmowej, ambientu, world music. To z jednej strony najwyższa jakość, z drugiej wyjątkowa przystępność. Klasa sama w sobie.

December
16
Saturday
godz.
19:00

GRACE I GLORIA | Stanisława Celińska i Lucyna Malec - spektakl

Brawurowa gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec w spektaklu GRACE I GLORIA tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji. To spotkanie z doświadczonymi artystkami teatru, które opowiedzą nam barwną, a zarazem przejmującą opowieść o dwóch dojrzałych kobietach. Spektakl powstał z okazji jubileuszu Stanisławy Celińskiej.

December
29
Friday
godz.
20:00

Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę - spektakl muzyczny

„Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę” – spektakl na miarę naszych czasów, czasów dystansu społecznego, czasów, gdy wychowani na zwycięzców 30-latkowie zaczynają dorastać, a życie? Okazuje się nie być bajką. Raczej bańką internetową, poza którą bardzo trudno o prawdziwe, głębokie relacje, zaufanie i wiarę w drugiego człowieka. A przecież w środku tyle marzeń i nadziei…Zapraszamy na poruszający musical.

December
30
Saturday
godz.
19:00

ZAKLĘTE W STRUNACH - Natalia Niemen&Michał Zator

Końcówka roku w Nie Teatrze będzie magiczna, a to za sprawą wokalistki i altowiolistki Natalii Niemen oraz harfisty Michała Zatora. Oboje nie kryją miłości do muzyki celtyckiej. „Zaklęte w Strunach” to ich wspólny program, a zarazem podróż do zielonych krain niczym z serialu „Outlander”.