Shota Adamashvili to songwriter z Gruzji, któremu najbliżej chyba do muzyki country. Dzięki popularności, którą zdobył uczestnicząc w telewizyjnym show The Voice zagrał już niezliczoną ilość koncertów, a podróżując po świecie ze swoją gitarą zdobywa serca słuchaczy, zarówno w kameralnych miejscach, jak nasz taras, jak i na dużych, festiwalowych scenach.
Arturo El Polaco Muszyński to gitarzysta i lidera grupy LOS PAYOS skupiającej najwybitniejszych artystów z kręgu sztuki flamenco. W cyklu letnich koncertów usłyszymy go w projekcie FLAMENCO TRIO. Obok niego na scenie pojawi się znakomity hiszpański śpiewak Rubin de La Ana oraz kubański trębacz Alexis Valles Delisle. Trójka przyjaciół zabierze słuchaczy na wspaniałą muzyczną podróż inspirowaną kulturą Andaluzji, gdzie nie zabraknie latynoskich wpływów.
Druga, tym razem poranna sesja jogi na tarasie Nie Teatru, która wspaniale dopełni letni program na naszym tarasie koncertowym. 27 sierpnia spotkamy się tam na wyjątkowych zajęciach jogi.
Co znaczy „kochać za bardzo”? Czy też być „uzależnionym od miłości”? Czym jest to „za bardzo”? Czy można darzyć kogoś zbyt dużym uczuciem? Gdzie leży granica? A może nie o miłość chodzi… Na te trudne pytania sztuką w jednym akcie postarają się odpowiedzieć artystki Teatru BaWiMo, które już nie raz zaskoczyły widzów.
Popularność zdobył jako nastolatek utworem „Zakazany owoc”. Dziś jest dojrzałym i charyzmatycznym artystą, a jego autorska płyta „Zostanie mi muzyka” z 2020 r. zdobyła status Platynowej. Krzysztof Antkowiak zaprasza widzów Nie Teatru w podróż przez muzyczne epoki, podczas której usłyszymy piosenki jego autorstwa, ale także Grzegorza Ciechowskiego czy Toma Waitsa.
A co, gdyby pewnego pięknego dnia nas odłączyło? Bierzesz telefon – Fejs nie działa, Tinder nie działa, WhatsApp nie działa. Nieźle spanikowany odpalasz laptop… to samo. Co wtedy? Zapraszamy na spektakl muzyczny, dla którego ten stan stał się punktem wyjścia. To musical o współczesnych Polakach z piosenkami takich wykonawców jak m.in. Czesław Śpiewa, Kabaret Starszych Panów, Zbigniew Wodecki with Mitch &Mitch, Mikromusic feat. Skubas, Coma, Ania Dąbrowska.
Twierdzi, że całe życie dąży do tego, aby być dodatkową atrakcją, a my na przekór jego marzeniom zapraszamy go w roli głównej. Już raz nam tłumaczył jak upozorować własne życie, tym razem będzie parę podobnych póz, ale Wojtek Fiedorczuk obiecał dać się kopnąć życiu, aby zrobić z tego parę nowych skeczy. My życzymy mu jak najlepiej, bez zbędnych kopniaków, bo przecież tematy leżą na ulicy ;)
Wraz z Tomaszem Steciukiem – gwiazdą musicalu i dubbingu - zapraszamy na premierę muzyczną w Nie Teatrze. Artysta wykona po polsku największe przeboje amerykańskiego swingu. Towarzyszyć mu będzie trio muzyczne, a w repertuarze znajdą się hity Franka Sinatry, Nat King Cole’a, Tony’ego Benneta czy Cole’a Portera.
Ten koncert to spotkanie z klasyką, jakiego jeszcze w Nie Teatrze nie było. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, głosy które rozbrzmiewają na światowych scenach.
"Dobry Wieczór Państwu" to monodram w duecie, który tworzą Krzysztof Materna i Olga Bołądź. Ten autoironiczny spektakl prezentuje stosunek Krzysztofa Materny do zalewającej nas głupoty medialnej i estradowej przestrzegając jednocześnie przed wpływem współczesnej rozrywki na nasze umysły. Zabawa jest przednia!
Love Never Dies, Król Lew, Chorus Line, Bridgertonowie czy Lord of The Rings. Tymi tytułami wabią nas tym razem Edyta Krzemień i Damian Aleksander. 7 października zagoszczą na scenie Nie Teatr, by urzekać swoimi umiejętnościami i udowodnić jak wielką skarbnicą pięknych utworów są światowe musicale.
Ratuj się kto może…to spotkanie jedyne w swoim rodzaju. Dorota Stalińska jako urodzinowy gość Nie Teatru zaśpiewa swoje najlepsze piosenki, wyrecytuje najlepsze wiersze, zagra najzabawniejsze fragmenty swoich przedstawień.
„Dzień świra” to pełna goryczy groteskowa komedia Marka Koterskiego, która od razu stała się filmem kultowym i jednym z najważniejszych obrazów opisujących rzeczywistość w Polsce po 1989 roku. To tekst, który znakomicie sprawdza się także na deskach teatru, a w rolę neurotycznego Adama Miauczyńskiego (i parę innych postaci) wciela się znakomicie Michał Wielewicki. To pierwsza od premiery szansa, by ponownie zobaczyć "Dzień świra" w Nie Teatrze.
Pod dachem Astorii nie nuciliśmy jeszcze wspólnie piosenek Mistrza Grechuty. Czas to zmienić! "Steńczyk/Grechuta" to projekt, w którym usłyszymy doskonale odświeżone, na nowo zaaranżowane piosenki z repertuaru Marka Grechuty. Wykona je Tomasz Steńczyk - wokalista, gitarzysta, kompozytor, który nie boi się śpiewać trudnych tekstów.
Janusz Radek to niekwestionowany król liryki, nie tylko krakowskiej, a także mistrz charakterystycznych i wyjątkowych interpretacji. Od 30 lat obecny na scenie, na której nie tylko muzyką i unikalnym głosem, ale także inteligentnym dialogiem i pełnym dystansu żartem tworzy wyjątkową i pełną emocji atmosferę.
O planetę trzeba dbać! Przypomni o tym wspaniała, kolorowa podróż po wielkich, odległych kontynentach, na którą najmłodszych widzów z rodzinami zaprasza Kapitan Koral wraz ze swoją papugą Renią. A na krańce świata płynąć będziemy przepiękną Tiki Rafą!
Nasza repertuarowa jesień niemal pęka w szwach, ale nie mogło też zabraknąć koncertu z cyklu Musical Jam Live. Pianistka Karina Komendera tym razem skomponowała bajeczny duet wokalistów. W repertuarze musicalowym i w naszej niepowtarzalnej atmosferze zaśpiewają Marcin Januszkiewicz i Marta Burdynowicz!
Spektakl ,,Jestem baba” to opowieść o wielkiej kobiecej sile, która ze smutku tworzy radość, z cierpienia miłość, a z mroku światło. Jego bohaterką jest artystka, której zapewne nie znacie, a dziś może być wielką inspiracją. Białostoczanka i aktorka zarazem, Katarzyna Faszczewska, podjęła się wyciągnięcia tej postaci z mroku historii. Otwiera nam oczy i niesie radość, tym razem w ramach I Forum Kobiet Podlasia!
Poruszające teksty, znakomita muzyka i niezwykłe umiejętności wokalno-aktorskie Wojana Trockiego sprawiają, że jego autorska opowieść wciąga i nie puszcza słuchacza. Wystarczy jeden krok, by wejść do rzeczywistości, która kryje się pod warstwą zabiegania i powierzchowności. "Trzecia godzina gratis" to spektakl na wskroś ludzki i szczery, choć autor zaprasza na opowieść... o psie.
STARE and NOWE to najnowszy, na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.
Czeski humor i angielska farsa, czyli teatralne spotkanie Petra Zelenki i Michaela Frayna. Brawurowy duet aktorski – Hanna Konarowska i Sebastian Cybulski – w spektaklu o życiu, o związkach i miłości. Dajcie się wkręcić w czesko-brytyjski teatralny prank!
Odwiedzili Nie Teatr w karnawale, zawładnęli emocjami uczestników koncertu, by w finale zaserwować nam prawdziwą fiestę. Zapraszamy na pełny pozytywnej energii koncert w wykonaniu zespołu Contratiempo, ukazujący wszystkie oblicza i barwy Andaluzji - śpiew, muzykę, taniec oraz hiszpańskie rytmy. Niezapomnianie spotkanie z kulturą europejskiego południa.
„Ballyturk” to spektakl znakomitego irlandzkiego autora Endy Walsha. Przemysław Wasilkowski przetłumaczył tekst i wyreżyserował ten spektakl, by opowiedzieć o ludzkich relacjach, które bywają tak głębokie, że aż nieznośne. A Ballyturk? To wyobrażone miasto nie istnieje, ale jest przestrzenią, w której pośrednio można opowiadać o swoich lękach, tęsknotach i pragnieniach. Zapraszamy na spektakl, w którym zobaczymy także urodzonego w Białymstoku Artura Krajewskiego.
Poznajcie Och-Chmurkę i Pana Obłoczka. Zanurzeni w cyberprzestrzeni zauważają co się dzieje, gdy zaniedbamy wyobraźnię i relacje z bliskimi. Zapraszamy na bajkę, która jest niezwykle aktualna i potrzebna, pokazuje małym widzom drogi i alternatywy, których same bez pomocy być może nie dostrzegą.
„W drodze do Hollywood” to koncert, który jest hołdem dla Krzysztofa Komedy i całego pokolenia Artystów (muzyków, filmowców, literatów) mających ogromny wpływ na wszystko to, co dzieje się współcześnie w kulturze. Koncertem w wykonaniu pianistki Leny Ledoff i wokalisty Adama Rymarza świętować będziemy niepodległość, w życiu i w kulturze, a poprowadzi go dziennikarz i muzykolog – Paweł Sztompke.
„Kolacja na cztery ręce” to historia muzyczno-kulinarnej konfrontacji dwóch najwybitniejszych muzyków baroku: Jana Sebastiana Bacha (Piotr Dąbrowski) i Fryderyka Haendla (Mirosław Zbrojewicz) w formie słodko-gorzko-kwaśnej komedii. Na scenie ucztuję mistrzowie, ale to wydarzenie jest także wytrawną ucztą dla widza.
Muzyczna rękawiczka to fantastyczna rodzinna zabawa łącząca interaktywny koncert z bajkową opowieścią. Umuzykalnia, angażuje, zachęca do wspólnej zabawy i co najważniejsze przygotowana z myślą o najmłodszych uczestnikach kultury. Wraz z grupą Muzyka Łączy zapraszamy z rodziny z dziećmi w wieku 0-9 lat.
Cóż to będzie za spotkanie, jaki wieczór i jacy bohaterowie! Niech Was drodzy Widzowie nie zdziwi data i dzień. Zadamy kłam tezie o nielubianych poniedziałkach i oddamy się w ręce Mistrza! Andrzej Seweryn będzie gościem Nie Teatru, a przywiezie ze sobą kunszt teatralny i doświadczenie, by w niebanalny sposób przeprowadzić z naszym udziałem przewrotną lekcję, której punktem wyjścia będą bohaterowie dramatów Szekspira!
Po prostu bądź, Lucciola, Krakowski spleen, Wyjątkowo zimny maj...Ponadczasowe teksty i kultowe melodie - za to kocha piosenki Kory Ramona Rey i dlatego zdecydowała się je śpiewać, ale po swojemu - od serca i z szacunkiem. To słychać w jej interpretacjach, które my usłyszymy w Nie Teatrze 18 listopada.
FRIDA LA VIDA! to spektakl inspirowany życiem i twórczością Fridy Kahlo. Dzięki niezwykłym i mało znanym tekstom artystki oraz dziennikowi, który prowadziła przez niemal 10 lat zaglądamy wręcz do wnętrza Fridy. Cierpienia przekuwała w intensywną sztukę. Zobaczmy co kryje się pod popkulturowym wizerunkiem tej artystki i jak to prezentuje to w swoim spektaklu Teatr Fraktal.
Krzysztof Skiba słynie z ciętego języka i zabawnych komentarzy. Stand Up Comedy to forma kabaretowa w sam raz skrojona dla niego. 20 listopada pod kierunkiem ojca rocka satyrycznego będziemy przyglądać się Polsce bez gaci.
Po emocjonującym koncercie, który Kwartet ProForma zagrał w Nie Teatrze w marcu nie mogliśmy wrócić do codzienności nie myśląc intensywnie o tym spotkaniu, dlatego postanowiliśmy zaprosić artystów ponownie! Tym razem ich koncert będzie dialogiem piosenek dwóch słynnych bardów: Jacka Kaczmarskiego i Leonarda Cohena.
Nie wynaleziono lepszego lekarstwa na listopadową chandrę niż Joanna Kołaczkowska :) W Nie Teatrze już się zadomowiła, tym bardziej jesteśmy dumni i szczęśliwi, że odwiedzi nas ponownie i będzie uwodzić, a może wodzić za nos widzów Nie Teatru.
Mamy w naszym kraju wielu wspaniałych, zdolnych wykonawców, producentów, autorów muzyki i słów, wielu specjalistów od hitów. Ale takich ponadczasowych kompozycji, a przede wszystkim takich Tekstów przed duże T nikt już dzisiaj nie tworzy. Oczywiście to tylko zdanie Marcina Januszkiewicza, z którym śmiało można się nie zgodzić. On jednak bierze pełną odpowiedzialność za ten pogląd i koncertem "Perfect Lady Pank" spróbuje przekonać do niego sceptyków i niezdecydowanych.
One Man Show to solowy, koncertowy projekt Tymona Tymańskiego prezentujący szereg jego artystycznych dokonań. W trakcie koncertu Tymon prezentuje swoje autorskie projekty jak również mierzy się z twórczością swoich idoli - legendarnej grupy The Beatles.
Tuż przed Mikołajkami wyruszamy wspólnie po świąteczną przygodę na Biegun Północny! Podczas tej familijnej wyprawy zmierzymy się z Bałwanem Oskarem w bitwie na śnieżki, rozwiążemy słowne zagadki Mądrej Sowy oraz odważymy się zapytać Starego Wilka o drogę. A wszystko po to aby dostarczyć list z niecodziennym przesłaniem!
„Gombrowicz wtargnął do mojego życia niejako szturmem… - relacjonuje aktor i reżyser Mikołaj Grabowski, - jest jedną z najważniejszych postaci, jakie pojawiły się na mojej artystycznej drodze”. Fascynacja Gombrowiczem doprowadziła do scenicznej konfrontacji – dzieł literata z kunsztem i warsztatem znakomitego artysty, którą będziemy wspólnie oglądać w Nie Teatrze. Mikołaj Grabowski i „Dzienniki” już w grudniu!
Jak brzmią Święta w różnych zakątkach świata? Zabierzemy Was w podróż dookoła świata i pokażemy, jakiej muzyki słucha się w okresie Świąt. Dowiecie się, czym inspirowali się kompozytorzy tworząc swoje zimowe utwory. A wszystko to w rodzinnej, przyjaznej atmosferze.