NIErepertuar

Archiwum wydarzeń
Resetuj
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
February
24
Saturday
godz.
20:00

THE TRICK Rotowski&Słomka - spektakl z elementami iluzji

Na ile trik powstaje w dłoniach iluzjonisty, a na ile w głowach widzów? Jak umiejętnie oszukiwać zmysły? Jak kontrolować uwagę i usypiać czujność? Czy łatwiej jest zwodzić oko czy mózg? Odpowiedzią na te pytania jest ,,The Trick”. Połączenie teatru, pokazu iluzji, stand-upu, a nawet kabaretu, które przygotowali Wojciech Rotowski i Roman Słomka. Spektakl demaskuje sztuczki i otwiera oczy na manipulacyjne pułapki jakie czekają na nas każdego dnia.

February
25
Sunday
godz.
10:30

Musical PINOKIO | Białostocka Akademia Musicalowa - spektakl familijny

Nie Teatr zaprasza na niezwykłą produkcję Białostockiej Akademii Musicalowej. "Pinokio" to piękna, pouczająca historia, którą dzieciom opowiedzą....dzieci, czyli najmłodsi słuchacze Akademii. Zapraszamy na rodzinne spotkanie w Nie Teatrze.

February
25
Sunday
godz.
18:00

MAGDA UMER - Bezsenna noc

Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Perfekcyjne łączenie muzyki ze słowem sprawiło, że w latach 70-tych ubiegłego stulecia śpiewane przez nią piosenki stały się przebojami, a Agnieszka Osiecka mawiała, że jej wykonania wprawiają publikę niemal w hipnozę. Magda Umer, jak sama mówi „opowiada piosenki”. Tym razem usłyszymy te, które znalazły się przede wszystkim na płycie „Bezsenna noc”. Artystce 25 lutego towarzyszyć będzie Bohdan Hołownia.

February
26
Monday
godz.
9:00
11:00

Musical PINOKIO - Białostocka Akademia Musicalowa | spektakl szkolny 26 - 27 lutego

26 i 27 lutego zapraszamy grupy zorganizowane na pokazy nowej premiery przygotowanej przez najmłodszych słuchaczy Białostockiej Akademii Musicalowej. Musical „Pinokio” to adaptacja znanej i uwielbianej powieści Carla Collodiego o drewnianej kukiełce, która pokonuje liczne wyzwania, żeby zostać prawdziwym chłopcem. Spektakl będzie grany w te dni o 9:00 i 11:00. Zapraszamy do kontaktu: zapisy@nieteatr.pl

March
1
Friday
godz.
19:00

WOMEN’S VOICE – Aleksandra Gotowicka, Agata Walczak, Karina Komendera | Musical Jam Live XI

Głos Aleksandry Gotowickiej, który świetnie znamy z realizacji Studia Accantus oraz Agaty Walczak, którym śpiewała m. in. Becky z musicalu „Waitress” usłyszymy podczas jedenastej odsłony cyklu Musical Jam Live. Karina Komendera przygotuje repertuar, w którym kobiece duety odkryją nam piękno musicalu i kobiecego głosu w zdwojonej dawce. Już 1 marca!

March
2
Saturday
godz.
19:00

SPRZEDAWCA ŻYCZEŃ - Adam Ferency w monodramie Jacka Cygana

Kim jest sprzedawca życzeń? Otóż układa on najróżniejsze teksty okolicznościowe, z czego uczynił swój zawód. Adam Ferency po mistrzowsku odnajduje się w świecie głównego bohatera - żonglera słowami, którego przepełnia coraz większa nostalgia. Komizm i czarny humor miesza się tu z tragizmem niespełnionego życia, a sprzedawca nieraz zaledwie o włos omija pułapki sztampy i sentymentalizmu. Natrętnie powraca też pytanie: czy wszystkie słowa są na sprzedaż?

March
8
Friday
godz.
17:00
19:00

Dobranoc, Panowie! - spektakl na Dzień Kobiet

Szukacie pomysłu na wspólny wieczór? A zwłaszcza na babskie wyjście? Dokładnie 8 marca w piątek zapraszamy na błyskotliwą, pełną humoru i zwrotów akcji opowieść o trzech przyjaciółkach. „Dobranoc, Panowie!” odważnie stawia tezę, że w obliczu niestałości relacji damsko-męskich, jedyna rzecz, której nie sposób podważyć to siła kobiecej przyjaźni.

March
9
Saturday
godz.
19:00

Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali

„Prawo i pięść”, „Czarne chmury”, „Jan Serce”, „Noce i dnie” czy „Stawka większa niż życie” - to tytuły, z których piosenki nucimy przez całe życie. „Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali” to program zespołu Piramidy, który zasłynął na całym świecie brawurowymi interpretacjami piosenek Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Tym razem powrócimy wraz z nimi do najbardziej znanych i lubianych ballad, melodii i piosenek filmowych.

March
10
Sunday
godz.
18:00

Jan Kondrak śpiewa Stachurę

Jan Kondrak to jeden z najwyrazistszych głosów polskiego nurtu bardowskiego, związany z absolutnie niezwykłą grupą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów. Na przełomie lat 70-tych i 80-tych ubiegłego stulecia stworzył muzyczną wizję twórczości Edwarda Stachury, nadając przede wszystkim brzmienie poematowi Missa pagana. Na koncercie 10 marca obok tych kultowych utworów usłyszymy także piosenki, które pierwotnie wydane były na kasetach Madame I i Madame II. Tak uczcimy Dzień Mężczyzny!

March
10
Sunday
godz.
11:30

Muzyka Łączy: BajkoBach - interaktywny koncert familijny

BajkoBach to muzyczna przygoda dla całej rodziny. Bajkowa opowieść o Janku, który ponad wszystko kochał muzykę i grę na fujarce stanowi kanwę interaktywnego koncertu pełnego muzyki, a tym razem będzie ona autorstwa Jana Sebastiana Bacha w aranżacjach artystów grupy Muzyka Łączy. Poznamy przy okazji kilka ciekawostek z życia kompozytora, dowiemy się, jakie niespotykane dźwięki można wyczarować na klarnecie. Wspólnie stworzymy wielką orkiestrę.

March
15
Friday
godz.
19:00

Ella's Jazz Portrait - koncert

"Ella's Jazz Portrait" to podróż przez życie i twórczość niezrównanej Ellie Fitzgerald. Zabrzmią największe hity jak "Take The A Train", "Cheek to Cheek" czy "Blue Skies". Ella Fitzgerald to także artystka, która nie bała się eksperymentów, będziemy więc podróżować od swingu po ballady, od melodyjnych kompozycji po pełne energii rytmiczne eksperymenty. Na koncert 15 marca zapraszamy wraz z pianistą, kompozytorem, aranżerem, twórcą idei koncertu, Krzysztofem Brzezińskim.

March
16
Saturday
godz.
19:30

CELTIC TREE - koncert z okazji Dnia św. Patryka

Z okazji Dnia św. Patryka gościć będziemy Celtic Tree. Zespół skupia się na śpiewie i wielogłosowym współbrzmieniu, wplatając w utwory tradycyjne melodie taneczne. Repertuar zespołu to zarówno zwinne irlandzkie utwory taneczne, pieśni drogi, starodawne ballady i dowcipne krotochwile – pieśni własne i czerpane z tradycji, wiernie tłumaczone i zawsze śpiewane na głosy po polsku. Każdy z prezentowanych utworów to kawałek historii, którą artyści przybliżą podczas koncertu 16 marca.

March
17
Sunday
godz.
14:30
17:00
19:30

KTO MA KLUCZ - Emilia Komarnicka-Klynstra, Stefano Terrazzino, Sara Janicka - spektakl

"Kto ma Klucz" to uniwersalna, ponadczasowa historia o miłości. Miłości dojrzałej, o której twórcy rzadko opowiadają, bo bardziej spektakularną bohaterką jest zwykle miłość romantyczna. To spektakl dla każdego kto choć raz w życiu zastanawiał się, czy relacja, w której jest (małżeńska, partnerska, przyjacielska, zawodowa) go wzmacnia, czy osłabia. Emilia Komarnicka-Klynstra i Stefano Terrazzino w historii opowiadanej przebojami polskimi oraz włoskimi, ale także muzyką świata i wspaniałą paletą emocji.

March
22
Friday
godz.
19:00

FRANCJA ELEGANCJA - koncert przebojów muzyki francuskiej

Niezapomniane przeboje Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jacquesa Brela, ale też nowe, pełne czaru aranżacje piosenek Yvesa Montanda, Pink Martini czy ZAZ czekają na Was podczas koncertu "Francja Elegancja", a z towarzyszeniem bandu i w doskonałym stylu wyśpiewa je artysta Teatru Muzycznego w Gdyni - Mateusz Deskiewicz.

March
23
Saturday
godz.
19:00

TRZECIA GODZINA GRATIS - spektakl muzyczny

Poruszające teksty, znakomita muzyka i niezwykłe umiejętności wokalno-aktorskie Wojana Trockiego sprawiają, że jego autorska opowieść wciąga i nie puszcza słuchacza. Wystarczy jeden krok, by wejść do rzeczywistości, która kryje się pod warstwą zabiegania i powierzchowności. "Trzecia godzina gratis" to spektakl na wskroś ludzki i szczery, choć autor zaprasza na opowieść... o psie.

March
24
Sunday
godz.
18:00

MŁYNARSKI - KOCHAM CIĘ ŻYCIE | koncert Katarzyny Żak

Koncert „Młynarski - Kocham cię życie" jest cudowną podróżą po pięknych piosenkach Wojciecha Młynarskiego. Z okazji urodzin Mistrza, które przypadają na 26 marca usłyszymy jego największe przeboje m.in „Kocham Cię życie”, „Nie ma jak u Mamy”, „Po co Babcię denerwować”, „Jesteśmy na wczasach” i wiele innych. Zaśpiewa je wspaniała aktorka dramatyczna i komediowa, Katarzyna Żak, która tym samym pragnie wyrazić swoją wdzięczność i popularyzować Jego niebanalną twórczość.

April
5
Friday
godz.
19:00

OSIECKA/GRECHUTA - ważne piosenki | koncert

Tomasz Steńczyk potrafi wyzwalać emocje i szczerze wzruszać, a jego charyzma uwodzi słuchaczy. Dowiódł tego w koncercie poświęconym twórczości Marka Grechuty. Tym razem Marek Grechuta pojawi się w towarzystwie Agnieszki Osieckiej. Obok ”Niepewności” wybrzmi „Piosenka o okularnikach”, obok „Korowodu” – „Niech żyje bal” i wiele innych, z którymi kojarzone są te kultowe postacie polskiej piosenki.

April
6
Saturday
godz.
19:00

ŻYCIORYS - Wojciech Wysocki | monodram poetycki

Wojciech Wysocki - wybitny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, jest także miłośnikiem, znawcą i propagatorem poezji. Na podstawie tekstów Zbigniewa Herberta stworzył wybitny monodram. „Życiorys” opowiada o człowieku od narodzin aż po śmierć, a dodatkowe brzmienie tej szczególnej opowieści nadaje akompaniament autorstwa Piotra Kajetana Matczuka. Na teatralną ucztę z Wojciechem Wysockim i spotkanie po spektaklu zapraszamy 6 kwietnia.

April
7
Sunday
godz.
16:00

Babski Kabaret, czyli OLD SPICE GIRLS - Krakowska/ Stanisławska/ Wrzesińska

Specjalnie na prośbę stęsknionych i wyczekujących tego jedynego w swoim rodzaju babskiego show ogłaszamy powrót Old Spice Girls. Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, dlatego powinniśmy dbać o jego regularne dawkowanie! Porcję szczerego śmiechu zapewni Państwu spektakl kabaretowy ”OLD SPICE GIRLS”, czyli Babski Kabaret. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale zapewne panowie również nie będą się nudzić. W rolach głównych występują: Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska oraz Lidia Stanisławska.

April
12
Friday
godz.
17:30
20:00

JANUSZ RADEK - recital

Janusz Radek to niekwestionowany król liryki, nie tylko krakowskiej, a także mistrz charakterystycznych i wyjątkowych interpretacji. Od 30 lat obecny na scenie, na której nie tylko muzyką i unikalnym głosem, ale także inteligentnym dialogiem i pełnym dystansu żartem tworzy wyjątkową i pełną emocji atmosferę. Cieszymy się, że ponownie będziemy gościć Janusza Radka w Nie Teatrze

April
13
Saturday
godz.
19:00

Zrobie co zechce - Teatr Porywacze Ciał | spektakl

Gdzieś w Polsce siedzą przy drodze w strojach ludowych Kachna i Maciej. Siedzą i sprzedają produkty lokalne, więc między z rzadka zatrzymującymi się klientami mają sporo czasu na rozmowy. Komedia, tragedia, a może w rezultacie melodramat, i do tego na wskroś polski. Sprawdźcie z nami co mają do powiedzenia o sobie i co o współczesnym świecie ustami bohaterów opowie nam błyskotliwy Teatr Porywacze Ciał z Poznania. Zapraszamy 13 kwietnia.

April
14
Sunday
godz.
18:00

WOJTEK FIEDORCZUK - Jak uradować świat!

Wojtek Fiedorczuk powraca na scenę Nie Teatru i od razu z nowym programem czyli „Jak uradować świat!”! 14 kwietnia będzie omawiał żartem tematy związane ze światem dzisiejszej rozrywki, oczywiście na przykładach z życia wziętych. Od lat zgłębia tajemnicę tego z czego ludzie się śmieją, czy durne żarty są lepsze od mądrych i kto decyduje o tym, co jest śmieszne.

April
18
Thursday
godz.
20:00

HANNA BANASZAK - Stoję na Tobie ziemio

18 kwietnia zapraszamy na kameralne spotkanie - rozmowę z Hanną Banaszak, ilustrowane piosenkami. Artystka, która rozpoczęła swoją artystyczną drogę pod koniec lat 70-tych nie ustaje w poszukiwaniu wiarygodnych i różnorodnych form artystycznych. Dbałość względem słowa czynią ją niezrównaną i konsekwentną interpretatorką polskiej poezji. Spełnia się śpiewając zarówno do muzyki Mozarta, Vivaldiego czy Gershwina, jak i Satanowskiego, Metheny’ego czy Preisnera. Rozległe horyzonty i pasje Hanny Banaszak odkryjemy podczas wspólnego spotkania w Nie Teatrze.

April
19
Friday
godz.
19:00

EWELINA FLINTA - koncert

Ewelina Flinta - artystka o charyzmatycznym głosie, której płyta „Przeznaczenie" w niecałe pół roku pokryła się złotem - wraca na scenę muzyczną. Słowa i kompozycje tym razem dedykowane są przede wszystkim kobietom. Ewelina Flinta z materiałem z nowej płyty zachwyci nas 19 kwietnia.

April
20
Saturday
godz.
19:00

SEKS DLA OPORNYCH - spektakl | Teatr TeTaTeT

„Seks dla opornych” to nieco gorzki, ale jednocześnie zabawny tekst o małżeńskich przygodach. Komedia, która trafnie obrazuje męskie i damskie punkty widzenia, pragnienia, a także wyobrażenia o nich samych. Zapraszamy na mądry, obfitujący w błyskotliwe dialogi spektakl o życiu, który jednocześnie wzrusza i bawi do łez.

April
26
Friday
godz.
20:00

NIE ŻAL MI - koncert piosenek Édit Piaf

Anna Sroka-Hryń jako reżyserka tworzy fascynujące, soczyste spektakle muzyczne, jako aktorkę i wokalistkę zobaczymy ją na scenie Nie Teatru w koncercie piosenek Édith Piaf. „Nie żal mi” to recital z najsłynniejszymi utworami ikony francuskiej piosenki, w którym Anna Sroka-Hryń zaprezentuje swój kunszt, szlifowany na najsłynniejszych scenach musicalowych kraju.

April
27
Saturday
godz.
19:00

OXFORD DRAMA - koncert

Oxford Drama to projekt napędzany miłością do muzyki. Opisywani przez krytyków jako „twórcy bezpretensjonalni”, sami uważają się przede wszystkim za słuchaczy, a dopiero potem muzyków, ale właśnie to podejście sprawia, że nieustannie poszerzają swoje dźwiękowe horyzonty. Efekty ich ostatnich muzycznych poszukiwań poznamy już wiosną, a na żywo 27 kwietnia w Nie Teatrze!

May
12
Sunday
godz.
19:00

ADAM SNOPEK - Show Przy Fortepianie

Charyzmatyczny pianista i showman Adam Snopek zabiera nas na brawurową jazdę przez wieki z największymi przebojami muzyki. Premierowe skecze i program „Od Bacha do AC/DC czyli o muzyce na wesoło” z absolutnie niezbędnym, aktywnym udziałem publiczności, która będzie śmiać się i wzruszać, a nawet chwytać za głowę z wrażenia!

May
26
Sunday
godz.
19:00

POLISH GENTLEMAN'S – Szwaj&Brzostowski grają Krawczyka, Wodeckiego, Zauchę

Autorskie interpretacje piosenek Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego czy Krzysztofa krawczyka w wykonaniu duetu Polish Gentleman’s robią piorunujące wrażenie na słuchaczach, także za sprawą umiejętności Jacka Szwaja i Mateusza Brzostowskiego oraz pięknej opowieści, która towarzyszy muzyce. Zapraszamy 26 maja, aby Dzień Matki świętować w towarzystwie tych znakomitych dżentelmenów.

June
10
Monday
godz.
19:00

ANDRZEJ SEWERYN Wokół Szekspira - spektakl przeniesiony z 12 lutego

W poniedziałki teatry zwykle odpoczywają po intensywnych weekendach, ale w poniedziałek 10 czerwca postanowiliśmy oddać scenę Nie Teatru w ręce Mistrza! Andrzej Seweryn będzie naszym gościem, a przywiezie ze sobą kunszt teatralny i doświadczenie, by w niebanalny sposób przeprowadzić z naszym udziałem przewrotną lekcję, której punktem wyjścia będą bohaterowie dramatów Szekspira! Kto nie widział dotychczas Andrzeja Seweryna w akcji ma unikalną szansę, gdyż teatr, który prezentuje umiejętnie łączy klasykę z odniesieniami do współczesności, co czyni tę lekcję nad wyraz uniwersalną i aktualną.

November
9
Saturday
godz.
19:00

USŁUGA CZYSTO PLATONICZNA - spektakl muzyczny

,,Usługa czysto platoniczna” to opowieść o tym, jak z samotności robi się biznes. Spektakl powstał na podstawie reportażu Oktawii Kromer o tym samym tytule. To opowieść o braku i zaskakujących sposobach na to, aby go wypełnić. Na scenie Nie Teatru sprawdzony zespół aktorski, który świetnie znamy ze spektaklu muzycznego „Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę”, a zatem to kolejna wsparta reportersko, mocna, ale nie pozbawiona humoru opowieść o świecie, w którym żyjemy.