NIErepertuar

Archiwum wydarzeń
Resetuj
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
May
23
Thursday
godz.
19:00

FRANCJA ELEGANCJA - koncert przebojów muzyki francuskiej

[Wydarzenie przeniesione z 22 marca 2024]. Niezapomniane przeboje Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jacquesa Brela, ale też nowe, pełne czaru aranżacje piosenek Yvesa Montanda, Pink Martini czy ZAZ czekają na Was podczas koncertu "Francja Elegancja", a z towarzyszeniem bandu i w doskonałym stylu wyśpiewa je artysta Teatru Muzycznego w Gdyni - Mateusz Deskiewicz.

May
24
Friday
godz.
19:00

Historia Jakuba – spektakl Teatru Ateneum

Kim jestem, czyli „Historia Jakuba”. Monodram opowiada o życiu Wekslera-Waszkinela Romualda Jakuba. Żyjącego do dziś katolickiego księdza i doktora teologii, który już w wieku dojrzałym dowiedział się, że jest uratowanym z Holokaustu. Zawieszony pomiędzy dwoma światami, opowiada o swoim bogatym życiorysie. Łukasz Lewandowski w mistrzowski sposób opowiada historię żydowskiego księdza, wcielając się w główną postać i kilkanaście innych towarzyszących życiu Jakuba. Samotność na scenie wielkiego aktora powiększa w niezwykły sposób tragizm losu postaci.

May
25
Saturday
godz.
19:00

Księga Matek – spektakl

"Księga Matek" to poruszający spektakl o kobiecej codzienności, który splata realne doświadczenia z wirtualną rzeczywistością mediów społecznościowych. Aktorki - również matki - eksplorują różne wymiary macierzyństwa, balansując między oczekiwaniami a rzeczywistością. Inspiracją dla scenariusza były autentyczne historie oraz obserwacje z internetowych społeczności parentingowych. To wielogłosowa opowieść, która zachęca do refleksji nad współczesną kobiecością. Przekrocz próg Nie Teatru 25 maja i sprawdź czy Twój głos został usłyszany przez twórców spektaklu.

May
26
Sunday
godz.
19:00
16:00

POLISH GENTLEMAN'S – Szwaj&Brzostowski grają Krawczyka, Wodeckiego, Zauchę

Autorskie interpretacje piosenek Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego czy Krzysztofa krawczyka w wykonaniu duetu Polish Gentleman’s robią piorunujące wrażenie na słuchaczach, także za sprawą umiejętności Jacka Szwaja i Mateusza Brzostowskiego oraz pięknej opowieści, która towarzyszy muzyce. Zapraszamy 26 maja, aby Dzień Matki świętować w towarzystwie tych znakomitych dżentelmenów.

June
1
Saturday
godz.
10:30

SZALEŃSTWA PANNY ANNY - Białostocka Akademia Musicalowa

Na motywach inspirującej i wzruszającej powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” Białostocka Akademia Musicalowa przygotowała barwny musical „Szaleństwa Panny Anny”. Pod okiem profesjonalistów ponad 50 dzieci uczestniczyło w produkcji musicalu, który z powodu pandemii miał najpierw swoją premierę kinową. Do Nie Teatru zapraszamy, by zobaczyć młodych słuchaczy Akademii na żywo. A okazja jest wyjątkowa, święto naszych najmłodszych przyjaciół, czyli Dzień Dziecka! Zapraszamy do wspólnego świętowania!

June
2
Sunday
godz.
15:00
17:00

Family Musical Jam Live - interaktywny koncert familijny z okazji Dnia Dziecka

Przed nami wyjątkowa odsłona cyklu Musical Jam Live - wyjątkowa, bo dla wyjątkowych widzów - naszych najmłodszych przyjaciół. Ale czy w Dzień Dziecka nie wszyscy jesteśmy w duszy dziećmi? Dlatego nie musicie czuć się skrępowani i podczas koncertu Family Musical Jam Live śpiewajcie całymi rodzinami piosenki z najpiękniejszych bajek i musicali. W ten magiczny świat zabierze nas Karina Komendera z zaproszonymi gości: Weroniką Bochat i Martinem Fitchem, których głosy zachwycały nas podczas poprzednich koncertów musicalowego cyklu Nie Teatru.

June
7
Friday
godz.
17:30
20:00

Stanisława Celińska – recital jubileuszowy

Zapraszamy na barwny muzycznie wieczór z wyjątkową artystką, legendą polskiej sceny, Stanisławą Celińską, która świętuje w tym roku 55-lecie pracy artystycznej. Przy fortepianie towarzyszyć jej będzie utalentowany Tomasz Bajerski. Podczas recitalu usłyszymy nie tylko największe hity z całego okresu pracy na scenie, ale także premierowe utwory z autorskim tekstem Pani Stanisławy i muzyką Bajerskiego. Nie zabraknie romantyzmu, ale także humoru i barwnych anegdot.

June
8
Saturday
godz.
19:00

Młoda Scena | Nie ma Fausta – spektakl Teatru The M.A.S.K.

Teatr The M.A.S.K. to młodzieżowo-studencki teatr amatorski działający przy Stowarzyszeniu Kreatywny Bielsk Podlaski, ale przede wszystkim to wielka, kilkupokoleniowa teatralna rodzina. W ramach cyklu Młoda Scena Nie Teatru zapraszamy na spektakl "Nie ma Fausta" na podstawie prozy Tomasza Mana, który napisał historię o zmaganiach pisarza z tekstem o Fauście, mistrzowsko wykorzystując klasyk dramatu romantycznego.

June
9
Sunday
godz.
10:30

SZALEŃSTWA PANNY ANNY - Białostocka Akademia Musicalowa

Na motywach inspirującej i wzruszającej powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” Białostocka Akademia Musicalowa przygotowała barwny musical „Szaleństwa Panny Anny”. Pod okiem profesjonalistów ponad 50 dzieci uczestniczyło w produkcji musicalu, który z powodu pandemii miał najpierw swoją premierę kinową. Do Nie Teatru zapraszamy, by zobaczyć młodych słuchaczy Akademii na żywo.

June
14
Friday
godz.
19:00

Ciao Ciao Bambina | Nicola Palladini z zespołem - spektakl muzyczny

"Ciao Ciao Bambina" to spektakl muzyczny przenoszący widzów przez trzy dekady włoskiej muzyki, od malowniczych kabaretów w Neapolu po scenę paryskiej Olimpii. Nicola Palladini wraz z zespołem wciela się w postać Marino Mariniego, odkrywając jego niezapomniane przeboje i niezwykłą podróż przez kulturową mozaikę XX wieku. Czeka nas wieczór pełen emocji, nostalgii, wspomnień i zachwycających melodii.

June
15
Saturday
godz.
19:00

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

June
17
Monday
godz.
19:00

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

June
18
Tuesday
godz.
19:00

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.

June
19
Wednesday
godz.
19:00

Wiza do Wuja Sama | pokaz finałowy grupy PRO ARTE PLUS

Grupa Teatralna PRO ARTE PLUS, która w ramach warsztatów teatralnych cały rok spędziła pod czujnym okiem aktora Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki, Bernarda Bani, zaprezentuje widzom efekty swojej pracy, czyli spektakl "Wiza do Wuja Sama" na podstawie sztuki Janusza Głowackiego.

June
20
Thursday
godz.
19:00

Piąty prokurator Judei - pokaz finałowy | TEART NIE DO BANI

Warsztaty teatralne dla dorosłych w Nie Teatrze gromadzą wokół tej idei grupę niezwykle zaangażowanych osobowości. Ile dał im rok tych warsztatów wiedzą oni sami oraz oczywiście prowadzący Bernard Bania. My zobaczymy efekty na scenie już 20 czerwca w pokazie finałowym. Uczestnicy przygotowali spektakl "Piąty Prokurator Judei", oparty na motywach "Mistrza i Małgorzaty" Michaiła Bułhakowa. Zapraszamy na finałowy pokaz, abyście mogli doświadczyć efektów ich pracy, natchnąć się ich twórczością i wspierać ich na scenie.

June
23
Sunday
godz.
20:00

Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Austin Miller i Amanda Esposito to songwriterzy ze stanu Georgia w USA. Zanurzają się głęboko w ponadczasową muzykę americana, dodając własne, nowoczesne i odświeżającemu podejście. Zapraszamy na to niezwykłe muzyczne spotkanie z amerykańskim duetem podczas pierwszego koncertu lata z cyklu Letnie Granie Nie Teatru na tarasie Astorii.

June
28
Friday
godz.
20:00

Letnie granie: MUNDINOVA TRIO

Zapraszamy na koncert w ramach cyklu "Letnie granie" Nie Teatru, lecz wyjątkowo na sali Nie Teatru. Rozsiądźcie się wygodnie i odkrywajcie z nami świat Mundinova. Podczas koncertu usłyszymy wybrane utwory autorskie z dwóch studyjnych albumów, oscylujące pomiędzy gatunkami jazz world/ alternative/piosenka autorska oraz specjalnie zaaranżowane utwory znane szerszej publiczności, promujące wartość polskich piosenek z dobrym tekstem np. "Zielono mi" A. Osieckiej, 'Powrotna bossa nova" Ewy Bem czy " Szał niebieskich ciał" Maanam.

July
7
Sunday
godz.
20:00

Letnie granie: Diva's night | Od Lady Gagi do Whitney Houston

W letni, lipcowy wieczór zapraszamy na Diva's Night w niezwykle kameralnych i klimatycznych okolicznościach tarasu Astorii z widokiem na Rynek Kościuszki. Podczas koncertu w ramach "Letniego grania" Nie Teatru usłyszymy największe przeboje legendarnych popowych wokalistek w równie mistrzowskim wykonaniu Marty Burdynowicz. Zwyciężyła XII edycję "The Voice of Poland", na co dzień można ją oglądać na deskach teatrów musicalowych w kraju, jej głos ma w sobie niezwykłą moc i otulające ciepło.

July
14
Sunday
godz.
20:00

Letnie granie: Komeda – „Romanse”

Komeda – „Romanse” to opowieść o dźwiękach i emocjach związanych z muzyką filmową Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego. Joanna i Mateusz, zakochani w tych wyjątkowych kompozycjach, postanowili podjąć wyzwanie interpretacji ich autentycznego charakteru przy minimalnej aranżacji, skupiając się jedynie na fortepianie i głosie, co dodaje intymności i głębi każdemu utworowi.

July
19
Friday
godz.
20:00

Letnie granie: Leski Solo Act

Leski, czyli Paweł Leszoski, to wielowymiarowy artysta, który nieustannie poszukuje nowych brzmień i środków wyrazu. Leski zaskoczył swoich fanów albumem "MIŁOŚĆ. STRONA B", gdzie eksperymentował z elektrycznymi dźwiękami i syntezatorami lat 80. Ta śmiała podróż po nowych terenach muzycznych potwierdziła, że Leski nieustannie rozwija się jako artysta i nie boi się wyzwań. W ramach cyklu "Letnie Granie" zapraszamy na spotkanie z jego twórczością, które obiecuje zaprowadzić publiczność w emocjonalne i muzyczne głębi jego świata.

August
11
Sunday
godz.
20:00

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

11 sierpnia wyruszcie z nami w muzyczną podróż z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

September
21
Saturday
godz.
19:00

Być jak Charlie Chaplin - monodram muzyczny

„Być jak Charlie Chaplin” to brawurowa próba zmierzenia się z legendą. Najsłynniejszy komik kina niemego stał się ikoną popkultury już bardzo dawno temu. Jego znakiem rozpoznawczym były melonik, laseczka oraz charakterystyczny wąsik i to jest pewne. Potem pojawiają się już tylko pytania i wątpliwości. Nieprzypadkowo w konkursie na sobowtórów Charlie Chaplina sam Charlie Chaplin zajął… 3 miejsce, jak mówi jedna z najsłynniejszych anegdot związanych z reżyserem filmu „Dyktator”. Do dziś nie wiemy, kim był z pochodzenia i gdzie się urodził ten genialny aktor, scenarzysta i reżyser.

September
22
Sunday
godz.
16:00

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ – Hrabia wrócił

Krzysztof Daukszewicz to śpiewający satyryk jedyny w swoim rodzaju, dlatego nie dziwi nas, że w Białymstoku cieszy się niesłabnącą popularnością – a my z przyjemnością gościmy artystę po raz kolejny na naszej scenie! Satyryk wystąpi w najnowszym programie "Hrabia wrócił", w którym w swoim niebanalnym stylu opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą.

September
27
Friday
godz.
20:00

EL CRÉDITO - spektakl komediowy | Przemysław Sadowski i Marcel Wiercichowski

Pozornie zwyczajna historia: do banku przychodzi klient, chce dostać kredyt. Jest jednak pewien problem – nie dysponuje żadnym zabezpieczeniem finansowym. Kiedy bankier definitywnie odmawia mu przyznania pożyczki, zdesperowany klient sięga pod dość nietypowy szantaż. Jaki? Nie zdradzimy, po co psuć zabawę! A będzie przednia, dzięki talentom aktorskim i przede wszystkim komediowym pochodzącego z Podlasia Przemysława Sadowskiego oraz Marcela Wiercichowskiego.

September
29
Sunday
godz.
19:00

Katarzyna Groniec „Bliżej” – koncert

Katarzyna Groniec swoim niepowtarzalnym głosem i charyzmą porusza serca publiczności. Podczas występu wplata w swoje wykonania nuty nostalgii, humoru i głębokich emocji - a w Nie Teatrze przedstawi swoje największe przeboje i zaskakujące interpretacje. Zapraszamy na podróż przez historie, wspomnienia i refleksje - blisko, bliżej, najbliżej.

October
3
Thursday
godz.
18:30

Nie Teatr Na Innej Scenie: AGA ZARYAN śpiewa POLSKIE PIOSENKI - koncert

AGA ZARYAN zabierze nas w podróż przez polską muzykę rozrywkową, sięgając zarówno po utwory jazzowych mistrzów, jak i swoje osobiste ulubione piosenki. Dzięki nowym aranżacjom Michała Tokaja, znane melodie zabrzmią zupełnie odświeżająco. Nie zabraknie klasyków, które wpisały się w historię polskiej muzyki, ale AGA wniesie do nich swój oryginalny styl i intymną interpretację. To wieczór, który przypomni nam dokonania polskich artystów i zaskoczy niejedną interpretacją, tworząc sentymentalną podróż przez dźwięki minionych lat.

October
6
Sunday
godz.
16:00

Piramidy | Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy - koncert

Bułat Okudżawa był głosem pokolenia. Na jego pieśniach wychowały się miliony Polaków. Jego twórczość, tłumaczoną na wszystkie języki świata, spopularyzowali w Polsce m.in: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Andrzej Mandalian, Witold Dąbrowski i poeci związani ze Studenckim Teatrem Satyryków. Pieśni Bułata Okudżawy już od lat 60-tych wykonywali najwięksi i najlepsi Polscy aktorzy. Okudżawa z resztą nigdy nie ukrywał swojej ogromnej sympatii do Polaków. Trafiał do nas szczególnie. Zapraszamy na koncert pełen emocji i wzruszeń, podczas którego usłyszymy najważniejsze i najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy.

October
11
Friday
godz.
19:00

Nula Stankiewicz | „Byle nie o miłości” - koncert piosenek Agnieszki Osieckiej

Nula Stankiewicz to artystka, której znakiem rozpoznawczym jest subtelne łączenie poezji i jazzowych aranżacji. Zapraszamy na koncert, który nie tylko celebruje twórczość Osieckiej, ale i kreatywnie ją interpretuje, a data 11 października staje się szczególnie symboliczna, biorąc pod uwagę, że dwa dni wcześniej obchodzimy rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej. Przed nami wieczór, który na długo pozostanie w pamięci każdego miłośnika dobrej muzyki i poezji.

October
12
Saturday
godz.
17:30
20:00

Tango Night: Bandonegro Tango Orchestra & Andres Martorell - koncert

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór pełen pasji i magii tanga podczas koncertu "Tango Night" z udziałem światowej klasy zespołu Bandonegro Tango Orchestra oraz Andresa Martorella - urugwajskiego wokalisty, uznawanego przez koneserów tanga za głos nowej ery!

November
2
Saturday
godz.
19:00

Fado de Amor - koncert | Kinga Rataj & Janek Pentz

Janek Pentz oczarował widzów Nie Teatru mistrzostwem swojej gry w projekcie Piazzola Duo Zubek&Pentz z nowymi aranżacjami pieśni argentyńskiego kompozytora. Występował też przy boku Martyny Jakubowicz. Kinga Rataj była jedną z pierwszych artystek, które wystąpiły na naszej scenie - w miesiącu otwarcia Nie Teatru usłyszeliśmy ją w porywającym koncercie „Yo Soy Maria de Buenos Aires” w hołdzie Astorowi Piazolli. Z kolei w szerszym składzie zachwyciła widzów podczas koncertu FADO, a 2022 rok żegnaliśmy wspólnie podczas koncertu sylwestrowego. 2 listopada wybitna, jedyna w Polsce wykonawczyni muzyki fado oraz mistrz fingerstyle połączą siły, aby przekazać nam pasję do muzyki fado. Dołączcie do naszej podróży.

November
9
Saturday
godz.
19:00

USŁUGA CZYSTO PLATONICZNA - spektakl muzyczny

,,Usługa czysto platoniczna” to opowieść o tym, jak z samotności robi się biznes. Spektakl powstał na podstawie reportażu Oktawii Kromer o tym samym tytule. To opowieść o braku i zaskakujących sposobach na to, aby go wypełnić. Na scenie Nie Teatru sprawdzony zespół aktorski, który świetnie znamy ze spektaklu muzycznego „Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę”, a zatem to kolejna wsparta reportersko, mocna, ale nie pozbawiona humoru opowieść o świecie, w którym żyjemy.

November
15
Friday
godz.
19:00

World Music Night: VOŁOSI

Polska grupa VOŁOSI jest fenomenem na światowej scenie muzycznej. Powstała w wyniku niespodziewanego spotkania tradycyjnych i współczesnych artystów w samym sercu polskich gór. Ich opierający się na dialogu styl muzyczny łączy w sobie elementy rocka, jazzu, muzyki filmowej, ambientu, world music. To z jednej strony najwyższa jakość, z drugiej wyjątkowa przystępność. Klasa sama w sobie.

November
16
Saturday
godz.
19:00

Nie Teatr na Innej Scenie: KTO MA KLUCZ - Emilia Komarnicka, Stefano Terrazzino, Sara Janicka

"Kto ma Klucz" to uniwersalna, ponadczasowa historia o miłości. Miłości dojrzałej, o której twórcy rzadko opowiadają, bo bardziej spektakularną bohaterką jest zwykle miłość romantyczna. To spektakl dla każdego, kto choć raz w życiu zastanawiał się, czy relacja, w której jest (małżeńska, partnerska, przyjacielska, zawodowa) go wzmacnia, czy osłabia. Emilia Komarnicka i Stefano Terrazzino w historii opowiadanej tańcem i muzyką przekazują widzom wspaniałą paletą emocji. Na scenie zobaczymy m. in. zmysłową sambę, a usłyszymy chociażby „Sambę przed rozstaniem” czy włoskie piosenki.

November
22
Friday
godz.
19:00

Nicponie - koncert

Nicponie grają szlagiery, nie tylko warszawskie. Czego nie dotkną, to zmienia się w złoto... w niezupełnie tradycyjnym brzmieniu tradycyjnej kapeli warszawskiej. Hit Stachurskiego? Owszem. Przeboje Sanah? Również. A może "Jesteś lekiem na całe zło" Krystyny Prońko? Jak najbardziej. Zapraszamy na muzyczne spotkanie z Nicponiami, którzy psocą na scenie w pięknym stylu!

November
23
Saturday
godz.
19:00

SEKS DLA OPORNYCH - spektakl | Teatr TeTaTeT

„Seks dla opornych” to nieco gorzki, ale jednocześnie zabawny tekst o małżeńskich przygodach. Komedia, która trafnie obrazuje męskie i damskie punkty widzenia, pragnienia, a także wyobrażenia o nich samych. Zapraszamy na mądry, obfitujący w błyskotliwe dialogi spektakl o życiu, który jednocześnie wzrusza i bawi do łez.

November
24
Sunday
godz.
16:00
18:30

Apetyt na czereśnie – spektakl muzyczny

"Apetyt na czereśnie" to słodko-gorzka uczta dla miłośników Osieckiej! Szukasz wieczoru pełnego nostalgii, humoru i błyskotliwych piosenek? Zapraszamy na "Apetyt na czereśnie" - wyjątkową podróż przez świat miłosnych wzlotów i upadków, okraszoną poezją Agnieszki Osieckiej i muzyką Macieja Małeckiego. Teksty Osieckiej wyróżniają się prostotą języka połączonego z głębią refleksji; miłość, strata, tęsknota w nich zawarte są ponadczasowe, a humor i ironia nadają im lekkości i dystansu. Apetyt na czereśnie to błyskotliwa opowieść o rozstaniu i próbie odnalezienia szczęścia na nowo. To piękne piosenki w nowych aranżacjach z łatwością wpadające w ucho. To aktorzy, którzy z wdziękiem i humorem wcielają się w role swoich bohaterów. To niezapomniane wrażenia i chwila refleksji nad naturą miłości. Nie przegap okazji i poczuj smak czereśniowej uczty!