29/5/2023 10:21

CZAS NA SZTUKĘ. Wystawa uczestników i uczestniczek warsztatów plastycznych „ROSNĘ W SZTUKĘ”

W Dniu Dziecka wspólnie z Galerią im. Sleńdzińskich zapraszamy na wernisaż szczególnej wystawy! W przestrzeniach Astorii, na parterze, zaprezentowane zostaną prace uczestników i uczestniczek warsztatów plastycznych "Rosnę w sztukę", które prowadzi Zespół Edukacji u Sleńdzińskich. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, więc wystawa będzie źródłem zachwytów zarówno dla małych i dużych.

Kiedy jest odpowiedni czas na tworzenie sztuki? Czy tylko wówczas gdy jesteśmy dziećmi i nasza wyobraźnia nie ma granic? A może wręcz przeciwnie – gdy nasze życiowe doświadczenie pozwala dostrzec więcej? Czy wyłącznie w sobotnie popołudnia, gdy pośpiech ustępuje relaksowi? A może lepiej w poniedziałki, na dobry początek tygodnia? Nic bardziej mylnego! Czas na sztukę jest zawsze i wszędzie! Wiedzą o tym uczestnicy i uczestniczki warsztatów w Galerii im. Sleńdzińskich, którzy znaleźli czas na sztukę. Zapraszamy na prezentację ich talentów! Na wystawie zobaczymy najciekawsze prace powstałe w trakcie cyklu warsztatów pn. „Rosnę w sztukę” w sezonie artystycznym 2022/23. Ekspozycja to prawdziwa skarbnica pomysłów plastycznych, znajdziemy tu dzieła w różnorodnych technikach, od malarskich przez rysunkowe aż po graficzne.

wernisaż: 1.06.2023 (czwartek) 16:30; 17:30; 18:30
czas trwania wystawy: 1.06 – 16.06.2023
miejsce: Nie Teatr; ul. Sienkiewicza 4 (dawna Astoria) - parter
wstęp wolny

koordynacja: Zespół Edukacja u Sleńdzińskich

Inne aktualności

zobacz wszystkie
18/7/2024 14:50

III Dni Czeskie w Nie Teatrze

III Dni Czeskie w Nie Teatrze przechodzą z fazy planowania do rzeczywistości – przed nami trzy październikowe dni pełne fascynującej czeskiej kultury. Poznajcie harmonogram wydarzeń! Tegoroczna edycja to okazja, aby zanurzyć się w czeskiej literaturze, muzyce, filmie i sztuce, a także posmakować czeskiego humoru i absurdu. Dołączcie do nas, aby wspólnie celebrować różnorodność i bogactwo czeskiej kultury w sercu naszego miasta.

Czytaj więcej
18/6/2024 14:11

WAKACYJNE TEATRALIA 2024 - ostatnie dni zapisów!

Odkryj wartość kultowych Wakacyjnych Teatraliów! Zapisz swoje dziecko na tegoroczną, XII edycję i obserwuj, jak rozwija skrzydła pod okiem doświadczonych aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Wakacyjne Teatralia oferują niepowtarzalną okazję do odkrywania siebie, przełamywania barier, pokonywania niepewności i przede wszystkim, tworzenia niezapomnianych wspomnień. Dowodem na to są nasi stali uczestnicy, którzy wracają, aby ponownie zanurzyć się w tej wyjątkowej przygodzie. Kolejna edycja odbędzie się od 1 do 14 lipca - rekrutacja trwa do 28 czerwca 2024, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpana liczba miejsc.

Czytaj więcej
6/6/2024 12:17

Co robimy latem? GRAMY! Przed nami Letnie granie vol. 3

W samym sercu miasta, na tarasie Astorii, już po raz trzeci gra letnia scena Nie Teatru! W klimatycznych okolicznościach zachodu słońca będziemy przenosić się w różne muzyczne światy. Nie zabraknie dobrego folku, alternatywnych brzmień, popu w najlepszym wydaniu, a będzie też... filmowo.

Czytaj więcej