14/3/2023 14:59

Dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”

Niepełnosprawność nie zawsze jest widoczna na pierwszy rzut oka, ale często wpływa znacząco na życie osób, które jej doświadczają. Dlatego dołączyliśmy do projektu "(Nie)widzialni", aby wspierać osoby z niewidoczną niepełnosprawnością i budować świadomość społeczną.

W Polsce nawet 7 milionów mieszkańców to osoby z niepełnosprawnościami, a duża część z nich doświadcza niewidocznych niepełnosprawności. Te niewidoczne niepełnosprawności obejmują różnego rodzaju problemy, takie jak m.in. przewlekły ból, chroniczne zmęczenie, zaburzenia równowagi. Mogą być wywołane np. przez choroby przewlekłe czy urazy fizyczne.

Niestety, często osoby z niewidocznymi niepełnosprawnościami napotykają na wiele trudności w życiu codziennym, ponieważ ich problemy są trudne do zauważenia dla innych osób. Dlatego tak ważne jest, abyśmy byli wrażliwi i otwarci na potrzeby naszych współpracowników, klientów i znajomych, którzy doświadczają takich niepełnosprawności. Najlepiej zacząć od zgłębienia naszej wiedzy na temat niewidocznych niepełnosprawności i dowiedzieć się, jakie problemy mogą one powodować.

My już to robimy! Dołączyliśmy do projektu „(Nie)widzialni” organizowanego przez Fundację StwardnienieRozsiane.info. W najbliższych tygodniach i miesiącach będziemy zwiększać swoją wiedzę o niewidocznych niepełnosprawnościach, żeby być miejscem przyjaznym dla osób z niewidocznymi niepełnosprawnościami. Bądźcie czujni, będziemy informować o naszych kolejnych działaniach.

Więcej o projekcie „(Nie)widzialni” na www.niewidzialni.org.pl i na Facebooku

Projekt jest podzielony na etapy. W pierwszych tygodniach kluczowymi działaniami będzie kampania informacyjna w mediach oraz internecie. W ramach kampanii sukcesywnie realizowane też będą szkolenia u partnerów przeprowadzane przez zespół Fundacji StwardnienieRozsiane.Info, która pomoże sprawnie wdrożyć projekt w danej organizacji czy instytucji. Dzięki temu, gdy pojawi się u nas osoba z niewidoczną niepełnosprawnością i potrzebująca wsparcia, przygotowani do tego pracownicy będą wiedzieli, jak reagować i co zrobić, by ich pomoc była skuteczna. O bieżącym etapie wdrażania projektu i wsparciu dla osób z niewidocznymi niepełnosprawnościami – będziemy informować.

Zapraszamy do obejrzenia spotu promującego całą kampanię.

Inne aktualności

zobacz wszystkie
19/1/2024 15:29

"Zimowe Teatralia 2024" w Nie Teatrze - ostatnie miejsca

Od 22 do 26 stycznia wraz z Bernardem Banią zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżyć niezapomnianą teatralną przygodę podczas ferii. Na warsztaty zostało już kilka ostatnich miejsc.

Czytaj więcej
15/12/2023 13:30

Show karnawałowe i koktajl w paryskim stylu!

10 lutego zabieramy Was prosto do Moulin Rouge. Słynna paryska mekka rewii, kabaretu i burleski znajdzie swoje odzwierciedlenie na scenie Nie Teatru, a Show Burlesque Dance & Live Band zostaną z nami dłużej, by bawić nas podczas muzycznego koktajlu.

Czytaj więcej
19/10/2023 11:38

II DNI CZESKIE w Nie Teatrze!

Koncert czeskiej artystki Martiny Trchovej, spektakl "Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk", oryginalne spektakle dla dzieci i spotkania wokół sztuki, wystawy, degustacje, wieczory tematyczne, kino, literatura, spotkanie z Teresą Drozdą, a na zakończenie czeski hit kinowy "Właściciele". Od 27 do 29 października czeska kultura znów zagości w Nie Teatrze!

Czytaj więcej