14/3/2023 14:59

Dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”

Niepełnosprawność nie zawsze jest widoczna na pierwszy rzut oka, ale często wpływa znacząco na życie osób, które jej doświadczają. Dlatego dołączyliśmy do projektu "(Nie)widzialni", aby wspierać osoby z niewidoczną niepełnosprawnością i budować świadomość społeczną.

W Polsce nawet 7 milionów mieszkańców to osoby z niepełnosprawnościami, a duża część z nich doświadcza niewidocznych niepełnosprawności. Te niewidoczne niepełnosprawności obejmują różnego rodzaju problemy, takie jak m.in. przewlekły ból, chroniczne zmęczenie, zaburzenia równowagi. Mogą być wywołane np. przez choroby przewlekłe czy urazy fizyczne.

Niestety, często osoby z niewidocznymi niepełnosprawnościami napotykają na wiele trudności w życiu codziennym, ponieważ ich problemy są trudne do zauważenia dla innych osób. Dlatego tak ważne jest, abyśmy byli wrażliwi i otwarci na potrzeby naszych współpracowników, klientów i znajomych, którzy doświadczają takich niepełnosprawności. Najlepiej zacząć od zgłębienia naszej wiedzy na temat niewidocznych niepełnosprawności i dowiedzieć się, jakie problemy mogą one powodować.

My już to robimy! Dołączyliśmy do projektu „(Nie)widzialni” organizowanego przez Fundację StwardnienieRozsiane.info. W najbliższych tygodniach i miesiącach będziemy zwiększać swoją wiedzę o niewidocznych niepełnosprawnościach, żeby być miejscem przyjaznym dla osób z niewidocznymi niepełnosprawnościami. Bądźcie czujni, będziemy informować o naszych kolejnych działaniach.

Więcej o projekcie „(Nie)widzialni” na www.niewidzialni.org.pl i na Facebooku

Projekt jest podzielony na etapy. W pierwszych tygodniach kluczowymi działaniami będzie kampania informacyjna w mediach oraz internecie. W ramach kampanii sukcesywnie realizowane też będą szkolenia u partnerów przeprowadzane przez zespół Fundacji StwardnienieRozsiane.Info, która pomoże sprawnie wdrożyć projekt w danej organizacji czy instytucji. Dzięki temu, gdy pojawi się u nas osoba z niewidoczną niepełnosprawnością i potrzebująca wsparcia, przygotowani do tego pracownicy będą wiedzieli, jak reagować i co zrobić, by ich pomoc była skuteczna. O bieżącym etapie wdrażania projektu i wsparciu dla osób z niewidocznymi niepełnosprawnościami – będziemy informować.

Zapraszamy do obejrzenia spotu promującego całą kampanię.

Inne aktualności

zobacz wszystkie
12/3/2023 14:32

Zapraszamy na wernisaż nowej wystawy

Monika Maszkowska - malarka i architektka wnętrz. Urodziła się w 1980 roku w Białymstoku. Jak sama mówi, sztuka jest jej pasją od zawsze, a tematyką najnowszych obrazów jest głównie człowiek i wycinki z życia, dnia codziennego. Od 17 marca do 2 kwietnia w Nie Teatrze oglądać będziemy jej wystawę zatytułowaną FRAGMENTY, spójne w ekspresji wyrazu obrazy ludzi, zwierząt, a także pejzaże i abstrakcje.

Czytaj więcej
27/2/2023 9:18

Niespodziewana zmiana w repertuarze 4 marca

Nagła choroba artystki spowodowała, że spektakl "Ja, córka Rasputina" obejrzymy dopiero 27 maja, ale nie lubimy, gdy Nie Teatr stoi pusty, więc 4 marca zapraszamy na wieczór zatytułowany "Związek ze sztuką: o relacjach i uczuciach", na który złożą się koncert Patryka Ołdziejewskiego, aktora Teatru Dramatycznego oraz spotkanie autorskie z Natalią Tur - blogerką i videoblogerką Nishki - wokół jej książki pt. "Związek na zakręcie".

Czytaj więcej
27/1/2023 19:29

Na wskroś męski świat - wernisaż wystawy TOMASZA TYSZKIEWICZA i koncert MEN'S WORLD

27 stycznia w Nie Teatrze zdecydowanie męski wieczór. Swoją wystawę o 18:00 otworzy białostocki artysta Tomasz Tyszkiewicz, a o 19:00 zapraszamy na koncert MEN'S WORLD, w którym usłyszymy Tomasza Bacajewskiego i Rafała Supińskiego, artystów znanych chociażby z desek Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Czytaj więcej