14/3/2023 14:59

Dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”

Niepełnosprawność nie zawsze jest widoczna na pierwszy rzut oka, ale często wpływa znacząco na życie osób, które jej doświadczają. Dlatego dołączyliśmy do projektu "(Nie)widzialni", aby wspierać osoby z niewidoczną niepełnosprawnością i budować świadomość społeczną.

W Polsce nawet 7 milionów mieszkańców to osoby z niepełnosprawnościami, a duża część z nich doświadcza niewidocznych niepełnosprawności. Te niewidoczne niepełnosprawności obejmują różnego rodzaju problemy, takie jak m.in. przewlekły ból, chroniczne zmęczenie, zaburzenia równowagi. Mogą być wywołane np. przez choroby przewlekłe czy urazy fizyczne.

Niestety, często osoby z niewidocznymi niepełnosprawnościami napotykają na wiele trudności w życiu codziennym, ponieważ ich problemy są trudne do zauważenia dla innych osób. Dlatego tak ważne jest, abyśmy byli wrażliwi i otwarci na potrzeby naszych współpracowników, klientów i znajomych, którzy doświadczają takich niepełnosprawności. Najlepiej zacząć od zgłębienia naszej wiedzy na temat niewidocznych niepełnosprawności i dowiedzieć się, jakie problemy mogą one powodować.

My już to robimy! Dołączyliśmy do projektu „(Nie)widzialni” organizowanego przez Fundację StwardnienieRozsiane.info. W najbliższych tygodniach i miesiącach będziemy zwiększać swoją wiedzę o niewidocznych niepełnosprawnościach, żeby być miejscem przyjaznym dla osób z niewidocznymi niepełnosprawnościami. Bądźcie czujni, będziemy informować o naszych kolejnych działaniach.

Więcej o projekcie „(Nie)widzialni” na www.niewidzialni.org.pl i na Facebooku

Projekt jest podzielony na etapy. W pierwszych tygodniach kluczowymi działaniami będzie kampania informacyjna w mediach oraz internecie. W ramach kampanii sukcesywnie realizowane też będą szkolenia u partnerów przeprowadzane przez zespół Fundacji StwardnienieRozsiane.Info, która pomoże sprawnie wdrożyć projekt w danej organizacji czy instytucji. Dzięki temu, gdy pojawi się u nas osoba z niewidoczną niepełnosprawnością i potrzebująca wsparcia, przygotowani do tego pracownicy będą wiedzieli, jak reagować i co zrobić, by ich pomoc była skuteczna. O bieżącym etapie wdrażania projektu i wsparciu dla osób z niewidocznymi niepełnosprawnościami – będziemy informować.

Zapraszamy do obejrzenia spotu promującego całą kampanię.

Inne aktualności

zobacz wszystkie
18/7/2024 14:50

III Dni Czeskie w Nie Teatrze

III Dni Czeskie w Nie Teatrze przechodzą z fazy planowania do rzeczywistości – przed nami trzy październikowe dni pełne fascynującej czeskiej kultury. Poznajcie harmonogram wydarzeń! Tegoroczna edycja to okazja, aby zanurzyć się w czeskiej literaturze, muzyce, filmie i sztuce, a także posmakować czeskiego humoru i absurdu. Dołączcie do nas, aby wspólnie celebrować różnorodność i bogactwo czeskiej kultury w sercu naszego miasta.

Czytaj więcej
18/6/2024 14:11

WAKACYJNE TEATRALIA 2024 - ostatnie dni zapisów!

Odkryj wartość kultowych Wakacyjnych Teatraliów! Zapisz swoje dziecko na tegoroczną, XII edycję i obserwuj, jak rozwija skrzydła pod okiem doświadczonych aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Wakacyjne Teatralia oferują niepowtarzalną okazję do odkrywania siebie, przełamywania barier, pokonywania niepewności i przede wszystkim, tworzenia niezapomnianych wspomnień. Dowodem na to są nasi stali uczestnicy, którzy wracają, aby ponownie zanurzyć się w tej wyjątkowej przygodzie. Kolejna edycja odbędzie się od 1 do 14 lipca - rekrutacja trwa do 28 czerwca 2024, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpana liczba miejsc.

Czytaj więcej
6/6/2024 12:17

Co robimy latem? GRAMY! Przed nami Letnie granie vol. 3

W samym sercu miasta, na tarasie Astorii, już po raz trzeci gra letnia scena Nie Teatru! W klimatycznych okolicznościach zachodu słońca będziemy przenosić się w różne muzyczne światy. Nie zabraknie dobrego folku, alternatywnych brzmień, popu w najlepszym wydaniu, a będzie też... filmowo.

Czytaj więcej