16/11/2022 15:27

JA FRIDA - twórczy warsztat plastyczny po spektaklu FRIDA LA VIDA!

Postać Fridy Kahlo inspiruje – z punktu widzenia jej twórczości, jak i biografii. Spektakl FRIDA LA VIDA! Teatru Fraktal zainspirował z kolei nas, by przedłużyć spotkanie z Fridą, przejrzeć się w jej historii, a używając wyobraźni, sięgając do własnych emocji wspólnie stworzyć osobisty i zarazem zbiorowy portret Fridy Kahlo.

Stwórzmy razem oryginalny portret z własnych myśli i emocji.

Wrażliwość i siła to dla nas hasła – drogowskazy, ale portret będzie wyrazicielem tego, co w nas po spektaklu zostało i tym, czym być może chcielibyśmy się podzielić.

Choć warsztat nosi tytuł JA FRIDA nie ogranicza się jedyniedo kobiet. Każdy może się przejrzeć we Fridzie i dołączyć do tworzenia oryginalnego portretu artystki.

RODZAJ WARSZTATU

Warsztat o charakterze plastycznym z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych (bibuła, kredki, sznurki, wstążki, klej oraz duży portret Fridy Kahlo - szkic na białym arkuszu. Możecie też zabrać ze sobą różne materiały, które dadzą się wykorzystać przy tworzeniu portretu.

METODA I CEL

Poprzez twórczą inwencję i zaangażowanie, wspólne, a jednocześnie indywidualne działania artystyczne powstanie portret Fridy w formie kolażu, który można określić także jako kompozycję intuicyjną.

MIEJSCE i CZAS

I piętro Astorii, pod salą teatralną

20:00 | po spektaklu FRIDA LA VIDA!

Obowiązują zapisy: zapisy@nieteatr.pl

Udział bezpłatny

PROWADZENIE

Katarzyna Wołkowycka – artystka, pedagożka, nauczycielka z długim stażem, od lat prowadzi warsztaty artystyczne, arteterapeutyczne, socjoterapeutyczne.

Działalność artystyczna:

- wystawy kompozycji plastycznych (2007-2011), wystawa w Galerii „Hol” Urzędu Miejskiego w Drohiczynie „Kobiety Sztandary” oraz w Galerii Węglowej „Węglówka”.

- udział w wystawieprac plastycznych „Pecha Kucha Night” – Cztery edycje, Listopad 2011

- Ilustracje doksiążki prof. J. Mizińskiej „Od cudu” – Wydawnictwo Literackie „Li-Twa”Częstochowa 2011

- 1996-2005 współpracaz pismem literacko- artystycznym „Kartki”, w tym ilustracje do pisma i innychwydawnictw „Kartek” oraz organizowanie i prowadzenie plenerów plastycznych podpatronatem Stowarzyszenia „Kartki”

 - plener artystyczny „Eksploracja” w Osiekuwoj. Małopolskie organizowany przez Małopolski Instytut Kultury/2008 orazplener „Sztuk wszelakich” w Niemczynie/2010

- prowadzeniewarsztatów plastycznych: w projekcie „Szlak Dziedzictwa Żydowskiego wBiałymstoku”, „Żyliśmy razem przez wieki”/2009, „Jedno jest niebo dlawszystkich i jedno jest słońce nad nami…”, dla dzieci i młodzieży inspirowanychspektaklami w Operze i Filharmonii Podlaskiej/2019

- udział w projekcie „Czyste środowisko, odnawialne źródłaenergii, wyedukowane społeczeństwo podstawą zrównoważonego rozwoju Puszczy Knyszyńskiej”/2010

- laureatka NagrodyPrzewodniczącego Rady Miejskiej w Białymstoku/2013 -2017

- wystawa prac malarskich w Domu Polskim w Dublinie

Inne aktualności

zobacz wszystkie
21/9/2023 14:50

II DNI CZESKIE w Nie Teatrze!

Koncert czeskiej artystki Martiny Trchovej, spektakl "Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk", oryginalne spektakle dla dzieci i spotkania wokół sztuki, wystawy, degustacje, wieczory tematyczne, kino, literatura, spotkanie z Teresą Drozdą, a na zakończenie czeski hit kinowy "Właściciele". Od 27 do 29 października czeska kultura znów zagości w Nie Teatrze!

Czytaj więcej
6/9/2023 11:41

RODZIC W TEATRZE - przyjdź na spektakl, a my zaopiekujemy się Twoim dzieckiem

Przyjdź na wydarzenie do Nie Teatru, a my zaopiekujemy się Twoim dzieckiem w naszym kreatywnym Przytulisku! Na wydarzenia 7 i 8 października oraz 26 listopada możesz zabrać swoją pociechę i obejrzeć spektakl wiedząc, że jest tuż obok pod czujną opieką.

Czytaj więcej
25/8/2023 11:46

TEATR NIE DO BANI - II edycja warsztatów teatralnych dla dorosłych

Chcesz lepiej poznać siebie i swoje możliwości? Poznać ciekawych ludzi? Po pierwszej edycji warsztatów teatralnych dla dorosłych wiemy, że to wspaniała i bezpieczna przestrzeń dla nowych wyzwań i przekraczania własnych ograniczeń. I niezapomniana przygoda w teatrze i z teatrem :) Zapraszamy na II edycję razem z aktorem Teatru Dramatycznego, Bernardem Banią.

Czytaj więcej