Postać Fridy Kahlo inspiruje – z punktu widzenia jej twórczości, jak i biografii. Spektakl FRIDA LA VIDA! Teatru Fraktal zainspirował z kolei nas, by przedłużyć spotkanie z Fridą, przejrzeć się w jej historii, a używając wyobraźni, sięgając do własnych emocji wspólnie stworzyć osobisty i zarazem zbiorowy portret Fridy Kahlo.
Stwórzmy razem oryginalny portret z własnych myśli i emocji.
Wrażliwość i siła to dla nas hasła – drogowskazy, ale portret będzie wyrazicielem tego, co w nas po spektaklu zostało i tym, czym być może chcielibyśmy się podzielić.
Choć warsztat nosi tytuł JA FRIDA nie ogranicza się jedyniedo kobiet. Każdy może się przejrzeć we Fridzie i dołączyć do tworzenia oryginalnego portretu artystki.
RODZAJ WARSZTATU
Warsztat o charakterze plastycznym z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych (bibuła, kredki, sznurki, wstążki, klej oraz duży portret Fridy Kahlo - szkic na białym arkuszu. Możecie też zabrać ze sobą różne materiały, które dadzą się wykorzystać przy tworzeniu portretu.
METODA I CEL
Poprzez twórczą inwencję i zaangażowanie, wspólne, a jednocześnie indywidualne działania artystyczne powstanie portret Fridy w formie kolażu, który można określić także jako kompozycję intuicyjną.
MIEJSCE i CZAS
I piętro Astorii, pod salą teatralną
20:00 | po spektaklu FRIDA LA VIDA!
Obowiązują zapisy: zapisy@nieteatr.pl
Udział bezpłatny
PROWADZENIE
Katarzyna Wołkowycka – artystka, pedagożka, nauczycielka z długim stażem, od lat prowadzi warsztaty artystyczne, arteterapeutyczne, socjoterapeutyczne.
Działalność artystyczna:
- wystawy kompozycji plastycznych (2007-2011), wystawa w Galerii „Hol” Urzędu Miejskiego w Drohiczynie „Kobiety Sztandary” oraz w Galerii Węglowej „Węglówka”.
- udział w wystawieprac plastycznych „Pecha Kucha Night” – Cztery edycje, Listopad 2011
- Ilustracje doksiążki prof. J. Mizińskiej „Od cudu” – Wydawnictwo Literackie „Li-Twa”Częstochowa 2011
- 1996-2005 współpracaz pismem literacko- artystycznym „Kartki”, w tym ilustracje do pisma i innychwydawnictw „Kartek” oraz organizowanie i prowadzenie plenerów plastycznych podpatronatem Stowarzyszenia „Kartki”
- plener artystyczny „Eksploracja” w Osiekuwoj. Małopolskie organizowany przez Małopolski Instytut Kultury/2008 orazplener „Sztuk wszelakich” w Niemczynie/2010
- prowadzeniewarsztatów plastycznych: w projekcie „Szlak Dziedzictwa Żydowskiego wBiałymstoku”, „Żyliśmy razem przez wieki”/2009, „Jedno jest niebo dlawszystkich i jedno jest słońce nad nami…”, dla dzieci i młodzieży inspirowanychspektaklami w Operze i Filharmonii Podlaskiej/2019
- udział w projekcie „Czyste środowisko, odnawialne źródłaenergii, wyedukowane społeczeństwo podstawą zrównoważonego rozwoju Puszczy Knyszyńskiej”/2010
- laureatka NagrodyPrzewodniczącego Rady Miejskiej w Białymstoku/2013 -2017
- wystawa prac malarskich w Domu Polskim w Dublinie
Niepełnosprawność nie zawsze jest widoczna na pierwszy rzut oka, ale często wpływa znacząco na życie osób, które jej doświadczają. Dlatego dołączyliśmy do projektu "(Nie)widzialni", aby wspierać osoby z niewidoczną niepełnosprawnością i budować świadomość społeczną.
Monika Maszkowska - malarka i architektka wnętrz. Urodziła się w 1980 roku w Białymstoku. Jak sama mówi, sztuka jest jej pasją od zawsze, a tematyką najnowszych obrazów jest głównie człowiek i wycinki z życia, dnia codziennego. Od 17 marca do 2 kwietnia w Nie Teatrze oglądać będziemy jej wystawę zatytułowaną FRAGMENTY, spójne w ekspresji wyrazu obrazy ludzi, zwierząt, a także pejzaże i abstrakcje.
Nagła choroba artystki spowodowała, że spektakl "Ja, córka Rasputina" obejrzymy dopiero 27 maja, ale nie lubimy, gdy Nie Teatr stoi pusty, więc 4 marca zapraszamy na wieczór zatytułowany "Związek ze sztuką: o relacjach i uczuciach", na który złożą się koncert Patryka Ołdziejewskiego, aktora Teatru Dramatycznego oraz spotkanie autorskie z Natalią Tur - blogerką i videoblogerką Nishki - wokół jej książki pt. "Związek na zakręcie".