16/11/2022 15:27

JA FRIDA - twórczy warsztat plastyczny po spektaklu FRIDA LA VIDA!

Postać Fridy Kahlo inspiruje – z punktu widzenia jej twórczości, jak i biografii. Spektakl FRIDA LA VIDA! Teatru Fraktal zainspirował z kolei nas, by przedłużyć spotkanie z Fridą, przejrzeć się w jej historii, a używając wyobraźni, sięgając do własnych emocji wspólnie stworzyć osobisty i zarazem zbiorowy portret Fridy Kahlo.

Stwórzmy razem oryginalny portret z własnych myśli i emocji.

Wrażliwość i siła to dla nas hasła – drogowskazy, ale portret będzie wyrazicielem tego, co w nas po spektaklu zostało i tym, czym być może chcielibyśmy się podzielić.

Choć warsztat nosi tytuł JA FRIDA nie ogranicza się jedyniedo kobiet. Każdy może się przejrzeć we Fridzie i dołączyć do tworzenia oryginalnego portretu artystki.

RODZAJ WARSZTATU

Warsztat o charakterze plastycznym z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych (bibuła, kredki, sznurki, wstążki, klej oraz duży portret Fridy Kahlo - szkic na białym arkuszu. Możecie też zabrać ze sobą różne materiały, które dadzą się wykorzystać przy tworzeniu portretu.

METODA I CEL

Poprzez twórczą inwencję i zaangażowanie, wspólne, a jednocześnie indywidualne działania artystyczne powstanie portret Fridy w formie kolażu, który można określić także jako kompozycję intuicyjną.

MIEJSCE i CZAS

I piętro Astorii, pod salą teatralną

20:00 | po spektaklu FRIDA LA VIDA!

Obowiązują zapisy: zapisy@nieteatr.pl

Udział bezpłatny

PROWADZENIE

Katarzyna Wołkowycka – artystka, pedagożka, nauczycielka z długim stażem, od lat prowadzi warsztaty artystyczne, arteterapeutyczne, socjoterapeutyczne.

Działalność artystyczna:

- wystawy kompozycji plastycznych (2007-2011), wystawa w Galerii „Hol” Urzędu Miejskiego w Drohiczynie „Kobiety Sztandary” oraz w Galerii Węglowej „Węglówka”.

- udział w wystawieprac plastycznych „Pecha Kucha Night” – Cztery edycje, Listopad 2011

- Ilustracje doksiążki prof. J. Mizińskiej „Od cudu” – Wydawnictwo Literackie „Li-Twa”Częstochowa 2011

- 1996-2005 współpracaz pismem literacko- artystycznym „Kartki”, w tym ilustracje do pisma i innychwydawnictw „Kartek” oraz organizowanie i prowadzenie plenerów plastycznych podpatronatem Stowarzyszenia „Kartki”

 - plener artystyczny „Eksploracja” w Osiekuwoj. Małopolskie organizowany przez Małopolski Instytut Kultury/2008 orazplener „Sztuk wszelakich” w Niemczynie/2010

- prowadzeniewarsztatów plastycznych: w projekcie „Szlak Dziedzictwa Żydowskiego wBiałymstoku”, „Żyliśmy razem przez wieki”/2009, „Jedno jest niebo dlawszystkich i jedno jest słońce nad nami…”, dla dzieci i młodzieży inspirowanychspektaklami w Operze i Filharmonii Podlaskiej/2019

- udział w projekcie „Czyste środowisko, odnawialne źródłaenergii, wyedukowane społeczeństwo podstawą zrównoważonego rozwoju Puszczy Knyszyńskiej”/2010

- laureatka NagrodyPrzewodniczącego Rady Miejskiej w Białymstoku/2013 -2017

- wystawa prac malarskich w Domu Polskim w Dublinie

Inne aktualności

zobacz wszystkie
18/7/2024 14:50

III Dni Czeskie w Nie Teatrze

III Dni Czeskie w Nie Teatrze przechodzą z fazy planowania do rzeczywistości – przed nami trzy październikowe dni pełne fascynującej czeskiej kultury. Poznajcie harmonogram wydarzeń! Tegoroczna edycja to okazja, aby zanurzyć się w czeskiej literaturze, muzyce, filmie i sztuce, a także posmakować czeskiego humoru i absurdu. Dołączcie do nas, aby wspólnie celebrować różnorodność i bogactwo czeskiej kultury w sercu naszego miasta.

Czytaj więcej
18/6/2024 14:11

WAKACYJNE TEATRALIA 2024 - ostatnie dni zapisów!

Odkryj wartość kultowych Wakacyjnych Teatraliów! Zapisz swoje dziecko na tegoroczną, XII edycję i obserwuj, jak rozwija skrzydła pod okiem doświadczonych aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Wakacyjne Teatralia oferują niepowtarzalną okazję do odkrywania siebie, przełamywania barier, pokonywania niepewności i przede wszystkim, tworzenia niezapomnianych wspomnień. Dowodem na to są nasi stali uczestnicy, którzy wracają, aby ponownie zanurzyć się w tej wyjątkowej przygodzie. Kolejna edycja odbędzie się od 1 do 14 lipca - rekrutacja trwa do 28 czerwca 2024, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpana liczba miejsc.

Czytaj więcej
6/6/2024 12:17

Co robimy latem? GRAMY! Przed nami Letnie granie vol. 3

W samym sercu miasta, na tarasie Astorii, już po raz trzeci gra letnia scena Nie Teatru! W klimatycznych okolicznościach zachodu słońca będziemy przenosić się w różne muzyczne światy. Nie zabraknie dobrego folku, alternatywnych brzmień, popu w najlepszym wydaniu, a będzie też... filmowo.

Czytaj więcej