19/1/2023 10:41

Na wskroś męski świat - wernisaż wystawy TOMASZA TYSZKIEWICZA i koncert MEN'S WORLD

27 stycznia w Nie Teatrze zdecydowanie męski wieczór. Swoją wystawę o 18:00 otworzy białostocki artysta Tomasz Tyszkiewicz, a o 19:00 zapraszamy na koncert MEN'S WORLD, w którym usłyszymy Tomasza Bacajewskiego i Rafała Supińskiego, artystów znanych chociażby z desek Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Tomasz Tyszkiewicz pochodzi z Zambrowa, ale od 28 lat mieszka w Białymstoku. Maluje od zawsze, a w swojej twórczości odnosi się do realizmu magicznego, prób uchwycenia i ukazania momentów przenikania się oniryczności marzeń i mistycyzmu niepowtarzalności dni, czasu i doświadczeń. Dotychczas swoje prace prezentował w ramach wystaw indywidualnych: Foyer Teatru im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku 2001, Loża Masońska Kętrzyn 2002, Pub Alter Ego Białystok 2002, Galeria W szafie Białystok 2005, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Kleszczele 2010, oraz zbiorowych: Hajnowski Dom Kultury 2004 i 2006 r.

W Nie Teatrze pokazane zostaną 24 prace artysty pod zbiorczym tytułem "Tomasz Tyszkiewicz maluje opowiadania J. L. Borgesa". Wystawę będzie można oglądać do 19 lutego na godzinę przed każdym wydarzeniem. Prace są oczywiście do nabycia. Szczegóły u obsługi Nie Teatru.

Zaraz po wernisażu, o 19:00 zapraszamy na koncert MEN'S WORLD. Tym razem w ramach cyklu Musical Jam Live pianistka Karina Komendera zaprosiła dwóch znakomitych artystów: Tomasza Bacajewskiego i Rafała Supińskiego. W ich wykonaniu usłyszymy piosenki m. in z takich musicali jak "Memphis", "Catch Me If You Can" czy "Sunset Boulevard".

MUSICAL JAM LIVE V - MEN'S WORLD

Inne aktualności

zobacz wszystkie
27/12/2022 16:17

Pożegnanie z Emilianem Kamińskim

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Emiliana Kamińskiego. Był aktorem i reżyserem, ale dla nas przede wszystkim organizatorem życia teatralnego.

Czytaj więcej
8/12/2022 23:36

ISTOTNE PRZEMIANY - wystawa malarstwa i grafik Władysława Zalenskiego

Istotne wydarzenia w świecie znajdują odzwierciedlenie na płótnach artystów. Można zaryzykować stwierdzenie, że obecnie większość dzieł sztuki współczesnej ma (powinno) mieć społeczny charakter. Zaangażowani w twórczość ludzie nie mogą nie reagować na wydarzenia społeczno-polityczne. Białoruski artysta Władysław Zalenski nie jest wyjątkiem.

Czytaj więcej
16/11/2022 15:28

JA FRIDA - twórczy warsztat plastyczny po spektaklu FRIDA LA VIDA!

Postać Fridy Kahlo inspiruje – z punktu widzenia jej twórczości, jak i biografii. Spektakl FRIDA LA VIDA! Teatru Fraktal zainspirował z kolei nas, by przedłużyć spotkanie z Fridą, przejrzeć się w jej historii, a używając wyobraźni, sięgając do własnych emocji wspólnie stworzyć osobisty i zarazem zbiorowy portret Fridy Kahlo.

Czytaj więcej