19/1/2023 10:41

Na wskroś męski świat - wernisaż wystawy TOMASZA TYSZKIEWICZA i koncert MEN'S WORLD

27 stycznia w Nie Teatrze zdecydowanie męski wieczór. Swoją wystawę o 18:00 otworzy białostocki artysta Tomasz Tyszkiewicz, a o 19:00 zapraszamy na koncert MEN'S WORLD, w którym usłyszymy Tomasza Bacajewskiego i Rafała Supińskiego, artystów znanych chociażby z desek Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Tomasz Tyszkiewicz pochodzi z Zambrowa, ale od 28 lat mieszka w Białymstoku. Maluje od zawsze, a w swojej twórczości odnosi się do realizmu magicznego, prób uchwycenia i ukazania momentów przenikania się oniryczności marzeń i mistycyzmu niepowtarzalności dni, czasu i doświadczeń. Dotychczas swoje prace prezentował w ramach wystaw indywidualnych: Foyer Teatru im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku 2001, Loża Masońska Kętrzyn 2002, Pub Alter Ego Białystok 2002, Galeria W szafie Białystok 2005, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Kleszczele 2010, oraz zbiorowych: Hajnowski Dom Kultury 2004 i 2006 r.

W Nie Teatrze pokazane zostaną 24 prace artysty pod zbiorczym tytułem "Tomasz Tyszkiewicz maluje opowiadania J. L. Borgesa". Wystawę będzie można oglądać do 19 lutego na godzinę przed każdym wydarzeniem. Prace są oczywiście do nabycia. Szczegóły u obsługi Nie Teatru.

Zaraz po wernisażu, o 19:00 zapraszamy na koncert MEN'S WORLD. Tym razem w ramach cyklu Musical Jam Live pianistka Karina Komendera zaprosiła dwóch znakomitych artystów: Tomasza Bacajewskiego i Rafała Supińskiego. W ich wykonaniu usłyszymy piosenki m. in z takich musicali jak "Memphis", "Catch Me If You Can" czy "Sunset Boulevard".

MUSICAL JAM LIVE V - MEN'S WORLD

Inne aktualności

zobacz wszystkie
18/7/2024 14:50

III Dni Czeskie w Nie Teatrze

III Dni Czeskie w Nie Teatrze przechodzą z fazy planowania do rzeczywistości – przed nami trzy październikowe dni pełne fascynującej czeskiej kultury. Poznajcie harmonogram wydarzeń! Tegoroczna edycja to okazja, aby zanurzyć się w czeskiej literaturze, muzyce, filmie i sztuce, a także posmakować czeskiego humoru i absurdu. Dołączcie do nas, aby wspólnie celebrować różnorodność i bogactwo czeskiej kultury w sercu naszego miasta.

Czytaj więcej
18/6/2024 14:11

WAKACYJNE TEATRALIA 2024 - ostatnie dni zapisów!

Odkryj wartość kultowych Wakacyjnych Teatraliów! Zapisz swoje dziecko na tegoroczną, XII edycję i obserwuj, jak rozwija skrzydła pod okiem doświadczonych aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Wakacyjne Teatralia oferują niepowtarzalną okazję do odkrywania siebie, przełamywania barier, pokonywania niepewności i przede wszystkim, tworzenia niezapomnianych wspomnień. Dowodem na to są nasi stali uczestnicy, którzy wracają, aby ponownie zanurzyć się w tej wyjątkowej przygodzie. Kolejna edycja odbędzie się od 1 do 14 lipca - rekrutacja trwa do 28 czerwca 2024, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpana liczba miejsc.

Czytaj więcej
6/6/2024 12:17

Co robimy latem? GRAMY! Przed nami Letnie granie vol. 3

W samym sercu miasta, na tarasie Astorii, już po raz trzeci gra letnia scena Nie Teatru! W klimatycznych okolicznościach zachodu słońca będziemy przenosić się w różne muzyczne światy. Nie zabraknie dobrego folku, alternatywnych brzmień, popu w najlepszym wydaniu, a będzie też... filmowo.

Czytaj więcej