Unia Teatrów Niezależnych powstała z prawdziwej potrzeby solidarności wobec faktycznego kryzysu, który nastąpił w związku z pandemią w roku 2020. W związku z tym, że jako Nie Teatr ruszamy w niepewnych wciąż czasach oparcie we wspólnocie teatralnej jest wartością samą w sobie.
Bardzo się cieszymy, że teatry i niezależni producenci teatralni w obliczu kryzysu potrafili się zjednoczyć, szukać platformy porozumienia i wspólnie zabierać głos. Unia została powołana w celu promocji niezależnych teatrów, ale też, by chronić ich prawa i interesy dbając jednocześnie o wspólnotę. Autonomia w zarządzaniu teatrem, której towarzyszy niezmiennie ryzyko finansowe to trudne wyzwanie, ale wolność artystyczna i poszanowanie różnorodności są warte tego ryzyka.
Więcej o Unii Teatrów Niezależnych
Niepełnosprawność nie zawsze jest widoczna na pierwszy rzut oka, ale często wpływa znacząco na życie osób, które jej doświadczają. Dlatego dołączyliśmy do projektu "(Nie)widzialni", aby wspierać osoby z niewidoczną niepełnosprawnością i budować świadomość społeczną.
Monika Maszkowska - malarka i architektka wnętrz. Urodziła się w 1980 roku w Białymstoku. Jak sama mówi, sztuka jest jej pasją od zawsze, a tematyką najnowszych obrazów jest głównie człowiek i wycinki z życia, dnia codziennego. Od 17 marca do 2 kwietnia w Nie Teatrze oglądać będziemy jej wystawę zatytułowaną FRAGMENTY, spójne w ekspresji wyrazu obrazy ludzi, zwierząt, a także pejzaże i abstrakcje.
Nagła choroba artystki spowodowała, że spektakl "Ja, córka Rasputina" obejrzymy dopiero 27 maja, ale nie lubimy, gdy Nie Teatr stoi pusty, więc 4 marca zapraszamy na wieczór zatytułowany "Związek ze sztuką: o relacjach i uczuciach", na który złożą się koncert Patryka Ołdziejewskiego, aktora Teatru Dramatycznego oraz spotkanie autorskie z Natalią Tur - blogerką i videoblogerką Nishki - wokół jej książki pt. "Związek na zakręcie".