Rymowane i nasycone słowem oraz muzyką niedzielne popołudnie w Nie Teatrze. A wszystko to w przededniu Światowego Dnia Poezji.
Razem ze Stowarzyszeniem Fundamenty, Michałem Czarneckim i Marcinem Kozińskim zapraszamy na szereg aktywności łączących słowo, muzykę i naszą kreatywność. A to wszystko po to, by w odpowiednim rytmie znaleźć najlepszy rym dla siebie (lub do siebie ;))
W niedzielę zapraszamy od 15:30
Poniżej plan naszych "miejskich rymów"
15:30 - 16:30 (scena Nie Teatru)
Rozmowa z Michałem Czarneckim i poezja śpiewana na żywo.
Tymoteusz Sarosiek porozmawia z Michałem o tekście w piosence, jego roli, znaczeniu, a rozmowa będzie urozmaicona utworami Baczyńskiego, Osieckiej i Zauchy w wykonaniu białostockich muzyków oraz studentek Akademii Teatralnej w Białymstoku.
16:30 - 17:30 (Cafe Foyer + sala warsztatowa)
Przegląd poezji i KRZYK
Następnie pójdziemy na kawę lub herbatę. ZA DARMO, ALE TYLKO Z WŁASNYM KUBKIEM, WIĘC RADZIMY NIE ZAPOMNIEĆ. To będzie przegląd poezji młodych, białostockich twórców w kameralnej atmosferze.
Przegląd poprowadzi oczywiście Piotr Kadysz, a zakończymy tradycyjnie KRZYKIEM. Podczas Krzyku każdy może spontanicznie wstać i przeczytać lub powiedzieć co mu się żywnie podoba.
Zapraszamy wszystkich chętnych do przyjścia i podzielenia się swoją twórczością.
18:00 (scena Nie Teatru)
Koncert Michała Czarneckiego
Więcej o koncercie i Michale:
https://www.nieteatr.pl/wydarzenia/michal-czarnecki-koncert
Bilety: https://bit.ly/3IYnRdO
19:20 (sala warsztatowa)
Sklejki poetyckie z Marcinem Kozińskim
Czym są sklejki?
https://www.facebook.com/sklejkipoetyckie
Ilość miejsc jest ograniczona, więc prosimy chętnych o wysłanie zgłoszenia na zapisy@nieteatr.pl
Niepełnosprawność nie zawsze jest widoczna na pierwszy rzut oka, ale często wpływa znacząco na życie osób, które jej doświadczają. Dlatego dołączyliśmy do projektu "(Nie)widzialni", aby wspierać osoby z niewidoczną niepełnosprawnością i budować świadomość społeczną.
Monika Maszkowska - malarka i architektka wnętrz. Urodziła się w 1980 roku w Białymstoku. Jak sama mówi, sztuka jest jej pasją od zawsze, a tematyką najnowszych obrazów jest głównie człowiek i wycinki z życia, dnia codziennego. Od 17 marca do 2 kwietnia w Nie Teatrze oglądać będziemy jej wystawę zatytułowaną FRAGMENTY, spójne w ekspresji wyrazu obrazy ludzi, zwierząt, a także pejzaże i abstrakcje.
Nagła choroba artystki spowodowała, że spektakl "Ja, córka Rasputina" obejrzymy dopiero 27 maja, ale nie lubimy, gdy Nie Teatr stoi pusty, więc 4 marca zapraszamy na wieczór zatytułowany "Związek ze sztuką: o relacjach i uczuciach", na który złożą się koncert Patryka Ołdziejewskiego, aktora Teatru Dramatycznego oraz spotkanie autorskie z Natalią Tur - blogerką i videoblogerką Nishki - wokół jej książki pt. "Związek na zakręcie".