7/3/2022 17:48

SERCEM Z UKRAINĄ. Białostocki kiermasz - na pomoc Ukrainie - w niedzielę 13 marca

W niedzielę 13 marca zapraszamy wszystkich białostoczan i białostoczanki na dobroczynny kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie na działania Fundacji Dialog, zmierzające do zorganizowania domu dla uchodźców. Dziś bardzo go potrzebują uchodźcy z objętej wojną Ukrainy, ale będzie służył wszystkim potrzebującym. Możemy dołożyć swoją cegiełkę na ten cel kupując ofiarowane dobra, które znajdziecie na kiermaszu w Astorii.

Ostatnie dni wszystkich nas roztrzaskały na milion kawałków. Nie znajdujemy odpowiednich słów oprócz: całym sercem jesteśmy teraz z Ukrainą. Jedyną słuszną reakcją wydaje się być działanie. Dlatego zdecydowaliśmy się jako Nie Teatr udostępnić przestrzeń na wydarzenie inne niż zwykle. 13 marca odbędzie się u nas specjalny kiermasz, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. A to wszystko dzięki aktywnym białostoczankom.

KIEDY?
13 marca w godzinach 11:00-14:00
LUB
do ostatniego ciasteczka.

GDZIE?
W Astorii. Parter budynku, wejście od Rynku Kościuszki

CO?
Mydło i powidło, ciasta i ciasteczka, octy i doniczki, vouchery na super fajne rzeczy, wspaniałe rękodzieło – wszystko przygotowane rękoma białostoczanek i białostoczan lub przekazane przez lokalnych przedsiębiorców.

JAK?
Nie zapomnijcie o zabraniu gotówki.

JAKI KONKRETNIE CEL WSPIERAMY?
Lokalny: utworzenie domu pomocy dla uchodźców na Podlasiu oraz realizowanie bieżących potrzeb Fundacji Dialog związanych z pomocą uchodźcom z Ukrainy. Więcej informacji tu: https://zrzutka.pl/y49xya

KTO?
Sylwia i Iwona, mieszkanki Białegostoku, które w realizacji pomysłu wspieramy my, Nie Teatr i Astoria. To całkowicie oddolna inicjatywa, która powstała z potrzeby chwili.

Jeśli chcielibyście nas wesprzeć, przekazać swoje produkty albo po prostu upiec coś dobrego, prosimy o kontakt bezpośrednio z organizatorkami:

kiermaszbialystok@gmail.com

Inne aktualności

zobacz wszystkie
19/10/2023 11:38

II DNI CZESKIE w Nie Teatrze!

Koncert czeskiej artystki Martiny Trchovej, spektakl "Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk", oryginalne spektakle dla dzieci i spotkania wokół sztuki, wystawy, degustacje, wieczory tematyczne, kino, literatura, spotkanie z Teresą Drozdą, a na zakończenie czeski hit kinowy "Właściciele". Od 27 do 29 października czeska kultura znów zagości w Nie Teatrze!

Czytaj więcej
6/9/2023 11:41

RODZIC W TEATRZE - przyjdź na spektakl, a my zaopiekujemy się Twoim dzieckiem

Przyjdź na wydarzenie do Nie Teatru, a my zaopiekujemy się Twoim dzieckiem w naszym kreatywnym Przytulisku! Na wydarzenia 7 i 8 października oraz 26 listopada możesz zabrać swoją pociechę i obejrzeć spektakl wiedząc, że jest tuż obok pod czujną opieką.

Czytaj więcej
25/8/2023 11:46

TEATR NIE DO BANI - II edycja warsztatów teatralnych dla dorosłych

Chcesz lepiej poznać siebie i swoje możliwości? Poznać ciekawych ludzi? Po pierwszej edycji warsztatów teatralnych dla dorosłych wiemy, że to wspaniała i bezpieczna przestrzeń dla nowych wyzwań i przekraczania własnych ograniczeń. I niezapomniana przygoda w teatrze i z teatrem :) Zapraszamy na II edycję razem z aktorem Teatru Dramatycznego, Bernardem Banią.

Czytaj więcej