7/3/2022 17:48

SERCEM Z UKRAINĄ. Białostocki kiermasz - na pomoc Ukrainie - w niedzielę 13 marca

W niedzielę 13 marca zapraszamy wszystkich białostoczan i białostoczanki na dobroczynny kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie na działania Fundacji Dialog, zmierzające do zorganizowania domu dla uchodźców. Dziś bardzo go potrzebują uchodźcy z objętej wojną Ukrainy, ale będzie służył wszystkim potrzebującym. Możemy dołożyć swoją cegiełkę na ten cel kupując ofiarowane dobra, które znajdziecie na kiermaszu w Astorii.

Ostatnie dni wszystkich nas roztrzaskały na milion kawałków. Nie znajdujemy odpowiednich słów oprócz: całym sercem jesteśmy teraz z Ukrainą. Jedyną słuszną reakcją wydaje się być działanie. Dlatego zdecydowaliśmy się jako Nie Teatr udostępnić przestrzeń na wydarzenie inne niż zwykle. 13 marca odbędzie się u nas specjalny kiermasz, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. A to wszystko dzięki aktywnym białostoczankom.

KIEDY?
13 marca w godzinach 11:00-14:00
LUB
do ostatniego ciasteczka.

GDZIE?
W Astorii. Parter budynku, wejście od Rynku Kościuszki

CO?
Mydło i powidło, ciasta i ciasteczka, octy i doniczki, vouchery na super fajne rzeczy, wspaniałe rękodzieło – wszystko przygotowane rękoma białostoczanek i białostoczan lub przekazane przez lokalnych przedsiębiorców.

JAK?
Nie zapomnijcie o zabraniu gotówki.

JAKI KONKRETNIE CEL WSPIERAMY?
Lokalny: utworzenie domu pomocy dla uchodźców na Podlasiu oraz realizowanie bieżących potrzeb Fundacji Dialog związanych z pomocą uchodźcom z Ukrainy. Więcej informacji tu: https://zrzutka.pl/y49xya

KTO?
Sylwia i Iwona, mieszkanki Białegostoku, które w realizacji pomysłu wspieramy my, Nie Teatr i Astoria. To całkowicie oddolna inicjatywa, która powstała z potrzeby chwili.

Jeśli chcielibyście nas wesprzeć, przekazać swoje produkty albo po prostu upiec coś dobrego, prosimy o kontakt bezpośrednio z organizatorkami:

kiermaszbialystok@gmail.com

Inne aktualności

zobacz wszystkie
27/6/2022 15:06

LETNIE GRANIE - koncerty na tarasie

Od 29 lipca do 26 sierpnia zapraszamy na cykl niepowtarzalnych koncertów niemal pod chmurką, bo na tarasie Astoria Business&Leisure z udziałem znakomitych artystów, którzy zadbają o artystycznie różnorodny klimat naszych letnich spotkań w tej wyjątkowej lokalizacji. Aby nie czekać na jesień, spotkajmy się w letniej aurze :)

Czytaj więcej
30/5/2022 13:58

Przegląd młodych talentów na zakończenie sezonu

Setki, a najpewniej tysiące młodych ludzi szlifuje swój warsztat i rozwijają talenty w ramach prowadzonych w Białymstoku warsztatów śpiewu, tańca czy teatru, oczywiście pod okiem profesjonalistów. Towarzyszą im determinacja, ale przede wszystkim radość i właśnie tę radość chcemy dzielić podczas pokazów wieńczących ten rok szkolnych. Przed nami kilka ekscytujących wieczorów z młodymi artystami.

Czytaj więcej
26/5/2022 14:03

Białostocka prezentacja ikon z kolekcji na zamku w Kiermusach

Ikony oraz malarstwo poświęcone wizerunkowi Maryi z Nazaretu zagości w Nie Teatrze 2 czerwca. Podczas białostockiej prezentacji obejrzeć będzie można wybrane prace z kolekcji liczącej niemal 150 obrazów, kanonicznych i nie tylko, utrzymanych w różnych tradycjach ikonopisarskich, ale także z tak egzotycznych krajów jak Haiti czy Etiopia. Tym samym zainaugurujemy otwarcie stałej wystawy ikon "Sacrum Profanum", która mieści się na Jantarowym Kasztelu w Kiermusach koło Tykocina i niebawem w pełni zostanie zaprezentowana zwiedzającym. Prezentacja odbędzie się we czwartek 2 czerwca o godz. 18:00.

Czytaj więcej