7/3/2022 17:48

SERCEM Z UKRAINĄ. Białostocki kiermasz - na pomoc Ukrainie - w niedzielę 13 marca

W niedzielę 13 marca zapraszamy wszystkich białostoczan i białostoczanki na dobroczynny kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie na działania Fundacji Dialog, zmierzające do zorganizowania domu dla uchodźców. Dziś bardzo go potrzebują uchodźcy z objętej wojną Ukrainy, ale będzie służył wszystkim potrzebującym. Możemy dołożyć swoją cegiełkę na ten cel kupując ofiarowane dobra, które znajdziecie na kiermaszu w Astorii.

Ostatnie dni wszystkich nas roztrzaskały na milion kawałków. Nie znajdujemy odpowiednich słów oprócz: całym sercem jesteśmy teraz z Ukrainą. Jedyną słuszną reakcją wydaje się być działanie. Dlatego zdecydowaliśmy się jako Nie Teatr udostępnić przestrzeń na wydarzenie inne niż zwykle. 13 marca odbędzie się u nas specjalny kiermasz, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. A to wszystko dzięki aktywnym białostoczankom.

KIEDY?
13 marca w godzinach 11:00-14:00
LUB
do ostatniego ciasteczka.

GDZIE?
W Astorii. Parter budynku, wejście od Rynku Kościuszki

CO?
Mydło i powidło, ciasta i ciasteczka, octy i doniczki, vouchery na super fajne rzeczy, wspaniałe rękodzieło – wszystko przygotowane rękoma białostoczanek i białostoczan lub przekazane przez lokalnych przedsiębiorców.

JAK?
Nie zapomnijcie o zabraniu gotówki.

JAKI KONKRETNIE CEL WSPIERAMY?
Lokalny: utworzenie domu pomocy dla uchodźców na Podlasiu oraz realizowanie bieżących potrzeb Fundacji Dialog związanych z pomocą uchodźcom z Ukrainy. Więcej informacji tu: https://zrzutka.pl/y49xya

KTO?
Sylwia i Iwona, mieszkanki Białegostoku, które w realizacji pomysłu wspieramy my, Nie Teatr i Astoria. To całkowicie oddolna inicjatywa, która powstała z potrzeby chwili.

Jeśli chcielibyście nas wesprzeć, przekazać swoje produkty albo po prostu upiec coś dobrego, prosimy o kontakt bezpośrednio z organizatorkami:

kiermaszbialystok@gmail.com

Inne aktualności

zobacz wszystkie
14/3/2023 15:02

Dołączamy do projektu „(Nie)widzialni”

Niepełnosprawność nie zawsze jest widoczna na pierwszy rzut oka, ale często wpływa znacząco na życie osób, które jej doświadczają. Dlatego dołączyliśmy do projektu "(Nie)widzialni", aby wspierać osoby z niewidoczną niepełnosprawnością i budować świadomość społeczną.

Czytaj więcej
12/3/2023 14:32

Zapraszamy na wernisaż nowej wystawy

Monika Maszkowska - malarka i architektka wnętrz. Urodziła się w 1980 roku w Białymstoku. Jak sama mówi, sztuka jest jej pasją od zawsze, a tematyką najnowszych obrazów jest głównie człowiek i wycinki z życia, dnia codziennego. Od 17 marca do 2 kwietnia w Nie Teatrze oglądać będziemy jej wystawę zatytułowaną FRAGMENTY, spójne w ekspresji wyrazu obrazy ludzi, zwierząt, a także pejzaże i abstrakcje.

Czytaj więcej
27/2/2023 9:18

Niespodziewana zmiana w repertuarze 4 marca

Nagła choroba artystki spowodowała, że spektakl "Ja, córka Rasputina" obejrzymy dopiero 27 maja, ale nie lubimy, gdy Nie Teatr stoi pusty, więc 4 marca zapraszamy na wieczór zatytułowany "Związek ze sztuką: o relacjach i uczuciach", na który złożą się koncert Patryka Ołdziejewskiego, aktora Teatru Dramatycznego oraz spotkanie autorskie z Natalią Tur - blogerką i videoblogerką Nishki - wokół jej książki pt. "Związek na zakręcie".

Czytaj więcej