7/3/2022 17:48

SERCEM Z UKRAINĄ. Białostocki kiermasz - na pomoc Ukrainie - w niedzielę 13 marca

W niedzielę 13 marca zapraszamy wszystkich białostoczan i białostoczanki na dobroczynny kiermasz, z którego dochód przeznaczony zostanie na działania Fundacji Dialog, zmierzające do zorganizowania domu dla uchodźców. Dziś bardzo go potrzebują uchodźcy z objętej wojną Ukrainy, ale będzie służył wszystkim potrzebującym. Możemy dołożyć swoją cegiełkę na ten cel kupując ofiarowane dobra, które znajdziecie na kiermaszu w Astorii.

Ostatnie dni wszystkich nas roztrzaskały na milion kawałków. Nie znajdujemy odpowiednich słów oprócz: całym sercem jesteśmy teraz z Ukrainą. Jedyną słuszną reakcją wydaje się być działanie. Dlatego zdecydowaliśmy się jako Nie Teatr udostępnić przestrzeń na wydarzenie inne niż zwykle. 13 marca odbędzie się u nas specjalny kiermasz, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. A to wszystko dzięki aktywnym białostoczankom.

KIEDY?
13 marca w godzinach 11:00-14:00
LUB
do ostatniego ciasteczka.

GDZIE?
W Astorii. Parter budynku, wejście od Rynku Kościuszki

CO?
Mydło i powidło, ciasta i ciasteczka, octy i doniczki, vouchery na super fajne rzeczy, wspaniałe rękodzieło – wszystko przygotowane rękoma białostoczanek i białostoczan lub przekazane przez lokalnych przedsiębiorców.

JAK?
Nie zapomnijcie o zabraniu gotówki.

JAKI KONKRETNIE CEL WSPIERAMY?
Lokalny: utworzenie domu pomocy dla uchodźców na Podlasiu oraz realizowanie bieżących potrzeb Fundacji Dialog związanych z pomocą uchodźcom z Ukrainy. Więcej informacji tu: https://zrzutka.pl/y49xya

KTO?
Sylwia i Iwona, mieszkanki Białegostoku, które w realizacji pomysłu wspieramy my, Nie Teatr i Astoria. To całkowicie oddolna inicjatywa, która powstała z potrzeby chwili.

Jeśli chcielibyście nas wesprzeć, przekazać swoje produkty albo po prostu upiec coś dobrego, prosimy o kontakt bezpośrednio z organizatorkami:

kiermaszbialystok@gmail.com

Inne aktualności

zobacz wszystkie
8/12/2022 23:36

ISTOTNE PRZEMIANY - wystawa malarstwa i grafik Władysława Zalenskiego

Istotne wydarzenia w świecie znajdują odzwierciedlenie na płótnach artystów. Można zaryzykować stwierdzenie, że obecnie większość dzieł sztuki współczesnej ma (powinno) mieć społeczny charakter. Zaangażowani w twórczość ludzie nie mogą nie reagować na wydarzenia społeczno-polityczne. Białoruski artysta Władysław Zalenski nie jest wyjątkiem.

Czytaj więcej
16/11/2022 15:28

JA FRIDA - twórczy warsztat plastyczny po spektaklu FRIDA LA VIDA!

Postać Fridy Kahlo inspiruje – z punktu widzenia jej twórczości, jak i biografii. Spektakl FRIDA LA VIDA! Teatru Fraktal zainspirował z kolei nas, by przedłużyć spotkanie z Fridą, przejrzeć się w jej historii, a używając wyobraźni, sięgając do własnych emocji wspólnie stworzyć osobisty i zarazem zbiorowy portret Fridy Kahlo.

Czytaj więcej
20/10/2022 13:21

"Między nami" - wernisaż prac Marty Pawełko

Do 6 listopada w Nie Teatrze będzie można oglądać prace Marty Pawełko i dowiedzieć się, co się dzieje między bohaterami jej obrazów, a może po prostu "między nami". Wernisaż wystawy już w piatek 21 października o 18:30 w siedzibie Nie Teatru, na 2. piętrze Astoria Business&Leisure.

Czytaj więcej