7/4/2023 20:59

Wernisaż wystawy Agnieszki Olczak - niesamowite szklane obrazy w Nie Teatrze od 12 kwietnia

Od malarstwa do niesamowitych form szklanych – taką drogę artystycznąprzeszła Agnieszka Olczak, która w ramach autorskiej wystawy w Nie Teatrzepokaże niesamowite prace powstałe dzięki technice fusingu, czyli techniki stapianiaszkła w połączeniu z malarstwem. Na wernisaż zapraszamy w środę 12 kwietnia o18:00

Agnieszka Olczak – artystka, malarka, architekta wnętrz, absolwentka Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu oraz Wydziału Architektury Wnętrz Politechniki Białostockiej. Admiratorka twórczości Pollocka i Kantora. Od 2005 r. z pasją zajmuje się pracą ze szkłem.

„Najbliższe mi zawsze były malarstwo na płótnie i rysunek – mówi artystka. - Wcześniej malowałam na płótnie, tworzyłam akwarele i grafiki - monotypie i linoryty, ale nie do końca odnajdowałam się w tych technikach. Kiedy poznałam swojego męża, miał firmę wykonującą elementy szklane do wnętrz i witraże, które fascynowały mnie od zawsze. Nauczyłam się więc je wykonywać, a że w witrażach maluje się detale i twarze, tym większą frajdę mi to sprawiało. Od 2005 roku zajmuję się zawodowo szkłem, grafiką i tworzeniem różnych form płaskich i przestrzennych ze szkła. Zakochałam się w szkle, bo daje niesamowite możliwości, jest niezwykle plastyczne, a zarazem delikatne i kruche. To wszystko pozwala mi się spełniać moje artystyczne ambicje”

Swoją technikę Agnieszka Olczak nazywa glassart, ale łączy ją z fusingiem, czyli techniką stapiania szkła. W swoich pracach stawia na abstrakcję i ekspresję własnych emocji, które w ten sposób zamyka niejako w ramach. Inspirujące są dla niej także relacje, w tym z najbliższymi, międzyludzkie zależności, pojawianie się nowego życia, a wszystko to często ulotne, zmienne, nienazwane prezentuje w pięknym i niezwykle kruchym materiale. Jej twórczość jest także wyrazem akceptacji samej siebie.

WERNISAŻ:

12 kwietnia | 18:00 | Nie Teatr

Inne aktualności

zobacz wszystkie
6/6/2024 12:17

Co robimy latem? GRAMY! Przed nami Letnie granie vol. 3

W samym sercu miasta, na tarasie Astorii, już po raz trzeci gra letnia scena Nie Teatru! W klimatycznych okolicznościach zachodu słońca będziemy przenosić się w różne muzyczne światy. Nie zabraknie dobrego folku, alternatywnych brzmień, popu w najlepszym wydaniu, a będzie też... filmowo.

Czytaj więcej
22/3/2024 16:29

Międzynarodowy Dzień Teatru - zapraszamy do wspólnego świętowania 27 marca

Nie Teatr to miejsce nieszablonowe i nieoczywiste. W naszym repertuarze odnajdziecie różne formy sceniczne i muzyczne, ale to zawsze emocje i oczekiwania naszych widzów są dla nas najważniejsze. I choć Nie Teatr skutecznie wymyka się standardowej definicji teatru, to zawsze z nieskrywaną radością obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru!

Czytaj więcej
18/3/2024 12:43

Zmiana lokalizacji kasy Nie Teatru

Kasa oraz biuro Nie Teatru zostały przeniesione na 1. piętro budynku Astoria Business&Leisure  – jeszcze bliżej Nie Teatru!

Czytaj więcej