7/4/2023 20:59

Wernisaż wystawy Agnieszki Olczak - niesamowite szklane obrazy w Nie Teatrze od 12 kwietnia

Od malarstwa do niesamowitych form szklanych – taką drogę artystycznąprzeszła Agnieszka Olczak, która w ramach autorskiej wystawy w Nie Teatrzepokaże niesamowite prace powstałe dzięki technice fusingu, czyli techniki stapianiaszkła w połączeniu z malarstwem. Na wernisaż zapraszamy w środę 12 kwietnia o18:00

Agnieszka Olczak – artystka, malarka, architekta wnętrz, absolwentka Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu oraz Wydziału Architektury Wnętrz Politechniki Białostockiej. Admiratorka twórczości Pollocka i Kantora. Od 2005 r. z pasją zajmuje się pracą ze szkłem.

„Najbliższe mi zawsze były malarstwo na płótnie i rysunek – mówi artystka. - Wcześniej malowałam na płótnie, tworzyłam akwarele i grafiki - monotypie i linoryty, ale nie do końca odnajdowałam się w tych technikach. Kiedy poznałam swojego męża, miał firmę wykonującą elementy szklane do wnętrz i witraże, które fascynowały mnie od zawsze. Nauczyłam się więc je wykonywać, a że w witrażach maluje się detale i twarze, tym większą frajdę mi to sprawiało. Od 2005 roku zajmuję się zawodowo szkłem, grafiką i tworzeniem różnych form płaskich i przestrzennych ze szkła. Zakochałam się w szkle, bo daje niesamowite możliwości, jest niezwykle plastyczne, a zarazem delikatne i kruche. To wszystko pozwala mi się spełniać moje artystyczne ambicje”

Swoją technikę Agnieszka Olczak nazywa glassart, ale łączy ją z fusingiem, czyli techniką stapiania szkła. W swoich pracach stawia na abstrakcję i ekspresję własnych emocji, które w ten sposób zamyka niejako w ramach. Inspirujące są dla niej także relacje, w tym z najbliższymi, międzyludzkie zależności, pojawianie się nowego życia, a wszystko to często ulotne, zmienne, nienazwane prezentuje w pięknym i niezwykle kruchym materiale. Jej twórczość jest także wyrazem akceptacji samej siebie.

WERNISAŻ:

12 kwietnia | 18:00 | Nie Teatr

Inne aktualności

zobacz wszystkie
29/5/2023 10:21

CZAS NA SZTUKĘ. Wystawa uczestników i uczestniczek warsztatów plastycznych „ROSNĘ W SZTUKĘ”

W Dniu Dziecka wspólnie z Galerią im. Sleńdzińskich zapraszamy na wernisaż szczególnej wystawy! W przestrzeniach Astorii, na parterze, zaprezentowane zostaną prace uczestników i uczestniczek warsztatów plastycznych "Rosnę w sztukę", które prowadzi Zespół Edukacji u Sleńdzińskich. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, więc wystawa będzie źródłem zachwytów zarówno dla małych i dużych.

Czytaj więcej
3/6/2023 7:42

LETNIE GRANIE vol. 2 - znów gramy na tarasie!

W tym roku od już 22 czerwca Nie Teatr uruchamia swoją alternatywną scenę na 3. piętrze Astorii. LETNIE GRANIE to formuła, która Was ujęła w poprzednim sezonie, nie wyobrażaliśmy sobie lata inaczej, a przecież lato w mieście powinno być pełne optymizmu i dobrej rozrywki. Paula Roma, Astrolabe, Zubek&Pentz Piazzolla Duo, mop, Jeszcze, Ola Chaładaj sprawią, że wieczory na tarasie przneiosą Was w inny wymiar.

Czytaj więcej
9/5/2023 12:08

Wystawa obrazów Ewy Wiśniewskiej-Benedyczuk - autorki koncepcji wnętrz Nie Teatru

Prace Ewy Wiśniewskiej – Benedyczuk widniały na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Na co dzień zajmuje się architekturą wnętrz, ale pasjonuje ją rysunek i malarstwo, a obrazy, które zobaczymy na wystawie w Nie Teatrze powstawały na przestrzeni ćwierćwiecza! Wystawa ONA I JA prezentowana będzie w Nie Teatrze - nieprzypadkowo - bo autorka stworzyła koncepcję wnętrza Nie Teatru, ale także Above Business Spot na 3. pietrze Astorii. Wernisaż w piątek 12 maja o 18:00.

Czytaj więcej