7/4/2023 20:59

Wernisaż wystawy Agnieszki Olczak - niesamowite szklane obrazy w Nie Teatrze od 12 kwietnia

Od malarstwa do niesamowitych form szklanych – taką drogę artystycznąprzeszła Agnieszka Olczak, która w ramach autorskiej wystawy w Nie Teatrzepokaże niesamowite prace powstałe dzięki technice fusingu, czyli techniki stapianiaszkła w połączeniu z malarstwem. Na wernisaż zapraszamy w środę 12 kwietnia o18:00

Agnieszka Olczak – artystka, malarka, architekta wnętrz, absolwentka Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu oraz Wydziału Architektury Wnętrz Politechniki Białostockiej. Admiratorka twórczości Pollocka i Kantora. Od 2005 r. z pasją zajmuje się pracą ze szkłem.

„Najbliższe mi zawsze były malarstwo na płótnie i rysunek – mówi artystka. - Wcześniej malowałam na płótnie, tworzyłam akwarele i grafiki - monotypie i linoryty, ale nie do końca odnajdowałam się w tych technikach. Kiedy poznałam swojego męża, miał firmę wykonującą elementy szklane do wnętrz i witraże, które fascynowały mnie od zawsze. Nauczyłam się więc je wykonywać, a że w witrażach maluje się detale i twarze, tym większą frajdę mi to sprawiało. Od 2005 roku zajmuję się zawodowo szkłem, grafiką i tworzeniem różnych form płaskich i przestrzennych ze szkła. Zakochałam się w szkle, bo daje niesamowite możliwości, jest niezwykle plastyczne, a zarazem delikatne i kruche. To wszystko pozwala mi się spełniać moje artystyczne ambicje”

Swoją technikę Agnieszka Olczak nazywa glassart, ale łączy ją z fusingiem, czyli techniką stapiania szkła. W swoich pracach stawia na abstrakcję i ekspresję własnych emocji, które w ten sposób zamyka niejako w ramach. Inspirujące są dla niej także relacje, w tym z najbliższymi, międzyludzkie zależności, pojawianie się nowego życia, a wszystko to często ulotne, zmienne, nienazwane prezentuje w pięknym i niezwykle kruchym materiale. Jej twórczość jest także wyrazem akceptacji samej siebie.

WERNISAŻ:

12 kwietnia | 18:00 | Nie Teatr

Inne aktualności

zobacz wszystkie
19/1/2024 15:29

"Zimowe Teatralia 2024" w Nie Teatrze - ostatnie miejsca

Od 22 do 26 stycznia wraz z Bernardem Banią zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżyć niezapomnianą teatralną przygodę podczas ferii. Na warsztaty zostało już kilka ostatnich miejsc.

Czytaj więcej
15/12/2023 13:30

Show karnawałowe i koktajl w paryskim stylu!

10 lutego zabieramy Was prosto do Moulin Rouge. Słynna paryska mekka rewii, kabaretu i burleski znajdzie swoje odzwierciedlenie na scenie Nie Teatru, a Show Burlesque Dance & Live Band zostaną z nami dłużej, by bawić nas podczas muzycznego koktajlu.

Czytaj więcej
19/10/2023 11:38

II DNI CZESKIE w Nie Teatrze!

Koncert czeskiej artystki Martiny Trchovej, spektakl "Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk", oryginalne spektakle dla dzieci i spotkania wokół sztuki, wystawy, degustacje, wieczory tematyczne, kino, literatura, spotkanie z Teresą Drozdą, a na zakończenie czeski hit kinowy "Właściciele". Od 27 do 29 października czeska kultura znów zagości w Nie Teatrze!

Czytaj więcej