6/5/2023 19:46

Wystawa obrazów Ewy Wiśniewskiej-Benedyczuk - autorki koncepcji wnętrz Nie Teatru

Prace Ewy Wiśniewskiej – Benedyczuk widniały na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Na co dzień zajmuje się architekturą wnętrz, ale pasjonuje ją rysunek i malarstwo, a obrazy, które zobaczymy na wystawie w Nie Teatrze powstawały na przestrzeni ćwierćwiecza! Wystawa ONA I JA prezentowana będzie w Nie Teatrze - nieprzypadkowo - bo autorka stworzyła koncepcję wnętrza Nie Teatru, ale także Above Business Spot na 3. pietrze Astorii. Wernisaż w piątek 12 maja o 18:00.

“Krótka, bo szybko minęła, a zarazem długa, bo to jednak trwająca ćwierć wieku...moja historia ukryta w obrazach, , które opowiadają o niedoskonałych, ale fascynujących twórczych początkach, o wstydzie, o dojrzewaniu, o braku akceptacji, a także dumie, możliwości wypowiedzi, wysokiej wrażliwości i uważności na otaczający mnie świat” – relacjonuje Ewa Wiśniewska-Benedyczuk, której prace od 12 maja pojawią się w przestrzeniach Astoria Business&Leisure – w Nie Teatrze oraz Above Business Spot.

Autorka jest absolwentką Politechniki Białostockiej na kierunku Architektury i Urbanistyki oraz studiów podyplomowych na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Od 2006 r. Prowadzi pracownię projektową „PaniArchitekt.pl”.W 2015 r. Projektuje domy, wnętrza, a także maluje i rysuje. Swoje projekty wnętrz sygnuje indywidualnie dopasowanymi do wnętrza domu i jego właścicieli autorsko wykonanymi obrazami. Jej prace zdobią wnętrza nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych, Francji I Belgii. Także złote wizerunki kobiet na ścianach sali teatralnej Nie Teatru są jej autorstwa.

Dwukrotnie została nagrodzona wyróżnieniem 1-go stopnia w Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej Ziemi Hajnowskiej. Jest ekspertką w tematyce architektury wnętrz na łamach gazet wnętrzarskich wydawnictwa Publikator. Niejednokrotnie inicjowała I uczestniczyła w aukcjach obrazów na cele charytatywne. Autorka felietonów do książek "Kobiety o kobietach" I “Diamenty kobiecego biznesu”. Uczestniczyła w 9. Edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych KONTEKSTY w Sokołowsku.

Na wernisaż wystawy ONA I JA zapraszamy 12 maja o 18:00. Prace będzie można oglądać na godzinę przed i podczas wydarzeń w Nie Teatrze.

Inne aktualności

zobacz wszystkie
22/3/2024 16:29

Międzynarodowy Dzień Teatru - zapraszamy do wspólnego świętowania 27 marca

Nie Teatr to miejsce nieszablonowe i nieoczywiste. W naszym repertuarze odnajdziecie różne formy sceniczne i muzyczne, ale to zawsze emocje i oczekiwania naszych widzów są dla nas najważniejsze. I choć Nie Teatr skutecznie wymyka się standardowej definicji teatru, to zawsze z nieskrywaną radością obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru!

Czytaj więcej
18/3/2024 12:43

Zmiana lokalizacji kasy Nie Teatru

Kasa oraz biuro Nie Teatru zostały przeniesione na 1. piętro budynku Astoria Business&Leisure  – jeszcze bliżej Nie Teatru!

Czytaj więcej
19/1/2024 15:29

"Zimowe Teatralia 2024" w Nie Teatrze - ostatnie miejsca

Od 22 do 26 stycznia wraz z Bernardem Banią zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżyć niezapomnianą teatralną przygodę podczas ferii. Na warsztaty zostało już kilka ostatnich miejsc.

Czytaj więcej