6/5/2023 19:46

Wystawa obrazów Ewy Wiśniewskiej-Benedyczuk - autorki koncepcji wnętrz Nie Teatru

Prace Ewy Wiśniewskiej – Benedyczuk widniały na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Na co dzień zajmuje się architekturą wnętrz, ale pasjonuje ją rysunek i malarstwo, a obrazy, które zobaczymy na wystawie w Nie Teatrze powstawały na przestrzeni ćwierćwiecza! Wystawa ONA I JA prezentowana będzie w Nie Teatrze - nieprzypadkowo - bo autorka stworzyła koncepcję wnętrza Nie Teatru, ale także Above Business Spot na 3. pietrze Astorii. Wernisaż w piątek 12 maja o 18:00.

“Krótka, bo szybko minęła, a zarazem długa, bo to jednak trwająca ćwierć wieku...moja historia ukryta w obrazach, , które opowiadają o niedoskonałych, ale fascynujących twórczych początkach, o wstydzie, o dojrzewaniu, o braku akceptacji, a także dumie, możliwości wypowiedzi, wysokiej wrażliwości i uważności na otaczający mnie świat” – relacjonuje Ewa Wiśniewska-Benedyczuk, której prace od 12 maja pojawią się w przestrzeniach Astoria Business&Leisure – w Nie Teatrze oraz Above Business Spot.

Autorka jest absolwentką Politechniki Białostockiej na kierunku Architektury i Urbanistyki oraz studiów podyplomowych na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Od 2006 r. Prowadzi pracownię projektową „PaniArchitekt.pl”.W 2015 r. Projektuje domy, wnętrza, a także maluje i rysuje. Swoje projekty wnętrz sygnuje indywidualnie dopasowanymi do wnętrza domu i jego właścicieli autorsko wykonanymi obrazami. Jej prace zdobią wnętrza nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych, Francji I Belgii. Także złote wizerunki kobiet na ścianach sali teatralnej Nie Teatru są jej autorstwa.

Dwukrotnie została nagrodzona wyróżnieniem 1-go stopnia w Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej Ziemi Hajnowskiej. Jest ekspertką w tematyce architektury wnętrz na łamach gazet wnętrzarskich wydawnictwa Publikator. Niejednokrotnie inicjowała I uczestniczyła w aukcjach obrazów na cele charytatywne. Autorka felietonów do książek "Kobiety o kobietach" I “Diamenty kobiecego biznesu”. Uczestniczyła w 9. Edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych KONTEKSTY w Sokołowsku.

Na wernisaż wystawy ONA I JA zapraszamy 12 maja o 18:00. Prace będzie można oglądać na godzinę przed i podczas wydarzeń w Nie Teatrze.

Inne aktualności

zobacz wszystkie
29/5/2023 10:21

CZAS NA SZTUKĘ. Wystawa uczestników i uczestniczek warsztatów plastycznych „ROSNĘ W SZTUKĘ”

W Dniu Dziecka wspólnie z Galerią im. Sleńdzińskich zapraszamy na wernisaż szczególnej wystawy! W przestrzeniach Astorii, na parterze, zaprezentowane zostaną prace uczestników i uczestniczek warsztatów plastycznych "Rosnę w sztukę", które prowadzi Zespół Edukacji u Sleńdzińskich. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, więc wystawa będzie źródłem zachwytów zarówno dla małych i dużych.

Czytaj więcej
3/6/2023 7:42

LETNIE GRANIE vol. 2 - znów gramy na tarasie!

W tym roku od już 22 czerwca Nie Teatr uruchamia swoją alternatywną scenę na 3. piętrze Astorii. LETNIE GRANIE to formuła, która Was ujęła w poprzednim sezonie, nie wyobrażaliśmy sobie lata inaczej, a przecież lato w mieście powinno być pełne optymizmu i dobrej rozrywki. Paula Roma, Astrolabe, Zubek&Pentz Piazzolla Duo, mop, Jeszcze, Ola Chaładaj sprawią, że wieczory na tarasie przneiosą Was w inny wymiar.

Czytaj więcej
26/4/2023 14:46

BIAŁOSTOCKIE OPOWIEŚCI - posłuchajcie ich razem z nami w ostatni weekend kwietnia

Historie z przedwojennego Białegostoku, opowieść o dzielnej Lidii Zamemhof, Białystok w piosenkach. Róże formy i różne artystyczne propozycje stworzą krajobraz miasta, który stworzymy w Nie Teatrze w ostatni weekend kwietnia.

Czytaj więcej