6/5/2023 19:46

Wystawa obrazów Ewy Wiśniewskiej-Benedyczuk - autorki koncepcji wnętrz Nie Teatru

Prace Ewy Wiśniewskiej – Benedyczuk widniały na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Na co dzień zajmuje się architekturą wnętrz, ale pasjonuje ją rysunek i malarstwo, a obrazy, które zobaczymy na wystawie w Nie Teatrze powstawały na przestrzeni ćwierćwiecza! Wystawa ONA I JA prezentowana będzie w Nie Teatrze - nieprzypadkowo - bo autorka stworzyła koncepcję wnętrza Nie Teatru, ale także Above Business Spot na 3. pietrze Astorii. Wernisaż w piątek 12 maja o 18:00.

“Krótka, bo szybko minęła, a zarazem długa, bo to jednak trwająca ćwierć wieku...moja historia ukryta w obrazach, , które opowiadają o niedoskonałych, ale fascynujących twórczych początkach, o wstydzie, o dojrzewaniu, o braku akceptacji, a także dumie, możliwości wypowiedzi, wysokiej wrażliwości i uważności na otaczający mnie świat” – relacjonuje Ewa Wiśniewska-Benedyczuk, której prace od 12 maja pojawią się w przestrzeniach Astoria Business&Leisure – w Nie Teatrze oraz Above Business Spot.

Autorka jest absolwentką Politechniki Białostockiej na kierunku Architektury i Urbanistyki oraz studiów podyplomowych na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Rysunku. Od 2006 r. Prowadzi pracownię projektową „PaniArchitekt.pl”.W 2015 r. Projektuje domy, wnętrza, a także maluje i rysuje. Swoje projekty wnętrz sygnuje indywidualnie dopasowanymi do wnętrza domu i jego właścicieli autorsko wykonanymi obrazami. Jej prace zdobią wnętrza nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych, Francji I Belgii. Także złote wizerunki kobiet na ścianach sali teatralnej Nie Teatru są jej autorstwa.

Dwukrotnie została nagrodzona wyróżnieniem 1-go stopnia w Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej Ziemi Hajnowskiej. Jest ekspertką w tematyce architektury wnętrz na łamach gazet wnętrzarskich wydawnictwa Publikator. Niejednokrotnie inicjowała I uczestniczyła w aukcjach obrazów na cele charytatywne. Autorka felietonów do książek "Kobiety o kobietach" I “Diamenty kobiecego biznesu”. Uczestniczyła w 9. Edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych KONTEKSTY w Sokołowsku.

Na wernisaż wystawy ONA I JA zapraszamy 12 maja o 18:00. Prace będzie można oglądać na godzinę przed i podczas wydarzeń w Nie Teatrze.

Inne aktualności

zobacz wszystkie
19/10/2023 11:38

II DNI CZESKIE w Nie Teatrze!

Koncert czeskiej artystki Martiny Trchovej, spektakl "Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk", oryginalne spektakle dla dzieci i spotkania wokół sztuki, wystawy, degustacje, wieczory tematyczne, kino, literatura, spotkanie z Teresą Drozdą, a na zakończenie czeski hit kinowy "Właściciele". Od 27 do 29 października czeska kultura znów zagości w Nie Teatrze!

Czytaj więcej
6/9/2023 11:41

RODZIC W TEATRZE - przyjdź na spektakl, a my zaopiekujemy się Twoim dzieckiem

Przyjdź na wydarzenie do Nie Teatru, a my zaopiekujemy się Twoim dzieckiem w naszym kreatywnym Przytulisku! Na wydarzenia 7 i 8 października oraz 26 listopada możesz zabrać swoją pociechę i obejrzeć spektakl wiedząc, że jest tuż obok pod czujną opieką.

Czytaj więcej
25/8/2023 11:46

TEATR NIE DO BANI - II edycja warsztatów teatralnych dla dorosłych

Chcesz lepiej poznać siebie i swoje możliwości? Poznać ciekawych ludzi? Po pierwszej edycji warsztatów teatralnych dla dorosłych wiemy, że to wspaniała i bezpieczna przestrzeń dla nowych wyzwań i przekraczania własnych ograniczeń. I niezapomniana przygoda w teatrze i z teatrem :) Zapraszamy na II edycję razem z aktorem Teatru Dramatycznego, Bernardem Banią.

Czytaj więcej