21/4/23

godz.

19:00

A LITTLE BIT OF BROADWAY - Kaja Mianowana, Jakub Wocial i Karina Komendera | Musical Jam Live VII

21/4/23

godz.

19:00

A LITTLE BIT OF BROADWAY - Kaja Mianowana, Jakub Wocial i Karina Komendera | Musical Jam Live VII

kup bilety

„A Little Bit Of Broadway” to dawka minimalna, ale konieczna, by lepiej zrozumieć fenomen musicalu i czerpać z tego przyjemność. Cykl Musical Jam Live powstał po to, by przybliżać widzom niezwykle szeroki repertuar musicalowy, ale także fantastyczne osobowości i ich niebywały talent. 21 kwietnia na scenie Nie Teatru zaśpiewają Kaja Mianowana i po raz pierwszy na naszej scenie Jakub Wocial.

Jakub Wocial musical propaguje od lat jako artysta sceniczny, producent, reżyser. Jako kierownik artystyczny Teatru Rampa przyczynił się do zrealizowania takich musicali jak RENT, Rapsodia z Demonem czy Jesus Christ Superstar. Wyprodukowane przez niego widowisko Broadway Exclusive skradło serca widzów w całym kraju. Dzieli swoje zawodowe obowiązki między scenami w Polsce iw Niemczech, dlatego z radością zapraszamy na spotkanie z tym artystą, tym bardziej, że czekaliśmy na tę datę wiele miesięcy. Razem z Jakubem na scenie pojawi się Kaja Mianowana, wokalistka, którą mogliśmy poznać już w repertuarze world music. Tym razem ta wszechstronna artystka zaśpiewa bardziej i mniej klasyczne utwory musicalowe, czyli repertuar, od którego zaczynaliśmy w Białymstoku znajomość z Kają, bo przecież występowała w „Upiorze w operze”. Zresztą na deskach OiFP swoje możliwości wokalne prezentował także Jakub Wocial, w roli Jezusa oraz jako reżyser białostockiej inscenizacji kolejnego kultowego musicalu A. L. Webbera „Jesus Christ Superstar”. „A Little Bit Of Broadway” będzie niezapomnianym spotkaniem z musicalem! Przy fortepianie zasiądzie sprawująca opiekę artystyczną nad całym cyklem Karina Komendera.

Co usłyszymy? Musical pod oryginalnym tytułem „The Bridges of Madison County” to wspaniała muzyczna opowieść o historii płomiennego romansu. Między innymi utwór z tego musicalu usłyszymy podczas koncertu „A Little Bit of Broadway”. Skoro Jakub śpiewał w „Jesus Christ Superstar”, to usłyszymy także utwór z tej superprodukcji. A skoro o dziełach Andrew Lloyda Webbera mowa, to oczywiście zabrzmi coś z jego kultowej serii o Upiorze, a także mniej znane „Aspects of Love”. Jeśli nie znacie akurat tego musicalu, to warto zasłuchać się w "Seeing Is Believing" i wyobrazić sobie jak zabrzmi na żywo, gdy Karina Komendera stworzy klimat, a Jakub i Kaja wyśpiewają te dźwięki i harmonie na naszej scenie. Popłyną tez dźwięki z "Lord Of The Rings", a to wciąż nie koniec listy. Całość programu jak zwykle zaskakująca i emocjonująca.

JAKUB WOCIAL Wokalista, aktor, reżyser, producent Na scenie zadebiutował w wieku osiemnastu lat (Chłopcy z Placu Broni (reż. D. Sikorski, Teatr na Woli), w roli producenta - już rok później (The Phantom of the Opera. Z życia Upiora) w Palladium Stage, założonym przez niego niezależnym teatrze. Doświadczenie zdobyte na polskich scenach oraz w ciągu sześciu lat pracy dla niemieckiej agencji Stage Entertainment czynią go jedną z najbardziej charyzmatycznych, profesjonalnych i przedsiębiorczych postaci w świecie polskiego musicalu. Wybrany przez Romana Polańskiego, zagrał Herberta zarówno w polskiej, jak i niemieckiej premierze Tańca Wampirów. W Niemczech występował w musicalach takich, jak Rebecca, Taniec Wampirów. W 2012r. objął stanowisko kierownika artystycznego sceny musicalowej Teatru Rampa. Od tej pory zrealizował tam musicale: RENT, Rapsodia z Demonem, Jesus Christ Superstar, Twist and Shout w których wystąpił m.in. w pierwszoplanowych rolach. Wyprodukował także dla Rampy koncerty: Broadway Street, Musicalove, The Best of Lord Andrew Lloyd Webber, w których spełniał się jako propagator kultury musicalu w Polsce, zapraszając do nich najlepsze krajowe i zagraniczne głosy z towarzyszeniem czołowych polskich muzyków i tancerzy pod kierunkiem choreografa- Santiago Bello. W międzyczasie wystąpił w Jerry Springer - The Opera w reż. Jana Klaty, a sam wyreżyserował Prześliczną Wiolonczelistkę - musical oparty na dorobku zespołu Skaldowie. Pod szyldem założonej przez niego firmy Broadway w Polsce wyprodukował koncert musicalowy Broadway Exclusive, który zdobywa serca widzów i uznanie krytyki w całym kraju. Kolejne wyzwania w postaci Kobiet na skraju załamania nerwowego w Teatrze Rampa (jako producent) oraz Les Misérables w Teatrze Muzycznym w Łodzi (rola Jeana Valjeana) zaskutkowały uhonorowaniem Jakuba nagrodą im. Jana Kiepury dla najlepszego artysty musicalowego 2018. Jego najnowsza, entuzjastycznie przyjęta przez widzów i krytyków rola, to Sierżant Pepper w oryginalnej produkcji Teatru Rampa - Twist and Shout. W grudniu 2018wyprodukował koncert The Best of Broadway zapraszając największą postać w świecie musicalu Ramina Karimloo, z którym wystąpił podczas koncertu w Teatrze Polskim w Warszawie

 

KAJA MIANOWANA to niezależna wokalistka oraz aktorka scen musicalowych. Ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na specjalności: muzyka dawna. W ramach stypendium studiowała również w Universität für Musik und Darstellende Kunst Graz, w Austrii. Od 13 lat prowadzi aktywną działalność artystyczną, śpiewając muzykę dawną, musical, etniczne pieśni sefardyjskie oraz muzykę filmową.

 

KARINA KOMENDERA – pianistka Orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniatorka i korepetytorka wokalna, saksofonistka Big Bandu OiFP, wreszcie wykładowczyni na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina – Wydziale w Białymstoku. Z musicalem zetknęła się podczas pracy w Operze i Filharmonii Podlaskiej i stał się jej niegasnącą miłością. Jest absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bielsku-Białej w klasach fortepianu i saksofonu, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. P. Skrzypka oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także doktorem sztuki w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka, w specjalizacji – fortepian (2018).Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wydziału kultury i sztuki rodzinnego Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007–2009stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii (USA). Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. W 2010 r. zadebiutowała jako solistka na scenie La MaMa Theatre w Nowym Jorku w spektaklu „Chopin – an Impression”, rozpoczynając międzynarodową trasę koncertową. W 2016 r. wystąpiła wraz z Kwartetem im. A. Tansmana na koncercie w San Anton Palace na Malcie, jako gość Prezydent Malty i korpusu dyplomatycznego. Od 2016 r. jest oficjalnym akompaniatorem Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych „Finalis”. Współpracuje również z solistami teatrów muzycznych w całym kraju, wykonując recitale z repertuarem musicalowym, m.in. na zaproszenie agencji „Broadway w Polsce”. Uczestniczy w nagraniach płytowych i medialnych. Warsztat pianistyczny doskonaliła m.in. u G. Scotta, T. Hechta, J. Perry’ego, J. Larsena, K. Kennera i wielu polskich artystów. Uczestniczyła w festiwalach i kursach interpretacji takich, jak Gaetano Zinetti Chamber Music w Veronie, Poland-Norway Piano Duo Cultural Bridge w Trondheim i GCPI w Nevada City.

Artyści:

Kaja Mianowana
Jakub Wocial
Karina Komendera
Data:
21/4/2023
Czas trwania: około
100
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
18/4/2024

HANNA BANASZAK - Stoję na Tobie ziemio

18 kwietnia zapraszamy na kameralne spotkanie - rozmowę z Hanną Banaszak, ilustrowane piosenkami. Artystka, która rozpoczęła swoją artystyczną drogę pod koniec lat 70-tych nie ustaje w poszukiwaniu wiarygodnych i różnorodnych form artystycznych. Dbałość względem słowa czynią ją niezrównaną i konsekwentną interpretatorką polskiej poezji. Spełnia się śpiewając zarówno do muzyki Mozarta, Vivaldiego czy Gershwina, jak i Satanowskiego, Metheny’ego czy Preisnera. Rozległe horyzonty i pasje Hanny Banaszak odkryjemy podczas wspólnego spotkania w Nie Teatrze.

19/4/2024

EWELINA FLINTA - koncert

Ewelina Flinta - artystka o charyzmatycznym głosie, której płyta „Przeznaczenie" w niecałe pół roku pokryła się złotem - wraca na scenę muzyczną. Słowa i kompozycje tym razem dedykowane są przede wszystkim kobietom. Ewelina Flinta z materiałem z nowej płyty zachwyci nas 19 kwietnia.

20/4/2024

SEKS DLA OPORNYCH - spektakl | Teatr TeTaTeT

„Seks dla opornych” to nieco gorzki, ale jednocześnie zabawny tekst o małżeńskich przygodach. Komedia, która trafnie obrazuje męskie i damskie punkty widzenia, pragnienia, a także wyobrażenia o nich samych. Zapraszamy na mądry, obfitujący w błyskotliwe dialogi spektakl o życiu, który jednocześnie wzrusza i bawi do łez.