8/10/23

godz.

18:00

Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej | monodram komediowy Wojciecha Tremiszewskiego

8/10/23

godz.

18:00

Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej | monodram komediowy Wojciecha Tremiszewskiego

kup bilety

A co gdyby Adam Mickiewicz pojawił się we współczesnej Polsce? Komik i improwizator Wojciech Tremiszewski przedstawi swoją wersję ten nieprzeciętnej przygody w godzinnym monodramie komediowym o wieszczu narodowym - lekki, śmieszny, a też nieco ckliwy i ze szczyptą rozdzierania duszy w stylu nowoczesno-romantycznym. Rodacy mówią, że jest to rozrywka inteligentna.

Adam Mickiewicz patrzy z niebios na dół, na swoich rodaków XXI wieku, i uznaje, że brak w narodzie ducha. A może po prostu tęskni za gorączką tworzenia i blichtrem popularności? Tak czy owak dogaduje się z Bogiem i schodzi na ziemski padół, by ponownie spróbować swoich sił jako drogowskaz duchowy Polaków. Tym razem nie zamierza być tylko Poetą! Tym razem spróbuje swych sił jako Komik!

Adam zdaje sobie sprawę, że poezja uległa przedawnieniu, więc porzuca trzynastozgłoskowca. Zatrudnia Menedżera i za jego poradą bierze się za modny stand-up comedy. Będzie go uprawiał w klubach i w telewizji, nagra reklamę, wystąpi w talk show, talent show i w ogóle show. A między tym wszystkim będzie królował na bankietach z innymi celebrytami. Czy jesteśmy gotowi na Wieszcza Reaktywację? Jak Mickiewicz poradzi sobie z twardymi regułami showbiznesu? Jak zabrzmi jego stand-up o ziomkach z epoki Romantyzmu? Czy będzie grał pod publikę, czy wzniesie się ponad nią?

Wojciech Tremiszewski - aktor, improwizator, autor, erpegowiec. Członek niegdysiejszego Kabaretu Limo, Warren ze “Spadkobierców”, improwizator w min. W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, W Trzech Osobach, Solo impro. Autor youtubowego Kanału Termosa, na którym publikuje nagrane sesje gier fabularnych.

SPEKTAKL Z LISKIEM/PRZYTULISKIEM objęty akcją RODZIC W TEATRZE - przeczytaj Regulamin / kup bilet dla dziecka

Artyści:

Wojciech Tremiszewski
Data:
8/10/2023
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
65
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
2/8/2024

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

16/8/2024

GWIAZDY W MROKU - głos przeszłości we współczesnych aranżacjach muzycznych | koncert Shangri-La

Założeniem artystycznym koncertu parateatralnego Shangri-La dla Felicji R. jest popularyzacja historii poprzez muzykę: około rockową, współczesną: rock; ambient; ballad; emotional; big beat. Teksty piosenek oparte są na wierszach Felicji Raszkin Nowak i pochodzą z Tomu wierszy "Gwiazdy w Mroku". Wiersze powstały w niecodziennych warunkach i okolicznościach. Pisane były w kryjówce, na strychu wiejskiej stodoły. W przestrzeni tak małej, iż Felicja mogła tam ledwie siedzieć lub leżeć.