17/2/24

godz.

19:00

ANDRZEJ DĄBROWSKI & ALL STARS - koncert

17/2/24

godz.

19:00

ANDRZEJ DĄBROWSKI & ALL STARS - koncert

kup bilety

Andrzej Dąbrowski to legenda sceny rozrywkowej i jazzowej, wokalista i perkusista, kompozytor. Kierowca rajdowy i dziennikarz. Nagrał kilkadziesiąt płyt. Koncertował w całej Europie, w plebiscytach na najlepszego wokalistę jazzowego wielokrotnie stawał na podium. 17 lutego na scenie Nie Teatru ANDRZEJ DĄBROWSKI & ALL STARS w programie z rewelacyjnej płyty LIVE.

W 2022 roku nakładem wytwórni FOR TUNE ukazał się na rynku album, który jest zapisem koncertu zorganizowanego w Bemowskim Centrum Kultury. „To perła polskiego jazzu” – pisze Przemo Urbaniak na JazzSoul.pl, a Dionizy Piątkowski z Ery Jazzu przywołuje kontekst i słowa samego Andrzeja Dąbrowskiego, który na tej płycie wspaniale zaśpiewał:

„ Andrzej Dąbrowski & All Stars- Live ” to  zapis koncertu z 2018 roku. „Chyba na początku stycznia  – wspomina Andrzej Dąbrowski – padła propozycja koncertu organizowanego przez Bemowskie Centrum Kultury. Myślałem, że chodzi o polski repertuar, ale okazało się, że ma to być koncert jazzowy. Zawsze mam problem jeśli chodzi o śpiewanie jazzu, bo nie mam własnego zespołu. Zapytałem więc, kto będzie mi akompaniował? Kiedy usłyszałem w telefonie nazwiska muzyków, byłem zaskoczony. Boże, przecież to najlepsi z najlepszych! Byłem szczęśliwy. Miałem skontaktować się z Robertem Majewskim w sprawie aranżacji i doboru repertuaru. Czas minął szybko. Dwie krótkie próby, ostania dłuższa w dniu koncertu. Wtedy właśnie wpadłem na pomysł, żeby cały koncert nagrać. Taki skład w jednym koncercie, nie trafia się często. Klasyczny, prawdziwy jazz, jaki pamiętam z lat 70 / 80, pełen radości fantastycznych improwizacji na światowym poziomie. Mówię tu o muzykach, którzy – moim zdaniem – wnieśli się na wyżyny swojego talentu”. Andrzejowi Dąbrowskiemu towarzyszyli wybitni muzycy polskiej sceny jazzowej: Henryk Miśkiewicz (saksofon altowy), Robert Majewski (trąbka, flugelhorn), Andrzej Jagodziński (fortepian), Michał Tomaszczyk (puzon), Sławomir Kurkiewicz (kontrabas) i Marcin Jahr (perkusja). Wokalista brawurowo, z gracją i sobie właściwą elegancją zaśpiewał  „Walkin’”, „I Wish You Love”, „Cute”, „My Romance” i „Fly Me to the Moon” i swoje polskie przeboje „Zielono mi” oraz „Przygoda z Marią”. Dodatkowo  ( bo latem 2021 roku) dograno słynny „My Way”, tym razem po polsku ( tekst do muzyki Claude’a François i Jacquesa Revaux, zatytułowany „Bądź wierny sobie”, napisał Antoni Libera”). Andrzejowi Dąbrowskiemu towarzyszy w tym utworze znakomity kwintet Piotra Barona w składzie: Piotr Baron (saksofon tenorowy), Robert Majewski (flugelhorn), Łukasz Żyta (perkusja), Maciej Adamczak (kontrabas), Michał Tokaj (fortepian) oraz Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus pod batutą Marka Wroniszewskiego.

Podczas koncertów Andrzej Dąbrowski śpiewa repertuar z tej właśnie płyty.

Artyście towarzyszą absolutni ALL STARS:

Robert Majewski - trąbka, flugelhorn

Henryk Miśkiewicz - saksofon altowy

Grzegorz Nagórski - puzon

Michał Tokaj - fortepian

Sławomir Kurkiewicz - kontrabas

Marcin Jahr - perkusja

Andrzej Dąbrowski przygodę ze śpiewaniem rozpoczął w latach 60-tych.Piosenka „Zielono mi” Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Agnieszki Osieckiej w  jego interpretacji  na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1970 roku stała się  wielkim przebojem. Kolejne: „Przygoda z Marią”, „A ty się bracie nie denerwuj” oraz słynny „Do zakochania jeden krok” śpiewała cała Polska a piosenki Dąbrowskiego na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

fot. Marcin Masalski

Artyści:

Andrzej Dąbrowski
Data:
17/2/2024
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
160
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.