13/2/22

godz.

18:00

Anna Serafińska - JAZZ LOVE STORIES

13/2/22

godz.

18:00

Anna Serafińska - JAZZ LOVE STORIES

kup bilety

Anna Serafińska to wokalistka, która swoim głosem i wykonaniami wprowadza słuchacza w stan lewitacji. Weekend walentynkowy to doskonała okazja, by posłuchać wspaniałych piosenek o miłości i unieść się ponad ziemią, by miłość celebrować, by miłości doświadczać na wiele sposobów, również poprzez sztukę.

Jazz Love Stories to wspólny projekt artystki oraz polskiego pianisty Marcina Grochowiny, od lat pracującego w Szwajcarii. Swoją premierę miał w Teatrze Syrena w ramach festiwalu United Solo Europe. To muzyczna opowieść o uniwersalnym charakterze miłości. Podstawę stanowią współczesne aranżacje i improwizacje na doskonale znane tematy ze światowej muzyki rozrywkowej. Wyjątkowy dobór utworów ukazuje, że bez względu na to, kim jesteśmy, gdzie mieszkamy, skąd pochodzimy i w którą stronę idziemy — miłość będziemy zawsze czuli tak samo, choć z pozoru może być między nami wiele różnic.

Usłyszymy m. in. La vie en rose, Uciekaj moje serce, Kobiety, których nie ma, You are so beautiful.

Wystąpią:

Anna Serafińska - głos

Rafał Stępień - piano/instrumenty klawiszowe

Anna Serafińska - absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach – z uczelnią związana zawodowo od 1997, w 2004 jako pierwsza w Polsce uzyskała tytuł doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego. Aktualnie jest doktorem habilitowanym sztuk muzycznych w dyscyplinie wokalistyka. Od 2008 roku adiunkt na wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie, w latach 2012 – 2013i od jesieni 2015 prodziekan tego wydziału. W 2016 otrzymała także Srebrny Krzyż Zasługi. Laureatka m. in. I nagrody oraz nagrody publiczności na międzynarodowym konkursie dla wokalistów jazzowych Shure Montreux Jazz Voice Competition 2004 oraz tytułu Lady Summertime podczas międzynarodowego konkursu wokalistów jazzowych w Hammenlinie (2006).Czytelnicy Jazz Forum przyznali jej tytuł Nowej Nadziei Polskiego Jazzu za rok1999. Zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej i jej pokrewnymi – od standardów w ich klasycznym brzmieniu po współczesne formy muzyczne. Doświadczenie sceniczne to udział w licznych koncertach – od występów klubowych po renomowane festiwale w Polsce i za granicą. Koncertowała już na każdym kontynencie, w ponad 20 krajach. Oprócz stałych zajęć ze studentami, bierze udział w licznych warsztatach w kraju i zagranicą. Pracowała również jako konsultant wokalny telewizyjnych talent show m. in. „Idol”, „Jak Oni Śpiewają” , The Voice of Poland” oraz „Aplauz Aplauz”. W swoim dorobku ma 6 albumów solowych: NIEOBECNI, MELODIES, CIEPŁO ZIMNO,GADU GADU, ANNA SERAFIŃSKA GROOVE MACHINE oraz najnowszy projekt ANNASERAFIŃSKA CHOPIN TRIO.

Fot. Adam Krause

Artyści:

Anna Serafińska
Data:
13/2/2022
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
3/2/2023

Jantar/Krawczyk - koncert

Pomysł na ten recital wziął się ze zwykłej, a może niezwykłej ciekawości. Pewnego razu Piotr Szekowski, aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki, obejrzał film biograficzny o Krzysztofie Krawczyku i spokoju nie dawał mu białostocki epizod z życia artysty…

4/2/2023

EL CRÉDITO - spektakl komediowy | Przemysław Sadowski i Marcel Wiercichowski

Pozornie zwyczajna historia: do banku przychodzi klient, chce dostać kredyt. Jest jednak pewien problem – nie dysponuje żadnym zabezpieczeniem finansowym. Kiedy bankier definitywnie odmawia mu przyznania pożyczki, zdesperowany klient sięga pod dość nietypowy szantaż. Jaki? Nie zdradzimy, po co psuć zabawę! A będzie przednia, dzięki talentom aktorskim i komediowym zarazem pochodzącego z Podlasia Przemysława Sadowskiego oraz Marcela Wiercichowskiego.

5/2/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.