4/12/21

godz.

20:00

Anna Serafińska - Kofta/Osiecka

4/12/21

godz.

20:00

Anna Serafińska - Kofta/Osiecka

kup bilety

Z czułością do słów i niezwykłym jazzowym wyczuciem zaśpiewa dla nas Anna Serafińska. Jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych w Nie Teatrze pojawi się z programem do słów dwójki wybitnych polskich autorów: Jonasza Kofty i Agnieszki Osieckiej.

Anna Serafińska w programie koncertu zaśpiewa utwory pochodzące z jej dwóch płyt, zawierających piosenki do tekstów wyjątkowej pary poetów Jonasza Kofty i Agnieszki Osieckiej. To projekt, w którym wokalistka daje wyraz swojemu poszanowaniu słowa oraz maestrii autorów w chwytaniu tego, co tak ulotne i nienazywalne. To niezwykłe połączenie znakomitej poezji opisującej złożoność ludzkich relacji ze współczesnym brzmieniem jazzowym.

ANNA SERAFIŃSKA - absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2004 roku, jako pierwsza w Polsce, uzyskała tytuł doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego. Aktualnie jest doktorem habilitowanym sztuk muzycznych w dyscyplinie wokalistyka. Od 2019 prorektor Akademii Teatralnej w Warszawie. W2016 otrzymała także Srebrny Krzyż Zasługi.

Laureatka m. in. I nagrody oraz nagrody publiczności na międzynarodowym konkursie dla wokalistów jazzowych Shure Montreux Jazz Voice Competition 2004 oraz tytułu Lady Summertime podczas międzynarodowego konkursu wokalistów jazzowych w Hammenlinie (2006). Czytelnicy Jazz Forum przyznali jej tytuł Nowej Nadziei Polskiego Jazzu za rok 1999.

Zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej i jej pokrewnymi – od standardów w ich klasycznym brzmieniu po współczesne formy muzyczne. Doświadczenie sceniczne to udział w licznych koncertach – od występów klubowych po renomowane festiwale w Polsce i za granicą. Koncertowała już na każdym kontynencie, w ponad 20 krajach.

Oprócz stałych zajęć ze studentami, bierze udział w licznych warsztatach w kraju i zagranicą. Pracowała również jako konsultant wokalny telewizyjnych talent show m. in. „Idol”, „Jak Oni Śpiewają” , The Voice of Poland” oraz „Aplauz Aplauz”.

W swoim dorobku ma 6 albumów solowych: NIEOBECNI, MELODIES,CIEPŁO ZIMNO, GADU GADU, ANNA SERAFIŃSKA GROOVE MACHINE oraz ANNA SERAFIŃSKA CHOPIN TRIO.

fot. Adam Krause

Artyści:

Anna Serafińska
Data:
4/12/2021
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
5/12/2021

Wojtek Fiedorczuk

"Jak upozorować własne życie" - radzi Wojtek Fiedorczuk i zaprasza do wspólnej zabawy! Jego stand-up już 5 grudnia w Nie Teatrze.

Na czarnym tle postaci artystów, od lewej Weronika Bochat, Maciej Nerkowski i pianistka Karina Komendera.
10/12/2021

December songs

Ta muzyczna podróż rozpoczyna się w nowojorskim Central Parku, stamtąd już tylko krok do serca Białegostoku, gdzie na jednej scenie spotkają się Weronika Bochat, czyli „polska Vaiana” oraz Martin Fitch, wokalista, aktor, prezenter, Raoul z pierwszej inscenizacji "Upiora w operze" w TM Roma, który po latach spędzonych w Londynie wraca do Polski, a Białystok jest jednym z jego pierwszych artystycznych przystanków.

Odtwórczynie ról Bette Davis i Joan Crawford siedzą na typowych krzesłach z amerykańskich planów filmowych. Elegacko ubrane siedzą plecami do siebie i patrzą w obiektyw.
11/12/2021

Bette & Joan

„Bette & Joan” to historia dwóch gwiazd wielkiego formatu. Kobiet, których blask nieuchronnie przemija i które doskonale zdają sobie sprawę ze zmienności show-biznesu. Zwycięży profesjonalizm czy wielkie emocje, którymi usłana była ich znajomość?