12/10/24

godz.

17:30

20:00

Tango Night: Bandonegro Tango Orchestra & Andres Martorell - koncert

12/10/24

godz.

17:30

Tango Night: Bandonegro Tango Orchestra & Andres Martorell - koncert

kup bilety

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór pełen pasji i magii tanga podczas koncertu "Tango Night" z udziałem światowej klasy zespołu Bandonegro Tango Orchestra oraz Andresa Martorella - urugwajskiego wokalisty, uznawanego przez koneserów tanga za głos nowej ery!

Bandonegro to czterech wszechstronnych i utalentowanych muzyków młodego pokolenia, których przyjaźń, pasja i miłość do muzyki tango przenikają każdy dźwięk tworząc niezwykłe emocję podczas ich koncertów. Zespół przemierza kontynenty, wypełniając sale koncertowe od Ameryki Południowej, USA, Europę aż po Azję. Niezwykła energia, pomysł muzyczny i świeże brzmienie sprawiają że muzycy podbijają serca publiczności na całym świecie, należąc obecnie do najbardziej intrygujących i rozpoznawalnych wykonawców tego gatunku.  

Podczas koncertu usłyszymy najwybitniejsze tanga świata, klasyki, wykonywane przez największe orkiestry Złotej Ery Tanga w stylistyce i aranżacji zespołu Bandonegro. Nie zabraknie również nawiązań do legendarnego Astora Piazzolli, którego rewolucyjne podejście do tanga odmieniło gatunek. Porywające "Libertango", chwytające za serce "Oblivion",znane z filmu Zapach Kobiety "Por Una Cabeza" czy jedno z najbardziej rozpoznawalnych tang wszechczasów „La Cumparsita” to kompozycje, które porwą od pierwszych dźwięków nie tylko fanów gatunku, ale i zachwycą każdego muzycznego melomana. Charakterystyczne dźwięki bandoneonu, wyjątkowy repertuar oraz zaprezentowane różne style tanga, sprawią, że doświadczymy autentycznego spektaklu rodem z Buenos Aires!

„W ciągu ostatniego roku czterej młodzi polscy dżentelmeni stali się jednym z najpopularniejszych zespołów występujących na najważniejszych milongach i festiwalach w całej Europie”

           Magazyn Tangodanza (Niemcy)

„Niespotykana energia i wyjątkowy dźwięk. Jest ich czterech, a brzmią jak 10 osobowa orkiestra!”

           Nito Garcia (legendarny argentyński tancerz)

Wasza muzyka porusza serca. Jestem szczęśliwy, że mogłem Was usłyszeć! ”

           Fernando Suarez Paz, legendarny skrzypek Astora Piazzolli

Nie sądziłem, że Polacy tak świetnie grają TANGO! Wielki Szacunek”

           José Colángelo, ostatni pianista orkiestry Anibala Troilo

„Bandonegro to nie tylko zespół, to zjawisko na polskiej scenie muzycznej”

           Adam Baruch (Jazz Forum, Polish Jazz)

 

Bandoneon/Akordeon – Michał Główka

Skrzypce – Jakub Czechowicz

Fortepian – Marek Dolecki

Kontrabas – Marcin Antkowiak

Śpiew – Andres Martorell

Artyści:

Bandonegro
Data:
12/10/2024
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
130
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.