12/10/23

godz.

18:00

BELFER - spektakl z udziałem Marka Cichuckiego

12/10/23

godz.

18:00

BELFER - spektakl z udziałem Marka Cichuckiego

kup bilety

„Belfer” w repertuarze Nie Teatru to nie przypadek, bez względu na to, która część roku szkolnego przed nami czy za nami. Spektakl stawia pytanie, co dziś znaczy być nauczycielem, jak nie stracić ideałów, jak się nie poddawać. I nie jest dedykowany tylko nauczycielom, miłośnicy teatru znajdą olbrzymią przyjemność oglądając w tytułowej roli nagradzanego za tę kreację Marka Cichuckiego.

„Belfer”Jean-Pierre’a Dopagne to historia nauczyciela, który rozpoczął swoją pracę w poczuciu misji. Stopniowo, gdy codziennie przychodzi mu stawiać czoło uczniom mającym za nic wszelkie ideały, jego poetycka natura musi zmierzyć się z zachowaniem młodzieży ogołoconej z jakiegokolwiek autorytetu...

Codzienna trauma, balast wypowiadanych w próżnię słów, jarzmo latami niesione przez nauczyciela, ma w spektaklu swój zaskakujący finał.

Sztuka „Belfer”, prowokuje do dyskusji i stawia wiele pytań dotyczących relacji nauczyciel-uczeń, źródeł przemocy, kontaktów interpersonalnych, potrzebie wyrażania siebie oraz posiadania wzorców i ideałów.

Monolog tytułowego Belfra to słowa często trudne, nawet brutalne, a zarazem trafne – potwierdzone są popularnością dramatu w wielu krajach.

Niejeden nauczyciel obecny na spektaklu zatęskni pewne do tych chwil, kiedy "belfer" był prawdziwym autorytetem, a w klasie można było usłyszeć muchę. Dynamiczna, ekspresyjna i wyrazista gra aktora oraz żywy kontakt z publicznością sprawiają, że spektakl ten przeżywa się niezwykle intensywnie i głęboko.

 

Nagrody:

Grand Prix na VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie (2010r.)

Główna Nagroda Festiwalu Monodramu „Monoblok” w Gdańsku za spektakl „Belfer” - Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska (2010r.)

MAREK CICHUCKI – obecnie aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. W latach 1996/97 odbył staż na Wydziale Teatru Niewerbalnego w Akademii Sztuk w Pradze. Od 2013 roku jest nauczycielem kontraktowym i jednocześnie jest trenerem programu Odyseja Umysłu, a od 2016 roku trenerem dramy stosowanej I stopnia. W 2016 roku ukończył Studia Podyplomowe - Coaching i mentoring organizacyjny na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. W 2018 roku ukończył Studia Podyplomowe - Zarządzanie Kulturą, na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. W 2019 roku ukończył Studia Podyplomowe - Master of Business Administration w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku. Aktywność zawodową realizował na licznych scenach, m. in w Łodzi, Warszawie, Katowicach, Pradze, St. Petersburgu.

 

Źródła zdjęć:

https://ownetic.com/news/2011/04/08/fifart-2011-gryfinski-dom-kultury-gryfino/marek-cichucki-belfer-2011-04-06/

https://partnerstwonarzeczaleksandrowa.blogspot.com/2013/02/poczuj-teatr-belfer-monodram-w.html

Artyści:

Marek Cichucki
Data:
12/10/2023
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
60
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/9/2023

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

24/9/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

29/9/2023

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.