4/2/24

godz.

18:00

BELFER - spektakl z udziałem Marka Cichuckiego

4/2/24

godz.

18:00

BELFER - spektakl z udziałem Marka Cichuckiego

kup bilety

„Belfer” to spektakl, który nie traci z latami aktualności, bo stawia pytanie, co znaczy być nauczycielem, jak nie stracić ideałów, jak się nie poddawać. I nie jest dedykowany tylko nauczycielom, miłośnicy teatru znajdą olbrzymią przyjemność oglądając w tytułowej roli nagradzanego za tę kreację Marka Cichuckiego.

„Belfer”Jean-Pierre’a Dopagne to historia nauczyciela, który rozpoczął swoją pracę w poczuciu misji. Stopniowo, gdy codziennie przychodzi mu stawiać czoło uczniom mającym za nic wszelkie ideały, jego poetycka natura musi zmierzyć się z zachowaniem młodzieży ogołoconej z jakiegokolwiek autorytetu...

Codzienna trauma, balast wypowiadanych w próżnię słów, jarzmo latami niesione przez nauczyciela, ma w spektaklu swój zaskakujący finał.

Sztuka „Belfer”, prowokuje do dyskusji i stawia wiele pytań dotyczących relacji nauczyciel-uczeń, źródeł przemocy, kontaktów interpersonalnych, potrzebie wyrażania siebie oraz posiadania wzorców i ideałów.

Monolog tytułowego Belfra to słowa często trudne, nawet brutalne, a zarazem trafne – potwierdzone są popularnością dramatu w wielu krajach.

Niejeden nauczyciel obecny na spektaklu zatęskni pewne do tych chwil, kiedy "belfer" był prawdziwym autorytetem, a w klasie można było usłyszeć muchę. Dynamiczna, ekspresyjna i wyrazista gra aktora oraz żywy kontakt z publicznością sprawiają, że spektakl ten przeżywa się niezwykle intensywnie i głęboko.

 

Nagrody:

Grand Prix na VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie (2010r.)

Główna Nagroda Festiwalu Monodramu „Monoblok” w Gdańsku za spektakl „Belfer” - Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska (2010r.)

MAREK CICHUCKI – obecnie aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. W latach 1996/97 odbył staż na Wydziale Teatru Niewerbalnego w Akademii Sztuk w Pradze. Od 2013 roku jest nauczycielem kontraktowym i jednocześnie jest trenerem programu Odyseja Umysłu, a od 2016 roku trenerem dramy stosowanej I stopnia. W 2016 roku ukończył Studia Podyplomowe - Coaching i mentoring organizacyjny na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. W 2018 roku ukończył Studia Podyplomowe - Zarządzanie Kulturą, na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. W 2019 roku ukończył Studia Podyplomowe - Master of Business Administration w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku. Aktywność zawodową realizował na licznych scenach, m. in w Łodzi, Warszawie, Katowicach, Pradze, St. Petersburgu.

 

Źródła zdjęć:

https://ownetic.com/news/2011/04/08/fifart-2011-gryfinski-dom-kultury-gryfino/marek-cichucki-belfer-2011-04-06/

https://partnerstwonarzeczaleksandrowa.blogspot.com/2013/02/poczuj-teatr-belfer-monodram-w.html

Artyści:

Marek Cichucki
Data:
4/2/2024
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
60
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/5/2024

FRANCJA ELEGANCJA - koncert przebojów muzyki francuskiej

[Wydarzenie przeniesione z 22 marca 2024]. Niezapomniane przeboje Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jacquesa Brela, ale też nowe, pełne czaru aranżacje piosenek Yvesa Montanda, Pink Martini czy ZAZ czekają na Was podczas koncertu "Francja Elegancja", a z towarzyszeniem bandu i w doskonałym stylu wyśpiewa je artysta Teatru Muzycznego w Gdyni - Mateusz Deskiewicz.

24/5/2024

Historia Jakuba – spektakl Teatru Ateneum

Kim jestem, czyli „Historia Jakuba”. Monodram opowiada o życiu Wekslera-Waszkinela Romualda Jakuba. Żyjącego do dziś katolickiego księdza i doktora teologii, który już w wieku dojrzałym dowiedział się, że jest uratowanym z Holokaustu. Zawieszony pomiędzy dwoma światami, opowiada o swoim bogatym życiorysie. Łukasz Lewandowski w mistrzowski sposób opowiada historię żydowskiego księdza, wcielając się w główną postać i kilkanaście innych towarzyszących życiu Jakuba. Samotność na scenie wielkiego aktora powiększa w niezwykły sposób tragizm losu postaci.

25/5/2024

Księga Matek – spektakl

"Księga Matek" to poruszający spektakl o kobiecej codzienności, który splata realne doświadczenia z wirtualną rzeczywistością mediów społecznościowych. Aktorki - również matki - eksplorują różne wymiary macierzyństwa, balansując między oczekiwaniami a rzeczywistością. Inspiracją dla scenariusza były autentyczne historie oraz obserwacje z internetowych społeczności parentingowych. To wielogłosowa opowieść, która zachęca do refleksji nad współczesną kobiecością. Przekrocz próg Nie Teatru 25 maja i sprawdź czy Twój głos został usłyszany przez twórców spektaklu.