11/12/21

godz.

20:00

Bette & Joan

11/12/21

godz.

20:00

Bette & Joan

kup bilety

„Bette & Joan” to historia dwóch gwiazd wielkiego formatu. Kobiet, których blask nieuchronnie przemija i które doskonale zdają sobie sprawę ze zmienności show-biznesu. Zwycięży profesjonalizm czy wielkie emocje, którymi usłana była ich znajomość?

Komedia Antona Burge`a o dwóch wielkich gwiazdach Hollywood: Bette Davis i Joan Crawford to sztuka przepełniona emocjami, które zdarzyły się naprawdę.

Aktorki spotkały się u kresu swoich karier na planie filmu Roberta Aldricha "Co się zdarzyło Baby Jane?". Film, którego głównym motywem była skrywana zazdrość wyzwolił konflikt między artystkami, który stał się legendarny, przysłużył się też z pewnością promocji filmu i stał się kanwą wielu opowieści w świecie sztuki. Jedna z nich snuje się właśnie w spektaklu "Bette & Joan".

Całość akcji rozgrywa się w dwóch garderobach, przy dwóch aktorskich krzesłach i wokół dwóch kobiet: Bette Davis i Joan Crawford. Kameralna sytuacja tylko potęguje emocje, które rozgrywają misternie Marzena Trybała i Halina Chrobak wcielając się w gwiazdy Hollywood.

Bette & Joan

Autor: Anton Burge

Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga

Tłumaczenie: Michał Ignar

Kostiumy: Marcin Żak

Make-up: Natalia Kida

Fotografie: Marcin Wiśniowski

Technika: Eligiusz Baranowski

Produkcja: Teatr Druga Strefa

Występują:

Marzena Trybała jako Bette Davis

Halina Chrobak jako Joan Crawford

Sylwester Biraga jako Bob Aldrich

Artyści:

Marzena Trybała
Halina Chrobak
Sylwester Biraga
Data:
11/12/2021
Czas trwania: około
95
min
Cena biletu
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
5/12/2021

Wojtek Fiedorczuk

"Jak upozorować własne życie" - radzi Wojtek Fiedorczuk i zaprasza do wspólnej zabawy! Jego stand-up już 5 grudnia w Nie Teatrze.

Na czarnym tle postaci artystów, od lewej Weronika Bochat, Maciej Nerkowski i pianistka Karina Komendera.
10/12/2021

December songs

Ta muzyczna podróż rozpoczyna się w nowojorskim Central Parku, stamtąd już tylko krok do serca Białegostoku, gdzie na jednej scenie spotkają się Weronika Bochat, czyli „polska Vaiana” oraz Martin Fitch, wokalista, aktor, prezenter, Raoul z pierwszej inscenizacji "Upiora w operze" w TM Roma, który po latach spędzonych w Londynie wraca do Polski, a Białystok jest jednym z jego pierwszych artystycznych przystanków.

Trzy postaci na jasnym tle ubrane w kostiumy elfów ze spiczastymi czapkami. Pośrodku elf trzyma skórzaną Księgę Świętego Mikołaja. Elfka po lewej trzyma laskę cukrową, druga po prawej stronie opiera się o kolorowy lizak.
12/12/2021

Elfy trzy

Elf Edek, Elf Ela i Elf Ewa – to zgrana mikołajowa brygada, której zawsze udaje się przygotować święta na tip top! Biegun Północny pęka od prezentów, strojne choinki oświetlają okolicę, a Mikołaj udaje się na odpoczynek przed nocną podróżą dookoła świata…Czy i tym razem?