28/4/23

godz.

19:00

Białostockie opowieści: OD ROZKOSZY DO RITZA - recital

28/4/23

godz.

19:00

Białostockie opowieści: OD ROZKOSZY DO RITZA - recital

kup bilety

Jeśli hasło "Ritz" w kontekście historii kulturalnego Białegostoku wywołuje nostalgiczne rozmarzenie, a w głowie pojawiają się obrazy i melodie przedwojennego Białegostoku, to zapraszamy na inscenizowany recital, który zaśpiewa Kamila Łucja Najduk. Za warstwę wizualną i dramaturgiczną odpowiada pochodzący z Białegostoku kostiumograf i scenograf Mateusz Karolczuk. Recital otworzy weekend „Białostockich opowieści” w Nie Teatrze.

"Od Rozkoszy do Ritza" to muzyczna pocztówka z międzywojennego Białegostoku, który tętnił życiem: w salach Pałacu Branickich strzelały korki od szampanów, unosiła się muzyka kostiumowych dancingów, w restauracji Ritz eleganckim gościom przygrywał kwartet smyczkowy, a na scenie Teatru Palace publiczność bawiły takie gwiazdy jak Zula Pogorzelska czy Eugeniusz Bodo. Hity międzywojennej estrady na deskach Nie Teatru zaśpiewa Kamila Łucja Najduk, a całość od czasu listopadowej premiery zostanie wzbogacona o kilka dodatkowych utworów.

Recital wykreował Mateusz Karolczuk – pochodzący ze stolicy Podlasia scenograf i kostiumograf, który żywo zainteresowany dziedzictwem kulturowym rodzinnych stron, buduje sceniczny świat utkany ze wspomnień, magii historycznych zdjęć i muzycznego blichtru dawnego Białegostoku. Mateusz jest także twórcą scenografii i kostiumów do niezwykle popularnego musicalu na deskach Białostockiego Teatru Lalek „Hotel Ritz”.

Koncepcja wydarzenia, kostiumy, przestrzeń sceniczna – Mateusz Karolczuk

Występuje  – Kamila Łucja Najduk

Akompaniament – Konrad Sikora

Recital powstał w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku.

Fot. Krzysztof Karpiński

Artyści:

Kamila Łucja Najduk
Mateusz Karolczuk
Konrad Sikora
Data:
28/4/2023
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
55
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
24/3/2023

THE BEST OF AGA ZARYAN

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, to kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Najlepsze, najbardziej lubiane przez słuchaczy i samą artystkę utwory usłyszymy na scenie Nie Teatru 24 marca.

25/3/2023

ZALIA - koncert promujący płytę "kocham i tęsknię"

W zeszłym roku odwiedziła takie festiwale jak Opener czy Orange Warsaw, a w sierpniu zagrała w duecie na tarasie w ramach naszego cyklu „Letnie granie”, teraz wraca z koncertem promującym płytę "kocham i tęsknię". 25 marca odwiedzi nas ZALIA!

26/3/2023

Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - JAN JURKOWSKI i JOANNA SZCZEPKOWSKA

Joanna Szczepkowska z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru pokaże widzom Nie Teatru, jaki teatr jej się naprawdę podoba. „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” to zderzenie dwóch światów: dojrzałej kobiety, która świadomie zdecydowała się na samotność i młodego, goniącego za sukcesem muzyka. Joanna Szczepkowska i Jan Jurkowski w sztuce pełnej niebanalnego humoru.