30/4/23

godz.

18:00

Białostockie opowieści: SEN - koncert Martyny Zaniewskiej

30/4/23

godz.

18:00

Białostockie opowieści: SEN - koncert Martyny Zaniewskiej

kup bilety

Martyna Zaniewska. Białostoczanka z zamiłowania i wyboru. Historia i życie rodzinnego miasta wypełniają jej zainteresowania artystyczne i naukowe. Poświęciła im pracę zawodową, rozprawę doktorską oraz wszystkie, duszą wyśpiewane, piosenki w spektaklu „Migdały i Rodzynki. Szkice białostockie” w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Zaśpiewa dla nas 30 kwietnia w ramach artystycznego weekendu pt. „Białostockie opowieści”.

Martyna Zaniewska wystąpi w Nie Teatrze przede wszystkim z materiałem z płyty „Sen”. Wydawnictwo powstało we współpracy z Kamilem Barańskim - wybitnym pianistą, kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym. Kompozytorem i autorem materiału był także Mateusz Krautwurst - jeden z najbardziej uzdolnionych wokalistów młodego pokolenia.

Podczas koncertu usłyszymy zarówno utwory z tej płyty, jak i znane oraz lubiane standardy muzyki jazzowej i bluesowej. Nie zabraknie także utworów związanych z historią Białegostoku. Jedną z opowieści o naszym mieście Martyna Zaniewska ocaliła od zapomnienia tworząc obraz filmowy do piosenki "Białystok, miasteczko me".

Martynie na scenie będzie towarzyszyć Kamil Barański - pianista klawiszowiec, muzyk sesyjny, producent muzyczny, aranżer, realizator, akompaniator, kompozytor. Członek zespołów Maryli Rodowicz, Nicka Sincklera, Mateusza Krautwursta, grupy Śrubki Michała Jurkiewicza. Kierownik muzyczny cyklu "Niebieski koncert" Joanny Kondrat oraz zespołu Nataszy Urbańskiej. 

fot. Maciej Zaniewski

Artyści:

Martyna Zaniewska
Data:
30/4/2023
Czas trwania: około
65
min
Cena biletu:
55
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
24/3/2023

THE BEST OF AGA ZARYAN

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, to kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Najlepsze, najbardziej lubiane przez słuchaczy i samą artystkę utwory usłyszymy na scenie Nie Teatru 24 marca.

25/3/2023

ZALIA - koncert promujący płytę "kocham i tęsknię"

W zeszłym roku odwiedziła takie festiwale jak Opener czy Orange Warsaw, a w sierpniu zagrała w duecie na tarasie w ramach naszego cyklu „Letnie granie”, teraz wraca z koncertem promującym płytę "kocham i tęsknię". 25 marca odwiedzi nas ZALIA!

26/3/2023

Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - JAN JURKOWSKI i JOANNA SZCZEPKOWSKA

Joanna Szczepkowska z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru pokaże widzom Nie Teatru, jaki teatr jej się naprawdę podoba. „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” to zderzenie dwóch światów: dojrzałej kobiety, która świadomie zdecydowała się na samotność i młodego, goniącego za sukcesem muzyka. Joanna Szczepkowska i Jan Jurkowski w sztuce pełnej niebanalnego humoru.