30/4/23

godz.

18:00

Białostockie opowieści: SEN - koncert Martyny Zaniewskiej

30/4/23

godz.

18:00

Białostockie opowieści: SEN - koncert Martyny Zaniewskiej

kup bilety

Martyna Zaniewska. Białostoczanka z zamiłowania i wyboru. Historia i życie rodzinnego miasta wypełniają jej zainteresowania artystyczne i naukowe. Poświęciła im pracę zawodową, rozprawę doktorską oraz wszystkie, duszą wyśpiewane, piosenki w spektaklu „Migdały i Rodzynki. Szkice białostockie” w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Zaśpiewa dla nas 30 kwietnia w ramach artystycznego weekendu pt. „Białostockie opowieści”, ale to nie będzie zwykły koncert!

Martyna Zaniewska wystąpi w Nie Teatrze przede wszystkim z materiałem z płyty „Sen”. Wydawnictwo powstało we współpracy z Kamilem Barańskim - wybitnym pianistą, kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym. Kompozytorem i autorem materiału był także Mateusz Krautwurst - jeden z najbardziej uzdolnionych wokalistów młodego pokolenia. Oboje 30 kwietnia obchodzą urodziny, a więc to najlepszy sposób uczczenia tego świątecznego dnia. W koncercie wezmą też udział zaproszeni goście: Anna Karolska, Michał Kamiński, Monika Kamińska, a także Julia Kuzyka, która 14 maja będzie miała w Nie Teatrze premierę swojego debiutanckiego krążka. Koncert poprowadzi psycholożka i dziennikarka Małgorzata Ohme. Możecie być pewni, że to nie wszystkie niespodzianki!

Podczas koncertu usłyszymy zarówno utwory z tej płyty, jak i znane oraz lubiane standardy muzyki jazzowej i bluesowej. Nie zabraknie także utworów związanych z historią Białegostoku. Jedną z opowieści o naszym mieście Martyna Zaniewska ocaliła od zapomnienia tworząc obraz filmowy do piosenki "Białystok, miasteczko me".

Artystce i zaproszonym gościom akompaniować będzie Kamil Barański - pianista, klawiszowiec, muzyk sesyjny, producent muzyczny, aranżer, realizator, akompaniator, kompozytor. Członek zespołów Maryli Rodowicz, Nicka Sincklera, Mateusza Krautwursta, grupy Śrubki Michała Jurkiewicza. Kierownik muzyczny cyklu "Niebieski koncert" Joanny Kondrat oraz zespołu Nataszy Urbańskiej. 

fot. Maciej Zaniewski

Artyści:

Martyna Zaniewska
Data:
30/4/2023
Czas trwania: około
65
min
Cena biletu:
55
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
24/2/2024

THE TRICK Rotowski&Słomka - spektakl z elementami iluzji

Na ile trik powstaje w dłoniach iluzjonisty, a na ile w głowach widzów? Jak umiejętnie oszukiwać zmysły? Jak kontrolować uwagę i usypiać czujność? Czy łatwiej jest zwodzić oko czy mózg? Odpowiedzią na te pytania jest ,,The Trick”. Połączenie teatru, pokazu iluzji, stand-upu, a nawet kabaretu, które przygotowali Wojciech Rotowski i Roman Słomka. Spektakl demaskuje sztuczki i otwiera oczy na manipulacyjne pułapki jakie czekają na nas każdego dnia.

25/2/2024

Musical PINOKIO | Białostocka Akademia Musicalowa - spektakl familijny

Nie Teatr zaprasza na niezwykłą produkcję Białostockiej Akademii Musicalowej. "Pinokio" to piękna, pouczająca historia, którą dzieciom opowiedzą....dzieci, czyli najmłodsi słuchacze Akademii. Zapraszamy na rodzinne spotkanie w Nie Teatrze.

25/2/2024

MAGDA UMER - Bezsenna noc

Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Perfekcyjne łączenie muzyki ze słowem sprawiło, że w latach 70-tych ubiegłego stulecia śpiewane przez nią piosenki stały się przebojami, a Agnieszka Osiecka mawiała, że jej wykonania wprawiają publikę niemal w hipnozę. Magda Umer, jak sama mówi „opowiada piosenki”. Tym razem usłyszymy te, które znalazły się przede wszystkim na płycie „Bezsenna noc”. Artystce 25 lutego towarzyszyć będzie Bohdan Hołownia.