30/4/23

godz.

18:00

Białostockie opowieści: SEN - koncert Martyny Zaniewskiej

30/4/23

godz.

18:00

Białostockie opowieści: SEN - koncert Martyny Zaniewskiej

kup bilety

Martyna Zaniewska. Białostoczanka z zamiłowania i wyboru. Historia i życie rodzinnego miasta wypełniają jej zainteresowania artystyczne i naukowe. Poświęciła im pracę zawodową, rozprawę doktorską oraz wszystkie, duszą wyśpiewane, piosenki w spektaklu „Migdały i Rodzynki. Szkice białostockie” w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Zaśpiewa dla nas 30 kwietnia w ramach artystycznego weekendu pt. „Białostockie opowieści”, ale to nie będzie zwykły koncert!

Martyna Zaniewska wystąpi w Nie Teatrze przede wszystkim z materiałem z płyty „Sen”. Wydawnictwo powstało we współpracy z Kamilem Barańskim - wybitnym pianistą, kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym. Kompozytorem i autorem materiału był także Mateusz Krautwurst - jeden z najbardziej uzdolnionych wokalistów młodego pokolenia. Oboje 30 kwietnia obchodzą urodziny, a więc to najlepszy sposób uczczenia tego świątecznego dnia. W koncercie wezmą też udział zaproszeni goście: Anna Karolska, Michał Kamiński, Monika Kamińska, a także Julia Kuzyka, która 14 maja będzie miała w Nie Teatrze premierę swojego debiutanckiego krążka. Koncert poprowadzi psycholożka i dziennikarka Małgorzata Ohme. Możecie być pewni, że to nie wszystkie niespodzianki!

Podczas koncertu usłyszymy zarówno utwory z tej płyty, jak i znane oraz lubiane standardy muzyki jazzowej i bluesowej. Nie zabraknie także utworów związanych z historią Białegostoku. Jedną z opowieści o naszym mieście Martyna Zaniewska ocaliła od zapomnienia tworząc obraz filmowy do piosenki "Białystok, miasteczko me".

Artystce i zaproszonym gościom akompaniować będzie Kamil Barański - pianista, klawiszowiec, muzyk sesyjny, producent muzyczny, aranżer, realizator, akompaniator, kompozytor. Członek zespołów Maryli Rodowicz, Nicka Sincklera, Mateusza Krautwursta, grupy Śrubki Michała Jurkiewicza. Kierownik muzyczny cyklu "Niebieski koncert" Joanny Kondrat oraz zespołu Nataszy Urbańskiej. 

fot. Maciej Zaniewski

Artyści:

Martyna Zaniewska
Data:
30/4/2023
Czas trwania: około
65
min
Cena biletu:
55
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
2/8/2024

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

16/8/2024

GWIAZDY W MROKU - głos przeszłości we współczesnych aranżacjach muzycznych | koncert Shangri-La

Założeniem artystycznym koncertu parateatralnego Shangri-La dla Felicji R. jest popularyzacja historii poprzez muzykę: około rockową, współczesną: rock; ambient; ballad; emotional; big beat. Teksty piosenek oparte są na wierszach Felicji Raszkin Nowak i pochodzą z Tomu wierszy "Gwiazdy w Mroku". Wiersze powstały w niecodziennych warunkach i okolicznościach. Pisane były w kryjówce, na strychu wiejskiej stodoły. W przestrzeni tak małej, iż Felicja mogła tam ledwie siedzieć lub leżeć.