6/5/23

godz.

19:00

CASTING. Poczekalnia - spektakl komediowy

6/5/23

godz.

19:00

CASTING. Poczekalnia - spektakl komediowy

kup bilety

To sztuka o aktorach, ale też o tym, jak często, bez względu na profesję, musimy grać w codziennym życiu i co z tego wynika. A co wyniknie dla dwójki bohaterów, których perypetie opowiedział Maciej Kowalewski w swojej sztuce „CASTING. Poczekalnia” - zobaczymy już 6 maja. Czy aktor pławi się w luksusie czy raczej obgryza paznokcie i zagryza zęby? Arkadiusz i Waldemar – w tych rolach Andrzej Popiel i dobrze nam znany już Sebastian Cybulski - poprzez cały splot anegdot, legend, mitów i faktów z życia niejednego aktora zdecydowanie będą bawić, ale nie pozbawią widzów też szansy na refleksję.

„CASTING. Poczekalnia” to przewrotna historia dwóch przyjaciół, którzy są rywalami, aktorami i kochankami tej samej kobiety. Z pozoru spotyka się dwóch nieudaczników - Waldemar i Arkadiusz, ale ani jeden, ani drugi nie są przegrani. To utalentowani, ponadprzeciętnie zdolni aktorzy, którym tylko... los rzuca kłody pod nogi. Być może dlatego, że ich ideały nie przystają do wartości, jakim hołduje współczesność. Obaj nie są i nie chcą być celebrytami z tabloidów, znanymi tylko z tego, że są znani. Pamiętają o Wyspiańskim czy Szekspirze, o swoich wielkich rolach u tych autorów, ale pamiętają również... swoje zawodowe porażki oraz walkę o tę samą kobietę, którą obaj przegrali. Jednak wciąż mają szansę na sukces, na cud. Tym cudem ma być tytułowy casting, który ma odmienić ich los na lepsze, ma być wrotami do wielkiej kariery i jeszcze większych pieniędzy i szansą na uwielbienie tłumów. Przecież właśnie ważny producent znowu chce ich obsadzić w wielkiej roli. Problem polega na tym, że rola jest jedna, a ich jest dwóch.

A przecież obaj spełniają wszystkie warunki ludzi sukcesu:
- są młodzi (stosunkowo)
- mają talent (powiedzmy)
- ambicje (podobno)
- zamiłowanie do swojego zawodu (zdecydowanie)
- mają na swoim koncie wiele sukcesów na poziomie (regionalnym)
- wielu ludzi ich zna (z widzenia)
- są poważani na skalę (niedużą)

Jest to polemika ze stereotypami wyobrażeń na temat życia Aktora, pławiącego się w luksusie, jedzącego na złotych talerzach. Historia opowiedziana od strony kulis, teatr w teatrze. Coś co widzowie lubią najbardziej - uchylenie rąbka tajemnicy, tego co w życiu aktora jest skrywane i niewidoczne. Wszystko zostało niebywale sprytnie i zabawnie napisane przez Macieja Kowalewskiego. Cała historia to splot anegdot, legend, mitów i faktów z życia niejednego aktora.

CASTING. Poczekalnia:

autor: Maciej Kowalewski

reżyseria: Jakub Wons

muzyka: Szymon Suchoń

produkcja: kantyna kulturalna

obsada: Sebastian Cybulski, Andrzej Popiel

Spektakl miał swoją premierę na Festiwalu Himilsbacha w Mińsku Mazowieckim 2017

Artyści:

Sebastian Cybulski
Andrzej Popiel
Data:
6/5/2023
Czas trwania: około
90
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
18/4/2024

HANNA BANASZAK - Stoję na Tobie ziemio

18 kwietnia zapraszamy na kameralne spotkanie - rozmowę z Hanną Banaszak, ilustrowane piosenkami. Artystka, która rozpoczęła swoją artystyczną drogę pod koniec lat 70-tych nie ustaje w poszukiwaniu wiarygodnych i różnorodnych form artystycznych. Dbałość względem słowa czynią ją niezrównaną i konsekwentną interpretatorką polskiej poezji. Spełnia się śpiewając zarówno do muzyki Mozarta, Vivaldiego czy Gershwina, jak i Satanowskiego, Metheny’ego czy Preisnera. Rozległe horyzonty i pasje Hanny Banaszak odkryjemy podczas wspólnego spotkania w Nie Teatrze.

19/4/2024

EWELINA FLINTA - koncert

Ewelina Flinta - artystka o charyzmatycznym głosie, której płyta „Przeznaczenie" w niecałe pół roku pokryła się złotem - wraca na scenę muzyczną. Słowa i kompozycje tym razem dedykowane są przede wszystkim kobietom. Ewelina Flinta z materiałem z nowej płyty zachwyci nas 19 kwietnia.

20/4/2024

SEKS DLA OPORNYCH - spektakl | Teatr TeTaTeT

„Seks dla opornych” to nieco gorzki, ale jednocześnie zabawny tekst o małżeńskich przygodach. Komedia, która trafnie obrazuje męskie i damskie punkty widzenia, pragnienia, a także wyobrażenia o nich samych. Zapraszamy na mądry, obfitujący w błyskotliwe dialogi spektakl o życiu, który jednocześnie wzrusza i bawi do łez.