17/4/23

godz.

18:00

CIAŁO MYŚLĄCE - warsztaty z Paulą Gogol | CIĘŻAR

17/4/23

godz.

18:00

CIAŁO MYŚLĄCE - warsztaty z Paulą Gogol | CIĘŻAR

kup bilety

Chcesz lepiej poznać swoje ciało i jego możliwości? Korzystając z technik tańca współczesnego, treningu mentalnego i improwizacji Paula Gogol podczas 4 warsztatów pomoże zrozumieć połączenia w ciele, zmienić postrzeganie ciała wewnątrz i na zewnątrz, odkryć możliwości, którymi dysponuje Twoje ciało.

“CIAŁO MYŚLĄCE” to cykl warsztatów ze świadomości ciała i technik tańca współczesnego.

Ciało jest nośnikiem i przekaźnikiem informacji, a taniec zarówno w formie scenicznej czy też warsztatowej, jest zawsze po coś. Ruchem wyrażamy emocje, nie zawsze stają się one bezpośrednim bodźcem, czasem są efektem różnego rodzaju działań motorycznych. Taniec pozwala nam obudzić ciało i ukrytą w nich informację. Produkując świadomy ruch uczymy się wrażliwości i uważności.  

 

Korzystając z technik tańca współczesnego, treningumentalnego i improwizacji, będziemy pracować ze zrozumieniem połączeń w ciele,postrzeganiem ciała wewnątrz i na zewnątrz. Odkryjemy różne jakości ruchowe imożliwości, którymi dysponuje Twoje ciało.

 

Cykl warsztatów będzie obejmował 4 spotkania dedykowane konkretnemu zagadnieniu w obrębie “CIAŁA MYŚLĄCEGO” :

●            PRZEPŁYW               20.03.2023

●            CIĘŻAR                     17.04.2023

●            IMPULS                     15.05.2023

●            PRZESTRZEŃ           12.06.2023

 

Zajęcia są dla każdego, kto ma ochotę zapoznać się ze swoim ciałem i trochę potańczyć. Zaczynamy od podstaw techniki tańca współczesnego i kładziemy duży nacisk na świadomość ciała, ale bez potu się nie obejdzie ;)

Kto poprowadzi zajęcia ?

PAULA GOGOL - aktorka Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku; absolwentka  Akademii Sztuk Teatralnej im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu; współtworzyła spektakl teatru tańca ANGST realizowanego w ramach projektu Przestrzenie Sztuki w Białymstoku; występowała w musicalu “Blaszany Bębenek” w Teatrze muzycznym Capitol we Wrocławiu; współpracowała z Teatrem KTO w Krakowie.

Tańczyła od 6 roku życia w formacjach tanecznych, uczestnicząc w licznych  międzynarodowych zawodach. Na początku był to głównie taniec nowoczesny, hip-hop, później taniec współczesny i jazz. Na studiach szlifowała swój warsztat ucząc się różnych technik wykorzystywanych w Teatrze Tańca m.in. taniec klasyczny, Polska Technika Tańca, formy improwizacji, Izraelski Teatr Tańca, Kathakali, joga Iyangara, Body Mind Centering.

Jak przygotować się do zajęć ?

Zabierz wygodny dres, bluzę i jeśli masz taką możliwość matę.

Pamiętaj o butelce wody i otwartym umyśle. :)

Fot. profilowa: Ewa Krajewska

Artyści:

Paula Gogol
Data:
17/4/2023
Czas trwania: około
150
min
Cena biletu:
120
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
24/3/2023

THE BEST OF AGA ZARYAN

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, to kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Najlepsze, najbardziej lubiane przez słuchaczy i samą artystkę utwory usłyszymy na scenie Nie Teatru 24 marca.

25/3/2023

ZALIA - koncert promujący płytę "kocham i tęsknię"

W zeszłym roku odwiedziła takie festiwale jak Opener czy Orange Warsaw, a w sierpniu zagrała w duecie na tarasie w ramach naszego cyklu „Letnie granie”, teraz wraca z koncertem promującym płytę "kocham i tęsknię". 25 marca odwiedzi nas ZALIA!

26/3/2023

Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - JAN JURKOWSKI i JOANNA SZCZEPKOWSKA

Joanna Szczepkowska z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru pokaże widzom Nie Teatru, jaki teatr jej się naprawdę podoba. „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” to zderzenie dwóch światów: dojrzałej kobiety, która świadomie zdecydowała się na samotność i młodego, goniącego za sukcesem muzyka. Joanna Szczepkowska i Jan Jurkowski w sztuce pełnej niebanalnego humoru.