5/6/23

godz.

18:00

CIAŁO MYŚLĄCE - warsztaty z Paulą Gogol | PRZESTRZEŃ

5/6/23

godz.

18:00

CIAŁO MYŚLĄCE - warsztaty z Paulą Gogol | PRZESTRZEŃ

kup bilety

Chcesz lepiej poznać swoje ciało i jego możliwości? Korzystając z technik tańca współczesnego, treningu mentalnego i improwizacji Paula Gogol podczas 4 warsztatów pomoże zrozumieć połączenia w ciele, zmienić postrzeganie ciała wewnątrz i na zewnątrz, odkryć możliwości, którymi dysponuje Twoje ciało.

“CIAŁO MYŚLĄCE” to cykl warsztatów ze świadomości ciała i technik tańca współczesnego.

Ciało jest nośnikiem i przekaźnikiem informacji, a taniec zarówno w formie scenicznej czy też warsztatowej, jest zawsze po coś. Ruchem wyrażamy emocje, nie zawsze stają się one bezpośrednim bodźcem, czasem są efektem różnego rodzaju działań motorycznych. Taniec pozwala nam obudzić ciało i ukrytą w nich informację. Produkując świadomy ruch uczymy się wrażliwości i uważności.  

Korzystając z technik tańca współczesnego, treningu mentalnego i improwizacji, będziemy pracować ze zrozumieniem połączeń w ciele, postrzeganiem ciała wewnątrz i na zewnątrz. Odkryjemy różne jakości ruchowe i możliwości, którymi dysponuje Twoje ciało.

Cykl warsztatów będzie obejmował 4 spotkania dedykowane konkretnemu zagadnieniu w obrębie “CIAŁA MYŚLĄCEGO” :

●            PRZEPŁYW               20.03.2023

●            CIĘŻAR                     17.04.2023

●            IMPULS                     15.05.2023

●            PRZESTRZEŃ           12.06.2023

 

Zajęcia są dla każdego, kto ma ochotę zapoznać się ze swoim ciałem i trochę potańczyć. Zaczynamy od podstaw techniki tańca współczesnego i kładziemy duży nacisk na świadomość ciała, ale bez potu się nie obejdzie ;)

Kto poprowadzi zajęcia ?

PAULA GOGOL - aktorka Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku; absolwentka  Akademii Sztuk Teatralnej im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu; współtworzyła spektakl teatru tańca ANGST realizowanego w ramach projektu Przestrzenie Sztuki w Białymstoku; występowała w musicalu “Blaszany Bębenek” w Teatrze muzycznym Capitol we Wrocławiu; współpracowała z Teatrem KTO w Krakowie.

Tańczyła od 6 roku życia w formacjach tanecznych, uczestnicząc w licznych  międzynarodowych zawodach. Na początku był to głównie taniec nowoczesny, hip-hop, później taniec współczesny i jazz. Na studiach szlifowała swój warsztat ucząc się różnych technik wykorzystywanych w Teatrze Tańca m.in. taniec klasyczny, Polska Technika Tańca, formy improwizacji, Izraelski Teatr Tańca, Kathakali, joga Iyangara, Body Mind Centering.

 

Jak przygotować się do zajęć ?

Zabierz wygodny dres, bluzę i jeśli masz taką możliwość matę.

Pamiętaj o butelce wody i otwartym umyśle. :)

fot. profilowa: Ewa Krajewska

Artyści:

Paula Gogol
Data:
5/6/2023
Czas trwania: około
150
min
Cena biletu:
120
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/9/2023

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

24/9/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

29/9/2023

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.