13/1/24

godz.

19:00

CZAS DLA NAS - trio wokalno-kabaretowe na Sylwestra juliańskiego

13/1/24

godz.

19:00

CZAS DLA NAS - trio wokalno-kabaretowe na Sylwestra juliańskiego

kup bilety

Kabaret, spektakl i koncert w jednym. Z tekstami Osieckiej, Przybory, Andrusa, muzyką Pucciniego, Chopina czy Wasowskiego. Trzy wyjątkowe kobiety spełniając swoje zawodowe marzenia zapraszają na nietuzinkowy program muzyczno-kabaretowy, który wykreował w swym kabaretowo-muzycznym uniwersum sam Filip Jaślar z Grupy MoCarta. W sam raz na powtórkę wieczoru sylwestrowego, oczywiście wg kalendarza juliańskiego

Nigdy nie jest za późno na spełnianie swoich marzeń! Trzy piękne i różnorodne kobiety, obdarzone oryginalnymi głosami, wracają na scenę aby zrealizować swoje, odłożone na jakiś czas…, plany zawodowe. Dziś, kiedy ich dzieci są już prawie dorosłe, Mamy wreszcie mają czas, by odejść od domowych obowiązków i zaprezentować światu swój talent.

Wyjątkowy kabaret, spektakl, koncert, łączy muzykę operową i jazzową. Zabrzmią teksty Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Artura Andrusa i Filipa Jaślara, oraz przeboje Giacomo Pucciniego, Fryderyka Chopina, Jerzego Wasowskiego, Seweryna Krajewskiego, Michała Urbaniaka i in.

Ten spektakl to dużo wspaniałej, świetnie wykonanej muzyki, elegancki żart, garść optymizmu, radość życia, pasja odkryta dzięki kobiecej przyjaźni, ale też refleksje na temat Ligi Mistrzów, damskich torebek, markowych butów i sposobów na chandrę.

Widzowie znajdą również odpowiedzi na następujące pytania:                                  

- dlaczego jazz jeszcze nigdy nie był tak popularny, a największe arie operowe nadal są komponowane?                                                                                                  

- co zrobić gdy zgubimy samochód?                                                                              

- w czym może nam pomóc Wujek Google?                                                

- kiedy jest „spalony”?

Spektakl, kabaret, koncert – trzy formy składają się na ten występ, którego autorem scenariusza oraz reżyserem jest Filip Jaślar – skrzypek z kwartetu kabaretowego Grupa MoCarta. Kwartet w pełnym składzie, za pomocą najnowszych dostępnych technologii akompaniuje Paniom, wzbogacając warstwę muzyczną.

Czas dla nas kobietom daje nadzieję, energię do działania, wiarę w swoje możliwości, mężczyznom klucz do damskich serc, a wszystkim dużo uśmiechu i odrobinę wzruszeń.

Obsada:

Agnieszka Kowaluk – głos operowy

Dorota Jarema – głos jazzowy

Aneta Jaślar – głos radiowy

Maciek Błaszczyk – instrumenty klawiszowe

Scenariusz i reżyseria -  Filip Jaślar

ARTYSTKI O SOBIE:

Formacja powstała w roku 2019. Udało się energicznie wystartować i zagrać z powodzeniem kilka koncertów. W trudnym czasie pandemii zostałyśmy finalistkami konkursu kabaretowego PAKA, nagrałyśmy kilka piosenek i audycji radiowych, kontynuowałyśmy emitowanie na Facebooku krótkich filmów satyrycznych. Dziennikarka Roma Leszczyńska stworzyła o nas felieton wyemitowany w Radio 357. Do tej pory wystąpiłyśmy z naszym programem w Filharmonii Gdańskiej, Kuźni Kulturalnej, w sali ICE w Krakowie oraz wielu domach kultury w  Polsce. Na konkursie kabaretowym w Bogatyni (2022r.) wygrałyśmy I nagrodę oraz nagrodę publiczności. W specjalnie stworzonym programie, wspólnie z kolegami z Grupy MoCarta występujemy w spektaklu pt. Trzy Konstancje i MoCart. Miałyśmy zaszczyt pokazania się dwukrotnie w telewizji Polsat, w cyklicznym programie kabaretowym Kabaret na Żywo – Nowy skład.

Artyści:

No items found.
Data:
13/1/2024
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
8/12/2023

OSIECKA NA JAZZOWO

Współpracujący z Wolną Grupą Bukowiną Krzysztof Żesławski jest od wielu lat propagatorem twórczości Agnieszki Osieckiej, również jako kierownik muzyczny Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda” we Wrocławiu. Razem z Olkiem Miśkiewiczem i niezwykle charyzmatyczną wokalistką Natalią Lubrano zagrają w Nie Teatrze koncert „Osiecka na jazzowo”.

8/12/2023

Spotkanie autorskie z Michałem Androsiukiem wokół powieści "Pełnia"

„Pełnia” zaczyna się historią miłości w Mińsku, po czym staje się wędrówką w głąb rodzinnego rodowodu, dogłębną analizą kodu genetycznego, próbą usłyszenia i zrozumienia przesłania minionych pokoleń, zapisanego na kręgach ściętych drzew." 8 grudnia zapraszamy na spotkanie z Michałem Androsiukiem, autorem powieści "Pełnia", wydanej w tłumaczeniu na język polski przez Fundację Sąsiedzi.

9/12/2023

KOLACJA NA CZTERY RĘCE - spektakl

„Kolacja na cztery ręce” to historia muzyczno-kulinarnej konfrontacji dwóch najwybitniejszych muzyków baroku: Jana Sebastiana Bacha (Piotr Dąbrowski) i Fryderyka Haendla (Mirosław Zbrojewicz) w formie słodko-gorzko-kwaśnej komedii. Na scenie ucztują mistrzowie, ale to wydarzenie jest także wytrawną teatralną ucztą dla widza.