10/12/21

godz.

20:00

December songs

10/12/21

godz.

20:00

December songs

kup bilety

Ta muzyczna podróż rozpoczyna się w nowojorskim Central Parku, stamtąd już tylko krok do serca Białegostoku, gdzie na jednej scenie spotkają się Weronika Bochat, czyli „polska Vaiana” oraz Martin Fitch, wokalista, aktor, prezenter, Raoul z pierwszej inscenizacji "Upiora w operze" w TM Roma, który po latach spędzonych w Londynie wraca do Polski, a Białystok jest jednym z jego pierwszych artystycznych przystanków.

„December Songs” to niezwykły album piosenek, które Maury Yeston skomponował na stulecie Carnegie Hall, jednej z najsłynniejszych sal koncertowych na świecie. Maury Yeston ma też w swoim dorobku muzykę do takich musicali jak „Nine” czy „Titanic”, filmu „Nine”, a także kameralne i monumentalne utwory klasyczne. „December Songs” to zimowe i okołoświąteczne rozważania przede wszystkim na temat miłości, a dzięki tej uniwersalnej tematyce możemy sobie wyobrazić, że Weronika Bochat i Martin Fitch śpiewając je na scenie Nie Teatru spacerują po dobrze nam znanych ulicach Białegostoku. Pomysł na ten spacer przyszedł do głowy Karinie Komenderze, pianistce, która sprawuje opiekę muzyczną nad tym projektem i zadba, by obok światowego repertuaru w tym okresie przedświątecznym zabrzmiały też wspaniałe interpretacje świątecznych pieśni, a wśród nich „Mario, czy już wiesz”, nastrojowa „Kolęda dla Nieobecnych” czy „Mizerna cicha”.

 

Weronika Bochat – Piotrowska to aktorka i wokalistka. Od lat związana z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie grała w takich produkcjach jak „Akademia Pana Kleksa”, „Upiór w Operze”, „Les Miserables”, „5 ostatnich lat”,„ Alicja w Krainie Czarów”. W „Pilotach” i „Aidzie” wspiera aktorów w zespole wokalnym. Można było podziwiać ją w Teatrze Rampa, w Operze i Filharmonii Podlaskiej ( „Upiór w Operze” oraz w spektaklu „Prosimy nie wyrywać foteli”), współpracuje  również z Teatrem Syrena w Warszawie, gdzie występuje jako Wednesday Addams w kultowej „Rodzinie Addamsów” czy Natalie w musicalu „Next to normal”. Weronika jest także aktorką głosową. Jej największą rolą, także śpiewaną jest Vaiana w filmie animowanym „Vaiana Skarb Oceanu”. Zagrała także główną rolę kobiecą w filmie animowanym „Książę Czaruś”. Jej głosem mówi Lena Grisky w serialu „Znajdź mniew Paryżu”. Ciekawostką jest, że Weronika jest jedyną osobą w Europie, która wzięła udział w dwóch konkursach Eurowizji. W 2004 roku z zespołem KWADro była na Junior Eurovision Song Contest w Lillehammer, a w 2010roku u boku Marcina Mrozińskiego występowała na Eurovision Song Contest w Oslo.

 

Martin Fitch - urodzony w Inowrocławiu piosenkarz, aktor, prezenter telewizyjny. Reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2010 roku. Laureat programu „Szansa na sukces”, półfinalista „Idola” i finalista programu „The Four. Bitwa o sławę”. Laureat wielu konkursów muzycznych ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. w Sankt Petersburgu, czy Herceg Novi. Ukończył Wydział Aktorski na warszawskiej Akademii Teatralnej. Na deskach teatru debiutował w 2008 roku w Teatrze Muzycznym ROMA w musicalu „Upiór w operze” w roli Raoula. Otrzymał za tę rolę również potrójną platynową płytę za nagranie z polską ścieżką dźwiękową spektaklu. Zagrał w kilku spektaklach na scenach warszawskich teatrów Ateneum, Och-Teatr, Komedia, Nova Scena. Za rolę Mariusa w spektaklu „Les Miserables” otrzymał złotą płytę. Zobaczyć można było go w kilku polskich serialach, m.in. „Czas honoru”, „Na dobre i na złe”, “Na Wspólnej”. Przez 11 lat pojawiał się regularnie jako gość muzyczny popularnego programu “Jaka to melodia”. Poprowadził również kilka programów telewizyjnych, m.in. Staraoke czy Ekspedycja Cartoon Network. Użyczył głosu wielu postaciom z seriali i bajek, m.in. Książę Naveen w kinowym hicie Disney’a „Księżniczka i żaba”, Książę w „Kopciuszku”, Joe Jonas w serialu „Jonas”. Przez 8 lat mieszkał w Londynie, gdzie nagrał swój debiutancki album, a w 2021 roku powrócił do kraju i Białystok jest jednym z pierwszych polskich miast, w których wystąpi ponownie na scenie

 

Karina Komendera – pianistka, wielka promotorka światowego repertuaru musicalowego na polskich scenach. Kilka lat temu uzyskała tytuł doktora sztuki w specjalności: fortepian, także wykłada, ale to muzyka i energia płynąca ze współpracy z wokalistami ją napędza. Pochodzi z Bielsko-Białej, osiadła w Białymstoku, gdzie pracuje jako pianistka, akompaniatorka i korepetytorka wokalna w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Ale akompaniuje solistom musicalowym w całym kraju, inspiruje wielu artystów do rozwoju, sama bynajmniej nie stoi w miejscu, a Nie Teatr z przyjemnością skorzysta z jej niewyczerpanej energii.

Artyści:

Weronika Bochat
Karina Komendera
Martin Fitch
Data:
10/12/2021
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu
70
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
5/12/2021

Wojtek Fiedorczuk

"Jak upozorować własne życie" - radzi Wojtek Fiedorczuk i zaprasza do wspólnej zabawy! Jego stand-up już 5 grudnia w Nie Teatrze.

Odtwórczynie ról Bette Davis i Joan Crawford siedzą na typowych krzesłach z amerykańskich planów filmowych. Elegacko ubrane siedzą plecami do siebie i patrzą w obiektyw.
11/12/2021

Bette & Joan

„Bette & Joan” to historia dwóch gwiazd wielkiego formatu. Kobiet, których blask nieuchronnie przemija i które doskonale zdają sobie sprawę ze zmienności show-biznesu. Zwycięży profesjonalizm czy wielkie emocje, którymi usłana była ich znajomość?

Trzy postaci na jasnym tle ubrane w kostiumy elfów ze spiczastymi czapkami. Pośrodku elf trzyma skórzaną Księgę Świętego Mikołaja. Elfka po lewej trzyma laskę cukrową, druga po prawej stronie opiera się o kolorowy lizak.
12/12/2021

Elfy trzy

Elf Edek, Elf Ela i Elf Ewa – to zgrana mikołajowa brygada, której zawsze udaje się przygotować święta na tip top! Biegun Północny pęka od prezentów, strojne choinki oświetlają okolicę, a Mikołaj udaje się na odpoczynek przed nocną podróżą dookoła świata…Czy i tym razem?