5/11/23

godz.

18:00

DLA JERZEGO WASOWSKIEGO - Kabaret Starszych Panów i jazz | Bogdan Hołownia i Paweł Pańta Duo

5/11/23

godz.

18:00

DLA JERZEGO WASOWSKIEGO - Kabaret Starszych Panów i jazz | Bogdan Hołownia i Paweł Pańta Duo

kup bilety

Jerzy Wasowski – inżynier akustyk, radiowiec, aktor, kompozytor, współtwórca Kabaretu Starszych Panów, autor niemal 700 piosenek, muzyki do filmu i teatru. Legenda polskiej muzyki i kabaretu. Jego spuściznę chroni i propaguje Fundacja Wasowskich w osobach Moniki i Grzegorza Wasowskich, z którą wspólnie zapraszamy na wieczór rodzinnych opowieści oraz wsłuchanie się w dzieła mistrza Jerzego, które zagrają Bogdan Hołownia i Paweł Pańta.

„Piosenki z muzyką Jerzego Wasowskiego, zwłaszcza te stworzone do tekstów Jeremiego Przybory – znajdują jeszcze czasami miejsce w pamięci Słuchaczy. My proponujemy wsłuchać się w ich warstwę muzyczną. Z ogromnym wyczuciem „śpiewają” je znakomici muzycy jazzowi, których poprosiliśmy, by cały program złożyli ze swoich ulubionych utworów twórców Kabaretu Starszych Panów. Nam ten repertuar dostarczył wiele przyjemności. Dotychczasowi słuchacze też dołączyli do zachwytów. Czas zatem na Widzów Nie Teatru, dla których mamy w zanadrzu także opowieść o Jerzym Wasowskim –  o jego życiu i działalności zawodowej, która nie ograniczała się tylko do komponowania. Przywieziemy też jeden z dowodów nieoczywistych zainteresowań kompozytora – okolicznościową (wydaną w związku z przypadającą w tym roku 110.rocznicą urodzin) publikację „Książeczki z naszej półeczki”. Zapraszamy.” – Monika i Grzegorz Wasowscy, Fundacja Wasowskich

 

W koncercie-opowieści udział wezmą:

Bogdan Hołownia – jeden z najwrażliwszych polskich pianistów jazzowych, wyśmienity aranżer, nazywany romantykiem fortepianu. Należy do nielicznych polskich muzyków jazzowych, którzy ukończyli słynną Berklee College of Music w Bostonie. Od lat wyznawca i propagator talentu kompozytorskiego Jerzego Wasowskiego. Z radością powitamy go na scenie Nie Teatru!

Paweł Pańta - wybitny polski kontrabasista i gitarzysta basowy. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie. Współpracuje z najlepszymi solistami i zespołami, jazzowymi i klasycznymi, otwarty i twórczy. Zdobywca wielu nagród, w tym GRAMMY. Na scenie Nie Teatru gościł już w projekcie „The Best of James Bond”.

Fundacja Wasowskich -założona w 2014przez Monikę i Grzegorza Wasowskich. Niestrudzenie propaguje i dba o dorobek Jerzego Wasowskiego. Inicjuje i organizuje koncerty, spotkania, wydarzenia kulturalne, wydaje książki i płyty, udostępnia nuty, wspierając osoby zainteresowane spuścizną Jerzego Wasowskiego i jego współpracą z autorami tekstów piosenek.

Artyści:

Fundacja Wasowskich
Bogdan Hołownia
Paweł Pańta
Data:
5/11/2023
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/9/2023

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

24/9/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

29/9/2023

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.