29/10/22

godz.

14:00

Dni Czeskie: spotkanie z MARIUSZEM SZCZYGŁEM

29/10/22

godz.

14:00

Dni Czeskie: spotkanie z MARIUSZEM SZCZYGŁEM

kup bilety

"Kultura czeska – moja „láska nebeská”" - zwykł mawiać Mariusz Szczygieł. Podczas spotkania autorskiego usłyszymy, co stoi za tym czułym określeniem.

Mariusza Szczygła mieliśmy szansę spotkać wielokrotnie w Białymstoku, ale nigdy jako czytelnicy nie mamy dość. Autor potrafi zaskakiwać, a mówi tak pięknie, że trudno jest sobie odmówić przyjemności spotkania, zwłaszcza, gdy będzie kwieciście opowiadał o Czechach. Podczas Dni Czeskich na spotkaniu z Mariuszem Szczygłem będzie można usłyszeć m.in.: dlaczego św. Wacław jedzie na zdechłym koniu? Dlaczego flagę państwową można pokazać na kobiecym łonie? Dlaczego w hymnie czeskim się nie maszeruje, tylko leży? Jak przebiega konkurs na Czecha najbardziej podobnego do Jezusa? Dlaczego piwo wstrzymuje rewolucje? Jak wyglądają najpiękniejsze krzaki czeskiej marihuany? Dlaczego Czesi podnoszą zwyczajność do rangi sztuki? Czy láska zawsze musi być nebeská?

fot. Damian Maliszewski

Artyści:

Mariusz Szczygieł
Data:
29/10/2022
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
22
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.