29/10/22

godz.

14:00

Dni Czeskie: spotkanie z MARIUSZEM SZCZYGŁEM

29/10/22

godz.

14:00

Dni Czeskie: spotkanie z MARIUSZEM SZCZYGŁEM

kup bilety

"Kultura czeska – moja „láska nebeská”" - zwykł mawiać Mariusz Szczygieł. Podczas spotkania autorskiego usłyszymy, co stoi za tym czułym określeniem.

Mariusza Szczygła mieliśmy szansę spotkać wielokrotnie w Białymstoku, ale nigdy jako czytelnicy nie mamy dość. Autor potrafi zaskakiwać, a mówi tak pięknie, że trudno jest sobie odmówić przyjemności spotkania, zwłaszcza, gdy będzie kwieciście opowiadał o Czechach. Podczas Dni Czeskich na spotkaniu z Mariuszem Szczygłem będzie można usłyszeć m.in.: dlaczego św. Wacław jedzie na zdechłym koniu? Dlaczego flagę państwową można pokazać na kobiecym łonie? Dlaczego w hymnie czeskim się nie maszeruje, tylko leży? Jak przebiega konkurs na Czecha najbardziej podobnego do Jezusa? Dlaczego piwo wstrzymuje rewolucje? Jak wyglądają najpiękniejsze krzaki czeskiej marihuany? Dlaczego Czesi podnoszą zwyczajność do rangi sztuki? Czy láska zawsze musi być nebeská?

fot. Damian Maliszewski

Artyści:

Mariusz Szczygieł
Data:
29/10/2022
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
22
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
4/6/2023

OBSERWUJĘ CIĘ - spektakl | Teatr Scena Współczesna - przełożony na 18 listopada

Jak przygotować się do opanowania świata przez Chiny? To jeszcze nie ten moment, ale być może warto zasymulować ten proces w teatrze, przy świetnie przygotowanych piosenkach, sprytnym humorze i odrobinie refleksji w spektaklu "Obserwuję Cię" (dawniej: I Ty zostaniesz Chińczykiem). To wszystko ma do zaoferowania Teatr Scena Współczesna z Warszawy i jej wspaniali, charyzmatyczni aktorzy. Po raz pierwszy u nas, ale z pewnością nie ostatni!

5/6/2023

CIAŁO MYŚLĄCE - warsztaty z Paulą Gogol | PRZESTRZEŃ

Chcesz lepiej poznać swoje ciało i jego możliwości? Korzystając z technik tańca współczesnego, treningu mentalnego i improwizacji Paula Gogol podczas 4 warsztatów pomoże zrozumieć połączenia w ciele, zmienić postrzeganie ciała wewnątrz i na zewnątrz, odkryć możliwości, którymi dysponuje Twoje ciało.

9/6/2023

Gdy musical spotyka...musical | Damian Aleksander i Paulina Grochowska

„Gdy musical spotyka….” to autorski cykl koncertów, które dla widzów Nie Teatru przygotował znakomity aktor musicalowy – Damian Aleksander. Korzystając ze swego doświadczenia jako wokalista, konferansjer, reżyser wydarzeń artystycznych, wraz z pianistą Jackiem Szwajem zaprosi na scenę Nie Teatru wspaniałe artystki z różnych dziedzin muzycznych. Jako pierwsza wystąpi Paulina Grochowska, bo podczas pierwszego koncertu musical spotka…musical.