7/10/23

godz.

18:00

Dzieła wszystkie Szekspira | Teatr Scena Współczesna z Warszawy

7/10/23

godz.

18:00

Dzieła wszystkie Szekspira | Teatr Scena Współczesna z Warszawy

kup bilety

Ten tytuł to teatralny hit zagrany przez Teatr Scena Współczesna już ponad 2200 razy, a niesłabnącą popularnością cieszy się od 25 lat! Żartobliwej prezentacji wszystkich 38 dramatów największego dramaturga wszech czasów dokonuje trzech aktorów, którzy występując pod własnymi imionami bawią publiczność żonglując cytatami, streszczeniami fabuł i odwołaniami do stereotypowej znajomości dzieł Szekspira.

Teatr Scena Współczesna umiejętnie bawi się konwencjami, a ten spektakl jest wyśmienitym spotkaniem z dziełami Szekspira, które wciąga, hipnotyzuje, bawi i uczy! W ramach spektaklu zderzymy się z hip-hopowym „Otellem”, „Makbetem” po góralsku, „Hamletem” w trzyminutowej wersji, a „Romea i Julię” zagrają oczywiście przez samych mężczyzn. Widzowie są wciągani do akcji, nieustannie prowokowani przez aktorów do wspólnej zabawy. Spektakl od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród publiczności w każdym wieku. Bawi ucząc i uczy bawiąc. Kpi właściwie nie z Szekspira, ale ze schematów kultury masowej, które korzystają z jego twórczości. A to wszystko w oszałamiającym tempie, które nie pozwala się nudzić ani przez chwilę.

Tłumaczenie/ Adaptacja/ Reżyseria: Włodzimierz Kaczkowski

Scenografia: Małgorzata Czacka

Muzyka: Maciej Makowski

Występują:

Jarosław Domin, Łukasz Matecki, Bartosz Głogowski

SPEKTAKL Z LISKIEM/PRZYTULISKIEM objęty akcją RODZIC W TEATRZE - przeczytaj Regulamin / kup bilet dla dziecka

A na zachętę garść opinii widzów:

Wyśmienity pomysł, wyśmienici aktorzy. Ogląda się to z wielką przyjemnością. Teatr Scena Współczesna to dowód na to, że w jednym programie mogą być "mądrzejsze" i "głupsze" żarty, ale wszystko może być zrobione ze smakiem i w punkt. Angażowanie widowni i to tak zręcznie - zdecydowanie na kolejny plus. Polecam, a sama na pozostałe też na pewno wrócę! (28 marca 2022)

R-E-W-E-L-A-C-J-A!!!! Brzuch od śmiechu bolał jeszcze z godzinę po spektaklu. Polecam! (12 września 2022)

Bardzo dynamiczna gra aktorska i doskonała interakcja z widzem, Dużo śmiechu i zabawy. Jednocześnie w sposób dowcipny i zaskakujący przedstawiono dzieła wszystkie Szekspira. (17 sierpnia 2022)

Świetny spektakl, nie mogłam przestać się śmiać! Wspaniała gra aktorska i interakcja z publicznością. (15 sierpnia 2022)

Artyści:

Teatr Scena Współczesna
Data:
7/10/2023
Czas trwania: około
110
min
Cena biletu:
90
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/9/2023

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

24/9/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

29/9/2023

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.