7/10/23

godz.

18:00

Dzieła wszystkie Szekspira | Teatr Scena Współczesna z Warszawy

7/10/23

godz.

18:00

Dzieła wszystkie Szekspira | Teatr Scena Współczesna z Warszawy

kup bilety

Ten tytuł to teatralny hit zagrany przez Teatr Scena Współczesna już ponad 2200 razy, a niesłabnącą popularnością cieszy się od 25 lat! Żartobliwej prezentacji wszystkich 38 dramatów największego dramaturga wszech czasów dokonuje trzech aktorów, którzy występując pod własnymi imionami bawią publiczność żonglując cytatami, streszczeniami fabuł i odwołaniami do stereotypowej znajomości dzieł Szekspira.

Teatr Scena Współczesna umiejętnie bawi się konwencjami, a ten spektakl jest wyśmienitym spotkaniem z dziełami Szekspira, które wciąga, hipnotyzuje, bawi i uczy! W ramach spektaklu zderzymy się z hip-hopowym „Otellem”, „Makbetem” po góralsku, „Hamletem” w trzyminutowej wersji, a „Romea i Julię” zagrają oczywiście przez samych mężczyzn. Widzowie są wciągani do akcji, nieustannie prowokowani przez aktorów do wspólnej zabawy. Spektakl od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród publiczności w każdym wieku. Bawi ucząc i uczy bawiąc. Kpi właściwie nie z Szekspira, ale ze schematów kultury masowej, które korzystają z jego twórczości. A to wszystko w oszałamiającym tempie, które nie pozwala się nudzić ani przez chwilę.

Tłumaczenie/ Adaptacja/ Reżyseria: Włodzimierz Kaczkowski

Scenografia: Małgorzata Czacka

Muzyka: Maciej Makowski

Występują:

Jarosław Domin, Łukasz Matecki, Bartosz Głogowski

SPEKTAKL Z LISKIEM/PRZYTULISKIEM objęty akcją RODZIC W TEATRZE - przeczytaj Regulamin / kup bilet dla dziecka

A na zachętę garść opinii widzów:

Wyśmienity pomysł, wyśmienici aktorzy. Ogląda się to z wielką przyjemnością. Teatr Scena Współczesna to dowód na to, że w jednym programie mogą być "mądrzejsze" i "głupsze" żarty, ale wszystko może być zrobione ze smakiem i w punkt. Angażowanie widowni i to tak zręcznie - zdecydowanie na kolejny plus. Polecam, a sama na pozostałe też na pewno wrócę! (28 marca 2022)

R-E-W-E-L-A-C-J-A!!!! Brzuch od śmiechu bolał jeszcze z godzinę po spektaklu. Polecam! (12 września 2022)

Bardzo dynamiczna gra aktorska i doskonała interakcja z widzem, Dużo śmiechu i zabawy. Jednocześnie w sposób dowcipny i zaskakujący przedstawiono dzieła wszystkie Szekspira. (17 sierpnia 2022)

Świetny spektakl, nie mogłam przestać się śmiać! Wspaniała gra aktorska i interakcja z publicznością. (15 sierpnia 2022)

Artyści:

Teatr Scena Współczesna
Data:
7/10/2023
Czas trwania: około
110
min
Cena biletu:
90
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/5/2024

FRANCJA ELEGANCJA - koncert przebojów muzyki francuskiej

[Wydarzenie przeniesione z 22 marca 2024]. Niezapomniane przeboje Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jacquesa Brela, ale też nowe, pełne czaru aranżacje piosenek Yvesa Montanda, Pink Martini czy ZAZ czekają na Was podczas koncertu "Francja Elegancja", a z towarzyszeniem bandu i w doskonałym stylu wyśpiewa je artysta Teatru Muzycznego w Gdyni - Mateusz Deskiewicz.

24/5/2024

Historia Jakuba – spektakl Teatru Ateneum

Kim jestem, czyli „Historia Jakuba”. Monodram opowiada o życiu Wekslera-Waszkinela Romualda Jakuba. Żyjącego do dziś katolickiego księdza i doktora teologii, który już w wieku dojrzałym dowiedział się, że jest uratowanym z Holokaustu. Zawieszony pomiędzy dwoma światami, opowiada o swoim bogatym życiorysie. Łukasz Lewandowski w mistrzowski sposób opowiada historię żydowskiego księdza, wcielając się w główną postać i kilkanaście innych towarzyszących życiu Jakuba. Samotność na scenie wielkiego aktora powiększa w niezwykły sposób tragizm losu postaci.

25/5/2024

Księga Matek – spektakl

"Księga Matek" to poruszający spektakl o kobiecej codzienności, który splata realne doświadczenia z wirtualną rzeczywistością mediów społecznościowych. Aktorki - również matki - eksplorują różne wymiary macierzyństwa, balansując między oczekiwaniami a rzeczywistością. Inspiracją dla scenariusza były autentyczne historie oraz obserwacje z internetowych społeczności parentingowych. To wielogłosowa opowieść, która zachęca do refleksji nad współczesną kobiecością. Przekrocz próg Nie Teatru 25 maja i sprawdź czy Twój głos został usłyszany przez twórców spektaklu.