4/2/23

godz.

19:00

EL CRÉDITO - spektakl komediowy | Przemysław Sadowski i Marcel Wiercichowski

4/2/23

godz.

19:00

EL CRÉDITO - spektakl komediowy | Przemysław Sadowski i Marcel Wiercichowski

kup bilety

Pozornie zwyczajna historia: do banku przychodzi klient, chce dostać kredyt. Jest jednak pewien problem – nie dysponuje żadnym zabezpieczeniem finansowym. Kiedy bankier definitywnie odmawia mu przyznania pożyczki, zdesperowany klient sięga pod dość nietypowy szantaż. Jaki? Nie zdradzimy, po co psuć zabawę! A będzie przednia, dzięki talentom aktorskim i komediowym zarazem pochodzącego z Podlasia Przemysława Sadowskiego oraz Marcela Wiercichowskiego.

„Kredyt” autorstwa katalońskiego pisarza Jordi Galcerana to komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, żywych dialogów podszytych inteligentną ironią i humorem. Trzyma w napięciu do ostatniej sceny, a opowiada historię nader współczesną. Oto do dyrektora banku przychodzi klient z prośbą o pożyczkę. Jednak jej otrzymanie graniczy niemal z cudem, zwłaszcza gdy nie ma się żadnego zabezpieczenia finansowego. Dlatego czasem szczęściu trzeba pomóc… szantażem. Szef banku podjudzany przez bezczelnie pewnego siebie przyszłego kredytobiorcę toczy walkę między rozsądkiem a emocjami. Dodajmy jeszcze, że przedmiotem intrygi jest kobieta – a więc wszystko może się zdarzyć!

EL CREDITO

JORDI GALCERÁN

reż. Marcel Wiercichowski

Opracowanie muzyczne : Marcel Wiercichowski/ Michał Woźniak

Reżyseria świateł i projekcje: Tomasz Wentland

Zdjęcia: Patrycja Wiercichowska

W rolach głównych:

Przemysław Sadowski

Marcel Wiercichowski

 

Tekst powstał dwa lata temu i z powodzeniem grany jest w Hiszpanii, Argentynie, Grecji, Meksyku, Panamie, Finlandii, Peru, Niemczech, Austrii, Chile, na Węgrzech i we Włoszech. Jeden z aktorów występujących w hiszpańskiej realizacji sztuki powiedział: „Gdybyśmy przerywali grę po każdej salwie śmiechu, spektakl nigdy by się nie skończył.” To chyba najlepsza rekomendacja „Kredytu”, a opinie widzów zdecydowanie pokrywają się z perspektywą aktorów:

• Dziękuję za fantastyczny spektakl. Znowu przybyło mi parę zmarszczek od śmiechu :-) no i jest nowy sposób na wzięcie kredytu - "na Marcela" :-) Pozdrowienia i do następnego razu

• Cóż innego można napisać - Genialni Geniusze, kunszt aktorski na najwyższym poziomie. Do zobaczenia

• Teatr odzyskał kolejnych czterech widzów po latach przerwy... Dziękujemy Panowie za świetny wieczór

• I my dziękujemy... za śmiech do łez, za fenomenalną gręaktorską, za emocje, za spotkanie, za niesamowity klimat, za to że takwspaniałymi spektaklami jak ten nadajecie życie temu miejscu, że kiedy zbliża siękoniec chce się jeszcze! Do następnego! Pozdrawiamy

 

PRZEMYSŁAW SADOWSKI

• Aktor. Urodził się w Hajnówce. Uczęszczał do szkoły muzycznej I-go stopnia, gra na fortepianie i gitarze. Zadebiutował w 1997 roku w roli Elfa w ''Śnie nocy letniej'' Williama Shakespeare'a w reż. Waldemara Zawodzińskiego na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. W 1999 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi.

• Realizacje na małym i dużym ekranie: Niania w wielkim mieście, Przyjaciółki, Strażacy, Uwikłani, Na krawędzi, Ojciec Mateusz, Układ zamknięty, Prawo Agaty, Hotel 52, Kryminalni i wiele innych.

• Występował w teatrach: im. Stefana Jaracza w Łodzi(1997-99), "Scena Prezentacje" w Warszawie (2000, 2002-04), Polskim w Szczecinie (2000), Nowym Praga w Warszawie (2005), Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie (2006)

 

MARCEL WIERCICHOWSKI

• Aktor urodził się w 1974 w Krakowie. Z zamiłowania iwykształcenia: wiolonczelista i aktor. Absolwent PWSFTviT (1999), w którym JanMachulski zobaczył Mozarta. Zadebiutował jeszcze na studiach jako Elf w „Śnienocy letniej” (reż. W. Zawodziński) w Teatrze im. Jaracza w Łodzi w 1997.Występował w Teatrze Studyjnym PWSFTviT, Teatrze Ochoty (2000-1), Teatrze Dramatycznymw Koszalinie (2001-4), Nowym Teatrze w Słupsku (2004-5), a od 2005 w TeatrzeBagatela. Jak sam twierdzi, najlepiej czuje się w klasycznym repertuarzekomediowym. Grał w spektaklach wg Shakespeare’a, Dostojewskiego, Czechowa,Becketta, Shaeffera, Jerofiejewa, Topora, Schmidta, Mickiewicza, Fredry,Wyspiańskiego, Zapolskiej, Gombrowicza, Mrożka i Schaeffera.

Niejednokrotnie wykorzystywał na scenie umiejętnościwiolonczelisty, ostatnio w „My w finale” (reż. I. Jera).

• Realizacje na dużym i małym ekranie: Ach Śpij Kochanie, NaWspólnej, Na Dobre i na Złe, Pierwsza Miłość, Miasto Skarbów,, Ojciec Mateusz, Miasto44 i wiele innych

Artyści:

Przemysław Sadowski
Marcel Wiercichowski
Data:
4/2/2023
Czas trwania: około
90
min
Cena biletu:
100
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
9/12/2022

Jantar/Krawczyk - premiera muzyczna

Pomysł na ten recital wziął się ze zwykłej, a może niezwykłej ciekawości. Pewnego razu Piotr Szekowski, aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki, obejrzał film biograficzny o Krzysztofie Krawczyku i spokoju nie dawał mu białostocki epizod z życia artysty…

10/12/2022

SOKRATES - Joanna Szczepkowska i Jan Jurkowski

Współczesny Sokrates pojawia się nagle w pracowni rzeźbiarki, która…właśnie pracuje nad jego rzeźbą. Tak jak jego pierwowzór, dzisiejszy młody Sokrates rozmawia tylko za pomocą pytań, wpędzając rozmówczynię w liczne pułapki. Jak zwykle u Joanny Szczepkowskiej dużo humoru przeplata się z głęboką refleksją i wzruszeniem

11/12/2022

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ na bis!

Krzysztof Daukszewicz to śpiewający satyryk jedyny w swoim rodzaju, dlatego nie dziwi nas, że październikowe wydarzenie tak szybko się wyprzedało. Nasz gość dał się namówić na dodatkową wizytę w Nie Teatrze! STARE and NOWE to najnowszy, na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.