27/4/23

godz.

19:00

EL CRÉDITO - spektakl komediowy | Przemysław Sadowski i Marcel Wiercichowski

27/4/23

godz.

19:00

EL CRÉDITO - spektakl komediowy | Przemysław Sadowski i Marcel Wiercichowski

kup bilety

Pozornie zwyczajna historia: do banku przychodzi klient, chce dostać kredyt. Jest jednak pewien problem – nie dysponuje żadnym zabezpieczeniem finansowym. Kiedy bankier definitywnie odmawia mu przyznania pożyczki, zdesperowany klient sięga pod dość nietypowy szantaż. Jaki? Nie zdradzimy, po co psuć zabawę! A będzie przednia, dzięki talentom aktorskim i przede wszystkim komediowym pochodzącego z Podlasia Przemysława Sadowskiego oraz Marcela Wiercichowskiego.

„Kredyt” autorstwa katalońskiego pisarza Jordi Galcerana to komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, żywych dialogów podszytych inteligentną ironią i humorem. Trzyma w napięciu do ostatniej sceny, a opowiada historię nader współczesną. Oto do dyrektora banku przychodzi klient z prośbą o pożyczkę. Jednak jej otrzymanie graniczy niemal z cudem, zwłaszcza gdy nie ma się żadnego zabezpieczenia finansowego. Dlatego czasem szczęściu trzeba pomóc… szantażem. Szef banku podjudzany przez bezczelnie pewnego siebie przyszłego kredytobiorcę toczy walkę między rozsądkiem a emocjami. Dodajmy jeszcze, że przedmiotem intrygi jest kobieta – a więc wszystko może się zdarzyć!

EL CREDITO

JORDI GALCERÁN

reż. Marcel Wiercichowski

Opracowanie muzyczne : Marcel Wiercichowski/ Michał Woźniak

Reżyseria świateł i projekcje: Tomasz Wentland

Zdjęcia: Patrycja Wiercichowska

W rolach głównych:

Przemysław Sadowski

Marcel Wiercichowski

 

Tekst powstał dwa lata temu i z powodzeniem grany jest w Hiszpanii, Argentynie, Grecji, Meksyku, Panamie, Finlandii, Peru, Niemczech, Austrii, Chile, na Węgrzech i we Włoszech. Jeden z aktorów występujących w hiszpańskiej realizacji sztuki powiedział: „Gdybyśmy przerywali grę po każdej salwie śmiechu, spektakl nigdy by się nie skończył.” To chyba najlepsza rekomendacja „Kredytu”, a opinie widzów zdecydowanie pokrywają się z perspektywą aktorów:

• Dziękuję za fantastyczny spektakl. Znowu przybyło mi parę zmarszczek od śmiechu :-) no i jest nowy sposób na wzięcie kredytu - "na Marcela" :-) Pozdrowienia i do następnego razu

• Cóż innego można napisać - Genialni Geniusze, kunszt aktorski na najwyższym poziomie. Do zobaczenia

• Teatr odzyskał kolejnych czterech widzów po latach przerwy... Dziękujemy Panowie za świetny wieczór

• I my dziękujemy... za śmiech do łez, za fenomenalną grę aktorską, za emocje, za spotkanie, za niesamowity klimat, za to że tak wspaniałymi spektaklami jak ten nadajecie życie temu miejscu, że kiedy zbliża się koniec chce się jeszcze! Do następnego! Pozdrawiamy

 

PRZEMYSŁAW SADOWSKI

• Aktor. Urodził się w Hajnówce. Uczęszczał do szkoły muzycznej I-go stopnia, gra na fortepianie i gitarze. Zadebiutował w 1997 roku w roli Elfa w ''Śnie nocy letniej'' Williama Shakespeare'a w reż. Waldemara Zawodzińskiego na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. W 1999 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi.

• Realizacje na małym i dużym ekranie: Niania w wielkim mieście, Przyjaciółki, Strażacy, Uwikłani, Na krawędzi, Ojciec Mateusz, Układ zamknięty, Prawo Agaty, Hotel 52, Kryminalni i wiele innych.

• Występował w teatrach: im. Stefana Jaracza w Łodzi(1997-99), "Scena Prezentacje" w Warszawie (2000, 2002-04), Polskim w Szczecinie (2000), Nowym Praga w Warszawie (2005), Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie (2006)

 

MARCEL WIERCICHOWSKI

• Aktor urodził się w 1974 w Krakowie. Z zamiłowania i wykształcenia: wiolonczelista i aktor. Absolwent PWSFTviT (1999), w którym Jan Machulski zobaczył Mozarta. Zadebiutował jeszcze na studiach jako Elf w „Śnie nocy letniej” (reż. W. Zawodziński) w Teatrze im. Jaracza w Łodzi w 1997.Występował w Teatrze Studyjnym PWSFTviT, Teatrze Ochoty (2000-1), Teatrze Dramatycznym w Koszalinie (2001-4), Nowym Teatrze w Słupsku (2004-5), a od 2005 w Teatrze Bagatela. Jak sam twierdzi, najlepiej czuje się w klasycznym repertuarze komediowym. Grał w spektaklach wg Shakespeare’a, Dostojewskiego, Czechowa ,Becketta, Shaeffera, Jerofiejewa, Topora, Schmidta, Mickiewicza, Fredry, Wyspiańskiego, Zapolskiej, Gombrowicza, Mrożka i Schaeffera.

Niejednokrotnie wykorzystywał na scenie umiejętności wiolonczelisty, ostatnio w „My w finale” (reż. I. Jera).

• Realizacje na dużym i małym ekranie: Ach Śpij Kochanie, Na Wspólnej, Na Dobre i na Złe, Pierwsza Miłość, Miasto Skarbów, Ojciec Mateusz, Miasto44 i wiele innych

Artyści:

Przemysław Sadowski
Marcel Wiercichowski
Data:
27/4/2023
Czas trwania: około
90
min
Cena biletu:
100
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
2/8/2024

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

16/8/2024

GWIAZDY W MROKU - głos przeszłości we współczesnych aranżacjach muzycznych | koncert Shangri-La

Założeniem artystycznym koncertu parateatralnego Shangri-La dla Felicji R. jest popularyzacja historii poprzez muzykę: około rockową, współczesną: rock; ambient; ballad; emotional; big beat. Teksty piosenek oparte są na wierszach Felicji Raszkin Nowak i pochodzą z Tomu wierszy "Gwiazdy w Mroku". Wiersze powstały w niecodziennych warunkach i okolicznościach. Pisane były w kryjówce, na strychu wiejskiej stodoły. W przestrzeni tak małej, iż Felicja mogła tam ledwie siedzieć lub leżeć.