2/11/24

godz.

19:00

Fado de Amor - koncert | Kinga Rataj & Janek Pentz

2/11/24

godz.

19:00

Fado de Amor - koncert | Kinga Rataj & Janek Pentz

kup bilety

Janek Pentz oczarował widzów Nie Teatru mistrzostwem swojej gry w projekcie Piazzola Duo Zubek&Pentz z nowymi aranżacjami pieśni argentyńskiego kompozytora. Występował też przy boku Martyny Jakubowicz. Kinga Rataj była jedną z pierwszych artystek, które wystąpiły na naszej scenie - w miesiącu otwarcia Nie Teatru usłyszeliśmy ją w porywającym koncercie „Yo Soy Maria de Buenos Aires” w hołdzie Astorowi Piazolli. Z kolei w szerszym składzie zachwyciła widzów podczas koncertu FADO, a 2022 rok żegnaliśmy wspólnie podczas koncertu sylwestrowego. 2 listopada wybitna, jedyna w Polsce wykonawczyni muzyki fado oraz mistrz fingerstyle połączą siły, aby przekazać nam pasję do muzyki fado. Dołączcie do naszej podróży.

Fado de Amor to połączenie niezwykłego głosu i gitary, by przekazać fascynację i pasję do muzyki fado. Fado to rodzima i tradycyjna muzyka Portugalii. Słowo fado pochodzi od łacińskiego słowa fatum, które oznacza los. To gatunek muzyki charakteryzujący się melodiami pełnymi emocji, tekstami opowiadającymi o losie, śmierci, miłości, oceanie i nostalgii. W 2011 roku Fado zostało wpisane na listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Gatunek muzyczny, który ceni przede wszystkim możliwości głosowe śpiewającego, nadając koloryt repertuarowi, a jego słuchaczy wprawia w zachwyt. Aby zanurzyć się w tym świecie zapraszamy na koncert Fado de Amor w wykonaniu Kingi Rataj z towarzyszeniem utalentowanego gitarzysty Janka Pentza. W repertuarze znajdują się klasyczne utwory fado śpiewane przez królową tego gatunku, ale też współczesne kompozycje. Utwory na nowo zaaranżowane na gitarę fingerstyle przełamują schematy by tchnąć nowe życie w muzykę tradycyjną. Zachowując szacunek do korzeni fado, jednocześnie nadając świeżą i współczesną perspektywę. To wszystko zachwyca serca słuchaczy. To wszystko z miłości do fado.

KINGA RATAJ - głos

JANEK PENTZ - gitara fingerstyle

Artyści:

Kinga Rataj
Janek Pentz
Data:
2/11/2024
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.