2/11/24

godz.

19:00

Fado de Amor - koncert | Kinga Rataj & Janek Pentz

2/11/24

godz.

19:00

Fado de Amor - koncert | Kinga Rataj & Janek Pentz

kup bilety

Janek Pentz oczarował widzów Nie Teatru mistrzostwem swojej gry w projekcie Piazzola Duo Zubek&Pentz z nowymi aranżacjami pieśni argentyńskiego kompozytora. Występował też przy boku Martyny Jakubowicz. Kinga Rataj była jedną z pierwszych artystek, które wystąpiły na naszej scenie - w miesiącu otwarcia Nie Teatru usłyszeliśmy ją w porywającym koncercie „Yo Soy Maria de Buenos Aires” w hołdzie Astorowi Piazolli. Z kolei w szerszym składzie zachwyciła widzów podczas koncertu FADO, a 2022 rok żegnaliśmy wspólnie podczas koncertu sylwestrowego. 2 listopada wybitna, jedyna w Polsce wykonawczyni muzyki fado oraz mistrz fingerstyle połączą siły, aby przekazać nam pasję do muzyki fado. Dołączcie do naszej podróży.

Fado de Amor to połączenie niezwykłego głosu i gitary, by przekazać fascynację i pasję do muzyki fado. Fado to rodzima i tradycyjna muzyka Portugalii. Słowo fado pochodzi od łacińskiego słowa fatum, które oznacza los. To gatunek muzyki charakteryzujący się melodiami pełnymi emocji, tekstami opowiadającymi o losie, śmierci, miłości, oceanie i nostalgii. W 2011 roku Fado zostało wpisane na listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Gatunek muzyczny, który ceni przede wszystkim możliwości głosowe śpiewającego, nadając koloryt repertuarowi, a jego słuchaczy wprawia w zachwyt. Aby zanurzyć się w tym świecie zapraszamy na koncert Fado de Amor w wykonaniu Kingi Rataj z towarzyszeniem utalentowanego gitarzysty Janka Pentza. W repertuarze znajdują się klasyczne utwory fado śpiewane przez królową tego gatunku, ale też współczesne kompozycje. Utwory na nowo zaaranżowane na gitarę fingerstyle przełamują schematy by tchnąć nowe życie w muzykę tradycyjną. Zachowując szacunek do korzeni fado, jednocześnie nadając świeżą i współczesną perspektywę. To wszystko zachwyca serca słuchaczy. To wszystko z miłości do fado.

KINGA RATAJ - głos

JANEK PENTZ - gitara fingerstyle

Artyści:

Kinga Rataj
Janek Pentz
Data:
2/11/2024
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
2/8/2024

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

16/8/2024

GWIAZDY W MROKU - głos przeszłości we współczesnych aranżacjach muzycznych | koncert Shangri-La

Założeniem artystycznym koncertu parateatralnego Shangri-La dla Felicji R. jest popularyzacja historii poprzez muzykę: około rockową, współczesną: rock; ambient; ballad; emotional; big beat. Teksty piosenek oparte są na wierszach Felicji Raszkin Nowak i pochodzą z Tomu wierszy "Gwiazdy w Mroku". Wiersze powstały w niecodziennych warunkach i okolicznościach. Pisane były w kryjówce, na strychu wiejskiej stodoły. W przestrzeni tak małej, iż Felicja mogła tam ledwie siedzieć lub leżeć.