31/12/22

godz.

19:00

FIESTA IBERICA! - koncert sylwestrowy

31/12/22

godz.

19:00

FIESTA IBERICA! - koncert sylwestrowy

kup bilety

W sylwestrowy wieczór Nie Teatr zaprasza na koncert pełen miłości, abyśmy w Nowy Rok weszli w pogodnych nastrojach i nasyceni muzyką z różnych zakątków świata. FIESTA IBERICA! projektu „Vasame” opowiada o miłości z rejonów Półwyspu Iberyjskiego w języku portugalskim i ladino, ale pieśni wybrzmią również w języku hebrajskim, greckim, hiszpańskim i neapolitańskim. Zaśpiewają: gwiazda fado – Kinga Rataj i specjalizująca się w pieśniach żydowskich – Urszula Makosz. Wspólnie stworzą barwny, muzyczny kalejdoskop.

Nic nie opowiada tak pięknie i prawdziwie o miłości jak muzyka. Dzięki miłości muzyka jest piękniejsza, a piękna muzyka ubarwia uczucia. Tak jest na całym świecie. O miłości mówią dźwięki i pieśni, w różnych językach. Każda inaczej, ale każda pięknie. I właśnie o miłości, tej z różnych zakątków świata, w kilku językach opowiedzą w pierwszym wspólnym projekcie Kinga Rataj i Urszula Makosz.

Kinga to wybitna, jedyna w Polsce wykonawczyni muzyki fado, jedno z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce w ostatnich latach. Urszula specjalizuje się w muzyce żydowskiej, jest jedną z niewielu osób w Polsce wykonujących pieśni Żydów sefardyjskich.

Projekt „Vasame” łączy te dwa światy, opowiada o miłości z rejonów Półwyspu Iberyjskiego w języku portugalskim i ladino, ale nie tylko. Pieśni wybrzmiewają również w języku hebrajskim, greckim, hiszpańskim i neapolitańskim.

KONCERT WYKONAJĄ:

Urszula Makosz – śpiew

Kinga Rataj – śpiew

Piotr Domagała – gitara

Paweł Pierzchała – fortepian

Oleg Dyyak – akordeon, klarnet, duduk

Sławomir Berny – instrumenty perkusyjne

Koncert z przerwą. W przerwie wzniesiemy toast z okazji zbliżającego się Nowego Roku.

Artyści:

Kinga Rataj
Urszula Makosz
Data:
31/12/2022
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu:
140
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
9/12/2022

Jantar/Krawczyk - premiera muzyczna

Pomysł na ten recital wziął się ze zwykłej, a może niezwykłej ciekawości. Pewnego razu Piotr Szekowski, aktor Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki, obejrzał film biograficzny o Krzysztofie Krawczyku i spokoju nie dawał mu białostocki epizod z życia artysty…

10/12/2022

SOKRATES - Joanna Szczepkowska i Jan Jurkowski

Współczesny Sokrates pojawia się nagle w pracowni rzeźbiarki, która…właśnie pracuje nad jego rzeźbą. Tak jak jego pierwowzór, dzisiejszy młody Sokrates rozmawia tylko za pomocą pytań, wpędzając rozmówczynię w liczne pułapki. Jak zwykle u Joanny Szczepkowskiej dużo humoru przeplata się z głęboką refleksją i wzruszeniem

11/12/2022

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ na bis!

Krzysztof Daukszewicz to śpiewający satyryk jedyny w swoim rodzaju, dlatego nie dziwi nas, że październikowe wydarzenie tak szybko się wyprzedało. Nasz gość dał się namówić na dodatkową wizytę w Nie Teatrze! STARE and NOWE to najnowszy, na bieżąco aktualizowany autorski program Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.