31/12/22

godz.

19:00

FIESTA IBERICA! - koncert sylwestrowy

31/12/22

godz.

19:00

FIESTA IBERICA! - koncert sylwestrowy

kup bilety

W sylwestrowy wieczór Nie Teatr zaprasza na koncert pełen miłości, abyśmy w Nowy Rok weszli w pogodnych nastrojach i nasyceni muzyką z różnych zakątków świata. FIESTA IBERICA! projektu „Vasame” opowiada o miłości z rejonów Półwyspu Iberyjskiego w języku portugalskim i ladino, ale pieśni wybrzmią również w języku hebrajskim, greckim, hiszpańskim i neapolitańskim. Zaśpiewają: gwiazda fado – Kinga Rataj i specjalizująca się w pieśniach żydowskich – Urszula Makosz. Wspólnie stworzą barwny, muzyczny kalejdoskop.

Nic nie opowiada tak pięknie i prawdziwie o miłości jak muzyka. Dzięki miłości muzyka jest piękniejsza, a piękna muzyka ubarwia uczucia. Tak jest na całym świecie. O miłości mówią dźwięki i pieśni, w różnych językach. Każda inaczej, ale każda pięknie. I właśnie o miłości, tej z różnych zakątków świata, w kilku językach opowiedzą w pierwszym wspólnym projekcie Kinga Rataj i Urszula Makosz.

Kinga to wybitna, jedyna w Polsce wykonawczyni muzyki fado, jedno z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce w ostatnich latach. Urszula specjalizuje się w muzyce żydowskiej, jest jedną z niewielu osób w Polsce wykonujących pieśni Żydów sefardyjskich.

Projekt „Vasame” łączy te dwa światy, opowiada o miłości z rejonów Półwyspu Iberyjskiego w języku portugalskim i ladino, ale nie tylko. Pieśni wybrzmiewają również w języku hebrajskim, greckim, hiszpańskim i neapolitańskim.

KONCERT WYKONAJĄ:

Urszula Makosz – śpiew

Kinga Rataj – śpiew

Piotr Domagała – gitara

Paweł Pierzchała – fortepian

Oleg Dyyak – akordeon, klarnet, duduk

Sławomir Berny – instrumenty perkusyjne

Koncert z przerwą. W przerwie wzniesiemy toast z okazji zbliżającego się Nowego Roku.

Artyści:

Kinga Rataj
Urszula Makosz
Data:
31/12/2022
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu:
140
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/9/2023

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

24/9/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

29/9/2023

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.