23/5/24

godz.

19:00

FRANCJA ELEGANCJA - koncert przebojów muzyki francuskiej

23/5/24

godz.

19:00

FRANCJA ELEGANCJA - koncert przebojów muzyki francuskiej

kup bilety

[Wydarzenie przeniesione z 22 marca 2024]. Niezapomniane przeboje Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jacquesa Brela, ale też nowe, pełne czaru aranżacje piosenek Yvesa Montanda, Pink Martini czy ZAZ czekają na Was podczas koncertu "Francja Elegancja", a z towarzyszeniem bandu i w doskonałym stylu wyśpiewa je artysta Teatru Muzycznego w Gdyni - Mateusz Deskiewicz.

Zapraszamy w podróż do Paryża - miasta poetów, malarzy, zakochanych, ale też kabaretów, kawiarni    i surrealizmu. Niezapomniane piosenki Aznavoura, Brela czy Bécauda przeniosą słuchaczy pod Wieżę Eiffla i szerokimi bulwarami wprost nad Sekwanę. Nie zabraknie także pazura i powiewu świeżości przy kompozycjach Zaz, Pink Martini czy Yvesa Montanda, które dodadzą blasku oraz kabaretowej energii.

W podróż ulicami Paryża zabierze widzów aktor Teatru Muzycznego w Gdyni - Mateusz Deskiewicz,  a towarzyszyć mu będzie trio pod kierownictwem Ignacego Wiśniewskiego. Będzie po francusku i po polsku, stylowo oraz z przymrużeniem oka. Przenieście się z nami w świat elegancji i cyganerii, by móc powiedzieć: c’est la vie!

Francja Elegancja

Śpiewa - Mateusz Deskiewicz

Aranżacje i kierownictwo muzyczne - Ignacy Wiśniewski

Opieka artystyczna - Tomasz Czarnecki

Trio w składzie:

Ignacy Wiśniewski - fortepian

Krzysztof Hnatiuk - kontrabas

Michał Lasota - perkusja

MATEUSZ DESKIEWICZ – aktor musicalowy, jego dorobek obejmuje także role w spektaklach dramatycznych, filmach i serialu. Na co dzień aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie zagrał w musicalach: Dziewczyny z kalendarza, Mistrz i Małgorzata, Hairspray, Księga Dżungli, Avenue Q, Lalka, Zły, Shrek, Kiss Me, Kate!, Klatka wariatek, Spamalot, Piękna i Bestia oraz spektaklach: Chopin Wiwisekcja, Brzechwa dla dzieci, Pchła Szachrajka, Kumernis…, Klub Kawalerów, Być Marilyn, Roxi Bar, Tlen, Bal w Operze.

Współpracował z wieloma teatrami w kraju: Teatrem Muzycznym w Łodzi (Les Misérables),Krakowskim Teatrem Variété (Opera za trzy grosze), Teatrem Syrena w Warszawie (Hallo Szpicbródka),Teatrem 6. Piętro w Warszawie (Bromba w sieci), Teatrem Wybrzeże w Gdańsku (Zmierzch bogów), Operą na Zamku w Szczecinie (Rent),Teatrem Muzycznym w Toruniu (Tajemnica Tomka Sawyera, Zbrodnia i karaoke, Paryski wieczór). Telewidzom znany jako francuski cukiernik Louis z serialu Kuchnia, zagrał też w filmach kina niezależnego. Od lat z powodzeniem prezentuje monodram Być jak Charlie Chaplin. W swoim dorobku ma także recital z piosenkami W. Młynarskiego Róbmy swoje!

Artyści:

Mateusz Deskiewicz z zespołem
Data:
23/5/2024
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.