1/12/23

godz.

19:00

Gdy musical spotyka...klasykę | Damian Aleksander i Rafał Bartmiński

1/12/23

godz.

19:00

Gdy musical spotyka...klasykę | Damian Aleksander i Rafał Bartmiński

kup bilety

"Gdy musical spotyka..." to cykl koncertów, podczas których musical połączy się z różnymi stylami muzycznymi. Damian Aleksander ( śpiew, prowadzenie) i Jacek Szwaj (fortepian) zapraszają wybitnych artystów i artystki z kręgu musicalu, kabaretu, jazzu i klasyki. Po fenomenalnym koncercie z Pauliną Grochowska (musical) przed nami druga odsłona cyklu. 1 grudnia na scenie Nie Teatru Damian Aleksander zaśpiewa z Rafałem Bartmińskim, jednym z najwybitniejszych polskich tenorów operowych.

Najwspanialsze arie i duety ze świata operowego i musicalowego zabrzmią na scenie Nie Teatru 1 grudnia, gdy obok gwiazdy musicalu i pomysłodawcy cyklu „Gdy musical spotyka…”, Damiana Aleksandra, stanie znakomity polski tenor, Rafał Bartmiński. Artystom akompaniować będzie Jacek Szwaj.

Damian Aleksander należy do czołówki polskich artystów musicalowych, a rozpoznawalność przyniosły mu role w topowych produkcjach Teatru Muzycznego ROMA, jak „Upiór w operze” czy „Les Miserables”, ale także udział w 2. edycji telewizyjnego show „Idol”. Od tamtego czasu dba o to, by wciąż być na ścieżce zawodowego rozwoju, poszerzać wachlarz ról, ale także realizować autorskie pomysły koncertowe, jak cykl „Musical Melodies”, w którym śpiewa razem z Edytą Krzemień, a akompaniuje im Jacek Szwaj.

Rafał Bartmiński - Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka. Laureat 3.miejsca na XI Konkursie Wokalnym im. Ady Sari w Nowym Sączu. W 2007 roku zdobył 2. miejsce i wiele nagród pozaregulaminowych podczas VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie. Jeszcze w trakcie studiów rozpoczął intensywną działalność koncertową. Debiutował na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej partią Leńskiego w operze „Eugeniusz Oniegin”, a w dorobku na narodowej scenie ma także role: Tamino w „Czarodziejskim flecie” Mozarta, Jontek w „Halce” i Stefan w „Strasznym dworze” Moniuszki, Ismaele w „Nabuccu” Verdiego, Boris w „Katii Kabanowej” Janáčka, Pinkerton w „Madame Butterfly” Pucciniego, Madwoman w „Curlev River” Brittena, Książę Mantui w „Rigoletcie” Verdiego,Tamburmajor w „Wozzecku” Berga. Inne wspaniałe kreacje stworzył na scenach w całym kraju, m. in. Nemorino w „Napoju miłosnym” Donizettiego (Opera Wrocławska), Don Ottavio w „Don Giovannim” Mozarta (Opera Wrocławska, Opera Krakowska), Alfredo w „Traviacie” Giuseppe Verdiego (Opera i Filharmonia Podlaska, Opera Łotewska w Rydze), Rodolfo w „Cyganerii” Pucciniego, Don José w Carmen Bizeta (Opera i Filharmonia Podlaska). Artysta stale współpracuje z większością orkiestr i filharmonii w kraju i prowadzi bogatą działalność koncertową. Jest m.in. czołowym wykonawcą partii tenorowych w oratoriach Krzysztofa Pendereckiego.

Artyści:

Damian Aleksander
Rafał Bartmiński
Jacek Szwaj
Data:
1/12/2023
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu:
110
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/5/2024

FRANCJA ELEGANCJA - koncert przebojów muzyki francuskiej

[Wydarzenie przeniesione z 22 marca 2024]. Niezapomniane przeboje Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jacquesa Brela, ale też nowe, pełne czaru aranżacje piosenek Yvesa Montanda, Pink Martini czy ZAZ czekają na Was podczas koncertu "Francja Elegancja", a z towarzyszeniem bandu i w doskonałym stylu wyśpiewa je artysta Teatru Muzycznego w Gdyni - Mateusz Deskiewicz.

24/5/2024

Historia Jakuba – spektakl Teatru Ateneum

Kim jestem, czyli „Historia Jakuba”. Monodram opowiada o życiu Wekslera-Waszkinela Romualda Jakuba. Żyjącego do dziś katolickiego księdza i doktora teologii, który już w wieku dojrzałym dowiedział się, że jest uratowanym z Holokaustu. Zawieszony pomiędzy dwoma światami, opowiada o swoim bogatym życiorysie. Łukasz Lewandowski w mistrzowski sposób opowiada historię żydowskiego księdza, wcielając się w główną postać i kilkanaście innych towarzyszących życiu Jakuba. Samotność na scenie wielkiego aktora powiększa w niezwykły sposób tragizm losu postaci.

25/5/2024

Księga Matek – spektakl

"Księga Matek" to poruszający spektakl o kobiecej codzienności, który splata realne doświadczenia z wirtualną rzeczywistością mediów społecznościowych. Aktorki - również matki - eksplorują różne wymiary macierzyństwa, balansując między oczekiwaniami a rzeczywistością. Inspiracją dla scenariusza były autentyczne historie oraz obserwacje z internetowych społeczności parentingowych. To wielogłosowa opowieść, która zachęca do refleksji nad współczesną kobiecością. Przekrocz próg Nie Teatru 25 maja i sprawdź czy Twój głos został usłyszany przez twórców spektaklu.