1/12/23

godz.

19:00

Gdy musical spotyka...klasykę | Damian Aleksander i Rafał Bartmiński

1/12/23

godz.

19:00

Gdy musical spotyka...klasykę | Damian Aleksander i Rafał Bartmiński

kup bilety

"Gdy musical spotyka..." to cykl koncertów, podczas których musical połączy się z różnymi stylami muzycznymi. Damian Aleksander ( śpiew, prowadzenie) i Jacek Szwaj (fortepian) zapraszają wybitnych artystów i artystki z kręgu musicalu, kabaretu, jazzu i klasyki. Po fenomenalnym koncercie z Pauliną Grochowska (musical) przed nami druga odsłona cyklu. 1 grudnia na scenie Nie Teatru Damian Aleksander zaśpiewa z Rafałem Bartmińskim, jednym z najwybitniejszych polskich tenorów operowych.

Najwspanialsze arie i duety ze świata operowego i musicalowego zabrzmią na scenie Nie Teatru 1 grudnia, gdy obok gwiazdy musicalu i pomysłodawcy cyklu „Gdy musical spotyka…”, Damiana Aleksandra, stanie znakomity polski tenor, Rafał Bartmiński. Artystom akompaniować będzie Jacek Szwaj.

Damian Aleksander należy do czołówki polskich artystów musicalowych, a rozpoznawalność przyniosły mu role w topowych produkcjach Teatru Muzycznego ROMA, jak „Upiór w operze” czy „Les Miserables”, ale także udział w 2. edycji telewizyjnego show „Idol”. Od tamtego czasu dba o to, by wciąż być na ścieżce zawodowego rozwoju, poszerzać wachlarz ról, ale także realizować autorskie pomysły koncertowe, jak cykl „Musical Melodies”, w którym śpiewa razem z Edytą Krzemień, a akompaniuje im Jacek Szwaj.

Rafał Bartmiński - Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka. Laureat 3.miejsca na XI Konkursie Wokalnym im. Ady Sari w Nowym Sączu. W 2007 roku zdobył 2. miejsce i wiele nagród pozaregulaminowych podczas VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie. Jeszcze w trakcie studiów rozpoczął intensywną działalność koncertową. Debiutował na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej partią Leńskiego w operze „Eugeniusz Oniegin”, a w dorobku na narodowej scenie ma także role: Tamino w „Czarodziejskim flecie” Mozarta, Jontek w „Halce” i Stefan w „Strasznym dworze” Moniuszki, Ismaele w „Nabuccu” Verdiego, Boris w „Katii Kabanowej” Janáčka, Pinkerton w „Madame Butterfly” Pucciniego, Madwoman w „Curlev River” Brittena, Książę Mantui w „Rigoletcie” Verdiego,Tamburmajor w „Wozzecku” Berga. Inne wspaniałe kreacje stworzył na scenach w całym kraju, m. in. Nemorino w „Napoju miłosnym” Donizettiego (Opera Wrocławska), Don Ottavio w „Don Giovannim” Mozarta (Opera Wrocławska, Opera Krakowska), Alfredo w „Traviacie” Giuseppe Verdiego (Opera i Filharmonia Podlaska, Opera Łotewska w Rydze), Rodolfo w „Cyganerii” Pucciniego, Don José w Carmen Bizeta (Opera i Filharmonia Podlaska). Artysta stale współpracuje z większością orkiestr i filharmonii w kraju i prowadzi bogatą działalność koncertową. Jest m.in. czołowym wykonawcą partii tenorowych w oratoriach Krzysztofa Pendereckiego.

Artyści:

Damian Aleksander
Rafał Bartmiński
Jacek Szwaj
Data:
1/12/2023
Czas trwania: około
80
min
Cena biletu:
110
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/9/2023

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

24/9/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

29/9/2023

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.