16/12/23

godz.

19:00

GRACE I GLORIA | Stanisława Celińska i Lucyna Malec - spektakl

16/12/23

godz.

19:00

GRACE I GLORIA | Stanisława Celińska i Lucyna Malec - spektakl

kup bilety

Brawurowa gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec w spektaklu GRACE I GLORIA tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji. To spotkanie z doświadczonymi artystkami teatru, które opowiedzą nam barwną, a zarazem przejmującą opowieść o dwóch dojrzałych kobietach. Spektakl powstał z okazji jubileuszu Stanisławy Celińskiej.

Dwie kobiety z różnymi historiami, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. "Grace i Gloria" to wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakującymi zwrotami akcji. Znakomite kreacje Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec sprawiają, że przez ponad dwie godziny spektaklu w wielkich emocjach podążamy za rozwojem akcji i relacji między dwoma bohaterkami. kobiet

Spektakl zdobył trzy pierwsze nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Prywatnych w Siedlcach w 2013 roku:

- Pierwszą Nagrodę Jury w kategorii Najlepszy Spektakl,

- Pierwszą Nagrodę Publiczności w kategorii Najlepszy Spektakl.

- Pierwszą Nagrodę Publiczności w kategorii Najlepsza Scenografia

Autor: Tom Ziegler

Tłumaczenie: Jacek Kaduczak

Reżyseria: Bogdan Augustyniak

Muzyka: Jerzy Satanowski

Scenografia: Jerzy Rudzki

Producent: Joanna Cywińska

Obsada:

Stanisława Celińska i Lucyna Malec

Czas trwania: 130 minut, 1 przerwa

Artyści:

Stanisława Celińska
Lucyna Malec
Data:
16/12/2023
Czas trwania: około
130
min
Cena biletu:
140
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/9/2023

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

24/9/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

29/9/2023

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.