"Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka" to pełna humoru i wzruszeń muzyczna komedia o niezwykłej przyjaźni, która przetrwała mimo dzielącego dystansu. Spektakl inspirowany relacją Hanki Bielickiej i Bogdana Brzezińskiego przypomina, że wielkie osobowości estrady pozostają wieczną inspiracją. W rolach głównych: Aldona Jankowska i Radosław Pazura – zapraszamy na ten wieczór pełen emocji!
Zapraszamy na muzyczną opowieść o przyjaźni, dla której dystans jest bez znaczenia, wyrzeczeniach, które czasem trzeba podjąć i satysfakcji płynącej ze zrealizowanych marzeń. Opowieść o dwojgu ludzi, których połączyła praca i dzięki której stali się sobie bliscy (choć na odległość).
Mamy oto ich troje – Ona, gwiazda, On – jej tekściarz i… ten trzeci - telefon.
Ona – pełna temperamentu, zawsze w trasie i zawsze w centrum uwagi. On – introwertyczny, bezustannie w swoim krakowskim gabinecie, w cieniu gwiazdy. Razem śmieją się, kłócą, tworzą prawie trzydzieści lat i to wszystko przez telefon…
Hanka Bielicka, wielka gwiazda estrady oraz Bogdan Brzeziński, autor jej monologów (napisał ich dla niej około tysiąca) i wieloletni przyjaciel, stali się inspiracją dla tej historii. W spektaklu „Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka” nie ujrzycie Państwo próby odwzorowania Hanki Bielickiej. Scenicznej osobowości tej gwiazdy estrady nie da się odtworzyć! Na tym polegał jej geniusz. Ujrzycie aktorkę o podobnym temperamencie i poczuciu humoru, jedną z wielu, dla których Bielicka była wzorem. Należy bowiem przywoływać i pielęgnować pamięć o tych, którzy uosabiają to, czego sami szukamy w życiu i stanowią dla nas inspirację.
Cytując mistrza: „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać”.
Spektakl, który powstał z okazji 35-lecia pracy scenicznej Aldony Jankowskiej dedykujemy pamięci jej przyjaciela i managera Henryka Pasiuta.
Obsada: Aldona Jankowska, Radosław Pazura
Recenzje:
"(...) Oprócz wspaniałego aktorstwa występującej dwójki działa tu jeszcze efekt totalnej różnicy w charakterach postaci: ona – żywioł, temperament, energia, nieprzerwany potok słów i spore natężenie decybeli; on –„niespotykanie spokojny człowiek”, flegmatyczny, opanowany, cedzący cicho słowa. Ich rozmów telefonicznych można by słuchać godzinami. A piosenki (moje ulubione ballady podwórzowe) – palce lizać!"
"Hanka Bielicka jest co prawda niepodrabialna, jedyna wswoim rodzaju, ALE… Aldona Jankowska jest po prostu fantastyczna, zagrała Bielicką fenomenalnie, w punkt, bez przerysowań, z wyczuciem i z czułością. Wroli Brzezińskiego znakomicie odnajduje się bardzo utalentowany Marek Sadowski, obdarzony nie tylko wspaniałym głosem i słuchem (na co dzień gra w Baduszkowej,noblesse oblige!), ale i cudowną vis comica"
"Z wielką przyjemnością obejrzałem spektakl “Halo, tu Bielicka! Czyli być jak Hanka” w warszawskim Teatrze Kamienica. Koniecznie muszę to napisać – ten spektakl zagrany jest pierwszorzędnie."
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!
ŚLUBY PANIEŃSKIE - pokaz finałowy Teatru Nie Do Bani
Pokaz finałowy grupy warsztatowej Teatr Nie Do Bani. Grupa pod opieką artystyczną Bernarda Bani sięga po Fredrę z energią, humorem i dystansem. Klasyczny tekst staje się tu żywą opowieścią o zakochaniu, dumie, przekorze i tym dziwnym momencie, kiedy człowiek mówi „nigdy”, a życie natychmiast zaczyna sprawdzać, czy mówił serio. Będzie lekko, zabawnie, romantycznie i przewrotnie.
LETNIE GRANIE | MĘSKIE GRANIE: duety, tercety i męskie sprawy
5. edycja Letniego Grania startuje i to w najlepszym wydaniu! Tym razem w pełni męskim, ale absolutnie nieprzewidywalnym. Na tarasie spotkają się różne głosy, różne osobowości i różne muzyczne światy, dlatego repertuar będzie równie barwny, co wykonawcy. Na scenie Krzysztof Gorczak, Maciej Nerkowski, Michał Gieniusz. Dźwiękami fortepianu oczaruje nas Karina Komendera.
Centrum Kultury Białoruskiej prezentuje: polska premiera filmu „Bialiatski/Unbroken" / Spotkanie z Alesiem Bialackim
W związku z wizytą na Białostocczyźnie laureata Pokojowej Nagrody Nobla, Alesia Bialackiego, w Nie Teatrze odbędzie się polska premiera filmu „Bialiatski/Unbroken”. Zapraszamy 23 czerwca o 17:00. Po filmie odbędzie się spotkanie z bohaterem i twórcami filmu. Wstęp wolny. Organizatorzy: Białoruskie Radio Racyja, Centrum Kultury Białoruskiej w Białymstoku, Tygodnik Białorusinów w Polsce „Niwa”, Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Białoruś