30/1/22

godz.

16:30

(HashTak) Witkacy - spektakl muzyczny

30/1/22

godz.

16:30

(HashTak) Witkacy - spektakl muzyczny

kup bilety

Spektakl powstał na podstawie tekstu "Narkotyki" Stanisława Ignacego Witkiewicza, a więc zgłębia nasze skłonności do używek. Nie tylko temat jest odurzający, ale i sam spektakl, jego forma, gra aktorska i muzyka, która pomaga bardziej emocjonalnie i dogłębnie przeniknąć w sferę zainteresowań twórców i samego Witkacego.

„(HashTak) Witkacy” to autorski projekt Patryka Ołdziejewskiego współtworzony przy wsparciu grupy Spider Demon Massacre, realizowany na podstawie tekstu „Narkotyki” Stanisława Ignacego Witkiewicza, dzięki Stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku dla młodych twórców.

Spider Demon Massacre to grupa składająca się z aktorów białostockich scen teatralnych (Białostocki Teatr Lalek oraz Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku) podejmujących próbę muzykowania i oddziaływania na pokładach emocjonalnych ludzi zdeterminowanych szarzyzną codzienności.

Witkacy opisał w swoim dziele psychiczne skutki narkotyków i idących z nimi w parze nałogów, natomiast my pragniemy zgłębić psychikę i dojść do fizyczności oddziaływania wyniszczających substancji. W dzisiejszym świecie, substancje odurzające to ogromny problem i nie możemy przechodzić obok niego obojętnie. Zatem spotkajmy się i razem przeżyjmy coś, co pozwoli nam parę minut dłużej żyć na tej ziemi.

Spider Demon Massacre w składzie:

Magdalena Dąbrowska

Kamila Wróbel-Malec

Dawid Malec

Patryk Ołdziejewski

 

Realizatorzy:

Adaptacja, reżyseria, muzyka, scenografia 

Patryk Ołdziejewski 

Kostiumy 

Elżbieta Wysocka 

Choreografia 

Magdalena Dąbrowska 

Charakteryzacja 

Arleta Rewicka-Flasza

 

Premiera

26 października 2019 r

fot. Ewa Krajewska

Artyści:

No items found.
Data:
30/1/2022
Czas trwania: około
90
min
Cena biletu
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
21/1/2022

Czesław Jakubiec - KOMIK W OPERZE

Jego występy to zaskakujące połączenie muzyki klasycznej i humoru. Śpiewająco operuje żartem, swobodnie nawiązuje bezpośredni kontakt z widzami i sprawia, że każdy z nich staje się integralną częścią występu. Czesław Jakubiec Solo – to forma „One Man Show” z udziałem pianisty jako akompaniatora, w której z pozoru mało dostępna i zabawna klasyka staje się nieprzebranym źródłem rozrywki.

22/1/2022

RAPORT PANIKA - spektakl

"Raport Panika" to spektakl z elementami stand-upu, performance'u i wideo artu, oparty na motywach "Dziennika panicznego" Rolanda Topora i tekstach własnych artysty. Artysta to Arti Grabowski, doktor habilitowany sztuki, malarz, performer, aktor i reżyser teatralny. Nie cacka się z widzem. Zabija czujność przygodną interakcją, swobodnym stylem narracji, a potem niepostrzeżenie i z premedytacją wprowadza w zakłopotanie i co tu kryć, często zawstydza.

Karol Kopiec- standuper - ubrany w dżinsową koszulę mówi do mikrofonu na tle czerwonej teatralnej kurtyny. Mikrofon w prawej ręce, lewa ręka uniesiona, zgięta w łokciu dłonią skierowana do widza.
23/1/2022

Karol Kopiec AUTODIAGNOZA stand-up

Najnowszy program Karola Kopca nosi tytuł Autodiagnoza i bynajmniej nie będzie to stand-up o warsztatach samochodowych. Będzie to próba odnalezienia siebie w tych jakże ciekawych czasach. Czasach, które odarły nas ze złudzeń. O sobie, o świecie i o wartościach jakie wyznajemy. No i będzie też o remontach, gołębiach i nachosach.