18/6/24

godz.

19:00

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18/6/24

godz.

19:00

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

kup bilety

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.

Kiedy Twoja matka marzy tylko o tym, żebyś zmierzył jej ciśnienie, największym zmartwieniem ojca pozostaje kwestia, czy żarówka może zmieścić się w ustach, a twój najlepszy przyjaciel zakłada szczęśliwy związek z manekinem jesteś w stanie zachować SIEBIE i swoją normalność? Do tego dochodzi twoja była dziewczyna, która szantażuje Cię z pomocą tępego osiłka, za którego ma wyjść za mąż, twój szef bez żadnych emocji komunikuje ci, że jest zboczony, a twoi sąsiedzi chcą Ci płacić za to, żebyś się przyglądał jak sypiają ze sobą… Czy jesteś w stanie postawić się w takiej sytuacji? Tę kompletną WARIACJĘ na podstawie tekstu Petra Zelenki zaprezentują na scenie uczestnicy zajęć w grupie PRO ARTE.

OBSADA

Piotr:

Maciej Cesnowski

Aleksander Chomaniuk

Piotr Mikulski

Jana:

Rebeka Kasperuk

Matka:

Eliza Borowska

Patryk Gotowicki

Ojciec:

Marcel Masalski

Julia Świderska

Sylwia:

Aniela Skóra

Alesz, Jerzy:

Antek Dziemiańczyk

Alicja:

Zuzanna Milewska

Mucha:

Wiktor Pawłowski

Michał Powichrowski

Anna, Manekin Ewa:

Nina Maciuka

Artyści:

BernArt Bernard Bania
Data:
18/6/2024
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
30
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

19/6/2024

Wiza do Wuja Sama | pokaz finałowy grupy PRO ARTE PLUS

Grupa Teatralna PRO ARTE PLUS, która w ramach warsztatów teatralnych cały rok spędziła pod czujnym okiem aktora Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki, Bernarda Bani, zaprezentuje widzom efekty swojej pracy, czyli spektakl "Wiza do Wuja Sama" na podstawie sztuki Janusza Głowackiego.