28/10/23

godz.

20:00

II Dni Czeskie: CZESKA PIWNICA - czeska kultura schodzi do podziemia

28/10/23

godz.

20:00

II Dni Czeskie: CZESKA PIWNICA - czeska kultura schodzi do podziemia

kup bilety

Czy wiecie, że w Astorii mamy klimatyczną piwnicę? Dlatego postanowiliśmy właśnie tam zaaranżować prawdziwie czeski wieczór podczas II Dni Czeskich. Naszymi gośćmi specjalnymi w sobotę będą aktorzy: Krzysztof Ławniczak („Oficer Armii Czerwonej”) z Teatru Dramatycznego w Białymstoku i „Szwejk” z Teatru TeTaTeT, czyli Mirosław Bieliński. Nie zabraknie krzepiących napitków i przekąsek.

Czeska Piwnica to swego rodzaju symbol czeskiego klimatu. Wtakich miejscach można było spotkać Jaroslava Haska, autora przygód dobrego wojaka Szwejka. Po cóż więc spotkania na salonach, gdy po spektaklu „Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk” możemy zasiąść w iście czeskiej piwnicy! Aby było swojsko i tematycznie. Piwo w tym dniu będzie oczywiście czeskie, a przekąski idealne do piwa, do tego najlepsze fragmenty swoich monodramów zaprezentują znakomici aktorzy dwóch teatrów: białostockiej sceny dramatycznej i niezależnego teatru TeTaTeT z Kielc. Krzysztof Ławniczak ma w swoim dorobku fenomenalną rolę w spektaklu „Zapiski oficera Armii Czerwonej”, zaś Mirosław Bieliński grając Szwejka stworzył już zdaniem kielczan i nie tylko, rolę kultową. Zapraszamy, by wspólnie uraczyć się niepowtarzalną atmosferą, by liznąć nieco Czech nie ruszając się z Białegostoku. Przekąski zaserwujemy dzięki zaangażowaniu restauracji hotelu Cristal.

Artyści:

No items found.
Data:
28/10/2023
Czas trwania: około
120
min
Cena biletu:
120
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
8/12/2023

OSIECKA NA JAZZOWO

Współpracujący z Wolną Grupą Bukowiną Krzysztof Żesławski jest od wielu lat propagatorem twórczości Agnieszki Osieckiej, również jako kierownik muzyczny Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej „Bardzo Wielka Woda” we Wrocławiu. Razem z Olkiem Miśkiewiczem i niezwykle charyzmatyczną wokalistką Natalią Lubrano zagrają w Nie Teatrze koncert „Osiecka na jazzowo”.

8/12/2023

Spotkanie autorskie z Michałem Androsiukiem wokół powieści "Pełnia"

„Pełnia” zaczyna się historią miłości w Mińsku, po czym staje się wędrówką w głąb rodzinnego rodowodu, dogłębną analizą kodu genetycznego, próbą usłyszenia i zrozumienia przesłania minionych pokoleń, zapisanego na kręgach ściętych drzew." 8 grudnia zapraszamy na spotkanie z Michałem Androsiukiem, autorem powieści "Pełnia", wydanej w tłumaczeniu na język polski przez Fundację Sąsiedzi.

9/12/2023

KOLACJA NA CZTERY RĘCE - spektakl

„Kolacja na cztery ręce” to historia muzyczno-kulinarnej konfrontacji dwóch najwybitniejszych muzyków baroku: Jana Sebastiana Bacha (Piotr Dąbrowski) i Fryderyka Haendla (Mirosław Zbrojewicz) w formie słodko-gorzko-kwaśnej komedii. Na scenie ucztują mistrzowie, ale to wydarzenie jest także wytrawną teatralną ucztą dla widza.