28/10/23

godz.

20:00

II Dni Czeskie: CZESKA PIWNICA - czeska kultura schodzi do podziemia

28/10/23

godz.

20:00

II Dni Czeskie: CZESKA PIWNICA - czeska kultura schodzi do podziemia

kup bilety

Czy wiecie, że w Astorii mamy klimatyczną piwnicę? Dlatego postanowiliśmy właśnie tam zaaranżować prawdziwie czeski wieczór podczas II Dni Czeskich. Naszymi gośćmi specjalnymi w sobotę będą aktorzy: Krzysztof Ławniczak („Oficer Armii Czerwonej”) z Teatru Dramatycznego w Białymstoku i „Szwejk” z Teatru TeTaTeT, czyli Mirosław Bieliński. Nie zabraknie krzepiących napitków i przekąsek.

Czeska Piwnica to swego rodzaju symbol czeskiego klimatu. Wtakich miejscach można było spotkać Jaroslava Haska, autora przygód dobrego wojaka Szwejka. Po cóż więc spotkania na salonach, gdy po spektaklu „Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk” możemy zasiąść w iście czeskiej piwnicy! Aby było swojsko i tematycznie. Piwo w tym dniu będzie oczywiście czeskie, a przekąski idealne do piwa, do tego najlepsze fragmenty swoich monodramów zaprezentują znakomici aktorzy dwóch teatrów: białostockiej sceny dramatycznej i niezależnego teatru TeTaTeT z Kielc. Krzysztof Ławniczak ma w swoim dorobku fenomenalną rolę w spektaklu „Zapiski oficera Armii Czerwonej”, zaś Mirosław Bieliński grając Szwejka stworzył już zdaniem kielczan i nie tylko, rolę kultową. Zapraszamy, by wspólnie uraczyć się niepowtarzalną atmosferą, by liznąć nieco Czech nie ruszając się z Białegostoku. Przekąski zaserwujemy dzięki zaangażowaniu restauracji hotelu Cristal.

Artyści:

No items found.
Data:
28/10/2023
Czas trwania: około
120
min
Cena biletu:
120
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.