27/10/23

godz.

19:00

II Dni Czeskie: KARNET "Czeska kultura"

27/10/23

godz.

19:00

II Dni Czeskie: KARNET "Czeska kultura"

kup bilety

3-dniowy karnet na II Dni Czeskie w Nie Teatrze. Karnet zawiera bilety na: koncert Martiny Trchovej w piątek 27 października, spektakl „Nazywam się Szwejk. Józef Szwejk” Teatru TeTaTeT z Kielc w sobotę oraz spotkanie z dziennikarką Teresą Drozdą i czeski hit kinowy „Właściciele” w niedzielę 29 października. Z karnetem wygodniej i taniej.

Wydarzenia objęte karnetem:

MARTINA TRCHOVÁ – koncert | piątek 27.10

Martina Trchová to czeska autorka tekstów, wokalistka, gitarzystka. Będziemy z nią poznawać czeską rzeczywistość współczesnej kultury muzycznej. Jest absolutnym samograjem, nie tylko pisze, komponuje, wykonuje, a jeszcze rysuje, maluje i ilustruje, dlatego obok koncertu będziemy mogli obejrzeć także jej ilustracje do książek. Z urodzenia jest prażanką, ale do nas przyjedzie z Brna, gdzie aktualnie mieszka.

NAZYWAM SIĘ SZWEJK. JÓZEF SZWEJK – spektakl | sobota 28.10

„Szwejk jest postacią ponadczasową. Świat się zmienia, ale ludzka mentalność pozostaje taką jaką była u zarania” – mówi Mirosław Bieliński, odtwórca roli Szwejka w spektaklu teatru TeTeTeT z Kielc, który obejrzymy w ramach II Dni Czeskich w Nie Teatrze 28 października.  

TERESA DROZDA - Polskie ślady w czeskiej piosence/czeskie ślady w piosence polskiej | niedziela 29.10

Czescy artyści śpiewają polskie piosenki. Od dawna. Także współcześnie. A czasem śpiewają też czeskie piosenki po polsku. Jakie to piosenki? Jakie miejsce zajmują w czeskiej kulturze? Która z czeskich piosenek jest symbolem polskiego kabaretu lat siedemdziesiątych? Na te i podobne pytania odpowie niezależna dziennikarka, propagatorka czeskiej kultury i wspaniała gawędziarka, Teresa Drozda, ilustrując swoją opowieść odpowiednimi przykładami muzycznymi. Ewa Demarczyk po czesku? Czemu nie!

WŁAŚCICIELE – czeski hit kinowy | niedziela 29.10

Przebojowy debiut Jiříego Havelki obejrzało w kinach w Czechach ponad 300 tysięcy widzów! „Właściciele” to nakręcona w zaledwie osiem dni, w doborowej obsadzie, brawurowa komedia okraszona potężną dawką wyjątkowego czeskiego humoru. Pełne ciętych dialogów, lekko złośliwe studium ludzkich, a może raczej sąsiedzkich charakterów.

Dla posiadaczy karnetów na wydarzenia z miejscami nienumerowanymi zarezerwowane są miejsca w pierwszych rzędach.

Artyści:

No items found.
Data:
27/10/2023
Czas trwania: około
320
min
Cena biletu:
160
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/9/2023

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

24/9/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

29/9/2023

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.