27/10/23

godz.

19:00

II Dni Czeskie: MARTINA TRCHOVÁ – koncert

27/10/23

godz.

19:00

II Dni Czeskie: MARTINA TRCHOVÁ – koncert

kup bilety

Martina Trchová to czeska autorka tekstów, wokalistka, gitarzystka. Będziemy z nią poznawać czeską rzeczywistość współczesnej kultury muzycznej. Jest absolutnym samograjem, nie tylko pisze, komponuje, wykonuje, a jeszcze rysuje, maluje i ilustruje, dlatego obok koncertu będziemy mogli obejrzeć także jej ilustracje do książek. Z urodzenia jest prażanką, ale do nas przyjedzie z Brna, gdzie aktualnie mieszka.

Martina wystąpi w Nie Teatrze solo, choć za kulisami będzie cały rodzinny zespół, gdyż artystka niedawno została po raz drugi mamą i przyjedzie z całą rodziną. Jej twórczość odważnie przekracza granice gatunkowe, od bluesa, poprzez folk, jazz, pop. W swoim śpiewie porusza się pomiędzy kruchością a siłą, nawet w rytmie hip-hopowym, a w swoich tekstach potrafi być surowo kwestionująca siebie, ale także zabawna i wiadomo, uśmiechnięta dożycia. W tym roku to ona będzie naszym łącznikiem i pośrednikiem z całym czeskim muzycznym uniwersum.

W latach 2009– 2022 występowała z zespołem Martina Trchová & Trio, obecnie powróciła do występów solowych, z gitarą i looperem. Wydała dotychczas trzy albumy (Čerstvěna třeno, 2005, Takhle ve mné vyjou vlci, 2010), a za ostatni (Holobyt, 2016)wraz z zespołem Trio zdobyła czeską nagrodę Anděl w kategorii Folk i Country. Obecnie przygotowuje album we współpracy z Martinem Kyšperským.

Współorganizatorem jest Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie

Partnerem II Dni Czeskich jest Czeskie Centrum w Warszawie

Artyści:

Martina Trchová
Data:
27/10/2023
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
60
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
24/2/2024

THE TRICK Rotowski&Słomka - spektakl z elementami iluzji

Na ile trik powstaje w dłoniach iluzjonisty, a na ile w głowach widzów? Jak umiejętnie oszukiwać zmysły? Jak kontrolować uwagę i usypiać czujność? Czy łatwiej jest zwodzić oko czy mózg? Odpowiedzią na te pytania jest ,,The Trick”. Połączenie teatru, pokazu iluzji, stand-upu, a nawet kabaretu, które przygotowali Wojciech Rotowski i Roman Słomka. Spektakl demaskuje sztuczki i otwiera oczy na manipulacyjne pułapki jakie czekają na nas każdego dnia.

25/2/2024

Musical PINOKIO | Białostocka Akademia Musicalowa - spektakl familijny

Nie Teatr zaprasza na niezwykłą produkcję Białostockiej Akademii Musicalowej. "Pinokio" to piękna, pouczająca historia, którą dzieciom opowiedzą....dzieci, czyli najmłodsi słuchacze Akademii. Zapraszamy na rodzinne spotkanie w Nie Teatrze.

25/2/2024

MAGDA UMER - Bezsenna noc

Magda Umer to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Perfekcyjne łączenie muzyki ze słowem sprawiło, że w latach 70-tych ubiegłego stulecia śpiewane przez nią piosenki stały się przebojami, a Agnieszka Osiecka mawiała, że jej wykonania wprawiają publikę niemal w hipnozę. Magda Umer, jak sama mówi „opowiada piosenki”. Tym razem usłyszymy te, które znalazły się przede wszystkim na płycie „Bezsenna noc”. Artystce 25 lutego towarzyszyć będzie Bohdan Hołownia.