27/10/23

godz.

19:00

II Dni Czeskie: MARTINA TRCHOVÁ – koncert

27/10/23

godz.

19:00

II Dni Czeskie: MARTINA TRCHOVÁ – koncert

kup bilety

Martina Trchová to czeska autorka tekstów, wokalistka, gitarzystka. Będziemy z nią poznawać czeską rzeczywistość współczesnej kultury muzycznej. Jest absolutnym samograjem, nie tylko pisze, komponuje, wykonuje, a jeszcze rysuje, maluje i ilustruje, dlatego obok koncertu będziemy mogli obejrzeć także jej ilustracje do książek. Z urodzenia jest prażanką, ale do nas przyjedzie z Brna, gdzie aktualnie mieszka.

Martina wystąpi w Nie Teatrze solo, choć za kulisami będzie cały rodzinny zespół, gdyż artystka niedawno została po raz drugi mamą i przyjedzie z całą rodziną. Jej twórczość odważnie przekracza granice gatunkowe, od bluesa, poprzez folk, jazz, pop. W swoim śpiewie porusza się pomiędzy kruchością a siłą, nawet w rytmie hip-hopowym, a w swoich tekstach potrafi być surowo kwestionująca siebie, ale także zabawna i wiadomo, uśmiechnięta dożycia. W tym roku to ona będzie naszym łącznikiem i pośrednikiem z całym czeskim muzycznym uniwersum.

W latach 2009– 2022 występowała z zespołem Martina Trchová & Trio, obecnie powróciła do występów solowych, z gitarą i looperem. Wydała dotychczas trzy albumy (Čerstvěna třeno, 2005, Takhle ve mné vyjou vlci, 2010), a za ostatni (Holobyt, 2016)wraz z zespołem Trio zdobyła czeską nagrodę Anděl w kategorii Folk i Country. Obecnie przygotowuje album we współpracy z Martinem Kyšperským.

Współorganizatorem jest Ambasada Republiki Czeskiej w Polsce.

Partnerem II Dni Czeskich jest Czeskie Centrum w Warszawie.

Artyści:

Martina Trchová
Data:
27/10/2023
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
60
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/9/2023

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

24/9/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

29/9/2023

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.