27/10/23

godz.

19:00

II Dni Czeskie: MARTINA TRCHOVÁ – koncert

27/10/23

godz.

19:00

II Dni Czeskie: MARTINA TRCHOVÁ – koncert

kup bilety

Martina Trchová to czeska autorka tekstów, wokalistka, gitarzystka. Będziemy z nią poznawać czeską rzeczywistość współczesnej kultury muzycznej. Jest absolutnym samograjem, nie tylko pisze, komponuje, wykonuje, a jeszcze rysuje, maluje i ilustruje, dlatego obok koncertu będziemy mogli obejrzeć także jej ilustracje do książek. Z urodzenia jest prażanką, ale do nas przyjedzie z Brna, gdzie aktualnie mieszka.

Martina wystąpi w Nie Teatrze solo, choć za kulisami będzie cały rodzinny zespół, gdyż artystka niedawno została po raz drugi mamą i przyjedzie z całą rodziną. Jej twórczość odważnie przekracza granice gatunkowe, od bluesa, poprzez folk, jazz, pop. W swoim śpiewie porusza się pomiędzy kruchością a siłą, nawet w rytmie hip-hopowym, a w swoich tekstach potrafi być surowo kwestionująca siebie, ale także zabawna i wiadomo, uśmiechnięta dożycia. W tym roku to ona będzie naszym łącznikiem i pośrednikiem z całym czeskim muzycznym uniwersum.

W latach 2009– 2022 występowała z zespołem Martina Trchová & Trio, obecnie powróciła do występów solowych, z gitarą i looperem. Wydała dotychczas trzy albumy (Čerstvěna třeno, 2005, Takhle ve mné vyjou vlci, 2010), a za ostatni (Holobyt, 2016)wraz z zespołem Trio zdobyła czeską nagrodę Anděl w kategorii Folk i Country. Obecnie przygotowuje album we współpracy z Martinem Kyšperským.

Współorganizatorem jest Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie

Partnerem II Dni Czeskich jest Czeskie Centrum w Warszawie

Artyści:

Martina Trchová
Data:
27/10/2023
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
60
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
25/7/2024

Letnie granie: MISTRZOWIE TANGA | San Luis Tango & Magdalena Lechowska [SOLD OUT!]

Tango prosto z Argentyny z polską duszą wypełni taras Astorii w lipcowy wieczór. Muzyczna podróż do kolebki tanga zaczaruje zmysły, ukazując najpiękniejsze tanga pełne rytmicznego bogactwa. Tu każdy dźwięk, każda nuta staje się opowieścią, która płynie z serc artystów prosto do dusz słuchaczy, tworząc niezapomnianą atmosferę pełną pasji i nostalgii. Dajcie się porwać zmysłowym melodiom tanga w klimatycznych okolicznościach zachodu letniego słońca!

2/8/2024

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.