27/10/23

godz.

20:00

II Dni Czeskie: Nie tylko piwo! - odkrywamy Czechy z Jakubem Medkiem

27/10/23

godz.

20:00

II Dni Czeskie: Nie tylko piwo! - odkrywamy Czechy z Jakubem Medkiem

kup bilety

Morawy to magiczna winiarska kraina, stanowiąca niemal 1/3 obszaru całej Republiki Czeskiej, a winorośl uprawia się tam od czasów rzymskich. To punkt wyjścia do podróży po Czechach, którą odbędziemy z okazji II Dni Czeskich wspólnie z dziennikarzem Jakubem Medkiem. Morawskie smaki i dziennikarskie smaczki odkryją przed nami wiele czeskich tajemnic i zachęcą do dalszych poszukiwań.

Czechy – nie tylko piwo! – stwierdził Jakub Medek, gdy zaprosiliśmy go do pełnienia gospodarza wieczoru czeskiego w Above Business Spot. I choć w repertuarze naszego baru nie zabraknie piwa, to nasz kulturalny wieczór wzbogacimy o starannie wyselekcjonowane smaki z czeskich winnic oraz apetyczne przekąski. Ale najważniejsze jak zwykle będzie spotkanie. Jakub Medek to urodzony w Czechach polski dziennikarz. Szykuje na ten wieczór wiele anegdot, ciekawostek i faktów, po raz pierwszy w Białymstoku tak szeroko opowie o Czechach i ich dniu dzisiejszym, a my będziemy delektować się tą podróżą.

Jakub Medek pasjonuje się przyrodą, kulturą i polityką. Obserwuje z perspektywy Białegostoku to, co dzieje się codziennie w Czechach, ale także Słowacji, a w wolnych chwilach w kuchni eksperymentuje z czeskimi przepisami. Ciekawość jest jego cechą naczelną i dzięki niej zaprowadzi nas w zaułki czeskiej mentalności, ale także opowie o tym, co dziś Czechów trapi, co cieszy, co mamy wspólnego, a co nas zdecydowanie różni.

Poznając regiony Czech zajrzymy także do czeskich winnic, skąd pochodzą znakomite białe wina, ale także spróbujemy czerwonych klasyków. Do wina zaserwujemy przekąski, które tym razem przygotuje kuchnia restauracji hotelu Cristal.

W karnecie taniej! Bilet na wieczór z Jakubem Medkiem znajdziesz także w karnecie „Czeski piątek”

Artyści:

Jakub Medek
Data:
27/10/2023
Czas trwania: około
160
min
Cena biletu:
170
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
23/9/2023

Audiencja III czyli Raj Eskimosów - spektakl | Marcel Wiercichowski i Katarzyna Michalska

"Piszę sztuki dla marzycieli(...)" - mawiał autor "Raju Eskimosów", jeden z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. „ Audiencja III czyli Raj Eskimosów” powstała w 1964 roku, ale w dowcipny sposób zderza ludzi i sytuację, co czyni ją ponadczasową. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu „El Credito” oraz Katarzynę Michalską, która spotka się z nami po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

24/9/2023

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ

Krzysztof Daukszewicz stale aktualizuje zasób swoich piosenek i dowcipów, a ma ich pewnie setki. Satyryk opisuje i wyśmiewa od dziesięcioleci absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą. Podczas wydarzenia artyście towarzyszyć będzie pianista Mieczysław Grochowski.

29/9/2023

MARTYNA JAKUBOWICZ - koncert "Dobrze"

Z okazji 40-lecia wydania debiutanckiej płyty „Maquillage” Martyna Jakubowicz wyrusza w trasę „Dobrze”. Jak to dobrze, że odwiedzi nas w Nie Teatrze! Intymna atmosfera i subiektywny wybór utworów wydanych dotychczas na 15 płytach sprawią, że w towarzystwie artystki i zaproszonych przez nią muzyków poczujemy się wyjątkowo.