27/10/23

godz.

20:00

II Dni Czeskie: Nie tylko piwo! - odkrywamy Czechy z Jakubem Medkiem | degustacja i opowieść

27/10/23

godz.

20:00

II Dni Czeskie: Nie tylko piwo! - odkrywamy Czechy z Jakubem Medkiem | degustacja i opowieść

kup bilety

Morawy to magiczna winiarska kraina, stanowiąca niemal 1/3 obszaru całej Republiki Czeskiej, a winorośl uprawia się tam od czasów rzymskich. To punkt wyjścia do podróży po Czechach, którą odbędziemy z okazji II Dni Czeskich wspólnie z dziennikarzem Jakubem Medkiem. Morawskie smaki i dziennikarskie smaczki odkryją przed nami wiele czeskich tajemnic i zachęcą do dalszych poszukiwań. Gościem wydarzenia będzie także Jan Blejsz z Czeskiego Centrum w Warszawie.

Czechy – nie tylko piwo! – stwierdził Jakub Medek, gdy zaprosiliśmy go do pełnienia gospodarza wieczoru czeskiego w Above Business Spot. I choć w repertuarze naszego baru nie zabraknie piwa, to nasz kulturalny wieczór wzbogacimy o starannie wyselekcjonowane smaki z czeskich winnic oraz apetyczne przekąski, za co odpowiada sommelier Łukasz Szczepański. Na co dzień spotkać możecie go w restauracji Kwestia Czasu i Wspólny Stół w Supraślu, ale tego wieczora przekonacie się jak ważną częścią jego kulinarnej przygody są wina. Spróbujemy tak charakterystycznego dla Moraw Ryzlinka Rynskiego, Frankovki, ale także wina ze szczepu Palava czy gwiazdy czeskich win naturalnych - Bél. Łącznie mam dla was pięć etykiet.

Ale najważniejsze jak zwykle będzie spotkanie. Jakub Medek to urodzony w Czechach, białostoczanin, dziennikarz radia Tok FM. Szykuje na ten wieczór wiele anegdot, ciekawostek i faktów, po raz pierwszy w Białymstoku tak szeroko opowie o Czechach i ich dniu dzisiejszym, a my będziemy delektować się tą podróżą.

Jakub Medek pasjonuje się przyrodą, kulturą i polityką. Obserwuje z perspektywy Białegostoku to, co dzieje się codziennie w Czechach, ale także Słowacji, a w wolnych chwilach w kuchni eksperymentuje z czeskimi przepisami. Ciekawość jest jego cechą naczelną i dzięki niej zaprowadzi nas w zaułki czeskiej mentalności, ale także opowie o tym, co dziś Czechów trapi, co cieszy, co mamy wspólnego, a co nas zdecydowanie różni.

Poznając regiony Czech zajrzymy także do czeskich winnic, skąd pochodzą znakomite białe wina, ale także spróbujemy czerwonych klasyków. Do wina zaserwujemy przekąski, które tym razem przygotuje kuchnia restauracji hotelu Cristal.

W karnecie taniej! Bilet na wieczór z Jakubem Medkiem znajdziesz także w karnecie „Czeski piątek”

Jakub Medek

Łukasz Szczepański

Artyści:

Jakub Medek
Data:
27/10/2023
Czas trwania: około
160
min
Cena biletu:
170
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
18/4/2024

HANNA BANASZAK - Stoję na Tobie ziemio

18 kwietnia zapraszamy na kameralne spotkanie - rozmowę z Hanną Banaszak, ilustrowane piosenkami. Artystka, która rozpoczęła swoją artystyczną drogę pod koniec lat 70-tych nie ustaje w poszukiwaniu wiarygodnych i różnorodnych form artystycznych. Dbałość względem słowa czynią ją niezrównaną i konsekwentną interpretatorką polskiej poezji. Spełnia się śpiewając zarówno do muzyki Mozarta, Vivaldiego czy Gershwina, jak i Satanowskiego, Metheny’ego czy Preisnera. Rozległe horyzonty i pasje Hanny Banaszak odkryjemy podczas wspólnego spotkania w Nie Teatrze.

19/4/2024

EWELINA FLINTA - koncert

Ewelina Flinta - artystka o charyzmatycznym głosie, której płyta „Przeznaczenie" w niecałe pół roku pokryła się złotem - wraca na scenę muzyczną. Słowa i kompozycje tym razem dedykowane są przede wszystkim kobietom. Ewelina Flinta z materiałem z nowej płyty zachwyci nas 19 kwietnia.

20/4/2024

SEKS DLA OPORNYCH - spektakl | Teatr TeTaTeT

„Seks dla opornych” to nieco gorzki, ale jednocześnie zabawny tekst o małżeńskich przygodach. Komedia, która trafnie obrazuje męskie i damskie punkty widzenia, pragnienia, a także wyobrażenia o nich samych. Zapraszamy na mądry, obfitujący w błyskotliwe dialogi spektakl o życiu, który jednocześnie wzrusza i bawi do łez.