27/5/23

godz.

19:00

JA, CÓRKA RASPUTINA - Marzena Trybała | SPEKTAKL PRZEŁOŻONY z 4 marca na 27 maja

27/5/23

godz.

19:00

JA, CÓRKA RASPUTINA - Marzena Trybała | SPEKTAKL PRZEŁOŻONY z 4 marca na 27 maja

kup bilety

Szanowni Widzowie, w związku z niespodziewaną chorobą artystki warszawska premiera spektaklu "Ja, córka Rasputina" zostaje przełożona, a spektakl, który miał się odbyć 4 marca w Nie Teatrze zostaje PRZEŁOŻONY NA 27 MAJA. Bilety zachowują ważność. Zwrot możliwy jest po kontakcie mailowym na adres: zwroty@nieteatr.pl lub kasie, w przypadku zakupu biletu w stacjonarnej kasie Nie Teatru.

Przejmująca opowieść o imperium zła, jakim była i jest Rosja to efekt pracy ormiańskiego autora Rafaela Akopdżaniana. Sztukę napisaną specjalnie dla Teatru Druga Strefa i Marzeny Trybały obejrzymy w Nie Teatrze dzień po warszawskiej premierze.

Akcja spektaklu rozgrywa się w Los Angeles w mieszkaniu Marii Rasputiny 27 września 1977. W ostatniej godzinie życia Maria dokonuje rozliczenia ze swoim życiem, a także z historią Rosji od czasów tuż przed bolszewicką rewolucją, kiedy przybyła z ojcem na dwór cara Mikołaja II -  do lat 70-tych dwudziestego wieku. 

To wstrząsająca opowieść o życiu, z piętnem bycia córką legendarnego Grigorija Jefimowicza Rasputina. 

 W roli Marii Rasputiny występuje wspaniała polska aktorka teatralna, filmowa, radiowa i telewizyjna Marzena Trybała. Reżyserem i scenografem spektaklu jest Sylwester Biraga.

 

JA, CÓRKA RASPUTINA

autor: Rafael Akopdżanian

reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga

wykonanie: Marzena Trybała

plakat: Jan Wawrynkiewicz

realizacja techniczna: Eligiusz Baranowski

Premiera 3 marca 2023 Teatr Druga Strefa Warszawa

 

Warto wspomnieć, że o śmierci Marii Rasputiny wiersz napisał Zbigniew Herbert "Pan Cogito z Marią Rasputin – próba kontaktu", poniżej fragment:

Niedziela

wczesne popołudnie
upał

w dalekiej Kalifornii
przed laty –

przeglądając
Głos Pacyfiku
Pan Cogito
został zawiadomiony
o śmieci Marii Rasputin
córki Rasputina Groźnego

krótka notatka
na ostatniej stronie
dotknęła go osobiście
poruszyła głęboko

a przecież nic
nie łączyło go z Marią
której ubogie życie
nie sposób rozwinąć
w dywan poematu

oto zarys jej dziejów
zgrzebny
i trochę trywialny

w on czas
gdy uzurpator Włodzimierz Iljicz
zgładził pomazańca Mikołaja
Maria schroniła się
za ocean (...)

Artyści:

Marzena Trybała
Data:
27/5/2023
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
24/3/2023

THE BEST OF AGA ZARYAN

Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, to kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Najlepsze, najbardziej lubiane przez słuchaczy i samą artystkę utwory usłyszymy na scenie Nie Teatru 24 marca.

25/3/2023

ZALIA - koncert promujący płytę "kocham i tęsknię"

W zeszłym roku odwiedziła takie festiwale jak Opener czy Orange Warsaw, a w sierpniu zagrała w duecie na tarasie w ramach naszego cyklu „Letnie granie”, teraz wraca z koncertem promującym płytę "kocham i tęsknię". 25 marca odwiedzi nas ZALIA!

26/3/2023

Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - JAN JURKOWSKI i JOANNA SZCZEPKOWSKA

Joanna Szczepkowska z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru pokaże widzom Nie Teatru, jaki teatr jej się naprawdę podoba. „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” to zderzenie dwóch światów: dojrzałej kobiety, która świadomie zdecydowała się na samotność i młodego, goniącego za sukcesem muzyka. Joanna Szczepkowska i Jan Jurkowski w sztuce pełnej niebanalnego humoru.