27/5/23

godz.

19:00

JA, CÓRKA RASPUTINA - Marzena Trybała | SPEKTAKL PRZEŁOŻONY z 4 marca na 27 maja

27/5/23

godz.

19:00

JA, CÓRKA RASPUTINA - Marzena Trybała | SPEKTAKL PRZEŁOŻONY z 4 marca na 27 maja

kup bilety

Przejmująca opowieść o imperium zła, jakim była i jest Rosja to efekt pracy ormiańskiego autora Rafaela Akopdżaniana. Sztukę napisaną specjalnie dla Teatru Druga Strefa z udziałem Marzeny Trybały obejrzymy w Nie Teatrze 27 maja. Spektakl przełożony z 4 marca.

Akcja spektaklu rozgrywa się w Los Angeles w mieszkaniu Marii Rasputiny 27 września 1977. W ostatniej godzinie życia Maria dokonuje rozliczenia ze swoim życiem, a także z historią Rosji od czasów tuż przed bolszewicką rewolucją, kiedy przybyła z ojcem na dwór cara Mikołaja II -  do lat 70-tych dwudziestego wieku. 

To wstrząsająca opowieść o życiu, z piętnem bycia córką legendarnego Grigorija Jefimowicza Rasputina. 

W roli Marii Rasputiny występuje wspaniała polska aktorka teatralna, filmowa, radiowa i telewizyjna Marzena Trybała. Reżyserem i scenografem spektaklu jest Sylwester Biraga.

 

JA, CÓRKA RASPUTINA

autor: Rafael Akopdżanian

reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga

wykonanie: Marzena Trybała

plakat: Jan Wawrynkiewicz

realizacja techniczna: Eligiusz Baranowski

Premiera 3 marca 2023 Teatr Druga Strefa Warszawa

 

Warto wspomnieć, że o śmierci Marii Rasputiny wiersz napisał Zbigniew Herbert "Pan Cogito z Marią Rasputin – próba kontaktu", poniżej fragment:

Niedziela

wczesne popołudnie
upał

w dalekiej Kalifornii
przed laty –

przeglądając
Głos Pacyfiku
Pan Cogito
został zawiadomiony
o śmieci Marii Rasputin
córki Rasputina Groźnego

krótka notatka
na ostatniej stronie
dotknęła go osobiście
poruszyła głęboko

a przecież nic
nie łączyło go z Marią
której ubogie życie
nie sposób rozwinąć
w dywan poematu

oto zarys jej dziejów
zgrzebny
i trochę trywialny

w on czas
gdy uzurpator Włodzimierz Iljicz
zgładził pomazańca Mikołaja
Maria schroniła się
za ocean (...)

Artyści:

Marzena Trybała
Data:
27/5/2023
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
2/8/2024

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

16/8/2024

GWIAZDY W MROKU - głos przeszłości we współczesnych aranżacjach muzycznych | koncert Shangri-La

Założeniem artystycznym koncertu parateatralnego Shangri-La dla Felicji R. jest popularyzacja historii poprzez muzykę: około rockową, współczesną: rock; ambient; ballad; emotional; big beat. Teksty piosenek oparte są na wierszach Felicji Raszkin Nowak i pochodzą z Tomu wierszy "Gwiazdy w Mroku". Wiersze powstały w niecodziennych warunkach i okolicznościach. Pisane były w kryjówce, na strychu wiejskiej stodoły. W przestrzeni tak małej, iż Felicja mogła tam ledwie siedzieć lub leżeć.