28/1/22

godz.

20:00

KINDER YORN - koncert zespołu SENTIDO

28/1/22

godz.

20:00

KINDER YORN - koncert zespołu SENTIDO

kup bilety

„Kinder Yorn - wspomnienia z żydowskiego miasteczka” to koncert w wykonaniu zespołu „Sentido”, który zabierze nas w wędrówkę po żydowskiej tradycji muzycznej. Edyta Krzemień i Kaja Mianowana zaśpiewają piosenki po polsku i w jidysz, a my znajdziemy sią na chwilę w żydowskim sztetlu.

Szeroko pojęta, żydowska tradycja muzyczna inspirowała i wciąż inspiruje twórców oraz wykonawców wywodzących się z różnych stylów muzycznych. Jej bogactwo, różnorodność i niezaprzeczalny urok zjednują sobie rzesze słuchaczy na całym świecie.  Dokonując gruntownej selekcji muzyki żydowskiej, zespół „Sentido” stworzył repertuar, w którym gra oraz śpiewa się emocje niezwykłe i zbyt silne, by je słowami wyrazić. W repertuarze znajdują się utwory twórców pochodzenia żydowskiego należących do różnych nurtów stylistycznych, a także utwory inspirowane kulturą żydowską. Całość w autorskim opracowaniu muzycznym Piotra Kopietza.  

Utwory śpiewane są w języku polskim jak również w języku jidysz. Autorami tekstów polskich są  m.in.: Jacek Cygan, Roman Kołakowski i Agnieszka Osiecka.

W programie m.in.:  Alekxander Olshanetsky - Miasteczko Bełz, Mordehaj Gebirtig - Kinder Yorn ; Abraham Ellstein - Oj mame, Alexander Olshanetsky – Friling, Sholom Secunda - Bei mir bistu shein, Zygmunt Konieczny - Oczy tej małej.

Całośćzwieńczona ciekawą narracją.

Zespół „Sentido” wystąpi w składzie:  

Edyta Krzemień – wokal I  

Kaja Mianowana – wokal II

Karolina Matuszkiewicz – skrzypce, suka, kemancze

Arad Emamgholi – daf, tombak, wokal,

Piotr Kopietz – akordeon, narracja, kierownictwo artystyczne

Fot. Michał Heller

Artyści:

Edyta Krzemień
Kaja Mianowana
Karolina Matuszkiewicz
Arad Emamgholi
Piotr Kopietz
Data:
28/1/2022
Czas trwania: około
60
min
Cena biletu
90
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
21/1/2022

Czesław Jakubiec - KOMIK W OPERZE

Jego występy to zaskakujące połączenie muzyki klasycznej i humoru. Śpiewająco operuje żartem, swobodnie nawiązuje bezpośredni kontakt z widzami i sprawia, że każdy z nich staje się integralną częścią występu. Czesław Jakubiec Solo – to forma „One Man Show” z udziałem pianisty jako akompaniatora, w której z pozoru mało dostępna i zabawna klasyka staje się nieprzebranym źródłem rozrywki.

22/1/2022

RAPORT PANIKA - spektakl

"Raport Panika" to spektakl z elementami stand-upu, performance'u i wideo artu, oparty na motywach "Dziennika panicznego" Rolanda Topora i tekstach własnych artysty. Artysta to Arti Grabowski, doktor habilitowany sztuki, malarz, performer, aktor i reżyser teatralny. Nie cacka się z widzem. Zabija czujność przygodną interakcją, swobodnym stylem narracji, a potem niepostrzeżenie i z premedytacją wprowadza w zakłopotanie i co tu kryć, często zawstydza.

Karol Kopiec- standuper - ubrany w dżinsową koszulę mówi do mikrofonu na tle czerwonej teatralnej kurtyny. Mikrofon w prawej ręce, lewa ręka uniesiona, zgięta w łokciu dłonią skierowana do widza.
23/1/2022

Karol Kopiec AUTODIAGNOZA stand-up

Najnowszy program Karola Kopca nosi tytuł Autodiagnoza i bynajmniej nie będzie to stand-up o warsztatach samochodowych. Będzie to próba odnalezienia siebie w tych jakże ciekawych czasach. Czasach, które odarły nas ze złudzeń. O sobie, o świecie i o wartościach jakie wyznajemy. No i będzie też o remontach, gołębiach i nachosach.