1/11/25

godz.

19:00

KOCHAM KINO | MANUEL FERNANDEZ - koncert

1/11/25

godz.

19:00

KOCHAM KINO | MANUEL FERNANDEZ - koncert

kup bilety

Koncert Manuela Fernandeza to podróż przez filmowe światy – od „Domu” i „Rodziny Połanieckich” po „Requiem dla snu” i „Amelię”. Hiszpański pianista udowadnia, że muzyka filmowa to sztuka sama w sobie – pełna emocji, wspomnień i opowieści, które zyskują nowe życie na scenie.

„Dom”, „Amelia”, „Requiem dla snu”, „Rodzina Połanieckich” – niezwykły koncert muzyki filmowej, którym Manuel Fernandez udowadnia, że jest ona czymś więcej niż tylko tłem dla ruchomych obrazów. To pełnoprawna sztuka, potrafiąca wzruszać, inspirować i przenosić w inny wymiar – sugeruje artysta. W programie znalazły się zarówno powszechnie znane i lubiane motywy muzyczne, jak i kompozycje mniej oczywiste, które Manuel odnalazł sam, oczarowany ich niepowtarzalnym charakterem. Jako prawdziwy pasjonat kina – dla którego film jest nie tylko sztuką, ale i osobistą przestrzenią do przeżyć i refleksji – Manuel Fernandez dzieli się z publicznością opowieściami o wybranych utworach. Wspomina o emocjach, jakie towarzyszyły mu przy ich odkrywaniu, przywołuje sceny, które odcisnęły się w jego pamięci,  a także opowiada o roli muzyki w budowaniu filmowych światów. Dzięki temu koncert staje się nie tylko muzycznym wydarzeniem, ale także przestrzenią do rozmowy z publicznością i wspólnego przeżywania magii kina.

Program
Una Mattina – L. Einaudi
River Flows in you – Yiruma
Bilans kwartalny – W. Kilar
Nuvole Biance – L. Einaudi
Comptine d'un autre été –Y. Tiersen
Dom – W. Kazanecki
Walking on the air – H.Blake
Merry Christmas Mr. Lawrence – R. Sakamoto
Requiem for a dream – C. Mansell
Metamorphosis II –P. Glass
Oltremare – L. Einaudi
Truman sleeps – P.Glass
Rodzina Polanieckich – W. Kilar

Manuel Fernandez - hiszpański pianista specjalizujący się w wykonawstwie muzyki XX i XXI wieku. Gra zarówno klasyczne utwory muzyki współczesnej, jak i nowe dzieła mniej znanych kompozytorów. Edukację rozpoczął w rodzinnym mieście Logrono w Conservatorio Profesional de Música de La Rioja, w klasie profesora Juan José Albiyana. Nieoceniony wpływ na jego późniejszą karierę interpretatora muzyki XX wieku miał pianista Pedro Espinosa, z którym współpracował w tym okresie. Brał też udział w kursach mistrzowskich pod okiem innych pianistów: Ricardo Requejo, Vitaly Margulis, Joaquin Achúcarro.
Studia kontynuował w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie profesora Andrzeja Pikula a następnie z prof. Mariuszem Sielskim. Jak wspomina, był jednym z nielicznych obcokrajowców z Zachodu, którzy studiowali wówczas na akademii. I jedną z niewielu osób, która nosiła kolorowe kurtki. Za sprawą przyjaźni ze studentami Akademii Teatralnej odkrył, jak ważna jest dramaturgia i kontakt z publicznością. Już wtedy zaczął myśleć o koncertach jako o rozmowie z odbiorcą, a nie tylko występie.

Z Krakowa przeniósł się do Katowic, gdzie studiował pod kierunkiem  prof. Cz. Stańczyka i prof. A. Jasińskiego. Równolegle pracował z prof. A. Dutkiewiczem na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie i Lya de Barberiis w Conservatorio di Santa Cecilia w Rzymie. Zdobył wówczas wiele nagród i wyróżnień na konkursach w Hiszpanii (Fermin Gurbindo, Juventudes musicales ), we Włoszech (Gravina in Puglia), Niemczech (Juventudes musicales ) czy Szwajcarii. Uczestniczył także w konkursach interpretacji muzyki współczesnej w Krakowie, Rzymie, Bernie i Rotterdamie.

Aby głębiej odkrywać muzykę XX i XXI wieku, wyjechał do Szwajcarii. Współpracował z Musikhochschule w Lucernie i z Uniwersytetem Muzycznym w Zurychu (z Florianem Hoelscherem i Martinem Christem). Jako interpretator muzyki współczesnej wystąpił niemal we wszystkich krajach europejskich oraz w Azji: Malezji, Indonezji i Mongolii. W przerwach pomiędzy koncertami najchętniej podróżuje. Niedawno, w opuszczonej sali koncertowej na Spitzbergenie, zagrał krótki koncert dla uczestników wyprawy polarnej. “Siedzieli zasłuchani w grubych kurtkach pod okiem przewodnika uzbrojonego w strzelbę w razie ataku niedźwiedzia polarnego” wspomina artysta.

Artyści:

No items found.
Data:
1/11/2025
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
80
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
4/7/2025

LETNIE GRANIE: Arturo El Polaco Flamenco Trio | feat. Carmen Fernández & Alexis Valles Delisle [sold out!]

Arturo El Polaco Muszyński to gitarzysta i lider grupy LOS PAYOS skupiającej najwybitniejszych artystów z kręgu sztuki flamenco. W cyklu letnich koncertów usłyszymy go w projekcie FLAMENCO TRIO. Obok niego na scenie pojawi się wybitna hiszpańska śpiewaczka Carmen Fernández oraz kubański trębacz Alexis Valles Delisle. Trójka przyjaciół zabierze słuchaczy na wspaniałą muzyczną podróż inspirowaną kulturą Andaluzji, gdzie nie zabraknie latynoskich wpływów.

11/7/2025

LETNIE GRANIE: Adam Kalinowski solo act

Koncert Solo Act Adama Kalinowskiego w cyklu LETNIE GRANIE to energetyczna podróż muzyczna, w której artysta zaprezentuje swoje autorskie utwory, covery światowych hitów oraz polskie piosenki w angielskich wersjach. W kameralnej atmosferze, z gitarą i mikrofonem, Adam tworzy niezapomnianą letnią atmosferę, idealną na ciepłe wieczory.

17/7/2025

LETNIE GRANIE: Folk na tarasie | Crane Days

Folkowe dźwięki gitary i głos, który otula jak koc w chłodny wieczór – zapraszamy na koncert Crane Days w Nie Teatrze. W samym sercu lata usłyszymy utwory z najnowszej płyty Winter Sowing oraz inne muzyczne historie utkane z czułości, poezji i subtelnej melancholii.