23/8/26

godz.

20:00

LETNIE GRANIE | FLUTISSIMA SOLO: Light & Fire

23/8/26

godz.

20:00

LETNIE GRANIE | FLUTISSIMA SOLO: Light & Fire

kup bilety

Widowisko łączące wirtuozerskie brzmienie 4 rodzajów fletów z całego świata z nastrojową oprawą ognia. Wyjątkowa fuzja klasyki, popu i etnicznych inspiracji w wykonaniu Sylwii Kubiak-Dobrowolskiej.

Flutissima Light & Fire to zjawiskowe widowisko muzyczne, którego autorką i główną gwiazdą jest charyzmatyczna polska flecistka, Sylwia Kubiak-Dobrowolska. To unikalne połączenie muzyki klasycznej, filmowej, pop oraz rocka z etnicznymi nutami (m.in. flety bansouri i dizi, irlandzkie penny whistles). Koncerty odbywają się w nastrojowej oprawie z wykorzystaniem efektownych pokazów ognia. Tego po prostu trzeba doświadczyć na żywo! Szczególnie w ciepły, letni wieczór…

Sylwia Kubiak - Dobrowolska - ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie. W czasie studiów zdobywała wyróżnienia i nagrody na konkursach w Polsce i za granicą (Polska, Niemcy, Francja), występowała jako solistka grając z orkiestrami pod batutą: Roberta Satanowskiego, Jerzego Maksymiuka, Jacka Kaspszyka, Rubena Silvy. Koncertowała solo z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej, Orkiestrą Filharmonii Białostockiej, Orkiestrą Sinfonia Nova, Orkiestrą Opery na Zamku w Szczecinie. Była pierwszą flecistką: Filharmonii Kaliskiej, Operetki Warszawskiej, Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie, Teatru Muzycznego „Roma”, Orkiestry Symfonia Nova, Salonowej Orkiestry Johanna Straussa. Koncertując z orkiestrami odbyła tournée po Europie (Niemcy, Holandia, Białoruś, Litwa, Francja, Włochy) i Ameryce Południowej (Meksyk, Peru) a grając solo: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kenię oraz Wielką Brytanię, Włochy, Izrael i Francję.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorowało ją dwukrotnie:

„Dyplomem Uznania - za osiągnięcia w dziedzinie kultury” i odznaczeniem „Zasłużony dla kultury polskiej”

Wykonuje i współtworzy muzykę rozrywkową z: Tomaszem Szukalskim, Michałem Urbaniakiem, Jarosławem Śmietaną, „Malina Kowalewski Band”, Natalią Kukulską i Anną Faber na koncertach w klubach jazzowych, festiwalach muzyki rozrywkowej i improwizowanej, w programach muzycznych CANAL+ i TVP2 oraz “Tańcu z gwiazdami”. Swoim talentem wspiera również znakomitych malarzy: Stanisław Baj, Antoni Wróblewski, Maria Anto grając na wernisażach i plenerach malarskich. Współpracowała również ze światem mody i Adamem Sztabą (muzyka do pokazu Arkadiusa).

Sylwia Kubiak - Dobrowolska jest aktywną artystką koncertującą, znakomicie czuje się tak w repertuarze klasycznym jak i nowoczesnym, włączając w to muzykę rozrywkowo - taneczną, muzykę improwizowaną a także etniczną. Podczas występów wykorzystuje, nie spotykaną u klasycznych flecistów, umiejętność gry na egzotycznych instrumentach: fletach irlandzkich penny whistle, bambusowych bansouri i dizi, peruwiańskiej kenie i aborygeńskim didgeridoo.

W 2021 roku artystka w wytwórni DUX Records wydała płytę ” Flutissima concertos” na flet solo i orkiestrę a w maju 2024 roku kolejny wolumin serii „Flutissima & Piano.

Wydarzenie odbędzie się na kameralnym tarasie Astorii na 3. piętrze - w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, koncert odbędzie się w sali Nie Teatru.

Artyści:

No items found.
Data:
23/8/2026
Czas trwania: około
75
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
18/6/2026

ŚLUBY PANIEŃSKIE - pokaz finałowy Teatru Nie Do Bani

Pokaz finałowy grupy warsztatowej Teatr Nie Do Bani. Grupa pod opieką artystyczną Bernarda Bani sięga po Fredrę z energią, humorem i dystansem. Klasyczny tekst staje się tu żywą opowieścią o zakochaniu, dumie, przekorze i tym dziwnym momencie, kiedy człowiek mówi „nigdy”, a życie natychmiast zaczyna sprawdzać, czy mówił serio. Będzie lekko, zabawnie, romantycznie i przewrotnie.

21/6/2026

LETNIE GRANIE | MĘSKIE GRANIE: duety, tercety i męskie sprawy

5. edycja Letniego Grania startuje i to w najlepszym wydaniu! Tym razem w pełni męskim, ale absolutnie nieprzewidywalnym. Na tarasie spotkają się różne głosy, różne osobowości i różne muzyczne światy, dlatego repertuar będzie równie barwny, co wykonawcy. Na scenie Krzysztof Gorczak, Maciej Nerkowski, Michał Gieniusz. Dźwiękami fortepianu oczaruje nas Karina Komendera.

23/6/2026

Centrum Kultury Białoruskiej prezentuje: polska premiera filmu „Bialiatski/Unbroken" / Spotkanie z Alesiem Bialackim

W związku z wizytą na Białostocczyźnie laureata Pokojowej Nagrody Nobla, Alesia Bialackiego, w Nie Teatrze odbędzie się polska premiera filmu „Bialiatski/Unbroken”. Zapraszamy 23 czerwca o 17:00. Po filmie odbędzie się spotkanie z bohaterem i twórcami filmu. Wstęp wolny. Organizatorzy: Białoruskie Radio Racyja, Centrum Kultury Białoruskiej w Białymstoku, Tygodnik Białorusinów w Polsce „Niwa”, Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Białoruś