19/7/24

godz.

20:00

Letnie granie: Leski Solo Act

19/7/24

godz.

20:00

Letnie granie: Leski Solo Act

kup bilety

Leski, czyli Paweł Leszoski, to wielowymiarowy artysta, który nieustannie poszukuje nowych brzmień i środków wyrazu. Leski zaskoczył swoich fanów albumem "MIŁOŚĆ. STRONA B", gdzie eksperymentował z elektrycznymi dźwiękami i syntezatorami lat 80. Ta śmiała podróż po nowych terenach muzycznych potwierdziła, że Leski nieustannie rozwija się jako artysta i nie boi się wyzwań. W ramach cyklu "Letnie Granie" zapraszamy na spotkanie z jego twórczością, które obiecuje zaprowadzić publiczność w emocjonalne i muzyczne głębi jego świata.

Leski czyli Paweł Leszoski, wokalista, gitarzysta, kompozytor, tekściarz, producent muzyczny. Szerszej publiczności dał się poznać́ w kwietniu 2014 r. samodzielnie wydaną epką ZACZYN oraz trasą koncertową Love & More” z Edytą Bartosiewicz, gdzie występował w charakterze suportu. W tym samym roku podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland i zagrał kilka koncertów z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo stanowiących część jej europejskiej trasy.

Długogrający debiut Leskiego to album SPLOT wydany w czerwcu 2015 roku. Od tego czasu artysta kojarzony jest z muzyką z pogranicza indie folk i dream pop. Jeszcze w tym samym roku otrzymał dzięki niemu nagrodę „MATEUSZA TRÓJKI” w kategorii „Debiut” przyznawaną przez Program 3 Polskiego Radia, a w marcu 2016 r. znalazł się wśród nominowanych do nagrody FRYDERYK, również w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Napisał wszystkie teksty, skomponował do nich muzykę i był również współproducentem krążka. 8 czerwca 2018 roku ukazał się jego drugi album MIŁOŚĆ. STRONA B, który zerwał z dotychczasowymi stylistycznymi szufladkami i pokazał, że Leski nie zamierza poddawać się wygodnym klasyfikacjom. Sięgnął na nim po mocne elektryczne brzmienia, stare automaty perkusyjne, kultowe syntezatory z lat 80-tych i wyraziste, emocjonalne teksty. Leski bawił się wprawdzie sound designem, ale podskórnie można było wyczuć hippisowską aurę, która unosiła się nad tym wydawnictwem. 

W 2021 roku Leski wydał 3 autorski album SUPERSAM, który w całości stworzył w swoim domowym studio. Artysta był nie tylko autorem tekstów i warstwy muzycznej, ale odpowiadał również w całości za produkcje albumu, na którym roi się od charakterystycznych dla niego neo-folkowych dźwięków, połączonych z elektronicznymi beatami i synthpopowymi melodiami. Na uwagę zasługuje fakt, że żaden z tekstów piosenek nie powstał na tzw. papierze. Słowa pojawiały się dopiero przed mikrofonem. Singiel „Nie chcę zmieniać nic”, który promował wydawnictwo ma już niemal 2 mln wyświetleń na SPOTIFY

Aktualnie Leski pracuje nad kolejnym albumem i produkuje muzykę dla innych artystów.

Leski ma na swoim koncie także kompozycje do filmu dokumentalnego o Marku Kamińskim „Pielgrzym”, instalacji artystycznej LAS GŁOSÓW w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur oraz spektaklu „Miłość” w reżyserii Anny Król. W sierpniu 2017 roku Leski został Opiekunem Artystycznym Projektu LAS GŁOSÓW 2.

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Artyści:

Leski
Data:
19/7/2024
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
75
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
15/6/2024

Polska prapremiera spektaklu „Zaprzysiężone dziewice” – Teatr BaWiMo

Spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. Sztukę zobaczymy po raz pierwszy w języku polskim - będzie to polska prapremiera w Nie Teatrze i druga premiera Teatru BaWiMo na naszej scenie.

17/6/2024

Pippi, po prostu Pippi | pokaz finałowy PRO ARTE START

Grupa teatralna, która przez cały rok uczestniczyła w warsztatach BERNART BERNARD BANIA w Nie Teatrze, stoi przed swoim wielkim momentem - finałowym pokazem. Zaprezentują się w sztuce inspirowanej jedną z najsłynniejszych opowieści dla dzieci. Zobaczymy interpretację historii Pippi - tej zadziornej rudowłosej dziewczynki, która nieustannie przekracza granice konwencji i przyzwyczajeń. To będzie opowieść o odkrywaniu własnej odwagi i siły, które kryją się w sercach najmłodszych.

18/6/2024

I jak tu być normalnym... | pokaz finałowy grupy PRO ARTE

18 czerwca na scenie Nie Teatru zobaczymy efekty warsztatów młodzieży, która przez cały rok pod okiem wprawionego prowadzącego i zarazem czynnego aktora Bernarda Bani pracowała nad przygotowaniem spektaklu "I jak tu być normalnym...". To oparta na tekście Petra Zelenki wyjątkowa podróż przez absurdy życia i ludzkiej egzystencji.