Leski, czyli Paweł Leszoski, to wielowymiarowy artysta, który nieustannie poszukuje nowych brzmień i środków wyrazu. Leski zaskoczył swoich fanów albumem "MIŁOŚĆ. STRONA B", gdzie eksperymentował z elektrycznymi dźwiękami i syntezatorami lat 80. Ta śmiała podróż po nowych terenach muzycznych potwierdziła, że Leski nieustannie rozwija się jako artysta i nie boi się wyzwań. W ramach cyklu "Letnie Granie" zapraszamy na spotkanie z jego twórczością, które obiecuje zaprowadzić publiczność w emocjonalne i muzyczne głębi jego świata.
Leski czyli Paweł Leszoski, wokalista, gitarzysta, kompozytor, tekściarz, producent muzyczny. Szerszej publiczności dał się poznać́ w kwietniu 2014 r. samodzielnie wydaną epką ZACZYN oraz trasą koncertową Love & More” z Edytą Bartosiewicz, gdzie występował w charakterze suportu. W tym samym roku podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland i zagrał kilka koncertów z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo stanowiących część jej europejskiej trasy.
Długogrający debiut Leskiego to album SPLOT wydany w czerwcu 2015 roku. Od tego czasu artysta kojarzony jest z muzyką z pogranicza indie folk i dream pop. Jeszcze w tym samym roku otrzymał dzięki niemu nagrodę „MATEUSZA TRÓJKI” w kategorii „Debiut” przyznawaną przez Program 3 Polskiego Radia, a w marcu 2016 r. znalazł się wśród nominowanych do nagrody FRYDERYK, również w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Napisał wszystkie teksty, skomponował do nich muzykę i był również współproducentem krążka. 8 czerwca 2018 roku ukazał się jego drugi album MIŁOŚĆ. STRONA B, który zerwał z dotychczasowymi stylistycznymi szufladkami i pokazał, że Leski nie zamierza poddawać się wygodnym klasyfikacjom. Sięgnął na nim po mocne elektryczne brzmienia, stare automaty perkusyjne, kultowe syntezatory z lat 80-tych i wyraziste, emocjonalne teksty. Leski bawił się wprawdzie sound designem, ale podskórnie można było wyczuć hippisowską aurę, która unosiła się nad tym wydawnictwem.
W 2021 roku Leski wydał 3 autorski album SUPERSAM, który w całości stworzył w swoim domowym studio. Artysta był nie tylko autorem tekstów i warstwy muzycznej, ale odpowiadał również w całości za produkcje albumu, na którym roi się od charakterystycznych dla niego neo-folkowych dźwięków, połączonych z elektronicznymi beatami i synthpopowymi melodiami. Na uwagę zasługuje fakt, że żaden z tekstów piosenek nie powstał na tzw. papierze. Słowa pojawiały się dopiero przed mikrofonem. Singiel „Nie chcę zmieniać nic”, który promował wydawnictwo ma już niemal 2 mln wyświetleń na SPOTIFY.
Aktualnie Leski pracuje nad kolejnym albumem i produkuje muzykę dla innych artystów.
Leski ma na swoim koncie także kompozycje do filmu dokumentalnego o Marku Kamińskim „Pielgrzym”, instalacji artystycznej LAS GŁOSÓW w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur oraz spektaklu „Miłość” w reżyserii Anny Król. W sierpniu 2017 roku Leski został Opiekunem Artystycznym Projektu LAS GŁOSÓW 2.
*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!
Świąteczna gorączka | Teatr Bajaderka - spektakl szkolny
Zapraszamy wszystkich na Biegun Północny, gdzie poznamy dwa zaprzyjaźnione ze sobą elfy! Prace w Fabryce Świętego Mikołaja idą pełną parą. Wszystkie prezenty muszą być spakowane na czas, więc Elfunia i Elfira dwoją się i troją, aby wszystko dopiąć na ostatni, elficki guzik! Niestety nie wszystkim udziela się świąteczny nastrój...
Świąteczna gorączka | Teatr Bajaderka - spektakl szkolny
Zapraszamy wszystkich na Biegun Północny, gdzie poznamy dwa zaprzyjaźnione ze sobą elfy! Prace w Fabryce Świętego Mikołaja idą pełną parą. Wszystkie prezenty muszą być spakowane na czas, więc Elfunia i Elfira dwoją się i troją, aby wszystko dopiąć na ostatni, elficki guzik! Niestety nie wszystkim udziela się świąteczny nastrój...
Co się stanie, jeśli połączymy znanego literata, doskonałą trupę teatralną i scenariusz właściwie aktualny dla wszystkich krajów? W efekcie otrzymamy eksperyment teatralny pod tytułem „Order Białej Myszy” - według antyutopii białoruskiego pisarza Uładzimira Arłowa, balansujący na granicy fantastyki i rzeczywistości. W centrum spektaklu znajdziemy odwieczny konflikt między artystą a władzą, a także kwestię wyboru i kwestię uczciwości wobec samego siebie. Spektakl w języku białoruskim.