25/7/24

godz.

20:00

Letnie granie: MISTRZOWIE TANGA | San Luis Tango & Magdalena Lechowska [SOLD OUT!]

25/7/24

godz.

20:00

Letnie granie: MISTRZOWIE TANGA | San Luis Tango & Magdalena Lechowska [SOLD OUT!]

kup bilety

Tango prosto z Argentyny z polską duszą wypełni taras Astorii w lipcowy wieczór. Muzyczna podróż do kolebki tanga zaczaruje zmysły, ukazując najpiękniejsze tanga pełne rytmicznego bogactwa. Tu każdy dźwięk, każda nuta staje się opowieścią, która płynie z serc artystów prosto do dusz słuchaczy, tworząc niezapomnianą atmosferę pełną pasji i nostalgii. Dajcie się porwać zmysłowym melodiom tanga w klimatycznych okolicznościach zachodu letniego słońca!

Argentyński zespół San Luis Tango oraz polska wokalistka Magdalena Lechowska przeniosą publiczność do Argentyny, kolebki tanga. Artyści oprócz najpiękniejszych argentyńskich i polskich tang wykonują również chacarery walce i milongi, ukazując pełne bogactwo rytmów argentyńskich. 

San Luis Tango, nominowany w 2016 r. do USA Fox Music Awards w kategorii "Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa”, powstał w 2006 r. Tworzą go wybitni instrumentaliści i śpiewacy tanga o międzynarodowej renomie. Laureaci wielu prestiżowych nagród:

– 2009 – Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga Fair Daract, San Luis, Argentyna

– 2011 – pierwsza nagroda w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna,

– 2012 – pierwsza nagroda w Narodowym Festiwalu Cosquín, Cordoba, Argentyna

Zespół koncertował na prestiżowych scenach salach i festiwalach tangowych w Europie i Ameryce Łacińskiej. Wraz z polską wokalistką Magdaleną Lechowską, wychowaną w Ameryce Południowej, tworzą unikatowe połączenie dwóch odległych tradycji tangowych. Jako jedyna wokalistka w Polsce, śpiewa argentyńskie tanga jak rodowita Argentynka i wykorzystuje południowoamerykańską stylistykę w interpretacji polskich tang. Oprócz tego tłumaczy polskie tanga na hiszpański! Laureatka Złotego Liścia Retro im. Mieczysława Fogga za jej płytę TANGO POLACO, ukazującą polskie tanga w nowych elektronicznych aranżacjach i po hiszpańsku. Jedyna polska artystka zaproszona na najstarszy festiwal tangowy w Europie: Granada Tango Festiwal w 2022 r.  

Repertuar zespołu opiera się na klasycznych tangach, milongach oraz walcach wielkich kompozytorów jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astora Piazzolli i Osvaldo Pugliese.

San Luis Tango:

Luciano Torres – bandoneon

José Torres Duval – gitara, wokal 

Lina Gómez Carvajal – flet

Javier Torres Duval – wokal 

Magdalena Lechowska – wokal

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Artyści:

Magdalena Lechowska
San Luis Tango
Data:
25/7/2024
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
27/6/2026

Spektakl studencki: Pov: masz 12 lat i prze****ne | 12. Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA

W dniach 24-27 czerwca 2026 roku w Białymstoku odbędzie się 12. Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA, którego inicjatorem i głównym organizatorem jest Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku, a współorganizatorem Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy. Partnerem wydarzenia jest Nie Teatr.

28/6/2026

JAKA TO ROZKOSZ PISAĆ DO CIEBIE LIST - Anna Romantowska, Wojciech Wysocki, Piotr Kajetan Matczuk | spektakl

Zapraszamy na poruszający wieczór, podczas którego Anna Romantowska i Wojciech Wysocki przywołają niezwykłą relację Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta. To sentymentalna podróż przez ich wieloletnią, pełną czułości i błyskotliwego humoru korespondencję oraz ponadczasową poezję. Całość dopełni wykonywana na żywo muzyka Piotra Kajetana Matczuka, tworząc niezapomniany nastrój literackiej przyjaźni. Partnerem projektu jest Miasto Białystok.

3/7/2026

LETNIE GRANIE | DUSZA PORTUGALII: koncert fado [sold out!]

Poczuj saudade - magiczny splot tęsknoty i miłości w tradycyjnych pieśniach fado. Intymny dialog głosu z wirtuozerską gitarą fingerstyle w sercu lata. Na scenie Kinga Rataj - pierwsza wokalistka fado w Polsce i Janek Pentz - wirtuoz gitary akustycznej. [SOLD OUT!]