25/7/24

godz.

20:00

Letnie granie: MISTRZOWIE TANGA | San Luis Tango & Magdalena Lechowska [SOLD OUT!]

25/7/24

godz.

20:00

Letnie granie: MISTRZOWIE TANGA | San Luis Tango & Magdalena Lechowska [SOLD OUT!]

kup bilety

Tango prosto z Argentyny z polską duszą wypełni taras Astorii w lipcowy wieczór. Muzyczna podróż do kolebki tanga zaczaruje zmysły, ukazując najpiękniejsze tanga pełne rytmicznego bogactwa. Tu każdy dźwięk, każda nuta staje się opowieścią, która płynie z serc artystów prosto do dusz słuchaczy, tworząc niezapomnianą atmosferę pełną pasji i nostalgii. Dajcie się porwać zmysłowym melodiom tanga w klimatycznych okolicznościach zachodu letniego słońca!

Argentyński zespół San Luis Tango oraz polska wokalistka Magdalena Lechowska przeniosą publiczność do Argentyny, kolebki tanga. Artyści oprócz najpiękniejszych argentyńskich i polskich tang wykonują również chacarery walce i milongi, ukazując pełne bogactwo rytmów argentyńskich. 

San Luis Tango, nominowany w 2016 r. do USA Fox Music Awards w kategorii "Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa”, powstał w 2006 r. Tworzą go wybitni instrumentaliści i śpiewacy tanga o międzynarodowej renomie. Laureaci wielu prestiżowych nagród:

– 2009 – Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga Fair Daract, San Luis, Argentyna

– 2011 – pierwsza nagroda w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna,

– 2012 – pierwsza nagroda w Narodowym Festiwalu Cosquín, Cordoba, Argentyna

Zespół koncertował na prestiżowych scenach salach i festiwalach tangowych w Europie i Ameryce Łacińskiej. Wraz z polską wokalistką Magdaleną Lechowską, wychowaną w Ameryce Południowej, tworzą unikatowe połączenie dwóch odległych tradycji tangowych. Jako jedyna wokalistka w Polsce, śpiewa argentyńskie tanga jak rodowita Argentynka i wykorzystuje południowoamerykańską stylistykę w interpretacji polskich tang. Oprócz tego tłumaczy polskie tanga na hiszpański! Laureatka Złotego Liścia Retro im. Mieczysława Fogga za jej płytę TANGO POLACO, ukazującą polskie tanga w nowych elektronicznych aranżacjach i po hiszpańsku. Jedyna polska artystka zaproszona na najstarszy festiwal tangowy w Europie: Granada Tango Festiwal w 2022 r.  

Repertuar zespołu opiera się na klasycznych tangach, milongach oraz walcach wielkich kompozytorów jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astora Piazzolli i Osvaldo Pugliese.

San Luis Tango:

Luciano Torres – bandoneon

José Torres Duval – gitara, wokal 

Lina Gómez Carvajal – flet

Javier Torres Duval – wokal 

Magdalena Lechowska – wokal

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Artyści:

Magdalena Lechowska
San Luis Tango
Data:
25/7/2024
Czas trwania: około
70
min
Cena biletu:
85
Dlaczego warto zapisać się na newsletter? Poinformujemy Cię o nowościach w repertuarze, wydarzeniach specjalnych i innych aktywnościach realizowanych przez Nie Teatr. Same dobre wiadomości!

Pozostałe wydarzenia

zobacz wszystko
2/8/2024

Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

11/8/2024

Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami i melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, usłyszymy podczas muzycznej podróży z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

16/8/2024

GWIAZDY W MROKU - głos przeszłości we współczesnych aranżacjach muzycznych | koncert Shangri-La

Założeniem artystycznym koncertu parateatralnego Shangri-La dla Felicji R. jest popularyzacja historii poprzez muzykę: około rockową, współczesną: rock; ambient; ballad; emotional; big beat. Teksty piosenek oparte są na wierszach Felicji Raszkin Nowak i pochodzą z Tomu wierszy "Gwiazdy w Mroku". Wiersze powstały w niecodziennych warunkach i okolicznościach. Pisane były w kryjówce, na strychu wiejskiej stodoły. W przestrzeni tak małej, iż Felicja mogła tam ledwie siedzieć lub leżeć.